Dodaj do ulubionych

jesteście najgorszym grajdołem świata - niestety

13.08.04, 15:50
Wytłumaczcie mi, proszę, jak to jest możliwe, że z miasta powiatowego,
oddalonego od wojewódzkiego o bodajże 44 km, leżącego przy drodze krajowej nr
4, przy linii kolejowej Kraków - Przemyśl nie można się dostać tak często i
prosto do Rzeszowa jak (w analogicznej sytuacji) z Kraśnika do Lublina.
Znalazłem się w tej dziurze wczoraj o 15.50. Na najbliższy PKS musiałbym
czekać do 17.00 (busów w tym "mieście" nie ma), ale dystans 44 km pokonuje on
w godzinę i dwadzieścia minut. Wybrałem więc PKP o... 17.13 i byłem w
Rzeszowie na tyle szybko, że uciekłem czym prędzej na północ. I teraz zadaję
sobie pytanie - jak to jest możliwe, że z Dębicy w ciągu dnia (vide staowisko
nr 2) praktycznie nie ma PKSów do Rzeszowa?...

Przy tym kierowcy z rejestrację RDA to chamy i prostaki - nie biorą na stopa.
Omachałem się pod Pilznem na te auta śmigające w tę i z powrotem i dystans
Pilzno - Lipiny (oraz Lipiny - Pilzno) przeszedłem ostatecznie na piechotę w
skwar środowy. Dziękuję im wszystkim.
Obserwuj wątek
        • iweta_r Re: jesteście najgorszym grajdołem świata - niest 16.08.04, 14:40
          Takich grajdołów w świecie jest wiele i zapewne sam pochodzisz z czegoś takiego.
          Innych osądzasz według siebie a jeśli nie zaplanowałeś sobie podrózy to tylko
          Twoja wina i powinieneś sam sobie podziękować za cudowną podróż.
          O ile mi wiadomo w innych rejonach Polski też nie zabieraja na stopa, a jeśli
          zabierają to osoby wygladające przyzwoicie.Widocznie nie wygladałeś
          przyzwoicie.
          Pozdrowienia z Dębicy
            • iweta_r Re: jesteś ..ale po co? 18.08.04, 10:51
              Aż przykro czytać ,że w Lublinie są tacy ograniczeni ludzie jak ty.
              Po odnośniku twojej strony można sie domyślać ze jesteś studentem piszącym
              prace magisterską w bardzo światowym i patriotyczno-chrześcijańskim temacie i
              co pokazujesz? Brzydkie słownictwo,pogardę dla ludzi z innych miast(rasista w
              polskim wydaniu)-nic dodać nic ujać- inteligenta z ciebie na siłe nikt nie
              zrobi choćbyś pisał prace o samym "Niebie".
              • rilian mea culpa 18.08.04, 20:06
                Jaki patriotyczno - chrześcijański temat?... Daj spokój!... Nie ograniczaj się
                klapkami KULu i Papieża. "Katolickość" nie zawsze znaczy "Rydzykowatość"...

Chciałem Was sprowokować - zobaczyć, czy w Dębicy ludzie mają internet, skoro
                nie mają autobusów... W sumie nie udało się. Nie wytłumaczyliście rzeczowo,
                dlaczego nie można od was dojechać do Ropczyc i Rzeszowa częściej niż
                kilkanaście razy na dobę...

Tak, bywam chamem, cholerykiem i złośliwcem. Jednak da się mnie polubić. Pod
                warunkiem, że ktoś nie uwierzy w pozory.
                • serek600 Re: mea culpa 20.08.04, 13:46
                  Mysle, ze otrzymalbys odpowiedzi na nurtujace Cie pytania, gdybys nie zaczal
                  dyskusji od "cham", "prostak" czy "zasrany". Nie chodzi tez tu o katolickosc w
                  tym czy innym wydaniu, tylko o zwykla kulture. Nawet jesli ma to byc marna
                  prowokacja.
                  A jesli chodzi autobusy... Kto nie ma wlasnego transportu, to wybiera juz
                  raczej pociag, a nie autobus. Koleja jezdzi sie zdecydowanie szybciej, a pociag
                  jezdzi srednio do Rzeszowa co godzine. Poza tym Rzeszow to niby stolica
                  wojewodztwa, ale tak naprawde, to - uzywajac Twojego slownictwa - taki wiekszy
                  grajdol. Bez porownania nawet z Twoim Lublinem. A przy okazji, to czemu w
                  Lublinie nie ma tramwajow? Kiedys sie bardzo zdziwilem, bo wydawalo mi sie, ze
                  Lublin to duze miasto.
                  A w kwestii zabierania na stopa proponuje notatke:
                  miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,2238766.html
                    • iweta_r Re: mea culpa 21.08.04, 21:43
                      rilian napisał(a):

> Byłeś kiedyś w moim grajdole? Spróbuj zrobić tramwaje jeżdżące po tych
                      górkach
                      > i dołkach, a będziesz słynny.
                      > no i czemu znów jestes złosliwy,kazdy broni swego ,
                      złych przykładów mozna podac wiele.kiedy ja byłam w Lublinie próbowano mi
                      okraść samochód.parkowałam na miasteczku studenckim.
                      mozna tak sie licytowac bez końca.
                    • serek600 Re: mea culpa 24.08.04, 15:40
                      Tramwaje wbrew pozorom radza sobie calkiem dobrze na gorkach, a i Lublin w
                      Tatrach nie lezy. Ale macie za to fajne trolejbusy. W Debicy tez kiedys byly, a
                      kilka wozow po likwidacji linii przeszlo z Debicy wlasnie do Lublina!
                      • rilian Re: mea culpa 24.08.04, 15:44
                        Ja nie znaju, nie jestem aż takim fanem komunikacji autosbusowej czy
                        pociągowej - nie notuję numerów bocznych lokomotyw etc. jak mój znajomy, ale
                        miło mi, że być może czasem mój tyłek zasiada w dębickim trajtku.

A tak przy okazji niedawnej powodzi w Pilźnie - przekonałem się, że lepiej nie
                        kląć jakiegoś miasteczka, żeby je szlag trafił, bo potem...
                • joanka741 Re: mea culpa 28.08.04, 15:58
                  No tak,a nasza miejscowosc jest mała,w okolicach dworca nieciekawa,ale da sie
                  ja polubic pod warunkiem,ze ktos nie uwierzy w pozory.:)a pozory czesto myla:)
                  ps.busy chodza i to czesto nawet bezposrednio do lublina i warszawy po prostu
                  jestes mało operatywny i sie nie dowiedziałes skad,
                  autobusami nie jezdze ,wiec nie wiem .
                  a
                  Ale faktycznie MPK jezdzi niezbyt czesto.Zapraszamy na zwiedzanie do nas:)
                  • serek600 Re: mea culpa 28.08.04, 21:02
                    Okolica dworca bylaby o wiele ciekawsza, gdyby przy okazji przebudowy ulicy
                    Kolejowej ktos wywalil wreszcie te masakryczne baraki.
                    --
                    srk - tatus Filipka, Tymusia i Maksia
                        • joanka741 Re: mea culpa 31.08.04, 20:12
                          Fajnie tak:)) swojsko:))pozdrawiam serdecznie:))Maksia szczególnie.Bedzie ze
                          Szczepankiem na grupie w przedszkolu,pewnie sie czasem spotkamy w klubie :))
                          przedszkolnym.czesc
                          A swoja droga jak takich 2 przecinaków sie zejdzie to ja wspolczuje pania:)
                          • serek600 Re: mea culpa 06.09.04, 12:45
                            joanka741 napisała:

> Fajnie tak:)) swojsko:))pozdrawiam serdecznie:))Maksia szczególnie.Bedzie ze
                            > Szczepankiem na grupie w przedszkolu,pewnie sie czasem spotkamy w klubie :))
                            > przedszkolnym.czesc
                            > A swoja droga jak takich 2 przecinaków sie zejdzie to ja wspolczuje pania:)

Na razie Maks siedzi (nie) grzecznie w domku. Moze w przyszlym roku dopiero
                            pojdzie do przedszkola.
                            --
                            srk
                • krzyniu1971 Re: mea culpa 21.04.05, 21:20
                  Dlaczego nie można dojechać do czego Ropczyc i do Rzeszowa.Odpowiedź jest bardzo
                  prosta BO NIE MA PO CO.TO ONI PRZYJEŻDŻAJĄ DO NAS.My tu wszystko mamy i ja nie
                  widzę powodu abym miał jechać do Rzeszowa a tym bardziej do Ropczyc.WYBACZ.
                  • mikael_mf Psychol 23.04.05, 15:39
                    Ty jesteś chory czlowieku. Rzeszów to jedno z najlepszych miast w kraju,
                    potwierdzają to wszystkie badania i wyniki. Jeszcze nie widziałem Rzeszowian
                    pracujących czy odwiedzających to zapadłe gówno na peryferiach regionu. Za to u
                    nas jest pełno wieśniaków z Dębicy i innych Ropczyc którzy nie umieją jeździć.
                    Słoma z butów wychodzi prowincjonalnym idiotom.
                    • krzyniu1971 Re: Psychol 23.04.05, 22:29
                      SAM jesteś nie trendy .I słoma mi z butów nie wystaje .Poza tym moje buty są
                      więcej warte niż twoje twojej matki i dziadka razem wziętych.A co tam masz w tym
                      rzeszowie? żużel koszykówkę piłkę nożną jedno kino może lepsze niż u nas.A no do
                      hali makro mam teraz bliżej.A tak to nic kilka świateł na drodze rzeka dworzec
                      obskurny jak wszędzie.No i macie media MARKT dla idiotów.Pozdrawiam.
      • serek600 Re: jesteście najgorszym grajdołem świata - niest 20.08.04, 13:49
        alasi napisała:

> Jest to też chyba jedyne miasto w Polsce gdzie nie ma zniżek dla uczniów w
        > autobusach MKS

Nie ma znizek tylko w autobusach podmiejskich (tych oznaczonych literami) i to
        zdaje sie tylko na przejazdy jednorazowe - na bilety miesieczne jest ulga.
        W PKS tez nie ma znizek i nikt sie temu nie dziwi.
    • izis11 Re: jesteście najgorszym grajdołem świata - niest 04.05.05, 13:34
      Aż miło poczytać,jak cham chamowi wytyka chamstwo.Trochę kultury.
      A tak swoją drogą ,to Dębica jest miastem,jakich wiele w Polsce.I nie jest ani
      lepsza ani gorsza.Ma swoje plusy i minusy,tak jak Rzeszów i Ropczyce i Kraków i
      Warszawa i każde inne miasto w Polsce i na świecie.Trzeba je lubić i umieć w
      nich żyć,a jak się nie potrafi,trzeba znaleźć sobie inne miejsce na świecie.A
      jak się jest chamem to nigdzie nie będzie dobrze.
    • ukil Re: jesteście najgorszym grajdołem świata - niest 26.05.05, 20:24
      Może jest w tym odrobine prawdy bo metropolią to nie jesteśmy,i może masz racje
      z tym że goście jeżdzące na numerach RDA to dupki - w powiecie dębickim
      obowiązuje jednak inna rejestracja RDE !!!!.A może to, że nikt nie chciał Cię
      wziąść "na stopa" zawdzięczasz swemu urokowi osobistemu?????
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka