Dodaj do ulubionych

Cisza przed burzą

05.01.13, 20:19
Ciekawe czy Dąbrowski odwoła Rusieckiego, czy Rusiecki sam złoży rezygnację. Jest coraz bardziej widoczne, że Dąbrowski ma już dość specjalisty od wywoływania konfiktów. Jak powszechnie się mówiło referendum miało na celu usunięcie z urzędu Rusickiego, który miał ogromny wpływ na decyzje Dąbrowskiego. Obecnie Dąbrowski rośnie w siłę i niepotrzebne są mu konfikty.
Obserwuj wątek
    • 90procent Re: Cisza przed burzą 12.01.13, 16:07
      Uwaga !! właśnie nadchodzi.
      Chęć, na nieoczekiwaną zmianę miejsc.
      A co z tego wyjdzie, czy wielki klops?
      O tym przekonamy się na spotkaniu w sprawie instrukcji obsługi oraz segregacji śmieci, firmowanej przez wielką animatorkę lokalnej polityki.
      Niebawem w Domu Kultury.
      Będzie wielkie widowisko.
      Lub jak w Geku Zorbie - W i e l k a k a t a s t r o f a ?
      • 90procent Re: Cisza przed burzą 12.01.13, 16:10
        90procent napisał(a):

> Uwaga !! właśnie nadchodzi.
        > Chęć, na nieoczekiwaną zmianę miejsc.
        > A co z tego wyjdzie, czy wielki klops?
        > O tym przekonamy się na spotkaniu w sprawie instrukcji obsługi ora
        > z segregacji śmieci, firmowanej przez wielką animatorkę lokalnej polity
        > ki.
        > Niebawem w Domu Kultury.
        > Będzie wielkie widowisko.
        > Lub jak w Geku Zorbie - W i e l k a k a t a s t r o f a ?

przepraszam za literówkę ,, Greku Zorbie,,.
        Katastrofa bez zmian.

• siemasz.1 Re: Cisza przed burzą 12.01.13, 16:39
        90procent napisał(a):> O tym przekonamy się na spotkaniu w sprawie instrukcji obsługi ora
        > z segregacji śmieci, firmowanej przez wielką animatorkę lokalnej polity
        > ki.

Ano właśnie, właśnie. Dlaczego jedna radna chce, może i umie, a druga jakoś nie?
        A ma również możliwość być animatorką, czy więc kiwnie choć małym palcem w tej sprawie ważnej dla mieszkańców? Usłyszymy kiedy o takim zebraniu przez nią organizowanym? Czy w jej rejonie śmieci nie będą odbierane? Procent, namów szanowną radną, niech też się postara.
        • 90procent Re: Cisza przed burzą 12.01.13, 17:59
          siemasz.1 napisał:

> 90procent napisał(a):> O tym przekonamy się na spotkaniu w sprawie instrukc
          > ji obsługi ora
          > > z segregacji śmieci, firmowanej przez wielką animatorkę lokalnej polity
          > > ki.
          >
          > Ano właśnie, właśnie. Dlaczego jedna radna chce, może i umie, a druga jakoś ni
          > e?
          > A ma również możliwość być animatorką, czy więc kiwnie choć małym palcem w tej
          > sprawie ważnej dla mieszkańców? Usłyszymy kiedy o takim zebraniu przez nią orga
          > nizowanym? Czy w jej rejonie śmieci nie będą odbierane? Procent, namów szanowną
          > radną, niech też się postara.

Namawiałem SMW.
          Tylko jej bliżej na Bemowo.
          Poza tym to spotkanie jest pod vicka , nie pod śmieci.
          • siemasz.1 Re: Cisza przed burzą 12.01.13, 18:52
            Czemu nie namawiałeś radnej z Dziekanowa (czy skąd tam jest) - pani Podolskiej?
            Namów, bo jak nie, to wszyscy mieszkańcy przyjdą do Mazowianki, która była pierwsza.
            A może i pozostali szanowni radni z burmistrzowego odłamu też by się namówili?
            Taka piękna okazja zrobić wiec czołobitny, szkoda odpuścić.
            • 90procent Re: Cisza przed burzą 12.01.13, 18:59
              E tam. Znów wkrada się monotematyka.
              Jesteś nudny z tą czołobitnością.
              Tak się nauczyłeś w ulu, i tak ci zostanie. Niczego twórczego nie posiadasz w swoim składziku?
              • siemasz.1 Re: Cisza przed burzą 12.01.13, 20:04
                E tam. Najwyraźniej zbywasz zasadniczą sprawę. Poza tym, kto bardzo twórczo wykorzystuje i bardzo mocno rozwija ulowe wzory, przypominam tylko jeden z ostatnich numerów "GŁ", ten z portretami. Nie do pobicia.
          • binicz07 Re: Cisza przed burzą 12.01.13, 19:15
            Widać, że od rozwiązywania trudnych spraw i prowadzenia trudnych dyskusji jest Kłódkiewicz. Przysłuchiwałem się konsultacjom w sprawie śmieci ogromna wiedza, dobre przygotowanie, merytorycze odpowiedzi, również ostatnia sesja pokazała duży poziom dyskusji publicznej w wykonaniu Kłódkiewicza. Jest jeden jedyny warunek, aby dyskusja była kulturalna to nie może brać w niej udziału Rusiecki.
            • 90procent Re: Cisza przed burzą 12.01.13, 22:13
              Rozumiem że chcesz mówić o nim ,,swojak,,?
              I po to trudzicie mazowszankę?

Teraz mówicie:
              właściwie referendum to był akt desperacji przeciw PR?
              My właściwie kochamy bumistrza tylko jakoś tak niefortunnie wyszło nam referendum
              Po co ta hipokryzja? Skoro nie referendum, to chcecie rozwalić Burmistrza od środka?

Chytry plan.
              Podobny do chytrości z czasów wyborów.
              • lobotomia-d Re: Cisza przed burzą 13.01.13, 10:10
                Można ze wszystkiego kpić jak złotousty 90%. Ale faktem jest, że tylko Kłudkiewicz jest w stanie sprostać twardej dyskusji. A dyskusje z mieszkańcami to nie piknik z burmistrzem w gronie lizusów.To twarde i trudne do rozwiązania problemy mieszkańców. To nie lepka papka propagandowa, tylko wiedza fachowa i znajomość tematu i to tych dzisiejszych, bo historie i tak znamy i niewiele nas ona obchodzi. Przeszło i minęło. A dziś, nie chcemy płacić krociowych sum za śmiecie i chcemy by śmiecie odbierane były z naszej posesji. A do tego nie wystarczą puste słowa propagandzistów czy "odważnych" komandosów! Do tego trzeba realnej wiedzy, umiejętności i chęci służenia mieszkańcom!
                • prochownia2 Bezradniacy a pensja burmistrza? 13.01.13, 10:19
                  Jak wam już jest tak super to kiedy podniesiecie wynagrodzenie burmistrza, które w swoim bezradniackim zwyrodnialstwie obniżyliście? Sami sobie podnieśliście diety, a w imię partyjnych interesików i wytycznych gorbaczowa nie potraficie odkręcić swojej decyzji? Niedługo wybory - bedziemy dokładnie pytać dlaczego w kryzysie podnosicie sobie srebrniki....
                  • 321art Re: Bezradniacy a pensja burmistrza? 13.01.13, 10:38
                    prochownia2 napisał(a):

> Jak wam już jest tak super to kiedy podniesiecie wynagrodzenie burmistrza, któr
                    > e w swoim bezradniackim zwyrodnialstwie obniżyliście? Sami sobie podnieśliśc
                    > ie diety
                    , a w imię partyjnych interesików i wytycznych gorbaczowa nie potra
                    > ficie odkręcić swojej decyzji? Niedługo wybory - bedziemy dokładnie pytać dl
                    > aczego w kryzysie podnosicie sobie srebrniki....

Widziałeś grabie, które grabią od siebie?
                    • drabbu Re: Grabie 13.01.13, 11:48
                      321art napisał: > Widziałeś grabie, które grabią od siebie?

Chciałbym przypomnieć po raz kolejny, że zagrabiły w stronę wszystkich radnych. Wszystkich bez wyjątku, również burmistrzowych. Nie słyszałem, żeby któryś z nich protestował przeciwko temu, że cały czas dostaje więcej srebrników, żeby uchylał się przed większą kasą, albo żeby przekazywał "nadwyżkę" na jakiś szczytny cel społeczny.
                      • 321art Re: Grabie 13.01.13, 12:12
                        drabbu napisał:

> 321art napisał: > Widziałeś grabie, które grabią od siebie?
                        >
                        > Chciałbym przypomnieć po raz kolejny, że zagrabiły w stronę wszystkich radnych.
                        > Wszystkich bez wyjątku, również burmistrzowych. Nie słyszałem, żeby któryś z n
                        > ich protestował przeciwko temu, że cały czas dostaje więcej srebrników, żeby uc
                        > hylał się przed większą kasą, albo żeby przekazywał "nadwyżkę" na jakiś szczytn
                        > y cel społeczny.
                        No to czekam ,który z radnych jako pierwszy wystąpi z wnioskiem o przywrócenie pensji dla burmistrza i obniżenie diet dla radnych. Proponuje równego tysiaka,jako rekompensata za czas poświęcony na cele społeczne.Ciekawe kto coś takiego poprze?
                        • drabbu Re: Grabie 13.01.13, 13:13
                          321art napisał: >> No to czekam ,który z radnych jako pierwszy wystąpi z wnioskiem o przywrócenie
                          > pensji dla burmistrza i obniżenie diet dla radnych.

Wybór jest spory. Dla przykładu, może pan radny Nastula, bo jak dotychczas nie zgłosił nigdy żadnego wniosku? Jego również objęła podwyżka diet.
                          • 90procent Re: Grabie 13.01.13, 14:12
                            drabbu napisał:

> 321art napisał: >> No to czekam ,który z radnych jako pierwszy wystąpi
                            > z wnioskiem o przywrócenie
                            > > pensji dla burmistrza i obniżenie diet dla radnych.
                            >
                            > Wybór jest spory. Dla przykładu, może pan radny Nastula, bo jak dotychczas nie
                            > zgłosił nigdy żadnego wniosku? Jego również objęła podwyżka diet.

Panie doktorze,czy zauważył Pan jakąś zmianę?
                            Ja tak
                            Dotyczy ona Bogdana K, vice komandosa/jak to nazywacie/.
                            Już wam nie przeszkadza przeszłość? Nagle was oświeciło?
                            Skąd ta nieoczekiwana zmiana. Pomimo tego że jeszcze nie ma ustaleń dotyczących
                            cen wywozu śmieci.
                            Rozumiem miało być na Dąbrowskiego że jest zły bo zawyża ceny.
                            Dziwnie czy to to vicek z wami podgrywał pod burmistrza ?
                            Pogrywał razem z opozycją?
                            Co chcecie się wkręcić tylnymi drzwiami na salony ?
                            A co z Pszczelarzem, co już go utrąciliście? Nie dajecie mu rzadnych szans w następnych wyborach?
                            • drabbu Re: Grabie 13.01.13, 14:54
                              90procent napisał(a): > Dotyczy ona Bogdana K, vice komandosa/jak to nazywacie/.
                              > Już wam nie przeszkadza przeszłość?

Ja tu kiedyś pisałem bardzo wyraźnie, że jego przeszłość należy do niego, a mnie po prostu i zwyczajnie nie interesuje. I nigdy nie nazywałem go vice komandosem. Przyznawałem chętnie, że stara się odpowiedzialnie pełnić swoją funkcję i zazwyczaj bywa dobrze przygotowany. Mówi sensownie, wie, o czym, nie zdarza mu się tropienie lewaków i pod wszystkimi tymi i jeszcze wieloma innymi względami stanowi bardzo pozytywny kontrast do głównego burmistrza.
                              Wcale nie trzeba być w opozycji, żeby to zauważyć.
                              Tak więc, bardzo być może, że przez to naraża się mocno w swoim obecnym otoczeniu, bo nie po raz pierwszy słychać o daleko idących niesnaskach pomiędzy burmistrzami i próbach podgryzania i marginalizowania B.K. Nie wiem jak, a przede wszystkim - dlaczego i po co w tych niesnaskach miałaby brać udział jakakolwiek opozycja, podczas gdy w gminie jest dużo naprawdę poważnych spraw do opozycyjnego wykorzystania. Tu prawdziwej, twardej opozycji wystarczy spokojnie poczekać na efekt bez angażowania się i podsycania tych rozgrywek. Chyba, że snujesz jakąś kolejną teorię spiskową bez pokrycia.

• 321art Re: Grabie 13.01.13, 14:16
                            drabbu napisał:

> 321art napisał: >> No to czekam ,który z radnych jako pierwszy wystąpi
                            > z wnioskiem o przywrócenie
                            > > pensji dla burmistrza i obniżenie diet dla radnych.
                            >
                            > Wybór jest spory. Dla przykładu, może pan radny Nastula, bo jak dotychczas nie
                            > zgłosił nigdy żadnego wniosku? Jego również objęła podwyżka diet.
                            Tak sobie pomyślałem że 10% pensji burmistrza,to dobra stawka diety radnego.Proporcja wydaje się być uczciwa,przynajmniej dla mnie.
                      • binicz07 Re: Grabie 13.01.13, 15:30
                        drabbu napisał:

> 321art napisał: > Widziałeś grabie, które grabią od siebie?
                        >
                        > Chciałbym przypomnieć po raz kolejny, że zagrabiły w stronę wszystkich radnych.
                        > Wszystkich bez wyjątku, również burmistrzowych. Nie słyszałem, żeby któryś z n
                        > ich protestował przeciwko temu, że cały czas dostaje więcej srebrników, żeby uc
                        > hylał się przed większą kasą, albo żeby przekazywał "nadwyżkę" na jakiś szczytn
                        > y cel społeczny.

Drabu o ile mi wiadomo niektórzy radni wspierają finansowo akcje pomagając innym. Z trio burmistrzowskiego to Kłódkiewicz finasował dla pracowników urzędu,spółek gminnychi radnych badania wykrywające markery nowotworowe u mężczyzn. Mówiono o tym na sesji rok temu
                        , z bezpłatnych badań skorzystało ok. 150 osób.
                        • 2hestia Re: Grabie 13.01.13, 18:40
                          Popatrz. Tylko nie oponował gdy burmistrz bez mrugniecia okiem zwalniał z pracy młodego człowieka chorego na białaczkę.
                          • 321art Re: Grabie 13.01.13, 18:46
                            2hestia napisała:

> Popatrz. Tylko nie oponował gdy burmistrz bez mrugniecia okiem zwalniał z pracy
                            > młodego człowieka chorego na białaczkę.
                            Czy powodem zwolnienia była choroba tego człowieka?
                              • 321art Re: Grabie 13.01.13, 19:20
                                2hestia napisała:

> Czy ulży Ci jak napiszę, że był kompetentnym sympatycznym i lubianym przez wspó
                                > łpracowników kolegą.
                                Co to ma do rzeczy, istotne jest to jakim był pracownikiem i z jakiego powodu został zwolniony?Czy w trakcie zwalniania było wiadomo że jest chory?Nie znam tego przypadku, ani tego człowieka,dlatego tylko to ma dla mnie znaczenie. Prawdopodobnie mógł bym to inaczej widzieć gdybym był z tym związany emocjonalnie,lub z jakiegoś innego powodu, np gierki polityczne.
                                • 2hestia Re: Grabie 13.01.13, 19:32
                                  Napisałam Ci był kompetentny i lubiany a że dla Ciebie > Co to ma do rzeczy to co chcesz jeszcze usłyszeć. Proszę nie odpisuj.
                                  • 321art Re: Grabie 13.01.13, 20:11
                                    2hestia napisała:

> Napisałam Ci był kompetentny i lubiany a że dla Ciebie > Co to ma do rze
                                    > czy
                                    to co chcesz jeszcze usłyszeć. Proszę nie odpisuj.
                                    W jakim celu poruszasz takie tematy? Nie odpisuj.
                          • 90procent Re: Grabie 13.01.13, 20:14
                            2hestia napisała:

> Popatrz. Tylko nie oponował gdy burmistrz bez mrugniecia okiem zwalniał z pracy
                            > młodego człowieka chorego na białaczkę.

Hestia daj spokój. Przecież mazowszanka i POgrobowce byłej ,,elyty,, klepię go po plecach i namaszczają na kontrkandydata TD.
                • 321art Re: Cisza przed burzą 13.01.13, 10:32
                  lobotomia-d napisał:

> Można ze wszystkiego kpić jak złotousty 90%. Ale faktem jest, że tylko Kłudkiew
                  > icz jest w stanie sprostać twardej dyskusji. A dyskusje z mieszkańcami to nie p
                  > iknik z burmistrzem w gronie lizusów.To twarde i trudne do rozwiązania problemy
                  > mieszkańców.Niema ludzi nie zastąpionych , każdego da się zastąpić i świat się nie zawali.To nie lepka papka propagandowa, tylko wiedza fachowa i znajomość
                  > tematu i to tych dzisiejszych, Lobotomia na temat śmieciów wie wszystko. bo historie i tak znamy i niewiele nas ona obch. O historii najczęściej chcieli by zapomnieć ci,którzy ją tworzyli w sposób kompromitujący
                  > odzi. Przeszło i minęło. A dziś, nie chcemy płacić krociowych sum za śmiecie i
                  > chcemy by śmiecie odbierane były z naszej posesji. A do tego nie wystarczą pust
                  > e słowa propagandzistów czy "odważnych" komandosów! Do tego trzeba realnej wied
                  > zy, umiejętności i chęci służenia mieszkańcom!
                  Twoi znajomi zapewne taką wiedzę i umiejętności posiadają i jak najbardziej pragną służyć mieszkańcom,kóń by się uśmiał
                  • lobotomia-d Re: Cisza przed burzą 13.01.13, 13:19
                    Nie wiem czy moi znajomi to potrafią, ja tez nie podejmę się tego. Faktem jest że od wielu miesięcy obecny burmistrz nie potrafi rozwiązać problemu. Jak sprawa śmieci stanęła po zmianie ustawy tak stoi. A termin 1 lipca się zbliża i może nadejść chwila ze śmieci zaściela całe Łomianki! Jeżeli jako obywatelka mam się o to nie martwić to o co.
                    I jeszcze jedno, burmistrz startując w wyborach winien mieć świadomość z jakimi problemami będzie się borykał. Jeżeli nie potrafi to może lepiej niech zrezygnuje jeżeli nie potrafi służyć mieszkańcom! A sprawa śmieci zaczyna być naprawdę pilna, a tu nawet nie ma zaakceptowanej przez radę koncepcji regulaminu i innych przepisów towarzyszących zbiórce. Nie ma też ogłoszenia o przetargu.
                    • 321art Re: Cisza przed burzą 13.01.13, 14:09
                      lobotomia-d napisał:

> Nie wiem czy moi znajomi to potrafią, ja tez nie podejmę się tego. Faktem jest
                      > że od wielu miesięcy obecny burmistrz nie potrafi rozwiązać problemu. Jak spraw
                      > a śmieci stanęła po zmianie ustawy tak stoi. A termin 1 lipca się zbliża i moż
                      > e nadejść chwila ze śmieci zaściela całe Łomianki! Jeżeli jako obywatelka mam s
                      > ię o to nie martwić to o co.
                      > I jeszcze jedno, burmistrz startując w wyborach winien mieć świadomość z jakimi
                      > problemami będzie się borykał. Jeżeli nie potrafi to może lepiej niech zrez
                      > ygnuje jeżeli nie potrafi służyć mieszkańcom!
                      A sprawa śmieci zaczyna być n
                      > aprawdę pilna, a tu nawet nie ma zaakceptowanej przez radę koncepcji regulaminu
                      > i innych przepisów towarzyszących zbiórce. Nie ma też ogłoszenia o przetargu.
                      Poczytaj fora innych gmin,a dowiesz się że problem,, śmiecióf''nigdzie ,albo prawie nigdzie definitywnie nie został rozwiązany do końca.Propozycje stawek są,sposoby wywozu również zaproponowane na stronie gminnej i myślę że spokojnie do terminu wejścia ustawy z problemem sobie poradzą. Nic na siłę i bez pochopnych decyzji,a będzie dobrze.Nie widzę potrzeby jątrzenia chwilunio.
                      • prochownia2 Re: Cisza przed burzą 13.01.13, 15:10
                        Ileż to jeszcze nicków używać bedzie pronówa, aby wylewać tu swoje rozważania. Nie martw się towarzyszko i lepiej zajmij się realizacją swoich obiecanek cacanek, bo do tej pory nic nie zrobiłaś.
                        • lobotomia-d Re: Cisza przed burzą 15.01.13, 12:58
                          To art 321 też pronówa? Ile ich jeszcze? Według Wikipedii każdy z pokolenia czynnego zawodowo w czasach PRL mógł być w pronie, wiec zapewne się nie mylisz. Sprecyzuj jedynie co myślisz nazywając kogoś pronówa? Pojęcie dość szerokie i właściwie poza ścisłymi władzami organizacji, struktura tkwiąca niebycie nawet na samym początku swego powstania.

Jeżeli chodzi o śmieci, to podtrzymuję stanowisko, iż faktem jest, że od wielu miesięcy obecny burmistrz nie potrafi rozwiązać problemu. Jak sprawa śmieci stanęła po zmianie ustawy tak stoi. A termin 1 lipca się zbliża i może nadejść chwila ze śmieci zaściela całe Łomianki! Jeżeli jako obywatelka mam się o to nie martwić to o co.
                          I jeszcze jedno, burmistrz startując w wyborach winien mieć świadomość z jakimi problemami będzie się borykał. Jeżeli nie potrafi to może lepiej niech zrezygnuje jeżeli nie potrafi służyć mieszkańcom! A sprawa śmieci zaczyna być naprawdę pilna, a tu nawet nie ma zaakceptowanej przez radę koncepcji regulaminu i innych przepisów towarzyszących zbiórce. Nie ma też ogłoszenia o przetargu. Nawet nie ma żadnej komunikacji z mieszkańcami a dla przykładu taki burmistrz / wójt Czosnowa potrafi www.czosnow.pl/news.php?readmore=1052
                          • 90procent Re: Cisza przed burzą 15.01.13, 20:15
                            Lobo skoro tam jest lepszy Wójt, pewnie też Pleban i Pan.
                            Przenieś się zatem do Czosnowo lub ogłoś secesję.
                            Najlepiej walnij sobie łbem baranka , przejdzie ci z całą pewnością.

Było lepiej starać się na referendum.
                            Po pierwsze, miałbyś szansę się wykazać.
                            Po drugie, nie musiałbyś spłacać długów na pokrycie referendalnego PR-u, kumitetowi i sponsorom.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka