Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Kurs zdobienia paznokci?

04.10.05, 20:13
    Mam pytanie do Was dziewczyny,które ukonczyły taki kurs.Mam sama zamiar tam
    sie wybrac.Chodzi mi o opinie,czy mozna tam nauczyc sie zawodu?
    Obserwuj wątek
      • szpil1 Re: Kurs zdobienia paznokci? 04.10.05, 20:43
        Zależy, na jaki kurs trafisz: ile godzin trwa, ile osób jest w grupie ( jeśli
        sporo, to może się zdarzyć, że instruktorka nie będzie miała dość czasu dla
        Ciebie ). Co konkretnie jest w programie? Czy to kurs wyłącznie zdobienia czy
        też manicure, pedicure i tipsy? Dopytaj się, czy są zajęcia dotyczące chorób
        paznokci i kto je prowadzi - dermatolog czy instruktorka nie mająca nic
        wspólnego z medycyną? No i przede wszystkim nie nastawiaj się na to, że sam
        kurs Ci wystarczy. Bardzo ważne jest ćwiczenie w domu np. na koleżankach czy
        kimś z rodziny.
          • szpil1 Re: Kurs zdobienia paznokci? 06.10.05, 18:45
            Bardzo różnie, od 300 - 400 zł. kiedyś jedna z firm oferowała szkolenia za ok.
            2000 zł. Drogo, ale za to świetnie prowadzone tzn. obszerny program zajęć i
            nauka do skutku. Radzę szukać ogłoszeń w pismach profesjonalnych typu "Beauty
            Forum', bo jest tam ogłaszają się firmy - dystrybutorzy "artykułów
            paznokciowych" i jest większa szansa, że kursy będą prowadzone rzetelnie.
            • Gość: miauxxx Re: Kurs zdobienia paznokci? IP: *.lublin.sdi.tpnet.pl 06.10.05, 20:13
              hm tez sie zastanawialam nad takim zawodem, a raczej zmiana zawodu.
              szpil1 wydaje mi sie ze wiesz o co chodzi w tym wszystkim, czy trudno jest sie
              nauczyc zakladania np zelu, akrylu? i roznych zdobien? nie wiem czy mam jakies
              zdolnosci ku temu, ale moglabym sporobowac.
              o ile weim kursy sa drogie, czasem nawet podnad 1000zl i na pewno trzba by sie
              doszkalac ciagle, nie ma jak to robic cos partacko, to bez sens.
              • szpil1 Re: Kurs zdobienia paznokci? 08.10.05, 17:30
                Ja nie zajmuję się paznokciami, ale kiedyś pracowałam w firmie, gdzie takie
                szkolenia były organizowane. A czy jest to trudne? Moim zdaniem sporo zależy od
                zdolności, chociaż np.siostra koleżanki na początku kursu kompletnie nie dawała
                sobie rady z tipsami. Ale ćwiczyła uparcie na każdym kto zgodził się dać jej
                swoje paznokcie i teraz bardzo dobrze sobie z tym radzi, pracuje w zawodzie i
                ma spore grono klientek. Na pewno jest to zajęcie dla osób cierpliwych i
                dokładnych. Na pewno też trzeba orientować się w nowościach na rynku, bo co
                kilka miesięcy firmy "paznokciowe" (a jest ich sporo), wprowadzają coś
                nowego.Rzeczywiscie, nie warto partaczyć, bo zwyczajnie nie będziesz miała
                klientek. A w tym zawodzie najczęściej zarabia się procent od klienta - jeśli
                pracujesz u kogoś. A jeśli pracujesz " na swoim" to wiadomo, że też musisz
                wyjść na plus, bo nie pracujesz dla rozrywki. osobiście uważam, że trzeba to po
                prostu lubić. Ale to chyba dotyczy każdej pracy.
      • asia-m Re: Kurs zdobienia paznokci? 06.11.05, 16:08
        Jesli macie jakies pytania na temat przedluzania czy zdobienia paznokci kursów
        itp. to piszcie na priv na moj email gazetowy. Sama jestem stylistka paznokci i
        postaram sie odpowiedziec na kazde wasze pytanie :))

asia-m@gazeta.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka