Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Praca leży na drogach, a chętnych brak

    IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.06, 10:30
    To fakt - mamy chroniczny brak roboli do latania dziur...
    Obserwuj wątek
      • Gość: patint Re: Praca leży na drogach, a chętnych brak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.06, 11:38
        to zacznij placic.
      • Gość: Anarchista Re: Praca leży na drogach, a chętnych brak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.06, 15:48
        ...."Praca dla drogowców jest w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych
        firmach. - Ten zawód kojarzy się młodym z ciężką pracą fizyczną w upale, nie
        zdają sobie sprawy z perspektyw - przypuszcza Jolanta Gregorczuk, warmińsko-
        mazurska kurator oświaty."...

        Poziom polskiej oswiaty odpowiada poziomowi kuratorow(popis pani Gregorczuk
        mowi sam za siebie).
        Ciekawe, w jakim kraju buduje sie drogi w klimatyzowanym tunelu?
        Mozna teoretycznie pracowac przy projektowaniu.Za wysokie to progi dla
        technikow. Do takiej pracy chetnych jest zawsze pelno.

        Jakosc polskich drog jest zla z uwagi na fatalne wykonawstwo gdzie
        waznym elementem polskiej logistyki drogowej jest gumofilc niedoedukowanego
        robola. Na to nikt nie ma wplywu bo nadzor uczy sie praktyki od takich
        gumofilcow.
        • daniel40 Re: A który normalny chłop chciałby być robolem? 04.07.06, 18:10
      • Gość: firaneczka Re: Praca leży na drogach, a chętnych brak IP: *.hstl2.put.poznan.pl 04.07.06, 20:47
        a więc tak:
        technik obecnie nie może zrobić żadnych uprawnień budowlanych (typu kierowanie robotami czy to drogowymi czy budowlanymi)
        Obecnie jestem na praktyce (ostatni rok studiów) i to niestety nie jest lekki kawałek chleba. Żar z nieba, gorąca masa i inne atrakcje są w stanie zniechęcić najlepszego i najbardziej zawziętego człowieka
        • agentmb Re: Praca leży na drogach, a chętnych brak 06.07.06, 16:01

          Skoro czekanie na absolwentów jest tak "długie" to chyba warto zorganizować
          szkolenia dla bezrobotnych? Szukam szkoleń, ale ich nie ma. To znaczy są, ale
          drogie, bezrobotnego zwyczajnie nie stać.
          • raveness1 Re: Praca leży na drogach, a chętnych brak 06.07.06, 16:45
            Wszystkie te szkolenia to mozna sobie w buty wsadzic. To tylko stwarzanie
            latwych miejsc pracy dla wykladowcow-znajomkow, ktorzy sami nic nie umieja.
      • Gość: xsw Re: Praca leży na drogach, a chętnych brak IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.07.06, 20:34
        A po kiego grzyba chodzić do śmiesznej szkoły a potem łopatą przyklepywać
        roztopiony stary asfalt. Do tego nie trzeba być technikiem i zaden pracodawca
        takiego nie zatrudni bo taki więcej kosztuje a mniej robi. Ot i cała logika.
        • emelem1 Re: Praca leży na drogach, a chętnych brak 10.07.06, 17:10
          Gość portalu: xsw napisał(a):

          > A po kiego grzyba chodzić do śmiesznej szkoły a potem łopatą przyklepywać
          > roztopiony stary asfalt. Do tego nie trzeba być technikiem i zaden pracodawca
          > takiego nie zatrudni bo taki więcej kosztuje a mniej robi. Ot i cała logika.
          masz racje
      • losiu4 Re: Praca leży na drogach, a chętnych brak 07.07.06, 14:36
        "Praca dla drogowców jest w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych
        firmach. - Ten zawód kojarzy się młodym z ciężką pracą fizyczną w upale, nie
        zdają sobie sprawy z perspektyw - przypuszcza Jolanta Gregorczuk, warmińsko-
        mazurska kurator oświaty."

        a ja mam darmowy pomysł dla p. kurator i nie tylko dla niej. Tyle urzędasów
        siedzi na różnych niepotrzebnych stołkach (także w kuratoriach). A po łopacie
        im i niech budują drogi.

        Pozdrawiam

        Losiu
        • Gość: agata Losiu... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.06, 15:03
          dokładnie Losiu - tu bez zarzutu - jak Curie Skłodowska mogła przerabiac 20 kg
          naraz tej smółki uranowej i mieszać to mieszadłem tak wielkim jak ona sama - to
          nie widze powodu żeby jakaś paniusia 100 lat później wysyłała tylko mężczyzn do
          takiej roboty! a co!!
      • Gość: Thall Nie ma chętnych do pracy? Po co mają pracować? IP: *.mcon.pl 10.07.06, 13:01
        Przecież wygodniej jest posiedzieć w domciu z piwkiem w łapce i dostawać
        zapomogę z pomocy socjalnej, niż pracować fizycznie przy budowie drogi!! Prawda
        jest taka że wszystkich "zawodowych bezobotnych" powinno się obowiązkowo
        zatrudniać do takich robót, żeby zarobili na zasiłek który dostają!! A ludzie po
        szkołach powinni te roboty nadzorować. W końcu do tego są szkoleni. No nie??
        • Gość: corgan Ci którzy nie mają zasiłków również maja pracować? IP: *.chello.pl 10.07.06, 16:22
          > No nie??
          jak drogi w Polsce mają budować robotnicy przymusowi to ja dziękuję za taka
          robotę hehe

          > Przecież wygodniej jest posiedzieć w domciu z piwkiem w łapce i dostawać
          > zapomogę z pomocy socjalnej, niż pracować fizycznie przy budowie drogi!!

          Kupno piwa nie jest ograniczane źródłem pieniędzy jakimi się na to piwo płaci,
          wiec nie rozumiem dlaczego pracujący mogliby sobie piwo kupić a ludzie na
          zasiłku nie >:)) O ile ktoś w ogóle dostaje zasiłek i zapomogę socjalną bo
          tylko 8-10% bezrobotnych ma w ogóle prawo do zasiłku.

          > powinno się obowiązkowo zatrudniać do takich robót
          czyli co? wydawanie "pozwoleń na pracę", pieczątki w dowodzie, łapanki na
          ulicach jak za Niemca w 1940 i przymusowe roboty przy drogach?

          bo jak sobie wyobrażasz przymusowe zatrudnianie bezrobotnych? hehe

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka