Gość: halaputek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.06, 10:30 To fakt - mamy chroniczny brak roboli do latania dziur... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: patint Re: Praca leży na drogach, a chętnych brak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.06, 11:38 to zacznij placic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anarchista Re: Praca leży na drogach, a chętnych brak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.06, 15:48 ...."Praca dla drogowców jest w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych firmach. - Ten zawód kojarzy się młodym z ciężką pracą fizyczną w upale, nie zdają sobie sprawy z perspektyw - przypuszcza Jolanta Gregorczuk, warmińsko- mazurska kurator oświaty."... Poziom polskiej oswiaty odpowiada poziomowi kuratorow(popis pani Gregorczuk mowi sam za siebie). Ciekawe, w jakim kraju buduje sie drogi w klimatyzowanym tunelu? Mozna teoretycznie pracowac przy projektowaniu.Za wysokie to progi dla technikow. Do takiej pracy chetnych jest zawsze pelno. Jakosc polskich drog jest zla z uwagi na fatalne wykonawstwo gdzie waznym elementem polskiej logistyki drogowej jest gumofilc niedoedukowanego robola. Na to nikt nie ma wplywu bo nadzor uczy sie praktyki od takich gumofilcow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: firaneczka Re: Praca leży na drogach, a chętnych brak IP: *.hstl2.put.poznan.pl 04.07.06, 20:47 a więc tak: technik obecnie nie może zrobić żadnych uprawnień budowlanych (typu kierowanie robotami czy to drogowymi czy budowlanymi) Obecnie jestem na praktyce (ostatni rok studiów) i to niestety nie jest lekki kawałek chleba. Żar z nieba, gorąca masa i inne atrakcje są w stanie zniechęcić najlepszego i najbardziej zawziętego człowieka Odpowiedz Link Zgłoś
agentmb Re: Praca leży na drogach, a chętnych brak 06.07.06, 16:01 Skoro czekanie na absolwentów jest tak "długie" to chyba warto zorganizować szkolenia dla bezrobotnych? Szukam szkoleń, ale ich nie ma. To znaczy są, ale drogie, bezrobotnego zwyczajnie nie stać. Odpowiedz Link Zgłoś
raveness1 Re: Praca leży na drogach, a chętnych brak 06.07.06, 16:45 Wszystkie te szkolenia to mozna sobie w buty wsadzic. To tylko stwarzanie latwych miejsc pracy dla wykladowcow-znajomkow, ktorzy sami nic nie umieja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xsw Re: Praca leży na drogach, a chętnych brak IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.07.06, 20:34 A po kiego grzyba chodzić do śmiesznej szkoły a potem łopatą przyklepywać roztopiony stary asfalt. Do tego nie trzeba być technikiem i zaden pracodawca takiego nie zatrudni bo taki więcej kosztuje a mniej robi. Ot i cała logika. Odpowiedz Link Zgłoś
emelem1 Re: Praca leży na drogach, a chętnych brak 10.07.06, 17:10 Gość portalu: xsw napisał(a): > A po kiego grzyba chodzić do śmiesznej szkoły a potem łopatą przyklepywać > roztopiony stary asfalt. Do tego nie trzeba być technikiem i zaden pracodawca > takiego nie zatrudni bo taki więcej kosztuje a mniej robi. Ot i cała logika. masz racje Odpowiedz Link Zgłoś
losiu4 Re: Praca leży na drogach, a chętnych brak 07.07.06, 14:36 "Praca dla drogowców jest w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych firmach. - Ten zawód kojarzy się młodym z ciężką pracą fizyczną w upale, nie zdają sobie sprawy z perspektyw - przypuszcza Jolanta Gregorczuk, warmińsko- mazurska kurator oświaty." a ja mam darmowy pomysł dla p. kurator i nie tylko dla niej. Tyle urzędasów siedzi na różnych niepotrzebnych stołkach (także w kuratoriach). A po łopacie im i niech budują drogi. Pozdrawiam Losiu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agata Losiu... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.06, 15:03 dokładnie Losiu - tu bez zarzutu - jak Curie Skłodowska mogła przerabiac 20 kg naraz tej smółki uranowej i mieszać to mieszadłem tak wielkim jak ona sama - to nie widze powodu żeby jakaś paniusia 100 lat później wysyłała tylko mężczyzn do takiej roboty! a co!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Thall Nie ma chętnych do pracy? Po co mają pracować? IP: *.mcon.pl 10.07.06, 13:01 Przecież wygodniej jest posiedzieć w domciu z piwkiem w łapce i dostawać zapomogę z pomocy socjalnej, niż pracować fizycznie przy budowie drogi!! Prawda jest taka że wszystkich "zawodowych bezobotnych" powinno się obowiązkowo zatrudniać do takich robót, żeby zarobili na zasiłek który dostają!! A ludzie po szkołach powinni te roboty nadzorować. W końcu do tego są szkoleni. No nie?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: corgan Ci którzy nie mają zasiłków również maja pracować? IP: *.chello.pl 10.07.06, 16:22 > No nie?? jak drogi w Polsce mają budować robotnicy przymusowi to ja dziękuję za taka robotę hehe > Przecież wygodniej jest posiedzieć w domciu z piwkiem w łapce i dostawać > zapomogę z pomocy socjalnej, niż pracować fizycznie przy budowie drogi!! Kupno piwa nie jest ograniczane źródłem pieniędzy jakimi się na to piwo płaci, wiec nie rozumiem dlaczego pracujący mogliby sobie piwo kupić a ludzie na zasiłku nie >:)) O ile ktoś w ogóle dostaje zasiłek i zapomogę socjalną bo tylko 8-10% bezrobotnych ma w ogóle prawo do zasiłku. > powinno się obowiązkowo zatrudniać do takich robót czyli co? wydawanie "pozwoleń na pracę", pieczątki w dowodzie, łapanki na ulicach jak za Niemca w 1940 i przymusowe roboty przy drogach? bo jak sobie wyobrażasz przymusowe zatrudnianie bezrobotnych? hehe Odpowiedz Link Zgłoś