Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

audyt energetyczny-Wrocław

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.08, 22:11
    Witam
    Czy ktoś wie czy we Wrocławiu są studia podyplomowe z audytu
    energetycznego?
    Szukałem i znalazłem tylko coś w Gliwicach.

Pozdr.
    Obserwuj wątek
          • Gość: bz Re: audyt energetyczny-Wrocław IP: 77.223.230.* 21.01.08, 16:29
            A ja właśnie mam budowlane, tylko czytałam na stronie KAPE, że uzyskanie zawodu
            audytora można będzie uzyskać albo dzięki kursom albo studiom podyplomowym.
            Znaczy to chyba, że studia to zdobycie nowego zawodu, a kurs właśnie dla zawodów
            technicznych i architektów. To było zawarte w Traktacie unijnym, który jest na
            ich stronie (KAPE)do przeczytania.Dzwoniłam do nich, ale na razie nikt nie
            potrafi mi powiedzieć o konkretnych wymaganiach co do uzyskania certyfikatu
            audytora.
              • Gość: bz Re: audyt energetyczny-Wrocław IP: 77.223.230.* 22.01.08, 22:53
                Dzwoniłam na Politechnikę Śląską, tam są studia podyplomowe na wydziale
                elektrycznym, (strona internetowa która ty podałeś), powiedziano mi że na te
                studia przyjmuja WSZYSTKICH PO RóżNYCH STUDIACH, A WIADOMOśCI NA TEJ STRONIE
                INTERNETOWEJ są nieaktualne, bo nie wiedzieli wtedy, jakie będa wymagania. Są
                osoby nawet po AWF. Studia trwają 2 semestry, po wspólnych wykładach dziela się
                na specjalizacje. Najpopularniejszą jest audyt energetyczny. Maja wielu
                studentów podyplomowych, którym dofinansowuje Urząd Pracy te studia.Nowa edycja
                rozpocznie się w październiku.
                Tel. 032- 237-14-86 Wydz. Elektr. Politechniki Śl.
                • Gość: merlin Re: audyt energetyczny-Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.08, 23:27
                  "przyjmuja WSZYSTKICH PO RóżNYCH STUDIACH, A WIADOMOśCI NA TEJ
                  STRONIE
                  INTERNETOWEJ są nieaktualne, bo nie wiedzieli wtedy, jakie będa
                  wymagania. Są
                  osoby nawet po AWF. Studia trwają 2 semestry, po wspólnych wykładach
                  dziela się
                  na specjalizacje. Najpopularniejszą jest audyt energetyczny. Maja
                  wielu
                  studentów podyplomowych"

Co Ty piszesz? Przyjmują wszystkich?
                  Mnie akurat interesuje audyt energetyczny (studia
                  podyplomowe),ciekawe czy miałbym szansę na taką specjalizację skoro
                  to jest najpopularniejsza?
                  Jestem akurat po humanistycznych.
                  Pozdr.
                    • Gość: merlin Re: audyt energetyczny-Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.08, 19:41
                      Pytałem kogoś kto skończył taki kurs w zeszłym roku i powiedział, że
                      po takim studium nie jest się OCZYWIŚCIE autoryzowanym audytorem,
                      ale ma się skończone coś w stylu kursu audytorskiego, który można
                      odbyć w trybie 3 dniowym np. we Wrocławiu.
                      Tutaj znalazłem stronę z 2006r.

www.audyty.wroc.pl/
                      Z drugiej strony jakoś nie wierzę, że taki kurs przygotuje mnie tak
                      samo dobrze jak studium przez rok. Ten kurs chyba bardziej pasuje
                      dla osób, które już jakieś pojęcie o tym mają.
                      Pozdr.
                      • Gość: bz Re: audyt energetyczny-Wrocław IP: 77.223.231.* 24.01.08, 00:00
                        Kurs powinien być tygodniowy, ale uprawnienia państwowe aby byc audytorem zdaje
                        się w Warszawie, polega to na zrobieniu audytu konkretnego budynku. Kurs jest
                        tylko dla architektów i inż. budowlanych, dla pozostałych studia podyplomowe, bo
                        muszą uczyć sie od podstaw dokumentacji budowlanych i fizyki budowli, co np. dla
                        mnie nie stanowi problemu.
                        Zadzwoń pod ten nr, który podałam, osoby tam pracujące są zorientowane w tych
                        tematach, ja tam dzwoniłam. Dzwoniłam też do firmy w W-wie, która prowadzi takie
                        kursy w W-wie i w oddziałach w Polsce, m.in. w Rudach koło Gliwic. Kurs trwa 54
                        godz. Studia podyplomowe 2 semestry, z tym że ich tematyka jest szersza, a
                        specjalizacje trzy, m.in. audytor energetyczny.. Wpisz w google ,,audytor
                        energetyczny" i poszukaj na stronach KAPE tj. Krajowa Agencja Poszanowania Energii.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka