Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    dyscyplinarka:(

    08.12.08, 21:38
    Witam! Chcialabym opisac sytuacje moja i kolezanki. Pracodwaca
    zwolnil nas dyscyplinarnie poniewaz zamontowal (ukryta) kamere z
    glosem i dowiedzial sie o paru sprawach. Fakt ze nie mamy calkiem
    czystego sumienia... Duzo sie tez dowiedzial o tym co sie mysli o
    nim i co mysla inni ludzie.. Wplatal nas w swoje prywatne sprawy
    (romans ktory mial z ich kolezanka)... Kamery zainstalowal bodajze
    na poczatku pazdziernika... a dyscyplinarke wreczyl na poczatku
    grudnia. Mi pokazal nagranie z 21.10 czyli wtedy juz wiedzial ze nie
    jestesmy fair... ale z tego co zdazylam sie dowiedziec skoro
    wiedzial to juz w pazdzierniku to powinien dac dyscyplinarke w
    przeciagu miesiaca nie pozniej... Dobrze mysle? Ponadto mamy na
    sumieniu inne sprawy m.in. zle wyrazanie sie o pracodwacy, dawanie
    rabatow bez porozumienia, narazalysmy firme na straty;/... Naprawde
    szczerze zalujemy i jestesmy zalamane... Niestety czasu sie nie
    cofnie:(( Czy da sie jeszcze cos z tym zrobic??? Czy szef mogl
    zainstalowac kamery z glosem i rejestrowac rozmowy prywatne nie
    tylko pracownic ale tez innych osob, klientow ktorzy podawali dane
    podczas reklamacji bez uprzedzenia (nie bylo nawet informacji ze
    obiekt jest monitorowany, ochrona calego obiektu tez nie wiedziala
    ani nawet wlasciciel calego budynku)) i czy termin kiedy dostalysmy
    dyscyplinarke jest zgodny z przepisami skoro pracodawca wiedzial o
    ich przewinieniach dluzej niz miesiac??? BARDZO PROSZE O POMOC!! I Z
    GORY DZIEKUJE
    Obserwuj wątek
      • mijo81 Re: dyscyplinarka:( 09.12.08, 09:43
        Jak was nie poinformował o nagrywaniu to do sądu z dziadem
        • onebylapracownica Re: dyscyplinarka:( 09.12.08, 10:26
          Wlasnie dowiedzialam sie ze istnieja wyjatki:(.. Jesli pracodawca
          podejrzewa pracownika np. o kradziez moze zainstalowac kamere bez
          jego wiedzy.. Tylko chodzi mi o to czy mogl podsluchiwac tez rozmowy
          przez 2 miesiace... Poza tym ta dyscyplinarka.. Wedlug przepisow
          powinnam dostac ja w przeciagu miesiaca od chwili gdy pracodawca
          dowiedzial sie o wszystkim.. Skoro pokazal mi nagranie z 21.10 tzn
          ze wtedy juz wiedzial a to juz ponad miesiac;/ Czy ktos wie co w
          takiej sytuacji zrobic? Czy sa jeszcze jakies szanse na naprawienie
          wszystkiego zeby to sie za mna nie ciagnelo?:(
          • maurika Re: dyscyplinarka:( 09.12.08, 22:30
            A jaki powód podał w zwolnieniu? CZy masz "papier" na pokazanie konkretnego
            nagrania? Polecam kontakt z PiP, tam sa tel gdzie można uzyskać poradę prawną za
            free,
            pozdrawiam
            • anna.brzeska Re: dyscyplinarka:( 12.12.08, 12:21
              Należy zgłosić się do Państwowej Inspekcji Pracy i zapytać, co można zrobić w
              tej sytuacji.
              Podczas ewentualnej rozmowy rekrutacyjnej w następnej firmie- można w obronie
              własnej powiedzieć o sytuacji z nieuczciwym pracodawcą, który nagrywał
              pracowników bez ich wiedzy.
      • murakami2 Re: dyscyplinarka:( 07.02.09, 16:28
        Pracodawca powinien poinformowac pisemnie o możliwości zainstalowania kamer,
        chyba że śledził przestępstwo (mobbing, kradzież, inne karne), ale jeśli odkrył
        tylko ploty, powinien z Wami porozmawiać, ewentualnie ukarać. Zwolnienie dys.
        następuje z wielu przyczyn, ale nie z przyczyny obmowy pracodawcy. Jeśli
        dodatkowo dowiedział się o fakcie później niż miesiąc przed wręczeniem
        dyscyplinarki, powód do zwolnienia wygasa.
        Sprawa w sądzie raczej wygrana, zależy od tego co tam za sekrety macie na tej
        taśmie. Ale koronnym dowodem może być fakt, że w firmie brak było uregulowań
        wewn. dotyczących kontroli pracowników, na które pracownicy muszą zgodzić się na
        piśmie.

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka