06.05.05, 14:17
Od kilku lat (2-3) mam cyklamena. Stoi na parapecie i cały czas kwitnie - bez
przerwy - lato, zima!!! Ostatnio trochę mniej i kwiatki mniejsze. I zamiast
kwiatków - chyba nasionka - owoce? Czy można go rozmnożyć a jeżeli tak to
jak? Dzięki za odpowiedź.
Anmar
Obserwuj wątek
    • leleina Re: cyklamen 30.05.05, 11:02
      witam, no cóż rozmonożenie cyklamena jest trudne więc zostawia się je
      specjalistom. W momecie, kiedy twój cyklamen przestaje kwitąć, ogranicz mu
      podlewanie i nie nawoź. Kiedy opadną mu liście, należy przenieść do
      ciemniejszego i chłodniejszego miejsca. Kiedy sam zacznie wypuszczać świeże
      liście, należy go przesadzić do świeżej ziemi i zacząć podlewać. Myślę, że
      nasiona powstały, ponieważ nie usunęłać kwiatów po przekwitnięciu, a słabsze
      kwiaty są wynikiem tego, że kwiat musi przejść fazę spoczynku. Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka