Dodaj do ulubionych

Prywatna szkoła integracyjna w Mysiadle

23.04.13, 12:37
Witam!
Mam pytanie o prywatną integracyjną szkołę podstawową w Mysiadle (dawniej nazywaną szkołą Endo) - chciałabym posłać tam moje dziecko, ale chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o tej szkole. Czy ktoś z Ursynowa posyła / posyłał tam swoje pociechy? Jakie wrażenia, opinie? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje i komentarze.
Obserwuj wątek
  • mama-iwonka Re: Prywatna szkoła integracyjna w Mysiadle 21.12.14, 12:54
   Tez mysle o tej szkole, czy ktos moze cos napisac?
   • zuza733 Re: Prywatna szkoła integracyjna w Mysiadle 18.06.17, 23:01
    Szkoła integracyjna w Mysiadle ul. Krótka szczerze odradzam! Moje dziecko kończy tam gimnazjum,mam same zastrzeżenia do szkoły! Dobrze poradzi sobie tam dziecko z dysfunkcjami (Aspergerem ) , ale jeśli nie ma dysfunkcji i jest przecietnym dzieckiem to NIE TA SZKOŁA bo po niej nigdzie sie nie dostanie ( tylko historia jest na dobrym poziomie! ) W trzeciej klasie gim chemii były tylko 2 może 3 lekcje, z hiszpanskiego pod koniec 3 klasy gim młodzież przerabiała kolory i liczebniki nawet nie do 100 , ale jest dużo wyjazdow, pikników rodzinnych, jedym słowem luz blues a nie merytoryka!
  • azawi11 Re: Prywatna szkoła integracyjna w Mysiadle 08.01.18, 13:18
   Witam,
   czy na forum jest ktoś, kto zna niepubliczną integracyjną szkołę podstawową w Mysiadle ?
   Bardzo zależy mi na opinii, informacjach, zaletach, wadach.
   • anna_victoria Re: Prywatna szkoła integracyjna w Mysiadle 26.03.18, 09:18
    Witam,
    nie polecam!!! syn był na tygodniu próbnym, pani nauczycielka stwierdziła po dwóch dniach obserwacji że nam dziękuje....a szkoła integracyjna powinna właśnie zaopiekować się dziećmi przede wszystkim z dysfunkcjami a nie odsyłać, żaden pedagog tylko czysta wygoda nauczycielki...na moje szczęście dobrze ze pokazała się na początku pani pedagog jakie ma podejście do "innych" dzieci. syn rozżalony, brak słów.....


    • moja_swoja Re: Prywatna szkoła integracyjna w Mysiadle 24.06.18, 23:44
     Nie zgodzę się. Jestem matką dziecka chodzącego do tej szkoły. Tydzień próbny służy nie tylko do tego, aby poznać dziecko, ale również rodziców. Służy też do obserwacji dziecka w zastanej już grupie. Jak zwróciła już Pani uwagę, to szkoła integracyjna. Być może, gdyby Pani syn został przyjęty, trzeba byłoby zmienić szyld na specjalna. Rozumiem rozżalenie, ale jest to szkoła niepubliczna, która nie ma obowiązku przyjmowania wszystkich dzieci integracyjnych. Jeżeli syn jest rozżalony, być może źle go Pani przygotowała na to. W klasie mojego dziecka była już podobna sytuacja - dziecko na tygodniu próbnym było delikatnie mówiąc niegrzeczne, niekulturalne i bezczelne w stoaunku do innych dzieci oraz dorosłych. Wychowawca skrócił tydzień próbny, aby nie męczyć całej klasy. Szkoła nie jest od tego, aby naprawiać zaniedbania rodziców. Nie wiem, jakie trudności ma Pani syn, ale taka emocjonalna opinia niezadowolonej matki jest mało reprezentatywna dla Szkoły przez wielkie Sz!
     • owrank Re: Prywatna szkoła integracyjna w Mysiadle 25.06.18, 15:10
      >>>Szkoła nie jest od tego, aby naprawiać zaniedbania rodziców
      to jest święta prawda, że zdecydowana większość szkół jest po to żeby przyjąć grzeczne dzieci, w które rodzice inwestują niemożebną ilosć czasu (i pieniędzy), posyłają na zajęcia dodatkowe, siedzą z tymi dziećmi nad pracami domowymi, a potem nauczyciel może się pochwalić wysoką statystyką czerwonych pasków czy ilością olimpijczyków... Polskie szkoły aż do bólu wykorzystują maksymę, że sukces ma wielu ojców ale porażka jest sierotą... niestety

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka