Dodaj do ulubionych

Prace przy stawie

28.12.16, 09:30
Park przy stawie pięknieje i chwała za to. Zakład energetyczny zainstalował także nowe trafo. I tutaj pytanie, może ktoś wie, coś słyszał: czy planuje się usunięcie słupów energetycznych nad stawem, które szpecą krajobraz ? Pozdrawiam pw47
Obserwuj wątek
  • pw47 Re: Prace przy stawie 04.04.17, 14:19
   Wiosna przyszła a teren przy stawie wciąż niedokończony. Brakuje rozplantowania ziemi. Kiedy można spodziewać się dokończenia prac ?
  • pw47 Re: Prace przy stawie 18.05.17, 08:32
   Wczoraj rano, widząc ekipę w podnośnikiem koło jesiona przy stawie mocno się zaniepokoiłem. Wracając po południu obawy potwierdziły się . Piękny , rozłożysty jesion, który był ozdobą terenu znacznie zmalał. Rozłożyste konary zostały poprzycinane i uformowane. Po co ? Kogo kłuł w oczy ? Jaki jest cel takich pseudozabiegów ? Za ładny był ? Przyznam szczerze, że krew mnie zalała. Poproszę o komentarz w tej sprawie naszych radnych (p.Katarzyna). pw47
   • manna762 Re: Prace przy stawie 26.05.17, 11:26
    Niektóre gałęzie były suche, trzeba było je poprześwietlać. Drzewo było badane przez dendrologa. Bałyśmy sie że gdy będzie mocny wiatr , połamią się gałęzie. Wnioskowała o to Rada Sołecka, kilkoro dzieci w Polsce zginęło niestety w ten sposób.
    • pw47 Re: Prace przy stawie 29.05.17, 10:49
     Obcięte zostały wszystkie boczne konary, które były zdrowe i głównie stanowiły o urodzie tego drzewa. Widziałem to drzewo w różnych warunkach pogodowych, wichurach i burzach i nigdy nic się nie stało. Boczne konary dotykały podczas burzy podłoża i nigdy się nie złamały. Drzewo nie stoi przy budynku, nie zagraża nikomu w pobliżu. Jak słyszę o dzieciaczkach to staję się czujny. Od kiedy to ktokolwiek a tym bardziej dzieciaczki przebywają podczas burzy lub silnej wichury pod drzewami ? Tak rozumując to należałoby usunąć sobie wszystkie zęby bo a nóż któryś rozboli. Takim to tłumaczeniem zostały pousuwane setki przydrożnych drzew bo a nóż auto uderzy - oczywiście zakłady stolarskie zacierały ręce bo to były cenne gatunki drewna. Takim to sposobem zepsuto nową drogę prowadzącą przez pola Mysiadła stawiając leppery co parę metrów tłumacząc oczywiście się dzieciaczkami (sic !) w szczerym polu. Jeśli to Rada wydała takie polecenie to został popełniony kolosalny błąd , już nie do naprawy. Drzewa a jesiony szczególne, rosną bardzo wolno.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka