Dodaj do ulubionych

Ulica Graniczna

31.08.12, 15:50
Witam
W dniu dzisiejszym rozpoczęły się prace porządkowe związane z usunięciem pozostałości po garażach wzdłuż ulicy Granicznej. Odbyło się również spotkanie z pracownikami Referatu Dróg w sprawie zainstalowania słupków drogowych, które wyeliminują nielegalne parkowanie wzdłuż ulicy Granicznej. Na wiosnę (w pasie drogowym) wzdłuż głównej arterii komunikacyjne Mysiadła ( od stawu do ulicy Okrąg) posadzone zostaną nowe rośliny/drzewa. Celem tych działań jest poprawa walorów estetycznych w naszym sołectwie.
Pozdrawiam
mirekwilusz.pl/
Obserwuj wątek
  • waldi_72 Re: Ulica Graniczna 01.09.12, 16:09
   Dlaczego teren sprząta gmina? zgodnie z przepisami powinny dokonać tego osoby dopuszczające się samowoli budowlanej.

   Waldek
   • rasputin007 Re: Ulica Graniczna 03.09.12, 21:27
    a czy ten jeden samotny garaż na Granicznej pozostanie???
    • mwilusz Re: Ulica Graniczna 04.09.12, 09:18
     nie, pracujemy nad tym:):)
  • pw47 Re: Ulica Graniczna 04.09.12, 15:49
   Witam. A co z nowym dywanikiem asfaltowym na odcinku burzówki, na który były przeznaczone środki gminne ? Obawiam się, że po najbliższej zimie odcinek ten będzie całkowicie nieprzejezdny a zarezerwowane środki finansowe w przyszłym roku przepadną.
   • mwilusz Re: Ulica Graniczna 04.09.12, 17:23
    Wygląda na to, że w październiku. Taką przynajmniej odpowiedź otrzymali radni z Mysiadła na ostatnim posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej. Problem polega na tym, że cały czas czekamy na prace związane z poprowadzeniem światłowodu z ulicy Okrąg do nowej szafy pomiędzy Ogrodową i Borówki ( z ostatnich informacji wynika, że prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu). Będzie się to wiązać z naruszeniem nawierzchni ulicy Granicznej, więc lepiej niech to będzie ta stara.
    Pozdrawiam
    M.W.
  • neutron Re: Ulica Graniczna 04.09.12, 22:55
   Czy przy granicznej bedzie mozna zaparkowac samochod aby pojsc do sklepu, kwiaciarni czy nie ?
  • mwilusz Re: Ulica Graniczna 05.09.12, 07:20
   Rozumiem, że nawiązujemy do informacji o pomyśle postawienia słupków wzdłuż Granicznej. Odpowiedź jest oczywiście …tak. Pozostawione zostaną miejsca parkingowe przed skrzyżowaniem Granicznej z Okrąg, jadąc od stawu.
   Pozdrawiam
   • waldi_72 Re: Ulica Graniczna 05.09.12, 10:25
    Proszę zwrócić uwagę, że parkowanie przy skrzyżowaniu Okrąg z Graniczną - stwarza wysoce niebezpieczną sytuację na drodze, szczególnie dla osób próbujących wyjechać z ulicy Okrąg.
    Jak jakiś 'mądry" stanie busem czy czymś większym, naprawdę nic nie widać, trzeba wyjechać do połowy granicznej, żeby zobaczyć czy ktoś czasem nie nadjeżdża!

    Jednocześnie podtrzymuję swoje pytanie, dlaczego gmina sprząta teren, a nie Ci co dostali nakaz rozbiórki garaży?
  • mwilusz Re: Ulica Graniczna 05.09.12, 12:26
   Na skrzyżowaniu Okrąg i Granicznej sytuacja będzie wyglądać tak;
   1. Przed samym przejściem dla pieszych ( Graniczna – jadąc od stawu) ustawione zostaną słupki.
   2. W miejscu ( początek ulicy Okrąg) gdzie obecnie parkowane są samochody ( w większości dostawcze) postawione zostaną również słupki drogowe. Dzisiaj mam otrzymać pisemną zgodę.
   3. W związku z wnioskami okolicznych wspólnot ( Okrąg Topolowa), zatwierdzana jest nowa organizacja ruchu – zakaz parkowania wzdłuż Okrąg.
   To powinno rozwiązać problem, o którym Pan pisze.

   „Jednocześnie podtrzymuję swoje pytanie, dlaczego gmina sprząta teren, a nie Ci co dostali nakaz rozbiórki garaży”
   Dlatego, że;
   1. Teren gdzie stały garaże należy do wspólnot. Nie możemy, więc zmusić nikogo do zagospodarowania tego terenu, a w tym przypadku, do usunięcia betonowych wylewek.
   2. Zależy nam, aby cały pas od stawu do Okrąg uporządkowany został kompleksowo.
   3. W pasie tym planujemy nasadzenie roślin/drzew, tak, aby cały ciąg miał jednolity charakter i nawiązywał do istniejących już elementów roślinnych. W okresie zimowym będzie czas, aby skonsultować to np. z architektem od zieleni.
   4. Uporządkowanie terenów po garażach nie jest żadnym poważnym wyzwaniem finansowym.


   Pozdrawiam
   • kania_marcin porządki 05.09.12, 13:32
    Dzień Dobry,

    Jeszcze raz podkreślamy, w przyszłości pobocza ul. Łabędziej oraz ul. Granicznej zostaną zagospodarowane roślinami.

    Pozdrawiam
  • mwilusz Re: Ulica Graniczna 06.10.12, 09:27
   Witam
   Firma, która obecnie wykonuje prace przy kanałach ciepłowniczych na ulicy Okrąg „pozostanie na miejscu”, aby zająć się instalacją słupków parkingowych wzdłuż ulicy Granicznej. Bardzo proszę o zaprzestanie parkowania na trawnikach i poboczach, szczególnie na odcinku od stawu do ulicy Różanej. Będzie to duże ułatwienie dla ekipy budowlanej.
   Pozdrawiam
   mirekwilusz.pl/
   • mwilusz Re: Ulica Graniczna 10.10.12, 08:25
    Witam
    W dniu dzisiejszym rozpoczynają się prace przy instalacji słupków drogowych wzdłuż ulicy Granicznej. Zaczynamy od odcinka Staw-ulica Różana.
    Pozdrawiam
    mirekwilusz.pl/
    • pw47 Re: Ulica Graniczna 11.10.12, 10:38
     Witam. To bardzo fajnie, że montowane są ograniczenia dzikiego parkowania tylko czy te słupki nie mogą być inne niż najzwyklejsze, w barwach samoobrony ? Czy gminę już naprawdę nie stać na coś ładnego , jakieś żeliwne, ozdobne , takie jak są montowane w Warszawie ? Gmina i Radni dążą do poprawy wizulanej Mysiadła i NI likwidując garaże a nie dba się o tak proste rzeczy. Jak będzie wyglądała Graniczna cała po prawej stronie w szpalerze biało czerwonych słupków ? To ma być estetyka ? To ma być ładne ? Już nie wspomnę o zafundowaniu 'pięknej' blachy odgradzającej staw od Łabędziej, która nie dość, że wygląda ochydnie to jeszcze uniemożliwia osobom mieszkającym w domach na przeciwko swobodne przejście do stawu. Gmina wcześniej wykonała brakujące oświetlenie ulic. Super, tylko czy te latarnie muszą być najtańsze, typu ocynk ? To są inwestycje na lata i jak się zrobi taniochę to tak już zostanie i znów będzie dyskusja o poprawie wizualnej naszych miejscowości. Pozdr
  • mwilusz Re: Ulica Graniczna 11.10.12, 12:12
   Witam
   Argumenty słuszne. Proszę jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie tymczasowe, dopóki nie zostanie opracowana koncepcja nasadzenia zieleni. Na wiosnę cześć z tych słupków zastąpiona zostanie drzewkami. Fakt, że niektórzy mieszkańcy nadal parkują na trawnikach pod blokami nie ułatwia nam sprawy. Na dzień dzisiejszy wszelkie prace związane z wyrównaniem tego terenu, posadzeniem trawy, itd. są niemożliwe, gdyż stoją tam samochody. W ostatnich dniach duży samochód dostawczy, który był zaparkowany na chodniku przy ulicy Różanej i Granicznej pozostawił głębokie wgniecenia w chodnikach, w których przy najbliższych opadach powstawać będą kałuże. Co innego możemy zrobić, przy założeniu, że część mieszkańców robi wszystko, aby nie ułatwiać nam zadania? Większość użytkowników pojazdów, które dewastują nam chodniki na ulicy Granicznej to mieszkańcy osiedli znajdujących się po drugiej stronie ulicy. Kilka pojazdów, z którymi mieliśmy problemy wczoraj i dzisiaj, należało do przyjezdnych ekip budowlanych pracujących przy ulicy Łabędziej. Budowlańcy tłumaczyli się tym, że tam gdzie pracują są tylko garaże podziemne, z których na obecnym etapie budowy nie mogą jeszcze korzystać. Zastanawiam się tylko, co będzie, kiedy taki wielorodzinny budynek zostanie oddany do użytku i czy wcześniej czy później garaż podziemny zostanie zalany?
   Pozdrawiam
   • pw47 Re: Ulica Graniczna 11.10.12, 12:45
    Witam.
    Zdaje Pan sobie sprawę z tego, że to tymczasowe zainstalowanie biało czerwonych słupków zostanie już na stałe. Tak to jest z prowizorkami ;) pozdr
    • mwilusz Re: Ulica Graniczna 11.10.12, 14:03
     pw47 napisał:

     > Witam.
     > Zdaje Pan sobie sprawę z tego, że to tymczasowe zainstalowanie biało czerwonych
     > słupków zostanie już na stałe. Tak to jest z prowizorkami ;) pozdr
     Nie w tym przypadku:)
   • sylwiada Re: Ulica Graniczna 11.10.12, 16:14
    Witam, czy nie lepszym rozwiązaniem byloby wlepieniu paru mandatów przez policję? Ta metoda odniosła skutek na ul. Topolowej.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka