Dodaj do ulubionych

Jeść się odechciewa...

24.09.09, 10:03
Mięso sprzed ćwierć wieku trafiło na nasze stoły
DZIENNIKARZE "UWAGI!" NA TROPIE MIĘDZYNARODOWEJ AFERY
TVN
Niemal 200 ton starego, nawet 26-letniego mięsa trafiło do polskich przedszkoli, szkół, domów starców i sklepów spożywczych. Reporterzy programu "Uwaga!" w TVN i dziennikarze szwedzkiego dziennika "Svenska Dagbladet" natrafili na trop międzynarodowej afery mięsnej.

www.tvn24.pl/-1,1620856,0,1,mieso-sprzed-cwierc-wieku-trafilo-na-nasze-stoly,wiadomosc.html
Obrzydliwość. Ile pogardy dla ludzi z chęci zysku. Słów brakuje.
Nie zjem już nigdy pierogów w ulubionej pierogarni. Brrr
Obserwuj wątek
    • anoagata Re: Jeść się odechciewa... 24.09.09, 10:14
      Dobry wątek mi też się odechciewa bo emeryturka na 25-go jeszcze właśnie nie
      wpłynęła,szef przymknięty i co to będzie???
      • bona0601 Re: Jeść się odechciewa... 24.09.09, 10:31
        Emeryturka to pewnie wpłynie , ale gorzej jak trafisz na to mięso , o którym
        Wiga wspomina !
      • graga211 Re: Jeść się odechciewa... 24.09.09, 10:31
        Szwagierka pracuje w firmie ubezpieczeniowej, jeździ w teren i
        wycenia szkody. Kiedyś wróciła z wielkich zakładów mięsnych zalanych
        powódzią (nie podam nazwy, by nie robić antyreklamy; zakłady są
        wielkie, słynne w Polsce) i stwierdziła, że już nie tknie wędlin, a
        mięso kupować będzie w maleńkich rzeźniach, których nie stać na
        urządzenia pompujące do mięsa furę chemii pozwalającej zachować jego
        piekną barwę i złudzenie świeżości.
        Faktycznie, kiedyś dawno, dawno temu, wcale nie za morzami i lasami,
        w sklepie rzeźniczym wisiały 1-2 kawały mięsa, a reszta schowana
        była w lodówce. Te kawały dość szybko ciemniały, bo mięso na wolnym
        powitrzu po prostu utlenia się.
        Dzisiaj półki uginają się pod ciężarem różnych gatunków mięs
        nadzwyczajnie jasnych, pięknie różowych, jędrnych aż ślinka
        cieknie....
        Hehehehe, smacznego i na zdrowie!
        • misia007 Re: Jeść się odechciewa... 24.09.09, 10:50
          Na szczęścia od ponad 20 lat nie jadamy mięs!!!
          • wiga2008 Re: Jeść się odechciewa... 24.09.09, 10:59
            Może faktycznie należałoby zastanowić się nad całkowitą rezygnacją z mięsa,
            a już na pewno nad drastycznym ograniczeniem.
            • sagittarius954 Re: Jeść się odechciewa... 24.09.09, 19:40
              mięso im starsze tym lepsze - podobno , warto spróbować big_grin
              • wadera5 Re: Jeść się odechciewa... 24.09.09, 20:00
                Śledzie zaś moczy się w hydrolu ,żeby mięso było białe,kurczaki myje w płynie do
                mycia naczyń,pietruszkę w betoniarce z dodatkiem tegoż płynu-jest bielutka itd, itp.
                • sagittarius954 Re: Jeść się odechciewa... 24.09.09, 20:47
                  a świeżutkie mięso się maluje farbami , żeby wyglądało atrakcyjnie i ludzie to
                  zeż...eeee...zjedzom , bo nie som świnki dwie big_grin
                  • bona0601 Re: Jeść się odechciewa... 25.09.09, 12:06
                    Proszę o następne przykłady zaradności handlowej , może zupełnie da się z
                    jedzenia zrezygnować. Juz teraz apetyt lekko straciłam , co w moim przypadku nie
                    jest wcale takie złe.
                    • sagittarius954 Re: Jeść się odechciewa... 25.09.09, 12:52
                      Dziś w tv podawali ,żeby nie kupować parówek , pierogów krokietów pieczeni
                      rzymskiej i wszystkich podobnych . Ja i tak tego od kilku miesięcy nie jadam a
                      dodatkowo pozbyłem sie wędlin . Więc mnie to wisi .
                      • misia007 Re: Jeść się odechciewa... 25.09.09, 17:28
                        Dzisiaj byliśmy na rynku owoców, warzyw zatrzęsienie i nic nie wygląda na
                        malowane, płukane,przerabiane , no może pryskane ale wodę mamy.
                        • wadera5 Re: Jeść się odechciewa... 25.09.09, 19:44
                          He,he,nie warzywa,owoce.Tam to dopiero jest chemii.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka