Dodaj do ulubionych

Ciekawość !!!

12.06.07, 14:19
Jeśli zawiera się umowę z bankiem na lokatę,dotrzymuje się tej umowy
tzn.terminu bank może obniżyć przy wypłacie lokaty stopę
procentową????przykład:przy zakładaniu umowy jest 8%natomiast przy likwidacji
lokaty{w terminie}wypłacane jest 2.5%.Dziekuję
Obserwuj wątek
    • bbastek13 Re: Ciekawość !!! 24.06.07, 11:25
      jeśli zawarta została umowa na lokatę ze zmiennym oprocentowaniem, to
      oczywiście tak. Jeśli ze stałym, to nie. Zobacz jeszcze czy bank nie pobrał
      sobie jakichś dodatkowych opłat np. za prowadzenie lokaty itp, które obniżyłyby
      wysokość wypłaconych odsetek i czy te opłaty były w umowie.
      pzdr
      bastek
      • 1952.r Re: Ciekawość !!! 25.06.07, 09:03
        Dziękuję za wszystkie rady.Odebrałam pieniądze i trzymam w "skarpecie".Sądzę że
        banki lekceważą klientów indywidualnych,nastawiły się na "dużych inwestorów" i
        na kredyty.Zwykły zjadacz chleba nie ma co szukać.Teraz kiedy wszyscy mają
        konta nie muszą o nich dbać.Może ktoś mi wytłumaczy,dlaczego bank PKO SA podaje
        w Internecie że nie pobiera opłat za prowadzenie konta a jest inaczej.Bank w
        pierwszym poście to BPH.Dziękuję za zainteresowanie.Emerytka
        • bwportal.pl Re: Ciekawość !!! 25.06.07, 16:11
          Nie wiem czy trzymanie pieniędzy w "skarpecie" to dobry pomysł. Co będzie jak
          ktoś włamie się do mieszkania? Pozatym "skarpeta" nie tylko nie przynosi zysku
          ale nawet traci wartość o inflację (ostatnio 2,5% w skali roku). Napisz jakie
          banki są w pobliżu Ciebie, a znajdę coś dla Ciebie, wypiszę wszystkie opłaty,
          żeby nie było zaskoczenia.
        • bbastek13 Re: Ciekawość !!! 27.06.07, 08:43
          wszystko to kwestia dokładnego, niestety, przeczytania regulaminu i tabeli
          opłat i oprowizji - jest to konieczne zeby uniknac rozczarowan związanych z
          bankami. W reklamach zawsze wszystko pieknie wygląda. Np konto jest darmowe pod
          warunkiem utrzymywania okreslonego salda (czego juz sie w reklamie nie mowi)
          albo darmowe jest samo "prowadzenie" konta a juz np przelewy, utrzymywanie
          karty do konta, wyplata z bankomatu czy wystawienie wyciągu moze byc platne.
          Wez regulamin i tabele oplat do domu przed otwarciem konta czy zalozeniem
          lokaty i w spokoju przeczytaj, zanim sie zdecydujesz. Reklama i doradcy w banku
          zawsze bedą mówic o swoim produkcie w samych superlatywach, o wadach wspomną
          tylko wtedy, jak sie dopytasz.
          pozdrawiam
          bastek
          • 1952.r Re: Ciekawość !!! 29.06.07, 18:18
            Witam Was,zgadzam się w 100% z Waszym zdaniem.Mieszkam w Wa-wie więc w bankach
            można wybierać i właśnie dlatego jestem "ogłupiała " z nadmiaru ofert.Dziękuję
            za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka