Dodaj do ulubionych

pompa ciepła

05.07.14, 12:41
Witam,
chaiałabym poznać opinie osób z okolic, które mają zainstalowana pompe ciepła.
-czy jesteście zadowoleni z takiej alternatywy ogrzewania?
Obserwuj wątek
    • przebudzonyx Re: pompa ciepła 06.07.14, 15:04
      Ja mam tylko do CWU powietrzną, i wiem jedno - producent nieźle buja podając COP bo zamiast 3,5-4 w pomiarach wychodzi 2,5-2,7 co znacząco zmniejsza opłacalność inwestycji.

      Generalnie PC to ciekawa alternatywa ogrzewania elektrycznego w domach o małym zapotrzebowaniu na ciepło, przy tych o znikomym, średnim i dużym zapotrzebowaniu koszt inwestycji jest na tyle znaczący, że się nie opłaca.

      Przy znikomym zapotrzebowaniu lepsze będzie ogrzewanie elektryczne [kable] lub klimatyzatory z funkcją PC [praktycznie każdy teraz ją ma] przy czym klimatyzatory przydają się także latem.

      Przy średnim i dużym najtańsze, lecz wymagające najwięcej obsługi to kocioł zgazowujący drewno + bufor i podłogówka/grzejniki, nieco droższe, lecz znacznie mniej obsługowe to kocioł na ekogroszek, najdroższe lecz nie wymagające obsługi to gaz [o prądzie nie wspominam bo to cenowy "kosmos" a do drugiej taryfy trzeba by kupować piece akumulacyjne co jednak jest bardzo kosztowne.

      Proponuję zrobić OZC lub oszacować zapotrzebowanie na ciepło i na tej podstawie wybrać odpowiednie źródło.
      • inz_75 Re: pompa ciepła 06.07.14, 17:54
        przebudzonyx napisał:

        > Ja mam tylko do CWU powietrzną, i wiem jedno - producent nieźle buja podając CO
        > P bo zamiast 3,5-4 w pomiarach wychodzi 2,5-2,7 co znacząco zmniejsza opłacalno
        > ść inwestycji.
        >

        A można wiedzieć jak zmierzyłeś COP?
        To wartość średnioroczna czy dla jakichś konkretnych warunków?
        I do jakiej temperatury grzejesz cwu?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka