Dodaj do ulubionych

Soczewki night&day

25.09.14, 12:33
Czy soczewki w których można spać są zdrowe dla oczu? Dziś kupując swoje soczewki dowiedziałem się że takie istnieją. Ale czy spanie w soczewkach nie wpłynie źle na stan oczu?
Obserwuj wątek
  • vo.optyk Re: Soczewki night&day 29.09.14, 10:20
   To prawda, są w sprzedaży takie soczewki, ich właściwości są na tyle odpowiednie, że dopuszcza się noszenie ich przez miesiąc, jednak z racji bezpieczeństwa zaleca się mimo wszystko taką soczewkę wyjąć raz lub 2 razy w tygodniu i wyczyścić odpowiednim płynem. O tym, czy dla Ciebie takie soczewki by się sprawdziły może zadecydować okulista.
   • 5pink Re: Soczewki night&day 30.09.14, 11:43
    Moja znajoma testuje już taki rodzaj soczewek ponad rok.Nic się nie dzieje.Jedynie regularnie odwiedza okulistę.
    • 0przystojniak Re: Soczewki night&day 02.10.14, 15:27
     To super, muszę koniecznie spróbować. Czy są może takie całomiesięczne soczewki w wersji zmieniającej kolor oczu?
     • witkatopoli222 Re: Soczewki night&day 18.10.14, 12:29
      A czy ktoś stosujący te soczewki miał nadmierną suchość oka?
   • czajkatarzyna Re: Soczewki night&day 21.10.14, 12:42
    Jeśli soczewki są przeznaczone do spania w nich, to znaczy że są zrobione z materiału, który przepuszcza powietrze i można w nich spać. Pytanie - po co. Ja traktuję to raczej jako ewentualność, że zostanę gdzieś na noc i nie będę miała przy sobie pudełka i płynu - wtedy wolę mieć soczewki na oczach. Zdarzyło mi się tak kilka razy i nic się nie stało.
    • vo.optyk Re: Soczewki night&day 27.10.14, 13:15
     W każdym przypadku soczewki kontaktowe powinny być zalecone przez specjalistę, nie praktykuje się doboru szkieł kontaktowych na własną rękę z powodu istniejących powikłań, które mogą się przydarzyć. Zachęcam udac się do okulisty, który zna się również na soczewkach - tam dowiedzieć się więcej, przebadać i ewentualnie przetestować soczewki kontaktowe.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka