Dodaj do ulubionych

faktura VAT

20.01.10, 21:19
czy nie będąc Vat-owcem i prowadząc działalność gospodarczą, gdzie
sposobem rozliczenia z Urzędem Skarbowym są zasady ogólne można
wystawiać faktury VAT?? Pozdrawiam :)
--
Nadia ur. 17.08.2008 - nasz skarb kochany!!
Obserwuj wątek
    • ifirma-bok Re: faktura VAT 21.01.10, 13:32
      Witam,
      zgodnie z art.106, ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług do wystawiania
      faktur VAT są zobowiązani zarejestrowani płatnicy tego podatku.
      Sprzedawca, który nie jest płatnikiem VAT (nievatowiec), nie może wystawić
      faktury, może jedynie wystawić rachunek na żądanie kupującego lub usługobiorcy
      potwierdzający dokonanie sprzedaży lub wykonanie usługi.

      Pozdrawiam,
      Monika Kobylak
      Specjalista ds. obsługi klienta serwisu ifirma.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka