IP: 217.153.198.* 27.12.05, 21:20
Proponuję zajnteresować sie bardziej Piastem.Dzisiejszy dzień utwierdził mnie
w przekonanu,żę warto na niego zwrócić uwagę.Od dłuższego czasu cały czas na
północ przy bardzo ładnych obrotach i to bez udziału szybkiego kapitału.Z
podawanych informacji wynika,że spora część akcji sprzedawana jest poza
rynkiem regulowanym, na podstawie umowy sprzedaży akcji.Bardzo dobry i
wiarygodny największy akcjonariusz BB Investment z tzw grupy ;poznańskiej"
Dla ludzi interesujących się pewnymi sprawami wiele to może mówi.Inwestor ten
deklaruje ,że inwestycja w Piasta ma charakter długoterminowy i ma pomóc w
rozwoju Piasta i zapewnić sukces nowej strategii .Strategia ta ma polegać
głównie na skoncentrowaniu się przez Piasta na finansowaniu budowy obiektów
mieszkalnych we współpracy z delewoperami. Zbieranie akcji trwa każdego
dnia ,ktoś systematycznie zwiększa zaangażowanie.I nie jest to kapitał
spekulacyjny,lecz ktoś kto jest zainteresowany realizacją nowej strategii
Piasta.Nie ukrywam,że mam na myśli BB Investment,lecz nie tylko. Zwróciłem
też uwagę na sytuacje finansową spółek, w których NFI Piast ma bardzo duże
udziały.Wyniki prawie wszystkich z nich są bardzo dobre a pamiętać należy,że
kiedyś w przyszłości Piast będzie się ich pozbywał.To i wiele innych
czynników może wskazywać,że warto się zajnteresować Piastem.Mario
Obserwuj wątek
    • Gość: Greg Re: NFI PIAST IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.05, 21:55
      Być może się mylę, ale w 2006 roku budownictwo może znacząco spaść, jak sądzę
      będzie to spowodowane wygaśnięciem ulgi budowlanej. Doskonałe wyniki firm w tym
      roku to wyłącznie efekt kończącej się ulgi. Osobiście uważam, że można myśleć o
      inwestowaniu w Piast w drugiej połowie przyszłego roku. Jakiejś konkretnej
      analizy nie robiłem, opieram się wyłącznie na bieżących wiadomościach i
      analizie ogólnej.
      Zwykle masz "nosa" do tanich akcji, tym razem pewnie też, oby.
      • Gość: mario Re: NFI PIAST IP: 217.153.198.* 27.12.05, 23:27
        Zgodzę się że NFI nie są popularne wśród inwestorów,zwróć jednak wagę na to,że
        BB Investment dąży do tego by Piast stał się funduszem developerskim.
        Prawdopodobnie doprowadzi on do sprzedaży spółek należących do Piasta a
        wszystkie z nich osiągają bardzo dobre wyniki.I na pewno nie sprzeda ich
        tanio,lecz za grube miliony.Wystarczy tylko wyobrazić sobie ile kasy wpłynie na
        konta Piasta.Oby mój nos nie mylił się zbytnio i tym razem.Mario
        • Gość: soros Re: NFI PIAST IP: *.aster.pl 27.12.05, 23:47
          Bez przesady - ten fundusz ma jedną (słownie jedną) spółkę wiodącą - Famarol ze
          Słupska - osiągają marne wyniki a kłopoty mają od wielu, wielu lat (trochę znam
          tą firmę). Poza tym mają pakiety mniejszościowe - a to jest potężny problem,
          nie tylko dla tego funduszu. Po prostu nie wiadomo co z tym gównem zrobić.
          Jedyny plus to nowa strategia funduszu czyli nieruchomości. Ale jakie to będą
          nieruchomości, w jaki sposób zostaną wniesione, kiedy, czy będzie nowa emisja,
          na jakich warunkach - tego nie wiemy. Dlatego kupno tych akcji to spekulacja
          nie oparta na żadnych konkretach a jedynie na plotkach. Szczegóły znają nowi
          włściciele ale czy im po drodze z nami ? Ja w to nie wierzę.
          Czyli bardzo duże ryzyko - mozna zarobić dużo i dużo stracić jak się kupi w
          niewłaściwym momencie. Jeśli już to ktoś musi to mieć to zalecam granie małą
          kasą.
    • Gość: muharras Re: NFI PIAST IP: *.adsl.inetia.pl 05.01.06, 21:24
      Po twojej rekomendacji Mario, kupiłem trochę tego Piasta. Mam nadzieję że nie
      pożałuję na razie jest super:). I nie przejmuj sie mieciem. Z tego co
      zauwazyłem potrafi tylko obrzucać ludzi inwektywami typu "matołek".To zresztą
      chyba jego ulubione słowo. Pozdro
        • Gość: muharras Re: NFI PIAST IP: *.adsl.inetia.pl 06.01.06, 21:56
          Potrzymam jeszcze trochę, a ciebie nie słucham bo gadasz od rzeczy...a
          wybiórczo to czytam twoje wątki, bo nic pożytecznego tutaj nie wnoszą. Ty chyba
          zamieniłeś się rolami z "g" , bo on przeszedł małą transformację, a ty zarażasz
          ludzi skrajnym pesymizmem, że o obrażaniu nie wspomnę. Jak jesteś takim guru
          rynku kapitałowego to sie pochwal wynikami, albo przenieś nie forum o modzie i
          nie zawracaj gitary.
          • lukaszenko_77 Re: NFI PIAST 28.01.06, 00:10
            Spore wzrosty. No i co dalej ? Wszedłem przy 1.80 a dzisiaj dokupiłem. Mario, co
            o tym sądzisz, pójdzie up ? Rekomendowałeś ten nfi więc proszę o radę.
    • malenkii Re: NFI PIAST 09.02.06, 19:54
      Zainteresowałem się Piastem i nie żałuję tego.Myślę podobnie jak Ty,że przed
      nim jeszcze duże wzrosty.Jak pójdzie na całość w delewoperkę to może okazac się
      inwestycją roku 2006.Zmiany idą w dobrym kierunku i to jest najważniejsze.
      link.mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=716033
      • lukaszenko_77 Re: NFI PIAST 09.02.06, 22:27
        Ja zarobiłem na NFI PIAST sporo i wyszedłem przy 2,90. Dziś po wzrostach przy
        3,15 ponownie wskoczyłem w ten NFI i też liczę na zyski. Ten rok powinien być
        udany.
          • greg_skce Re: NFI PIAST 10.02.06, 16:30
            Nieźle się zachowuje - rzeczywiście. Kupiłem dzisiaj po 3.04, sprzedałem po
            3.30, można było drożej, ale działając mniejszymi środkami sprzedaję bez cienia
            żalu po zrealizowaniu celu. :-) W poniedziałek pewnie też coś "pokombinuję".
            • aloha11 Re: NFI PIAST 10.02.06, 16:43
              Widzę,że tworzy się na naszym forum "silna grupa".Cieszę się,że i Ty Greg
              uwierzyłeś w Piasta.Tak na się rozpędził,że dotarł aż na wiejską.hihihi.Mario
              • greg_skce Re: NFI PIAST 10.02.06, 18:16
                Wiesz Mario, ja w Piasta wierzyłem od dawna, ale jakoś nie było okazji o tym
                pisać :-) Na najbliższych sesjach - moim zdaniem - jakaś korekta. To może być
                okazja do kolejnego wejścia.
                • aloha11 Re: NFI PIAST 10.02.06, 18:31
                  Wiem zaangażowaliśmy się bardzo w dyskusje na temat sanwilka i ostatnio zbyt
                  mało piszemy o innych "perełkach".Nawet ktoś w wątku o sanwilku wtrącił trochę
                  złośliwą uwagę,że można już sagę napisać o spólce na podstawie naszych
                  postów.Mnie nawet porównał do Wołoszańskiego,co było dla mnie bardzo miłe wbrew
                  intencją piszącego.Myślę,że od następnego tygodnia się to zmieni/bo oczywiście
                  sawil up\ i trzeba trochę znów popisać o balonach i śmieciach.Mario
                  • greg_skce Re: NFI PIAST 10.02.06, 20:29
                    Ja zawsze jakiś procent kasy lokuję krótkoteminowo (często DT) w spółki
                    rokujące wzrosty i szybko się ich pozbywam po osiągnięciu założonego poziomu
                    zysku. Ostatnio nawet mi się to bardziej podoba, staję się wręcz maniakiem tego
                    typu transakcji. Zapewne mój entuzjazm wynika z braku większej wtopy, ale cóż,
                    do odważnych świat należy.
                      • aloha11 Re: NFI PIAST 20.02.06, 12:44
                        Jedna z lepszych inwestycji,jeszcze warta zwrócenia na nią uwagi.Akcje
                        systematycznie skupowane ,nie dopuszcza się szybkiej zmiany kursu w ciągu
                        jednej sesji.Papier który co dziennie zadowala jego posiadaczy.Mario
                          • aloha11 Re: NFI PIAST 30.03.06, 13:46
                            Uważam nadal że Piast to jedna z lepszych spółek na parkiecie.Mam w nim od
                            dłuższego czasu sporą część mojego portwela i jak na razie nie mam powodu do
                            zmartwień.Traktuję Piasta jako inwestycję długoterminową, gdyż rozwój sytuacji
                            w spólce w najbliższym czasie zapowiada sie bardzo ciekawie.Uważam,że BB zmieni
                            całkowicie kierunek działalności Piasta.Może w ramach nowej strategi BB stworzy
                            fundusz nieruchomości, może też dojśc do emisji nowych akcji z pp w celu
                            pozyskania kapitału na ewentualną działalnośc deweloperską.Można także brać pod
                            uwagę , że w przyszłości może Piast być zaangażowany w produkcję
                            biokomponentow do paliw. Ciekawe jakie bedą wyniki w maju i treśc nowego
                            statutu? Akcje są zbierane nadal przez inwestorów zainteresowanych dłuższą
                            inwestycją w spółce przy zachowaniu trendu wzrostowego.Korekty, nie duże
                            potrzebne są tylko do tańszego zakupu akcji.Mario

• robak65 Re: NFI PIAST 04.04.06, 21:29
                              Cześć
                              Przymierzam się do Piasta (cały wątek jest przekonywujący) Ale dzisiejszy nagły
                              wzrost o 21% trochę mnie zastopował. Czyżby spekuła już tu się pojawiła ?? Może
                              już za póżno ?
                              Fachowcy, podpowiedzcie coś
                              Z góry dzięki
                              Pzdr
                                • lukaszenko_77 Re: NFI PIAST 05.04.06, 22:02
                                  andzia138 napisał:
                                  > Też się obudziłeś. Rychło w czas.

andzia, nie bądź taką pesymistką. Na wszystkich forach o NFI PIAST pisze sie
                                  dużo i wszyscy są przekonani że to bardzo dobra inwestycja. Też tak myślę. NFI
                                  PIAST inwestuje w nieruchomości a to sugeruje duże wzrosty przychodów, ma też
                                  sprzedać jakieś spółki zależne a to duży zastrzyk gotówki.Poza tym nowe projekty
                                  daveloperskie. Dużo pozytywnych info będzie a co za tym idzie kurs podąży na
                                  połnoc. Też dokupiłem dzisiaj po dużym wczorajszym wzroście ale to dopiero
                                  początek... Nie zdziwię się gdy kurs dotrze do np. 20zł. Mario, podzielasz
                                  opinię? Pozdrawiam.
                                  • andzia138 Re: NFI PIAST 05.04.06, 22:48
                                    Tak, tak. Cos tam pisał ktoś o nieruchomościach ale nie wiadomo jakich i gdzie.
                                    Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle. Czy wy coś w ogóle wiecie o tym funduszu czy
                                    tylko macie nadzieję ? A czemu 20 zł. A może 10 ? A może 3 ? Każda cena jest
                                    dobra bo nie wiadomo skąd wzięta.
                                    • lukaszenko_77 Re: NFI PIAST 05.04.06, 23:12
                                      Podsumowując inwestycje Piasta w nieruchomości tak to wygląda:
                                      1. Mamy umiejscowione 3 projekty apartamentowców w Warszawie. Wartość inwestycji
                                      szacowana wstępnie na 92 mln zł
                                      2. Bardzo duży projekt biurowca w Warszawie - szacowana wartość inwestycji 300
                                      mln zł, czeka na właściwe umiejscowienie w Piaście.

www.emax.com.pl/pisali_o_nas_fotki/4.pdf

www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?place=zw2_a_ListNews1&news_cat_id=11&news_id=83705

www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?place=zw2_a_ListNews1&news_cat_id=11&news_id=83956

3..Kolejny projekt narazie domysł według mnie będzie trafny:

Działka o powierzchni 11 370 m kw. w Poznaniu powinna zostać pozyskana przez
                                      Piasta od Emaxu (rozdanie wewnątrz grupy BB I). Idealna lokalizacja na duży
                                      projekt mieszkaniowy.

decyzje:

mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=719739
                                      mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=731594
                                      mapapoznania.wlkp.com.pl/index.php/m/1012/w/1
                                      Należy pamietać, że docelowo kompetencje, zasoby i aktywa BBI Nieruchomości
                                      zostaną umiejscowione w NFI Piast SA, spółce publicznej przejętej przez BB
                                      Investment.

www.bbi.com.pl/pl/nasze_fundusze/bbi_nieruchomosci/

Inwestycje poza nieruchomościami:

1. Famarol 45,6 % akcji i Farmtech 85,74 % udziałów - plany BB I wobec nich to
                                      upłynnienie obydwu bardzo dobrze w tej chwili prosperujących spółek.

www.famarol.com.pl/
                                      www.farmtech.pl/
                                      2. Pepees 4,23% kapitału akcyjnego - bardzo dobra lokata kapitałowa ( według
                                      mnie Piast jeszcze dużo zarobi na tej inwestycji - najbliższe miesiące i zmiany
                                      w Pepeesie dadzą odpowiedż na konkrety - co z Browarem Łomża i nowymi
                                      inwestycjami w biopaliwa ).
                                      Inwestycja narazie przynisła 2,6 mln zł zysku Piastowi

www.pepees.pl

gielda.wp.pl/POD,3,a,1,b,1,c,11,index.html?P%5Bnumer%5D=8237185&P%5Bobr%5D=pr&P%5Bgodzina%5D=0830&P%5Bdzien%5D=22032006
                                      3. Spomax - transakcja ułożona płatność w ratach. Piast posiadał 10% akcji

www.spomasz-ostrow.com.pl/firma/opis.htm
                                      4. KPPD - nie dużo tego jest, ale może powrócą do planów przejścia spółki z Ceto
                                      na ciagłę Piast ma 5% akcji

www.kppd.pl/
                                      5. Pożyczka z European Tool Corporation Polska Sp. z o.o wartość 4 mln zł,
                                      oprocentowanie roczne 20%.

6. Pozostałość to gotówka i papiery dłużne. Dużo tego już nie ma.

Stąd na nowe projekty Piast będzie potrzebował sporego zastrzyku gotówki, o
                                      którego sposobie pozyskania powinniśmy dowiedzieć się niebawem.
                                      Przed nami walne za dwa tygodnie i zmiany w statucie, które pozwolą na podjęcie
                                      kolejnych kroków przez zarządzających Piastem.
                                      • lukaszenko_77 Re: NFI PIAST 05.04.06, 23:25
                                        Poprzednie informacje wyciąłem z pewnego forum na temat Piasta. Pisząc o 20 zł
                                        nie chodzi o to że przewiduję taką cenę (chociaż nie mam nic przeciwko) ale o to
                                        że jest to całkiem możliwe patrząc co dzieje się na GPW. Dużo dobrych (w sumie
                                        niezłych) informacji robi z NFI PIAST inwestycję która może przynieść duże
                                        zyski. Każdy robi co chce, ja w każdym razie zainwestowałem w Piasta ok. 80%
                                        swojego kapitału i jestem dobrej myśli. Pozdrawiam.
                                        • aloha11 Re: NFI PIAST 07.04.06, 17:10
                                          ukaszenko_77 napisał:

> Poprzednie informacje wyciąłem z pewnego forum na temat Piasta. Pisząc o 20 zł
                                          > nie chodzi o to że przewiduję taką cenę (chociaż nie mam nic przeciwko) ale o
                                          t
                                          > o
                                          > że jest to całkiem możliwe patrząc co dzieje się na GPW. Dużo dobrych (w sumie
                                          > niezłych) informacji robi z NFI PIAST inwestycję która może przynieść duże
                                          > zyski. Każdy robi co chce, ja w każdym razie zainwestowałem w Piasta ok. 80%
                                          > swojego kapitału i jestem dobrej myśli. Pozdrawiam.

Widzisz już masz dużo więcej,a to jeszcze nie koniec.Mario
                                          • lukaszenko_77 Re: NFI PIAST 07.04.06, 19:56
                                            Też myślę że to jeszcze nie koniec i jeszcze dużo miłych chwil przed
                                            właścicielami tego papierka. Z tego co widzę Mario ty też pokaźną część portfela
                                            trzymasz w Piaście. Pozdrawiam.
    • lukando Re: NFI PIAST 11.04.06, 19:54
      Raport bieżący nr 19 / 2006 Data sporządzenia: 2006-04-11 Skrócona nazwa emitenta 12PIAST Temat treść projektów uchwał na NWZA Funduszu, zwołane na dzień 20 kwietnia 2006 roku Podstawa prawna Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Treść raportu: Zarząd Narodowego Funduszu Inwestycyjnego PIAST Spółka Akcyjna podaje do publicznej wiadomości treść projektów uchwał, które mają być przedmiotem obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Funduszu, zwołanego na dzień 20 kwietnia 2006 roku. Podstawa prawna: § 39 ust. 1 pkt 3 w związku z § 97 ust. 5 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych (Dz. U. z 2005 r. Nr 209 poz. 1744) Załączniki Plik Opis uchwały_nwza_20 04 2006.pdf MESSAGE (ENGLISH VERSION)

czyli co oznacza to info ??????????????????????????????????????
      wzrosty czy spadki ???????????????????????/
      • wieloowocowy1 Re: NFI PIAST 11.04.06, 19:57
        przeczytaj sobie te projekty - wchodzą wpisy o developerce - budownictwo -
        apartamentowce - i co? będą na tym tracić?
        Masz podstawę do kolejnego up i jak napisałem poprzednio - 50 złotych na koniec
        roku za akcję...
        • lukaszenko_77 Re: NFI PIAST 11.04.06, 21:00
          Portfel Piasta

Sytuacje finansową spółek portfelowych Piasta w 2005 roku.

Należy zwrócić uwagę na sytuacje finansową spółek, w których NFI Piast ma bardzo
          duże udziały, które w przyszłości będą zbywane, a są bardzo nisko księgowane w
          aktywach Piasta a z drugiej strony generują bardzo dobre wyniki.

1.UDZIAŁY WIODĄCE
          Fabryka Maszyn Rolniczych "FAMAROL" S.A. 575 294 akcji 45,60% kapitału zakładowego
          Wartość księgowa to 2 584 tys. zł
          Wartość bilansowa w aktywach Piasta to 0 zł Exclamation

www.famarol.com.pl
          2.AKCJE I UDZIAŁY W JEDNOSTKACH PODPORZĄDKOWANYCH
          Farmtech Sp. z o.o. 517 udziałów 85,74% kapitału zakładowego
          Wartość księgowa to 2 853 tys. zł
          Wartość bilansowa w aktywach Piasta to 2 853 tys zł.

www.farmtech.pl/
          Jeżeli ktoś się cofnie do inf. Piasta lub tego co napisałem z croppem w lutym
          rok temu (pierwsze 30 postów) forum investstock
          www.investstock.info/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=737&start=0&sid=008dcb491646634963b94d3a5fe6b6bd
          to odnajdzie wielkość środków finansowych poniesionych przez fundusz w
          zaangażowanie się w te inwestycje. Inwestycje w poz. 1. i 2. są dużo większe od
          tego jak narazie księguje Piast.

Dodam, że Famarol był niegdyś wyceniany w bilansie Piasta na 15 mln zł
          Exclamation , obecnie pozycja 0zł

gielda.wp.pl/a,1,b,1,c,17,page,9,wid,8087727,espiemitent.html
          Nie mówiąc o tym jak bardzo poprawiła się sytuacja spółek portfelowych Piasta
          przez ostatni rok. Każdy kolejny kwartał jest coraz lepszy. Exclamation

W Raporcie za IV kwartał niestety są te same dane jak po III kwartale więc nie
          mogłem porównać pozycji i ich zmian po IV kwartale Exclamation Exclamation
          Exclamation

Spółki portfelowe Piasta mają po III kwartałach 2005 roku dużo lepsze wyniki na
          wszystkich poziomach przychodów i zysku jak za cały 2004 rok!!!

Ad 1. Wybrane dane finansowe:
          -............. Przychody netto ze sprzedaży 5 148 tys. PLN
          -............. Zysk (strata) na działalności operacyjnej 1 162 tys. PLN
          -............. Zysk (strata) netto – 30 tys. PLN
          -............. Zapasy 940 tys. PLN
          -............. Aktywa 23 426 tys. PLN

gielda.wp.pl/a,1,b,1,c,17,page,11,wid,7761736,espiemitent.html
          gielda.wp.pl/a,1,b,1,c,17,page,11,wid,8087727,espiemitent.html

Ad 2. Wybrane dane finansowe:
          -.............. Przychody netto ze sprzedaży 29 275 tys. PLN
          -.............. Zysk (strata) na działalności operacyjnej 2 470 tys. PLN
          -.............. Zysk (strata) netto 2 135 tys. PLN
          -.............. Zapasy 11 745 tys. PLN
          -.............. Aktywa 17 442 tys. PLN

gielda.wp.pl/a,1,b,1,c,17,page,13,wid,7761736,espiemitent.html
          gielda.wp.pl/a,1,b,1,c,17,page,13,wid,8087727,espiemitent.html

Według mojej prywatnej oceny wyniki są rewelacyjne Exclamation Exclamation
          Exclamation , a to dopiero początek większych inwestycji rolników w zaplecze
          maszynowo-rolnicze i do tego sprzedaż Farmtechu już nie tylko w Polsce a w
          krajach Uni Europejskiej i w wielu krajach świata.

BB I jest zainteresowane sprzedażą tych spółek, ale tanio tak dobrze
          prosperujących i rokujących na przyszłość spółek nie odda. W jednym z postów
          jest o tym w wywiadzie prezesa Piasta D. Sukacz.

cytat z wywiadu:
          Cytat:
          Piast NFI posiada 82,46 proc. udziałów w spółce dystrybuującej
          maszyny rolnicze Farmtech i 45,6 proc. akcji Fabryki Maszyn
          Rolniczych Famarol SA w Słupsku. Zdaniem prezesa fundusz będzie
          chciał te spółki sprzedać.

"Będziemy dążyć do upłynnienia spółek należących do NFI Piast.
          Obydwie spółki osiągają w tej chwili bardzo dobre wyniki
          finansowe, ale chcąc realizować nową strategię musimy uporządkować
          strukturę i posiadane aktywa" - powiedział Sukacz.

W portfelu Piasta są też akcje spółki KPPD S.A. obecnie notowanej na CeTO. Piast
          posiada 49,5 tys akcji niespełna 5%, akcje były wnoszone do ppp, kiedyś nfi
          foksal miał 50% ). Ostatnie pakiety na tych akcjach były po 16zł/ak. Wartość
          księgowa to ponad 25zł/ak. Akcje kppd systematycznie skupuje Drembo Sp. z o.o.
          KPPD generujące ładne wyniki, troszkę gorsze jak rok temu, ale rok 2006 ma być
          lepszy od 2005 - według mnie nisko teraz wyceniona. Nie wykluczone, że w
          przyszłości będzie w ciągłych (można wyczytać w info. spółki), choć na razie
          odstąpiono od tych zamiarów. Link do szerszej literatury: www.kppd.pl/

Piast posiada też akcje spółki Spomax S.A. z programu ppp. Tyle, że tutaj
          transakcja została już ułożona i płatność za prawie 10% pakiet akcji Spomax S.A.
          – Piast otrzymuje w ratach. Link do szerszej literatury:

Za ułożenie transakcji i zbycie 80 tys. udziałów o wartości nominalnej 50zł
          każdy w European Tool Corporation Polska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie za 4
          mln zł należy się Piastowi 20% kwot od zrealizowanie transakcji.

Zmiany w portfelu w IV kwartale

1. Inwestycja w akcje Pepeesu. Zakup po 60zł/ak

Inwestycja w Pepees S.A. – 11% teoretycznego kapitału Piasta (Piast posiada
          4,23% kapitału akcyjnego Pepeesu).
          Link do szerszej literatury: www.pepees.pl

mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=684989

Na dziś czysto teoretycznie inwestycja ta przyniosła ponad 2,6 mln zł zysku, od
          zakupu akcje są droższe o 86% (piast kupowal ten pakiet 9 listopada). A jesteśmy
          na samym poczatku zmian w pepeesie

2. Nowa strategia Piasta:

mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=695922

Deklaracje gł. akcjonariusza NFI Piast

Zarząd BB Investment planuje, iż w perspektywie 12 miesięcy zaangażowanie w NFI
          Piast może ulec zwiększeniu, co ma na celu zapewnienie Spółce stabilnego
          akcjonariatu niezbędnego do realizacji nowej strategii.
          Jednocześnie BB Investment niniejszym informuje, iż inwestycja ta ma charakter
          długoterminowy.

3. Umiejscowione zostały w Piaście trzy pierwsze projekty deweloperskie
          zainicjowane przez BB I Nieruchomości - szacowana wartość inwestycji 92 mln zł

Trochę o spółkach zależnych Piasta poz 1 i 2

Wracając na chwilę do spółek zależnych Piasta - Famarolu i Farmtechu to są one
          traktowane już od ponad roku jako osobne podmioty wszystko dlatego gdyż zmieniła
          się trochę skala działalności Farmtechu.

1. Famarol jest w portfelu Piasta ostatnia spółką z programu ppp. Jest spółką
          produkującą głównie sprzęt i maszyny rolnicze.

2. Farmtech powstał w 2001 roku a Piast sukcesywnie zwiększał swoje
          zaangażowanie w tej spółce. Farmtech początkowo sprzedawał – dystrybuował
          produkty wyprodukowane tylko przez Famarol. Obecnie w ofercie handlowej oprócz
          wyrobów spółki matki, od której się wywodzi znajduje się szeroki asortyment
          maszyn rolniczych i leśnych charakteryzujący się wysoką niezawodnością i
          trwałością. Rozrosło się to bardzo ładnie i obecnie maszyny z oferty FARMTECH
          dostępne są w sieci dealerskiej na terenie Polski i innych krajów europejskich.

Spółki powyższe bardzo dobrz
          • lukaszenko_77 Re: NFI PIAST 11.04.06, 21:05
            Spółki powyższe bardzo dobrze odnalazły się na rynku i z kwartału na kwartał
            poprawiają wyniki. Jednocześnie rośnie ich wartość rynkowa a w aktywach Piasta
            pozycja pozostaje bez zmian. Exclamation

3. Pepees - aktywo finansowe Piasta

Czeka nas tu kilka bardzo ciekawych miesięcy. Zmiana strategii zapowiadana na
            maj być może biopaliwa wchodzą w grę, przetasowania w akcjonariacie i być może
            sprzedaż Browaru Łomża.

gielda.wp.pl/POD,3,a,1,b,1,c,11,index.html?P%5Bnumer%5D=8237185&P%5Bobr%5D=pr&P%5Bgodzina%5D=0830&P%5Bdzien%5D=22032006
            4. Ważna i pozytywna decyzja dla NFI Piast - koniec lutego 2006:

Warto również dodać o pozytywnie rozpatrzonym odwołaniu NFI Piast: ... od
            niepobranego i niewpłaconego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób
            fizycznych od nabytych w dniu 19 sierpnia 2003 roku akcji własnych w celu ich
            umorzenia w kwocie 3.022.837,30 zł (słownie: trzy miliony dwadzieścia dwa
            tysiące osiemset trzydzieści siedem złotych 30/100) wraz z należnymi odsetkami ...

mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=723130

Podsumowanie: (szczegółowe dane wyżej)

Podsumowując inwestycje Piasta w nieruchomości tak to wygląda:

1. Mamy umiejscowione 3 projekty apartamentowców w Warszawie. Wartość inwestycji
            szacowana wstępnie na 92 mln zł

2. Bardzo duży projekt biurowca w Warszawie - szacowana wartość inwestycji 300
            mln zł, czeka na właściwe umiejscowienie w Piaście.

www.emax.com.pl/pisali_o_nas_fotki/4.pdf

www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?place=zw2_a_ListNews1&news_cat_id=11&news_id=83705

www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?place=zw2_a_ListNews1&news_cat_id=11&news_id=83956

www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?place=zw2_a_ListNews1&news_cat_id=11&news_id=84535
            3..Kolejny projekt narazie domysł według mnie będzie trafny:

Działka o powierzchni 11 370 m kw. w Poznaniu powinna zostać pozyskana przez
            Piasta od Emaxu (rozdanie wewnątrz grupy BB I). Idealna lokalizacja na duży
            projekt mieszkaniowy.

decyzje:

mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=719739
            mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=731594
            mapapoznania.wlkp.com.pl/index.php/m/1012/w/1

Należy pamietać, że docelowo kompetencje, zasoby i aktywa BBI Nieruchomości
            zostaną umiejscowione w NFI Piast SA, spółce publicznej przejętej przez BB
            Investment.

Podsumowanie inwestycje poza nieruchomościami:

1. Famarol 45,6 % akcji i Farmtech 85,74 % udziałów - plany BB I wobec nich to
            upłynnienie obydwu bardzo dobrze w tej chwili prosperujących spółek.

www.famarol.com.pl/
            www.farmtech.pl/
            2. Pepees 4,23% kapitału akcyjnego - bardzo dobra lokata kapitałowa ( według
            mnie Piast jeszcze dużo zarobi na tej inwestycji - najbliższe miesiące i zmiany
            w Pepeesie dadzą odpowiedż na konkrety - co z Browarem Łomża i nowymi
            inwestycjami w biopaliwa ).
            Inwestycja narazie przynisła 2,6 mln zł zysku Piastowi

www.pepees.pl

3. Spomax - transakcja ułożona płatność w ratach. Piast posiadał 10% akcji

4. KPPD - nie dużo tego jest, ale może powrócą do planów przejścia spółki z Ceto
            na ciagłę Piast ma 5% akcji

www.kppd.pl/
            5. Pożyczka z European Tool Corporation Polska Sp. z o.o wartość 4 mln zł,
            oprocentowanie roczne 20%.

6. Pozostałość to gotówka i papiery dłużne. Dużo tego już nie ma.

Stąd na nowe projekty Piast będzie potrzebował sporego zastrzyku gotówki, o
            którego sposobie pozyskania powinniśmy dowiedzieć się niebawem Wink
            Przed nami walne za tydzień i zmiany w statucie i powołanie członków rady
            nadzorczej, które pozwolą na podjęcie kolejnych kroków przez zarządzających Piastem

gielda.wp.pl/a,1,b,1,c,14,wid,8264747,espiemitent.html
            mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=732236

Konsekwencją przeprowadzonych zmian w statucie Piasta będzie możliwość
            przeprowadzenia jeszcze w tym półroczu przez BB I szeregu zmian, które mają
            pozwolić na inwestycje Piasta w nieruchomości na większą skalę Wink a w dłuższej
            perspektywie do rozszerzenia działalności NFI Piast o kolejne aktywa (tu odsyłam
            do komentarzu zarządu do raportu za IV kwartał z lutego 2006).

• lukaszenko_77 Re: NFI PIAST 11.04.06, 21:10
              Te wszystkie informacje o NFI Piast wkleiłem z forum investstock.pl Po wnikliwej
              lekturze tylko utwierdziłem się że to pewna inwestycja. A 50 złotych za Piasta
              na koniec roku? Ech... Mam nadzieję że tak będzie.
              lukaszenko
              • lukaszenko_77 Re: NFI PIAST 11.04.06, 21:26
                A no tak. Interesuje się coraz bardziej bo widzę że przyszłość przed tym NFI
                jest świetlana. Te 20 czy nawet 50 zł naprawdę może okazać się nie być żartem.
                Mario teraz jestem pewny że będziemy się cieszyć zyskami z Piasta.
                lukaszenko
                    • aloha11 Re: NFI PIAST 12.04.06, 17:52
                      Jeden z mocniejszych papierów na parkiecie w 2006r. Stabilne wzrosty z małymi
                      korektami nie powodowane spekulacją. Tylko do góry, pozdrawiam posiadaczy. Mario
                      • kryzysek Re: NFI PIAST 12.04.06, 22:15
                        Mario dzięki za piasta. Od dłuższego czasu czytam posty o tym nfi i muszę
                        przyznac że miałeś nosa już sześć miesięcy temu pisząc o nim. Od siebie mogę
                        dodac tylko tyle że papier będzie rósł z możliwymi lekkimi spadkami tylko wtedy
                        gdy giełda się będzie korekciła. Najbliższe kilka miesięcy będzie bardzo
                        ciekawe więc i zainteresowanych będzie przybywać.Ja jestem zapakowy w nim
                        prawie cala kasą. Jutro wydaje się że będzie już tylko lepiej !!!!
                        Piszesz coś że jupiter może zostać drugim piastem ? Może i tym razem będziesz
                        miał racje. POZDR
                        • aloha11 Re: NFI PIAST 13.04.06, 10:10
                          kryzysek napisał:

> Mario dzięki za piasta.

Nie za ma co. To była Twoja decyzja nie moja i sobie dziękuj że ją podjąłeś. Ja
                          cieszę się, że mogłem trochę w tym pomóc, nic więcej. Widzę ostatnio wzrost
                          zainteresowania inwestorów akcjami NFI. Trzeba bacznie obserwowac rynek i w
                          odpowiednim czasie podłączyć się pod ten trend. Mario
    • cichaj Re: NFI PIAST 13.04.06, 10:39
      Jak nabyć jednostki funduszu PIAST?
      Czy można przez Internet z e-konta naprzykład ?
      Jesli trzeba osobiscie to gdzie maja oddziały w Warszawie i jakie są opłaty?
      Szkoda, ze dopiero teraz "poznałem" Ciebie Mario, czy nie jest za późno by
      teraz wskoczyc do NFI - zrobilem to wczoraj kupując jednostki Arka WBK Zrówn. i
      chyba popełniłem błąd.
      Co o tym sądzicie ?
        • cichaj Re: NFI PIAST 13.04.06, 10:58
          tongo1 napisał:

> Sam nie wiem jak to skomentować. Zaparło mi dech w piersi. Zgrywasz się czy
          > piszesz tak jak myslisz??

Gdybym wiedział co robic to bym szanownego grona nie pytał :)
          Jak chcesz napiszę co myslę:
          1. ten rok na giełdzie będzie dla funduszy kiepski - czyli bessa
          2. Jeszcze nie przelałem kasy na Arke /mam kilka dni na to/ i się zastanawiam
          nad rezygnacją
          3. Fundusze inwestujace w nieruchomosci i biopaliwa moze dadzą jednak zyski
          dlatego PIAST mnie zainteresował /wczesniej o nim nie słyszałem nic konkretnego/
          4. Naprawde nie mam ich w zestawie w Supermarkecie NFI a tylko tak nabywam
          jednostki lub osobiscie ide do "okienka" w oddziale :) - dlatego pytam gdzie i
          jak to sie nabywa ? wiem, że maja siedzibe na Emili Plater i tyle.
          Pzdr
          • aloha11 Re: NFI PIAST 13.04.06, 11:04
            Cichaj bez urazy, ale tongo1 ma rację mnie też zatkało. Nie ma co tu nawet
            komentować Twojego postu. Odbieram go nawet jako lekką złośliwość pod moim
            adresem. Pozdrowienia. Mario
            • cichaj Re: NFI PIAST 13.04.06, 11:41
              Wszystkich bardzo przepraszam.
              Cały czas myslałem o funduszach inwestycyjnych otwartych i miałem zaćmienie
              umysłu ... tam go szukałem zamiast w zestawie akcji. Darujcie ale nigdy nie
              zainwestowałem jeszcze grosza w akcje tylko za posrednictwem funduszy typu
              Pionier itp.
              Prosze o nie pastwienie sie nad moją ignorancją w temacie akcji i wybaczenie.
              12PIAST - znalazłem :) - nie kpiłem z nikogo ... co najwyzej zrobiłem z siebie
              osiołka - jeszcze raz przepraszam !
              Tak na rozdchodniaka - podam wam swój typ /a moze fart nowicjusza :)/ na ten
              rok: GTC
              Pozdrawiam, Wesołych Świąt i trafionego "zajączka"
              • lukaszenko_77 Re: NFI PIAST 13.04.06, 18:17
                Dziś względny spokój ale to już ostatnie chwile żeby kupować przed wielką
                zwyżką. Myślę że 20 kwietnia kurs akcji wystrzeli w górę.
                mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=732236
                Perspektywy sa swietne a jak zrobi sie szum medialny i marketing "szeptany" tak
                jak bylo z alchemia karkosika to moze byc naprawde super. Poza tym patrzac na
                dokonania inwestora BBI widac ze maja duze ambicje poparte konkretami.
                Wkrótce ludzie zauwaza ze nie jest to juz taki typowy NFI a bardzo dynamicznie
                rozwijajaca się prywatna spółka.
                Jeśli do tak solidnych fundamentow dojdzie marketing (a w przypadku dalszej
                zwyzki jest to nieuniknione ze zainteresowanie bedzie roslo) to Piast ma szanse
                stac sie hitem 2006 na GPW. I oby tak było.
                lukaszenko
    • lukaszenko_77 Re: NFI PIAST 21.04.06, 23:17
      Raport bieżący nr 26 Numer raportu / 2006 Rok Pole, w które można wprowadzić
      dodatkowe oznaczenie numeru raportu.

Data sporządzenia: 2006-04-21

Temat
      Zmiany w składzie Rady Nadzorczej Funduszu;

Podstawa prawna
      Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
      Narodowy Fundusz Inwestycyjny Piast Spółka Akcyjna informuje, że Nadzwyczajne
      Walne Zgromadzenie Funduszu w dniu 20 kwietnia 2006 roku dokonało następujących
      zmian w składzie Rady Nadzorczej NFI Piast: Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie
      Funduszu ustaliło sześcioosobowy skład Rady Nadzorczej. Do Rady zostali powołani:

Maciej Dziewolski (49 lat) Członek Zarządu BB Investment Sp. z o.o., magister
      inżynier architektury, absolwent Politechniki Poznańskiej. W latach 1989-1992
      był Dyrektorem Generalnym AMS Sp. z o.o. a później, do 1999 był Prezesem tej
      Spółki. Po jej przekształceniu w spółkę giełdową, został powołany na Członka
      Rady Nadzorczej. W okresie od czerwca 2002 do stycznia 2004 pełnił funkcję
      Członka Rady Nadzorczej Emax SA. Obecnie pełni funkcję Członka Zarządu BB
      Investment Sp. z o.o. oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej Public Profits Sp. z
      o.o.

Włodzimierz Głowacki (37 lat) Radca prawny; Absolwent Wydziału Prawa i
      Administracji UAM w Poznaniu; W 1997 roku zdał egzamin radcowski. Jest członkiem
      Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. W latach 1994-2000 był Asystentem w
      Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego Wydz. Prawa i
      Administracji UAM w Poznaniu. W latach 1996-2003 był współzałożycielem i
      wspólnikiem Spółki prowadzącej kancelarię prawną pod nazwą „Głowacki, Grynhoff,
      Hałaziński, Woźny Spółka komandytowa” z siedzibą w Poznaniu. Od maja 2003 roku
      prowadzi własną kancelarię radcy prawnego. Obecnie sprawuje funkcję członka Rad
      Nadzorczych w spółkach: Telewizja Kablowa Poznań SA, Wielkopolska Telewizja
      Kablowa Sp. z o.o., Internet Service Provider Sp. z o.o., Agencja Rozwoju
      Przemysłu SA.

Marek Bryx (53 lata) Profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych. Absolwent
      Szkoły Głównej Planowania i Statystyki, tytuł magistra uzyskał w roku 1976; w
      1983 otrzymał tytuł doktora nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Planowania i
      Statystyki.; W 1992 roku ukończył również studia MBA na Uniwersytecie
      Warszawskim; W roku 1999 uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk ekonomicznych
      w Szkole Głównej Handlowej. W latach 2000-2001 Członek Zespołu Doradców
      Ekonomicznych Prezydenta RP; 2001-2003 Prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju
      Miast; 2001-2004 Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Od roku 1999
      jest Kierownikiem Katedry Inwestycji i Nieruchomości; od 2000 roku jest
      profesorem SGH oraz od 2005 Dziekanem Studiów Niestacjonarnych. Ponadto, jest
      Członkiem Rad Naukowych m.in. Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH, Instytutu
      Rozwoju Miast, Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkaniowej; Członek
      licznych Rad Programowych, a od 2002 roku jest Wiceprzewodniczącym Rady
      Zrównoważonego Rozwoju przy Prezesie Rady Ministrów RP.

Ewaryst Zagajewski (45 lat) Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, Wydział Ekon-Soc.,
      (dyplom magistra uzyskał w roku 1996) oraz Absolwent Politechniki Łódzkiej
      Wydziału Mechanicznego. Legitymuje się licencjami maklera papierów
      wartościowych, doradcy w zakresie publicznego obrotu papierami wartościowymi
      oraz posiada państwowe uprawnienia zawodowe w zakresie wyceny nieruchomości. W
      latach 1991-1993 prowadził działalność gospodarczą w zakresie obrotu
      nieruchomościami i pośrednictwa handlowego; w 1994-1995 był Kierownikiem Zespołu
      Doradztwa Inwestycyjnego w Banku Przemysłowym SA; 1995-1997 Licencjonowany
      Doradca w BM Banku Rozwoju Eksportu BRE BROKERS; 1997-1998 Dyrektor Dep.
      Zarządzania Aktywami w Domu Maklerskim BMT. Od 1998 – do 30 czerwca 2005 roku
      był Dyrektorem Biura Inwestycji w PKO/Handlowy Powszechne Towarzystwo Emerytalne
      SA. Obecnie jest członkiem Rad Nadzorczych w spółkach : „Lentex” SA oraz
      „Niezależni Eksperci Majątkowi” SA.

Tym samym Rada Nadzorcza Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Piast SA przedstawia
      się następująco: -Piotr Karmelita -Grzegorz Maj -Maciej Dziewolski -Włodzimierz
      Głowacki -Marek Bryx -Ewaryst Zagajewski Zgodnie z posiadaną przez NFI Piast SA
      wiedzą – wyżej wymienione osoby nie pełnią funkcji członka zarządu lub członka
      rady nadzorczej innego narodowego funduszu inwestycyjnego i nie figurują w
      Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.
      Podstawa prawna: § 5 ust. 1 pkt. 22 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19
      października 2005 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych
      przez emitentów papierów wartościowych (Dz. U. z 2005 r. Nr 209, poz. 1744)
      • lukaszenko_77 Re: NFI PIAST 23.04.06, 22:00
        Powinno być dobrze. W każdym razie informacje w mediach poprawiają mi humor.

www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?place=zw2_a_ListNews1&news_cat_id=1037&news_id=85128
        www.tvbiznes.wp.pl/kat,25193,wid,8279123,wiadomosc.html?rfbawp=1145562822.747&ticaid=1176d
        lukaszenko
      • aloha11 Re: andzia138 02.06.06, 10:41

andzia138 napisał:

> Następny troszczący się o moje zdrowie. Nie narzekam. A co do propozyjci to
        > moje zdanie chyba znacie od dawna. To nie koniec spadków. mamy na razie ich
        > korektę a Piast nie jest tu wyjątkiem. Myślę, że wzrost jego kursu zostanie
        > wykorzystany do oddania akcji właśnie takim leszczom jak mario i inni.

Mnie ich nikt nie musi oddawać, ja jestem w ich posiadaniu od dawna. Mario

• lukaszenko_77 Re: NFI PIAST 05.06.06, 22:05
          No i w końcu dobre info. Cały czs wierzę w ten papier chociaż po ostatniej mega
          korekcie, nerwów trochę straciłem. W dłuższej perspektywie jednak musi być
          dobrze. Choć jutro pewnie niestety na czerwono, bo dziś duże spadki w Stanach.

Pozdrawiam
            • wieloowocowy1 Re: NFI PIAST 06.06.06, 14:02
              wyglądało to bardziej na umówiona transakcję - co nie zmienia faktu że nie po
              to się wydaje ponad milion żeby zarobić sto tysięcy...raczej zarabia się na tym
              kolejne miliony...
                • szczoor1 Re: NFI PIAST 22.06.06, 09:55
                  mam takie infantylne pytanie - wczoraj zakupilem troche akcji piasta po 4,93,
                  dzis ustalono kurs na 1,15 pytanie brzmi czy jesli wczoraj posiadalem akcje to
                  nabylem prawo poboru nowych akcji czy nie? (Do wczoraj nie wiedzialem ze takie
                  rzeczy istnieja no ale juz nieco zdazylem sie doksztalcic). Jesli mam prawo
                  poboru nowych akcji to jak i kiedy powinienem je zrealizowac?
                  Z gory dzieki za odpowiedz - Pozdrawiam
                  • aloha11 Re: szczoor1 22.06.06, 10:46
                    Infantylne to może i nie jest samo pytanie, ale na pewno jest nim Twoje
                    podejscie do zarabiania na giełdzie. Bierzesz się za coś o czym zupełnie, jak
                    mogę się domyślac nie masz pojęcia. Dobra rada i odpowiedź..... więcej edukacji
                    w tym kierunku a nie będziesz musiał zadawać takich pytań. Trzym się mocno byś
                    nie wypadł kiedyś za burtę. Mario
                    • szczoor1 Re: szczoor1 22.06.06, 11:30
                      moje podejscie, infantylne czy nie, jest takie, ze najlepiej uczyc sie w
                      praktyce - pieniadze ktorymi obracam sa przeznaczone na nauke nie inwestuje
                      jeszcze wszystkich oszczednosci zycia. Natomiast zamiast dobrych rad docenilbym
                      konkretna odpowiedz. Pozdro.
                      • bzik17 Re: szczoor1 22.06.06, 15:43
                        Hej!! ja rownierz jestem w podobnej sytuacji jak Szczoor,wiec jesli ktos moze
                        to niech odpowie na jego pytania:-) pozdrawiam
    • lukaszenko_77 Re: NFI PIAST 22.06.06, 10:35
      No w końcu ruszyło do góry. Mam nadzieję że teraz będzie już tylko lepiej. Na
      jesieni jak ruszą wielkie projekty developerskie, akcje Piasta poszybują w górę.
      • lukaszenko_77 Re: NFI PIAST 30.06.06, 23:39
        Temat powraca jak bumerang. To bez wątpienia będzie hit giełdy 2006 a może i
        2007. Właściciele czyli BBI chcą zrobić z Piasta wiodącą na rynku spółkę
        developerską. Wystarczy (byłem) było posłuchac na walnym co się kroi. Projekty
        apartamenowców już prawie prawie. Wiecie co brakuje?... PR ala Skotan.Ale Piast
        też będzie na maxa zarabiał na swoich projektach tylko mało kto o tym wie.
        Polecam wchodzić jako inwestycję na dłuższy czas. Jak na razie kurs cały czas
        rośnie...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka