Dodaj do ulubionych

WGNIECENIE NA PARKINGU BRAK SPRAWCY

03.02.12, 19:55
Witam Forumowiczów! Dziś rano miałam bardzo niefajną sytuację: podchodząc do auta zobaczyłam spore wgniecenie wraz z zarysowaniem na drzwiach od kierowcy+ uszkodzona obudowa lusterka... nie będę opisywać swoich emocji, przechodzę od razu do sprawy: za wycieraczką znalazłam kartkę z numerem telefonu z napisem: SPRAWCA SZKODY ale żeby był śmieszniej....bez 1 cyfry (nawet nie wiadomo której)...żal.. Podjechałam do blacharza, który wycenił naprawę na 900 zł... Zgłosiłam szkodę do PZU, aby wypłacili mi odszkodowanie z AC, mam nadzieję, że sprawa zostanie załatwiona bez większych problemów natomiast martwi mnie pytanie Pani od PZU, czy zgłosiłam spr na Policji...czego nie zrobiłam, bo nie mam żadnych namiarów na sprawcę (poza nic niewartym nr tel z brakującą cyfrą, czyli tak jakby go w ogóle nie było) ani świadków. na moje pytanie, czy fakt, że nie zgłosiłam zdarzenia na Policji może zadecydować o odmowie wypłaty odszkodowania otrzymałam odpowiedź : 50% na 50%... czy ktoś z Was był kiedyś w podobnej sytuacji, możecie poradzić czy faktycznie powinnam zgłosić to na Policję, czy wypłacają bez zgłoszenia??
Proszę o porady, z góry dziękuję
Obserwuj wątek
    • detrimentum Re: WGNIECENIE NA PARKINGU BRAK SPRAWCY 03.02.12, 23:03
      Ubezpieczyciel na pewno nie odmówi Tobie wypłaty odszkodowania z powodu niezawiadomienia Policji ale zawsze możesz sama ten fakt pisemnie (tak najbezpieczniej) zgłosić na Komendzie Policji właściwej wg. miejsca wypadku a nie Twojego miejsca zamieszkania. Powinnaś dołączyć do zawiadomienia Policji o stłuczce oryginał tego oświadczenia sprawcy. Ubezpieczyciel chce po prostu te dane sprawcy i nalega na zawiadomienie Policji bo chce te wypłacone Tobie pieniądze później odzyskać. A Policja wiadomo może choć pewnie tego nie zrobią przejrzeć np. monitoring parkingu. Zrób więc to pro forma - zawiadomienie pisemne Policji z opisem okoliczności.

Wspólnik kancelarii odszkodowawczej www.detrimentum.pl
      • wlascicielkacitroenac3 Re: WGNIECENIE NA PARKINGU BRAK SPRAWCY 04.02.12, 16:37
        Dziękuje Panu za odpowiedź. Tyle że w moim przypadku sprawcy po prostu nie ma, nie wiadomo kto to zrobił, więc nawet nie mam jakiejkolwiek podstawy, żeby takie oświadczenie napisać. Poza tym parking jest przyosiedlowy, ale nie monitorowany.
        Cóż, chyba pozostaje mi tylko czekać na pozytywne rozwiązanie sprawy, na pieniądze z ubezpieczalni i na odbiór auta od blacharza.
    • ekspert_link4 Re: WGNIECENIE NA PARKINGU BRAK SPRAWCY 14.02.12, 16:03
      Szanowna Pani,
      W Pani sytuacji sprawca szkody jest nieznany, więc powinno się taką kolizję zgłosić
      na policję, która spróbuje ustalić sprawcę. Jeśli będzie Pani posiadała dane
      sprawcy, może Pani w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym sprawdzić, gdzie sprawca
      jest ubezpieczony w zakresie ubezpieczenia OC i do tej firmy zgłosić szkodę. Z jego
      polisy OC powinno zostać wypłacone Pani odszkodowanie.

Jeżeli policji nie uda się ustalić sprawcy a posiada Pani ubezpieczenie AC, koszty
      naprawy pokryje Pani towarzystwo ubezpieczeniowe, oczywiście pod warunkiem że, Pani
      ochrona ubezpieczeniowa obejmuje szkody wyrządzone przez nieznanego sprawcę. Sprawę
      tę precyzują ogólne warunki ubezpieczenia, które są ustalane indywidualnie przez
      każde towarzystwo.

Ekspert Link4 udziela porad i odpowiada na pytania konsumentów związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi.
      • albwu Re: WGNIECENIE NA PARKINGU BRAK SPRAWCY 16.02.12, 23:16
        miałem takie przypadki kilkakrotnie, i to zawsze byłem ubezpieczony w PZU i nigdy nie miałem problemu z naprawa na koszt PZU, ani nie żądano ode mnie żadnych zgłoszeń na Policję lub innych papierów. Miałem AC ze zniesieniem udziału własneg i odszkodowanie wg wyceny warsztatu.
        • czytelnik69 Re: WGNIECENIE NA PARKINGU BRAK SPRAWCY 07.04.12, 23:12
          Wydaje mi się , że po to ma się AC ,żeby w przypadku jakiejś szkody zauważonej na swoim aucie, a braku sprawcy, móc zlikwidować szkodę bez zbędnych ceregieli. Chodzi o zgłaszanie na policję -czekanie na znalezienie sprawcy- i umożenie sprawy z powodu nie wykrycia sprawcy.
          Ale ubezpieczyciel kombinuje jak koń pod górę! Bo wolałby likwidować szkodę z ubezpieczenia OC sprawcy i dlatego tak namolnie upomina się o procedury zgłoszenia na policję. Co znacznie przedłuża procedurę likwidacji szkody i wypłaty odszkodowania. To po co jest AC jeżeli mamy szukać nie wiadomo ile sprawcy ,jeżeli nie jesteśmy w stanie Go zlokalizować.
          Polisa OC służy do czego innego , a AC do czego innego. To są inne przyczyny likwidacji szkód.
          Pozdrawiam.
          • drbwarszawa Re: WGNIECENIE NA PARKINGU BRAK SPRAWCY 25.04.12, 21:06
            PZU powinno bez problemu zlikwidować szkodę, ale wiąże się to z częściową utratą zniżek (niestety), dlatego warto poszukać sprawcy - jeśli się znajdzie po czasie, to Towarzystwo wystąpi z regresem do Towarzystwa w którym sprawca miał OC (lub UFG jeśli nie miał ubezpieczenia). Pozdrawiam!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka