Dodaj do ulubionych

Pomoc prawna w pigułce

15.02.22, 12:00
Zostałeś poszkodowany w wypadku komunikacyjnym, losowym lub przy pracy? Nie wiesz jak pokierować swoją sprawą, aby uzyskać należne środki pieniężne? Potrzebujesz specjalistycznego leczenia lub nowoczesnej rehabilitacji, by odzyskać utracone zdrowie? Zastanawiasz się od czego w ogóle powinieneś zacząć? Nie martw się! Wskażemy Ci poszczególne kroki, które należy podjąć, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty.

1) Skontaktuj się z pracownikami kancelarii Vox Veritas - telefonicznie, e-mailem lub osobiście w naszych oddziałach terenowych (wszelkie dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej www.voxveritas.pl).
2) Przedstaw nam okoliczności zdarzenia lub wypadku, w którym brałeś udział. Każdy szczegół się liczy, w związku z tym potrzebujemy pełnej dokumentacji Twojej sprawy.
3) Na podstawie wyżej wymienionych dokumentów udzielimy Ci porady prawnej, przedstawimy plan działania i oszacujemy wysokość kwot o jakie możesz się ubiegać. W tym momencie nasuwa się pytanie, o jaki rodzaj świadczeń może walczyć poszkodowany w wypadku i od kogo może je uzyskać?
4) Odpowiedź jest prosta. Każdy poszkodowany może ubiegać się przede wszystkim o zadośćuczynienie za doznane cierpienie i ból, a także o odszkodowanie, które stanowi rekompensatę za poniesione szkody majątkowe. Oprócz tego , w zależności od doznanych obrażeń i czasu leczenia, poszkodowanemu może przysługiwać również długoterminowe świadczenie pieniężne, znane powszechnie jako renta. Świadczenia te wypłacane są z policy OC sprawcy wypadku, np. kierowcy, który spowodował wypadek drogowy, pracodawcy – jeśli przytrafił Ci się wypadek w pracy czy spółdzielni mieszkaniowej – w razie przewrócenia się na oblodzonym chodniku osiedlowym.
5) W razie potrzeby pomożemy zorganizować Ci niezależne opinie medyczne ortopedów, neurologów, psychiatrów, psychologów, rehabilitantów i fizjoterapeutów. Dzięki nim można zapoznać się z rzeczywistym stanem zdrowia i stopniem upośledzenia funkcjonalnego organizmu danej osoby. Profesjonalna opinia może pomóc zwiększyć wysokość odszkodowania, zabezpieczyć potrzeby nowoczesnej rehabilitacji oraz dostosować odpowiednie leczenie.
6) W przypadku kolizji drogowych jesteśmy w stanie pomóc również w organizacji niezależnych analiz i rekonstrukcji wypadków drogowych przeprowadzanych przez biegłych z wieloletnim doświadczeniem.
7) Na podstawie całej zebranej dokumentacji oszacujemy Twój procentowy uszczerbek na zdrowiu.
8) Po wypadku nadal potrzebujesz specjalistycznego leczenia? Kancelaria Vox Veritas organizuje swoim klientom specjalistyczne leczenie w najlepszych klinikach na terenie całej Polski, z którymi od lat współpracuje. Są to cieszące się dobrą sławą ośrodki medyczne specjalizujące się w fizjoterapii pacjentów z problemami ortopedycznymi i bólowymi, wadami postawy, po urazach narządu ruchu, operacjach ortopedycznych czy kontuzjach sportowych.
9) A co jeśli po wypadku czeka Cię długotrwała rehabilitacja? Dobrze trafiłeś. Kancelaria Vox Veritas organizuje swoim klientom nowoczesną zrobotyzowaną rehabilitację z wykorzystaniem egzoszkieltu. Metoda ta znajduje zastosowanie w terapii pacjentów po uszkodzeniu rdzenia kręgowego, przebytym udarze oraz schorzeniach takich jak: stwardnienie rozsiane, mózgowe porażenie dziecięce, dystrofia mięśniowa oraz wiele innych. Idealnie sprawdza się również w pionizacji pacjentów.
10) Jak pozyskać środki na pokrycie zrobotyzowanej rehabilitacji? Pomożemy Ci wywalczyć na ten cel adekwatnie wysoką rentę rehabilitacyjną. Powołujemy konsylium lekarskie, które w odpowiedni sposób opiniuje urazy naszych poszkodowanych oraz sugeruje im sposób leczenia, a następnie przedstawiamy Ubezpieczycielom sprawców wypadków plan rehabilitacji na najbliższe miesiące czy lata.

Kontakt:
Adres: ul. Kolejowa 57/10
40-602 Katowice
E-mail: biuro@voxveritas.pl
Tel.: +48 22 290 33 77
Tel. kom.: +48 505 657 675

Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka