Gość: Borek IP: *.h.pppool.de 17.01.06, 08:28 W Azji jazda w dol. Nikkei -2,84% HSI -1,36% KOSPI -2,27% Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: kmani Re: Drzyjcie gieldziarze. IP: *.prz-rzeszow.pl 17.01.06, 08:32 My sie Azji nie boimy :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kumana1 Re: Drzyjcie gieldziarze. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.06, 08:37 moze azja popatrzy na nasze wzrosty i pojdzie za nami ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: inaczej Re: Drzyjcie gieldziarze. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.06, 08:47 Ale można i tak do tego podejść: Australia +0,7% Shanghai +0,7% Filipiny +0,8% Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zyski inaczej Re: Drzyjcie gieldziarze. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.06, 08:52 zapomniałeś o giełdzie w pcimiu dolnym - tam indeks +6%. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Amigo Re: Drzyjcie gieldziarze. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.06, 08:46 Azji nie trzeba się bać - nie zawsze jest bezpośrednia korelacja - choć ostatnimi dniami bardzo silna do nikkei. owszem reakcja zagranicznych inwestorów obserwujących globalne parkiety powinna co najmiej ostudzić nasz rynke- choć nasze tfi kupują i kupują. Na dodatek kontrakty na indeksy amerykańskie również wyświetlają się na czerwono. Jeśli giełdy o tak silej kapitalizacji jak np. nikkei doznają 2,8 % szoku to inne dynamiczne rynki jak nasz małe mają szanse aby się oprzeć. Tym bardziej że wczorajszy w20 ni przebił oporu i czeka nas dzisiaj raczej odreagowanie. Pytanie brzmi czy przebije wsparcie konsolidacji z ostatnich kilku dni. Wczoraj ledwo wypełniło lukę oporu ale nie przebiło szczytu... Ci co wiedzą coś o giełdzie - wiedzą czym to grozi)- te kilka czynników na raz. Ja niezmiennie od dłuższego czasu stawiam na padki - dziś wyjątkowo duże. pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek. Re: Drzyjcie gieldziarze. IP: *.gdynia.mm.pl 17.01.06, 09:10 ... ciekawy jestm kto ciągle nasyła na fora giełdowe tych pedałów, którzy straszą. To mnie tylko umacnia w przekonaniu, że rok 2006 to rok hossy. Ciągle te pedały, albo "intelygenciki". W Azji to, a Ameryce tamto ... co to jest? Nie rozumieją, że kraju mocherowych beretów nic nie rusza? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: postujący inaczej Re: Drzyjcie gieldziarze. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.06, 09:37 to w końcu Janek czy Honorcia? Ktoś tu ma problemy z płcią. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mario Re: Drzyjcie gieldziarze. IP: 217.153.198.* 17.01.06, 09:45 Może należy nam się kilka słów wyjaśnienia? Już w którymś z postów padł podobny zarzut.Mario Odpowiedz Link Zgłoś
hurtor Re: Drzyjcie gieldziarze. 17.01.06, 10:29 Ja również poproszę o wyjaśnienie :))))))) Honorcia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mario Re: Drzyjcie gieldziarze. IP: 217.153.198.* 17.01.06, 10:27 ???????????? Mario Odpowiedz Link Zgłoś
hurtor Re: Drzyjcie gieldziarze. 17.01.06, 10:31 Już byłam tutaj wzięta za mężczyznę, za gołębice, teraz za Janka... Jeszcze czekam, aż przypiszą mi g i wiesia :DDDDDDD Honorcia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mario Re: Drzyjcie gieldziarze. IP: 217.153.198.* 17.01.06, 10:34 Ej nie zapominaj proszę o mnie.Za Mario też byłaś wzięta.Mario-prawdziwy Odpowiedz Link Zgłoś
hurtor Re: Drzyjcie gieldziarze. 17.01.06, 10:35 Psieplasiam :) Wybacz mi, miałam już to napisać, ale kliknęłam enter ;) Honorcia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mario Re: Drzyjcie gieldziarze. IP: 217.153.198.* 17.01.06, 10:41 No /Józek/ bo nie daruje Ci tej nocy.Mario Odpowiedz Link Zgłoś
hurtor Re: Drzyjcie gieldziarze. 17.01.06, 10:46 :))))))) Zbigniew bardziej mi się podoba :) Jak będę miała bobasa, to tak nazwę :) Honorcia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: guska Re: Drzyjcie gieldziarze. IP: 195.116.1.* 17.01.06, 10:31 honorcia to honorcia a janek to janek... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiesio Re: Drzyjcie gieldziarze. IP: *.chello.pl 17.01.06, 10:50 Honorka nie rób mi tego. Do roboty się weź lepiej. Odpowiedz Link Zgłoś
hurtor Re: Drzyjcie gieldziarze. 17.01.06, 10:51 Przecież pracuję :D Zarobić mam się na śmierć :P Honorcia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gorbi Re: Drzyjcie gieldziarze. IP: *.stat.gov.pl 17.01.06, 11:05 Potrzebowali kasy żeby kupić nasze akcje :) No i w końcu Iran nie leży w Europie :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: swen Re: Drzyjcie gieldziarze. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.06, 13:11 KIEDY ONI TA AKCJE BEDĄ KUPOWAĆ TO JA BEDĘ EMERYTEM. od tygodnia ciągle trace słuchając forumowych guru. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mario Re: Drzyjcie gieldziarze. IP: *.net-partner.pl 17.01.06, 13:17 Dobra rad, na przyszłość nie przechwalaj się że swoje decyzje inwestycyjne opierasz na guru tylko zacznij się wreszcie uczyć i bierz się sam do roboty.Bo inaczej z emerytury dupa blado.Mario Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek. Re: Drzyjcie gieldziarze. IP: *.gdynia.mm.pl 17.01.06, 13:45 ... niezłe! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Borek Re: To pewnie ptasia grypa IP: *.h.pppool.de 18.01.06, 07:49 gielda.onet.pl/5,swiat.html Odpowiedz Link Zgłoś
borrek Re: Dow Jones. 21.01.06, 18:30 Ciekawostka. Byki nabieraja mocy pod koniec stycznia do poczatkow lutego. Srednia zachowania sie indeksu w szostym roku kolejnych dziesiecioleci. home.arcor.de/renrew19/6er%20Jahre.PNG Odpowiedz Link Zgłoś
elamigo1 Re: Dow Jones. 21.01.06, 21:11 Szukam na tym wykresie "rajdu św mikołaja"... Statystyka ma to do siebie, że w zależności od tego kto ją prezentuje - do innych prowadzi wniosków. Jeśli weźmiesz średnią z wigu - wnioski będą inne, i inne za każdym razem w zależnośći od okresu który przyjmiesz. Przypomina mi się anekdotka o pewnym żydzie który spytany ile to jest 2x2 odpowiedział "a ile ma być?" Odpowiedz Link Zgłoś
skoko33 Re: Dow Jones. 21.01.06, 23:56 zwięźle : dalej długoterminowo :hossa krótkoterminowo : hossa, najbliższa korekta : luty 2006 ( bo cykl korekt wyprzedzających: kwiecień 2004,marzec2005 ) Stały dopływ kasy z TFI, OFE , w akcje 3-4 mld/m-c ( progn. 40 mld w 2006) nie liczcie na wielki spadek, walec jedzie przez cały świat, rynki same wyciągają się za uszy, poziomy w USA, UE, JAponii dają wielkie możliwości , do góry , do szczytów jeszcze 30 - 40%,( z2001r ), wig20 - 4000.(koniec 2006r) WIG -51000.( koniec 2006) Odpowiedz Link Zgłoś
elamigo1 Re: Dow Jones. 22.01.06, 11:16 czy oprócz pobożnych życzeń i astrologii posługujesz się jakimiś faktami i analizami czy też po prostu ma tak być? To że do poprzednich szczytów na niektórych rynkach jeszcze brakuje - niewiele znaczy. Na długoterminowych wykresach nie ma takiego odniesienia. " rynki same wyciągają się za uszy" - cooooo? wszem największe rynki czyli usa i japonia mogą ciągnąć inne - czasem siebie nawzajem. Częściej jednak ciągną cały świat w dół. To kwestia globalnej ekonomii a nie wykresów. pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
elamigo1 Re: Dow Jones. 22.01.06, 11:21 Twoje dane o 4 mld na miesiąc w akcje - skąd je wziąłeś? mnie wychodzi WIELOKROTNIE mniej (w akcje). Uświadamiam, że istnieje ustawowy limit dla ofe - większość pakują w obligacje bo muszą, a przez cały ubiegły rok tfi zapakowały w akcje 4 mld zł ( przez rok a nie miesiąc) i to był rekrord rekordów - więcej niż podczas hossy internetowej . jeśli się mylę to podaj proszę źródło skąd te dane. Odpowiedz Link Zgłoś
elamigo1 Re: Dow Jones. 22.01.06, 11:51 poprzedniego posta napisałem "z głowy" aby się upewnić dotarłem do jednego a artykułów - dotyczącego całości pieniędzy tfi - zarówno akcje jak i obligacje (zwróć uwagę na proporcje) pieniadze.korba.pl/aktualnosci/1,32849,361,art.html niestety nie znalazłem danych o ofe. - wielkość strumienia pieniędzy jest tam bardzo duża - ale tylko niewielką część gotówki mogą inwestować w akcje. Na dodatek dotarły już do limitów ustawowych i każdy wzrost ponad dopływ środków ze składek wymuszać będzie na nich WYPRZEDAŻ aktywów aby utrzymać się w ustawowym limicie. To m. in. ofe będą spłaszczać wzrosty. Takie prawo. Odpowiedz Link Zgłoś
borrek Re: Niemcy. 23.01.06, 07:18 Trzeci z kolei niemiecki otwarty fundusz inwestycyjny ktory pieniadze inwestuje w nieruchomosci ma problemy. W piatek wycofano 100 000 000 euro. news.onvista.de/alle.html?ID_NEWS=18357422 Odpowiedz Link Zgłoś
szpicbar Re: Niemcy. 23.01.06, 09:04 a kto ten link przetlumaczy chocby na angielski? Odpowiedz Link Zgłoś