Dodaj do ulubionych

Kilka wykresów.

14.04.06, 19:29
witam.

wykreśliłem takie linie

img524.imageshack.us/img524/9130/prochnik2aa.jpg
i takie mniej ciekawe

img225.imageshack.us/img225/2967/kompap3mt.jpg
img524.imageshack.us/img524/4271/koelner2an.jpg
img225.imageshack.us/img225/1847/millenium5qt.jpg
a że nie jestem w kreśleniu za dobry to czekam na komentarze. co sądzicie?
Obserwuj wątek
    • dobrrywuj Re: Kilka wykresów. 16.04.06, 12:19
      witam
      jezeli to twoj poczatek z AT to nie jest zle,nie jestem szpecem w tych sprawach ale porownujac swoje"wypociny" do analiz robionych przez powiedzmy znawcow tematu nie jest zle.Poczytaj "Swiece japonskie i jap.techniki analizowania wykresow" i moze J.J.Murphy "Analiza techniczna rynkow finansowych" ,bardzo dobre pozycje.Moja rada,jezeli kreslisz linie oporu i wsparcia to lepiej na wykresie slupkowym albo swiecowym bo liniowy bardzo uogolnia sprawe.
      • tut666 Re: Kilka wykresów. 16.04.06, 14:04
        no właśnie, to jeden z moich większych dylematów. świece czy linie :/ ostatnio
        preferuje linie.. doszedłem do wniosku że na tych mniejszych spółkach o
        mniejszych obrotach wystarczy jeden "nieleszcz" kupujący lub sprzedający trochę
        wiecej akcji, kurs się wychyla na moment i już mamy ostre wahnięcie na
        wykresie. liniowy mimo iż zawiera tylko kurs zamknięcia jest moim zdaniem
        bardziej przyswajalny. a ze profesjonalni analitycy stosują świece to bardzo
        dobrze, można odnaleźć dodatkowe formacje :)
        • dobrrywuj Re: Kilka wykresów. 16.04.06, 14:36
          Okreslic trend oczywiscie mozesz na liniowym ale transakcji to juz bym nie zawieral nie patrzac na swieczki czy slupki,nie wspominajac o oscylatorach.Naprawde warto a nawet trzeba to poznac.
          • tut666 Re: Kilka wykresów. 16.04.06, 14:56
            my to już dawno znamy :) tylko że nie operuje milionami i kwestia promila
            różnicy nie ma dla mnie większego znaczenia. patrze sobie na kanał próchnika
            zysk/wtopa odpowiednie to kupuje w 2,3 pakietach.

ps. bardzo ciekawie wygląda wykres millenium od 1998 roku :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka