Dodaj do ulubionych

INAPspp= fin

06.01.07, 10:39
Kolejny raz parkieciarze wygenerowali przeczucia spadkowe i spełniły się. To
pogrzebało antywskaźnikowość inapspp. Koniec kontrariańskiego odczytywania -od
dzisiaj.
Czytając dzisiejszą klepę dość wyraźne są oczekiwania głębokiej korekty.
Argumentów jest bez liku. Normalnie kazało by to ustawić odczyt inapspp bardzo
porowzrostowo. Jednak skoro indeks nie sprawdzo się jako antywskaźnik to można
spróbować używać go jako wskaźnika. Wyraźnie sugeruje spadki. Nie spotkałem
się - nie utkwiło mi w pamięci ani jedno zdanie sugerująca że to koniec
spadków. Więc, zgodnie z moim osobistym odczyciem przyszły tydzień nie
powinien sprzyjać posiadaczom długich pozycji. Czy to oznaka zwałY?
Przebiliśmy w ceach zamknięcia wszystkie krótkoterminowe linie wsparcia.
Podobnie inne EM. Surowce nie odbijają. Właściwie jedyny pozytyw wynika z
braku ukształtowania się wyraźnego trendu spadkowego. Nie wiem czy to czas na
sprzedawanie. Na pewno nie jest to czas na zakupy.
pozdr.
ami
Obserwuj wątek
    • prenditore Re: INAPspp= fin 06.01.07, 13:58
      Oczekiwanie na głęboką korektę, może być jak samo spełniająca się przepowiednia.
      Jeśli większość uzna, żeby sprzedać teraz, aby odkupić za tydzień - dwa
      znacznie niżej, to mamy szansę polecieć w dół.
      Jeszcze jak nasz prezydent boi się przegrzania koniunktury z powodu nadmiernej
      konsumpcji i wielkości branych kredytów, to możemy stać u bram bessy.
      Nieunikniony wzrost stóp procentowych w tym roku zwiększy ciężar spłacanych
      kredytów i może okazać się, że lokowanie środków w akcje banków nie będzie już
      tak dobrą inwestycją. Jeszcze jak pęknie rynek nieruchomości u nas.
      • elamigo1 Re: INAPspp= fin 06.01.07, 15:49
        Do mówienia o bessie trochę jeszcze brakuje. jakieś 700 punktów wig20...
        Ostatnio za to przyglądam sięintensywniej dużemu wigowi. Po zmniejszeniu wagi
        dużych spółek zaczyna być znów bardziej miarodajnym wskaźnikiem koniuntury
        giełdowej. jest bardziej stabilny.
        Co do wypowiedzi prez. : nie znam tematu. Czy wzrost stóp jest nieunikniony - no
        nie wiem. Co do lokowania środków w akcje banków - przeczytaj dzisiejszy parkiet
        - kto go dzisiej przeczyta temu się odechce kupowania banków na długo. Co do
        rynku nieruchomości - właśnie wywołałeś we mnie chęć przedstawienia mini analizy
        dotyczącej rynku nieruchomości MIESZKALNYCH - zaraz ją napiszę i opublikuję jako
        osobnego posta
        • kolo1974 Re: INAPspp= fin 06.01.07, 16:07
          sorry ale parkiet nigdy nie byl i nie bedzie mi doradzal na czym mozna zrobic
          czy stracic bo jezeli by tak bylo to wszyscy byli by szczesliwi moja gra opiera
          sie na doswiadceniu popartym wynikami nie pisze z polski jestem z dala od tego
          kraju i inaczej na to patrze pozyjemy zobaczymy grajac na gieldzie (tylko akcje
          i nic innego )zarabiam wszystko sie potrafi zmienic najwazniejsze wyczuc ten
          moment a do tego napewno przydaje sie troche doswiadczenia i wiedzy zycze
          duzych zyskow na goeldzie
    • kolo1974 Re: INAPspp= fin 06.01.07, 15:41
      witam rynek mial sie schlodzic i to robi pytanie jak gleboko i co moze byc
      liderami nastepnych wzrostow mysle ze warto pomyslec co kupowac moze nie juz
      teraz ale bessa nie rodzi sie wtedy kiedy wszyscy sa do niej przekonani moimi
      typami sa banki.obserwowac trzeba pewne wskazniki one dadza odpowiedz kiedy
      nadszedl dobry moment do zakupu.nowe fale wzrostowe nie zaczynaja sie wtedy
      kiedy pociag jest pelny.zauwazylem ze sporo ludzi wysiadlo co nie znaczy ze nie
      moze byc ich wiecej.wtedy kiedy wszyscy zaczna myslec o sprzedazy dobry gracz
      mysli o kupowaniu bardzo proste ale ciezkie do zastosowania pozdrawiam i zycze
      dobrych okazji na kupno perspektywistycznej spoly.moj typ pkobp
      • kolo1974 Re: INAPspp= fin 06.01.07, 15:55
        jesli mozna chcialbym poznac opinie innych graczy i ich typy na dluzszy termin
        a nawet na ten rok.glowa do gory bedzie jeszcze dobrze po burzy zaswieci
        slonce -w lutym zaczynaja sie mistrzostwa gazety parkiet wiec wypadalo by zeby
        oddbywaly sie watmosferze wzrostow to sa moje przemyslenia.pomyslmy tylko
        rozsadnie i dlugoterminowo ma na mysli duze firmy ktore na obecnej sytuacji
        gospodarczej wyjda na plus skoro budownictwo ruszylo i kredyty to dlaczego
        banki sa niedowartosciowane tu upatruje przyszlych liderow-kredyty zaciaga sie
        na dluzszy okres i popyt wewnetrzny pozdrawiam
        • zawodowiec4 Re: INAPspp= fin 06.01.07, 20:14
          Nie sądzę, że wróci wielka hossa - jak pisałem wcześniej w 2007 rok wszedłem
          bez akcji - cały portfel to praktycznie gotówka. Tyle, że w nadchodzącym
          tygodniu będę szukał okazji do wejścia w długie pozycje na kontraktach. Powód
          najprostszy w świecie - za dużo pesymizmu. Taki wigometr, dość dobry wskaźnik
          gdy pokazuje ekstremalne wartości (a teraz pokazuje ekstremalny pesymizm)
          sugeruje, że możemy mieć przyjemną niespodziankę dla byków w tym tygodniu.
          Ale to będzie szybka spekulacja - w dłuzszm terminie jestem niedźwiedziem.
            • citro1 Re: INAPspp= fin 06.01.07, 22:07
              Witam.
              Ze skrajności w skrajność,od wielkiego optymizmu,do skrajnego pesymizmu,a w
              sumie jak się popatrzy z dłuższej perspektywy,to rynek magluje się w
              miejscu.Wyjście nad majowe szczyty na ponad 2% wywołało mała nadzieje / nie
              mylić z euforią / i już niektórzy widzieli 3700,a nawet 4000,teraz odwrotnie
              spadek pod majowe szczyty o 4,5% w dwie sesje i co - pesymizm i widok 2500,jak w
              maju.
              Kto i co wywołało taki zjazd.
              Pan Skrzypek i spadająca miedż.Rynek lubi ścianę strach,jak mógł rosnąć przy
              takiej bazie 60/70pkt,przecież to jest chore i przyszedł czas troszkę poleżeć w
              łóżeczku.Jak dla mnie to mała grypka i po paru dniach z aspirynką wszystko wróci
              do normy.
              Rynki zachodnie i Stany zachowują się spokojnie i nie widać tam jakieś wielkiej
              paniki.Wracając na nasze podwórko to KGHM ma jeszcze trochę miejsca na
              spadek,tak pod 75zł i starczy /na razie /,głosowanie nad Skrzypkiem w środę czy
              czwartek i nie jestem pewny czy przejdzie.Moim zdaniem ta kandydatura to zmyłka
              i blef PiSu W wielką hossę w 2007 też nie wierzę,ale szczyciki możemy jeszcze
              nie raz przetestować,a spadki się zaczną jak ulica zostanie nakarmiona
              akcjami.Dystrybucja musi trochę potrwać - tak z rok ,a może dwa.
              Banki odpoczną,rynek się z chłodzi i zaczniemy jazdę do góry od nowa.A, że jazda
              w górę wymaga większego wysiłku,to i w czasie się to rozkłada.Spadki są zawsze
              dużo dynamiczniejsze od wzrostów,z tego tez względu szybciej są zauważalne.Ja
              mam nastawienie neutralne,będziemy się bujać między 3000,a 3300 w krótszym
              terminie / tak z trzy miesiące / ,a w dłuższym może między 3300,a 2700.
              Gospodarka ma się dobrze i jak polityka jej nie spapra,nie widzę większej tragedii.
              Na moich eLkach kupowanych po 3300 otworzył się spadochron i spokojnie
              wylądowałem.W tygodniu będę otwierał dalej eLki.Wiem, padła przyspieszona linia
              trendu,tylko ja jak zwykle znowu w to wybicie nie wierzę.Tak samo jak nie bardzo
              wierzyłem w wybicie nad majowe szczyty,do tego skrajny pesymizm i jakaś ludzka
              baza - jest w tym jakaś szansa na zarobek.Tydzień zapowiada się ciekawy i na
              giełdzie i w polityce.

Szkoda mi tylko tych środowych eSek na zamknięcie / pazerność, parę punktów /
              • prenditore Re: do Citro 06.01.07, 22:49
                Padła przyspieszona linia trendu Citro. Od 3460 mamy krótkoterminowy trend
                spadkowy / można go nazwać korektą/, który coraz bardziej zostaje potwierdzany.
                Trendy mają to do siebie, że lubią się zmieniać.
                Jeżeli właściciele długich pozycji uznają, że trend się zmienił /patrząc na
                AT/, mogą masowo zamykać pozycje./ W tej chwili część zysków została zjedzona/
                Zobaczymy, czy tak się stanie w poniedziałek. Jeśli nie, to nic giełdzie nie
                grozi, w przeciwnym wypadku choćby zamknięcie części z 70k długich pozycji
                narobi porządnego bigosu.
                • citro1 Re: do Citro 06.01.07, 23:04
                  Prendi,linia padła,ale do pażdziernikowo -listopadowej konsilidacji mamy bardzo
                  blisko 1/2% i tam rozegra się większa walka.

"Trendy mają to do siebie, że lubią się zmieniać." jasne ,że tak ,tylko
                  przełamanie linii,to nie jest definitywna zmiana trendu,jest to pierwszy sygnał.
                  LOP spadał na spadkach, trend się rodzi jak jest odwrotnie.Ten zjazd to była
                  ucieczka L ,a nie nowe S.Ja jestem optymistą krótkoterminowym.Styczeń jeszcze
                  nas zaskoczy
                  • fular1 Re: do Citro 06.01.07, 23:13
                    > LOP spadał na spadkach, trend się rodzi jak jest odwrotnie.Ten zjazd to była
                    > ucieczka L ,a nie nowe S.

nie znam sie na kontraktach tak az bardzo ( grałem ), dobrze rozumiec, ze kiedy
                    podczas silnych wzrostów LOP wztasta to sprawa nowych L tak ? kiedy maleje to
                    S-ki uciekają ?

a na spadkach jak LOP rośnie otwierają sie S-ki, a jak spada to uciekają L- ki ?
                    to nie za banalne ?
                    • citro1 Re: do Citro 06.01.07, 23:24
                      a na spadkach jak LOP rośnie otwierają sie S-ki, a jak spada to uciekają L- ki
                      > ?
                      > to nie za banalne ?

Nie to nie jest banalne.Fular jak spada rynek kasowy i na terminowym ten spadek
                      jest potwierdzany wzrostem LOPu ,to ruch ten jest bardziej wiarygodny - ktoś
                      nowy sprzedaje,a jak maleje,to nie sprzedaje nowy ,tylko,stary byk zamyka
                      pozycje ze starym misiem
                  • prenditore Re: do Citro 06.01.07, 23:26
                    Z ciekawości obejrzałem wykresy świecowe futures za ostatnie 6 miesięcy.
                    Gdyby otwierać pozycję na porannym fiksingu i zamykać na popołudniowym.
                    Wnioski ciekawe:
                    Razem 121 sesji:

spadających 66 sesji - 54,54%
                    rosnących 49 sesji - 40,49%
                    obojętnych /krzyż doji/ 6 - 4,95%

/razem 99,98%/

Nie miałem czasu aby to podsumować w punktach, ale ze statystyki wynika, że
                    większą szansę na trafienie mają krótkie.

A co do trendów Citro, to tylko rynek pokaże co będzie. Mnie z uśrednianiem
                    pokarał i teraz bardziej przykładam się do AT. Możemy snuć różne teorie na
                    najbliższy tydzień, ale to będą tylko teorie. /Może któraś się sprawdzi/
                    • citro1 Re: do Citro 06.01.07, 23:48
                      Prendi - myślałem,że Ty jesteś stary wyjadacz i takie głupoty jak uśrednianie
                      strat masz już za sobą.Pamiętam jak pisałeś o tym,a ja Ci odpowiadałem jak masz
                      głęboką kieszeń,to przeczekasz,a teraz piszesz o stratach.

Uśredniać można tylko zarobione pozycje - ZAPISZ SOBIE w zeszyciku.

A na paru pozycjach jak masz głęboką kieszeń to się siedzi,z tym że z góry
                      zakładasz poziom strat.Ja tak robie ostatnio i stopy ustawiam bardzo
                      odległe100/150 pkt Wolę otworzyć 2/5 pozycji z odległymi stopami,niż 20/30 z
                      bardzo bliskimi 20/30pkt.Moje serce jest zdrowsze i sypiam spokojnie,a kiedyś
                      było odwrotnie i szwagry mnie trzepały.Po cholerę być bogatym na cmentarzu
                      • prenditore Re: do Citro 06.01.07, 23:55
                        Nauka kosztuje, bo na terminowym jestem od niedawna. Zostawiłem akcje, bo lubię
                        szybki ruch w interesie. Terminowy mi odpowiada. Z uśrednianiem mogłem
                        spokojnie przeczekać i na piątkowej sesji wyjść na lekkim plusie, ale sam
                        zbabrałem sprawę.
                        • citro1 Re: do Citro 07.01.07, 00:10
                          Prendi nigdy nie uśredniaj stratnych pozycji.Ustal z góry poziomy na jakich
                          otwierasz pozycje i w tym samym czasie ustal stopy.Oceń rynek z góry,a nie w
                          trakcie sesji.Inaczej jak będziesz robił to lepiej to zostaw.Nie wiem jaki masz
                          kapitał i wcale nie chcę wiedzieć.Ale to Ty musisz sam ocenić na ile pozycji
                          możesz sobie pozwolić i na jaką stratę,która Cię nie zrujnuje.Spekulant myli się
                          często i bardzo dobrze i tak trzymać.Ważne,żeby z góry to wszystko ocenić.Na
                          dziesięć wejść na rynek siedem może być kiepskich,ale te trzy dobre wejścia
                          powinny pokryć straty i jeszcze dać jakiś zarobek.Czekaj spokojnie,rynek da Ci
                          nie raz nie dwa szanse.
              • fular1 Re: INAPspp= fin 06.01.07, 22:55
                citro1 i za to cie szanuje i głęboko poważam. zazwyczaj masz komentarz odwrotny
                do tłumu i zazwyczaj bezbłędny. i tak tym razem będzie. na besse za glosno. na
                krach za szybko... kazdy sie juz z tego i innych forum wyprzedał... nie graj jak
                tłum. tego sie rowniez nauczyłem.
                • prenditore Re: do Fulara 06.01.07, 23:30
                  Mówisz Fular, żeby nie grać jak tłum?
                  To znaczy jak tłum kupował i rosło to ty uciekłeś z akcji, a teraz jak tłum
                  ucieka i spada to idziesz pod prąd i kupujesz?
                  • citro1 Re: do Fulara 07.01.07, 00:24
                    Mówisz Fular, żeby nie grać jak tłum?
                    > To znaczy jak tłum kupował i rosło to ty uciekłeś z akcji, a teraz jak tłum
                    > ucieka i spada to idziesz pod prąd i kupujesz?

Nie wiem czy Fular tak robi czy nie.Ale jak by tak zrobił to całkiem dobrze na
                    tym wyjdzie. Sprzedaż KGHM po 100/110 TPSA po 24/25 PKO itd,a teraz spokojnie
                    powoli - powoli odkupuje.I co o tym sądzisz??
                      • fular1 Re: do Fulara 07.01.07, 09:59
                        z tym tłumem to tak do konca nigdy nie jest hop. ja sobie konwertowałem arke
                        akcji po 41 zł, a wtedy juz byla lekka euforia. widac dzis bym zrobił lepszy
                        interes. ale ja tego przewidziec nie moglem. a teraz sie ciesze spokojem ducha
                        ze mam OK a nie FA
                        • stockciarz Re: do Fulara 07.01.07, 10:16
                          Trzymam 10 esek od listpada i ostatnio właśnie uśredniałem straty. Prawdą jest
                          jednak, że trzeba mieć głęboką kieszeń i zdrowe nerwy. W piątek 8 sprzedałem,
                          więszość na zamknięciu. I nieźle na tym wyszedłem. Dwie zostawiłem na wszelki
                          wypadek. Ale liczę, że jeszcze będzie okazja zapakować się krótkimi przed
                          większą zwałką.
                            • alan66 Re: do Fulara 07.01.07, 10:29
                              A nie lepiej konwertowac do Funduszu Obligacji niz do Ochrony Kapitau ? TO tez
                              bezpieczny fundusz , ale z wiekszymi zyskami. Uwazacie. ze nawet Fo bedzie
                              zjazdowy ?
                              • fular1 Re: do Fulara 07.01.07, 10:35
                                mnie tez czeka dywersyfikacja i musze sie zgłębic w to, popatrzec na historyczne
                                wyniki, zaleznosc miedzy stopami itp. narazie mam tylko w OK
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka