Dodaj do ulubionych

Anty-Błochowiak i ordynacja większościowa. Apel...

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.04, 20:52
Panie Tusk nie kombinujcie ustawami, zeby niedopuscic Leppera do wladzy,
tylko wezcie sie za konkretna prace i demaskujcie na kazdym kroku aferzystow
z lewej jak i prawej strony locznie z Lepperem, a wtedy wyborcy sami
zrozumieja ze Lepper = Miller.
Obserwuj wątek
    • Gość: Hermes Marzenia Tuska IP: 62.233.232.* 07.04.04, 20:58
      Tusk chce koalicji z PiS i SDKPiL, ale naród woli Leppera i Rydzyka. No i
      Wrzodaka na ministra obrony. Jakie czasy tacy przywódcy...
      • Gość: Jagnieszka Ordynacja TAK, anty-Błochowiak NIE IP: *.aster.pl / *.aster.pl 07.04.04, 22:26
        Czemu? Ponieważ najpotężniejsze kraje (G-7) przeszły na taką ordynację i to
        jest najlepszy dowód jej słuszności.
        A raport pani Błochowiak głosi prawdę - dlatego należy go poprzeć.
        • Gość: macho Re: Ordynacja TAK, anty-Błochowiak NIE IP: *.chello.pl 08.04.04, 00:37
          Gość portalu: Jagnieszka napisał(a):

          > Czemu? Ponieważ najpotężniejsze kraje (G-7) przeszły na taką ordynację i to
          > jest najlepszy dowód jej słuszności.
          > A raport pani Błochowiak głosi prawdę - dlatego należy go poprzeć.

          Dwie blondynki to jak dwa grzyby w barszcz. Mowa o Jagnieszce i Anicie (to
          wyjaśnienie dla blondynek).
          • Gość: chinczak Poploch zlodziejii z Magdalenki, koniec Kwacha IP: 221.217.35.* 08.04.04, 01:48
            a tylko o to chodzi, zeby Kwacha nie postawic za afere Rywina przed trybunalem
            stanu, poczytaj
            Punkt widzenia Korwina
            na afere Rywina
            www.angora.com.pl/index.phtml?main=1&iArticleId=4711&iArticleChapter=20&PHPSESSID=00230312c6ae8c3dcf09de06034f2cc1
            • przycinek.usa TUSK ty draniu! Masz racje! 08.04.04, 09:07
              Jak ja tego nie lubie! Nie lubie PO! Wprost organicznie was nie cierpie!

              Ale tym razem musze przyznac, ze pan Donald Tusk ma racje w punkcie drugim.
              Najlepsza bylaby ordynacja wiekszosciowa w okregach jednomandatowych i wyborach
              dwustopniowych. Tak jak we Francji. To najlepsza na swiecie ordynacja wyborcza.
              W ten sposob WSZYSCY wyborcy dokonuja wyboru konkretnego kandydata.

              Jak przeglosujecie taka ordynacje, to faktycznie koniec z SLD, przekretami, byc
              moze koniec z Samoobrona i skrajnosciami w polityce. Taki ustroj gwarantuje
              wyksztalcenie dwubiegunowosci w polityce i zmarginalizuje oszolomstwo typu
              dewockiego LPRu. A najwazniejsze - GWARANTUJE staly doplyw nowych, madrych,
              aktywnych i majacych POPARCIE spoleczne osob. To jest naturalna konkurencja dla
              estabilishmentu i tzw."starych" czyli dotychczasowych wladz. To gwarancja
              wyloty dla kazdego umoczonego zlodzieja z dowolnej partii.

              Oj, Panie Tusk, co za bezczelnosc z waszej strony proponowac takie rozwiazania!

              Wiecie dobrze, ze taka ordynacja jest lepsza. Ale nigdy dotad tego nie
              proponowaliscie bo czuliscie sie pewni swojej pozycji, dopiero jak wam tylki
              Samoobrona przypalila to nagle sie obudziliscie. Wstyd.

              Ale nie ma tego zlego, coby na dobre nie wyszlo, dawac te nowa ordynacje. Juz!

        • Gość: gość Re: Ordynacja TAK, anty-Błochowiak NIE IP: *.airport.wroclaw.pl 08.04.04, 07:44
          Nic tak nie zniekształca woli wyborców jak ordynacja większościowa.Możliwy jest
          jednakże system mieszany. Z drugiej strony już przerabialiśmy uchwalanie
          ordynacji pod wpływem chwili. Jest to moim zdaniem bezczelne.
        • jagnieszka_sld HAU HAU HAU HAU HAU HAU HAU HAU HAU HAU HAU 08.04.04, 10:00
    • Gość: M Re: Anty-Błochowiak i ordynacja większościowa. Ap IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 07.04.04, 21:00
      Donald chce zmian w ustawie,bo "większościowy pakiet" wymyka mu się z rąk.
      • Gość: lukas Re: Anty-Błochowiak i ordynacja większościowa. Ap IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.04, 21:13
        Zadyszka, zadyszka panie Tusk , za mało było pracy, za dużo bufonady, sloganów
        bez uzasadnienia
        a z drugiej strony za mało otwarcia na nową Polskę, niepotrzebne podawanie ręki
        SLD, za mało determinacji, nieumiejętność porwania tłumu.
        • Gość: kr A moze to elementy tego tlumu powinny myslec? IP: *.arc.ab.ca 07.04.04, 21:22
          • Gość: pośpiesz się Re: A moze to elementy tego tlumu powinny myslec? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.04, 21:46
            Te elementy to pijane dzieci we mgle. Argumentacja musi być zrelatywizowana do
            tego tłumu. PO nie ma chyba tej umiejętności. Nie wystarczy mieć racji, trzeba
            jeszcze wiedzieć jak do siebie przekonać.
            Jestem też mocno rozczarowany PiS. Coś mizerni ostatnio - nie mają silnej
            motywacji, energii, umiejętności ?
    • Gość: Erotoman Re: Anty-Błochowiak i ordynacja większościowa. Ap IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.04, 22:00
      Ja bym proponował żeby Platforma z Pisem wzięła ją na dwa baty.
    • Gość: Majakowski DO ANITY!!!! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.04.04, 22:15
      Anito, co wahasz się jak żyć,
      Nie namyślając się wzór ci podam bliski,
      Pamiętaj i nie zapomnij o tym,
      Żyj, jak żył towarzysz Dzierżyński.
    • Gość: ! Re: Anty-Błochowiak i ordynacja większościowa. Ap IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.04, 23:15
      Koalicja PO z SDPL to prawie to samo co z SLD !!!!!!!!!!!!!!
      • stefan4 Politykierzy wszystkich salonów, łączcie się! 07.04.04, 23:43
        !:
        > Koalicja PO z SDPL to prawie to samo co z SLD !!!!!!!!!!!!!!

        No tak, ale co z tego?

        - Stefan
    • Gość: jac Sukces Samoobrony - ordynacja większościowa IP: 213.17.204.* 07.04.04, 23:55
      Jeżeli uda sie w tym sejmie uchwalic ordynacje większościową w okręgach
      jednomandatowych, to tylko ze strachu przed SO. To będzie SUKCES SAMOOBRONY.
      BEZ STRACHU PRZED NIĄ TAKA USTAWA NIE MIAŁA BY SZANS. Brawo SO.
      Jak na tym wyjdzie SO nie wiem, ale wiem że ZYSKA DEMOKRACJA.

      I jeszcze jedna przykrość. Sukces SO w sonażach (ciekawe na ile prawdziwy, a na
      ile sterowany) doprowadzi do powołania rzadu Belki, lub Oleksego. Ze strachu
      przed rozwiazaniem sejmu i przed dominacja SO. To ból
      • stefan4 Re: Sukces Samoobrony - ordynacja większościowa 08.04.04, 00:21
        jac:
        > Sukces SO w sonażach [...] doprowadzi do powołania rzadu Belki, lub Oleksego.
        > Ze strachu przed rozwiazaniem sejmu i przed dominacja SO.

        Nie doprowadzi do tego. Za rozwiązaniem Sejmu są teraz już wszyscy oprócz SLD.
        Jestem przekonany, że to rozwiązanie jest już pewne, nie jest tylko jasne, kiedy.

        - Stefan
        • przycinek.usa wypluj to. 08.04.04, 09:14
          To bylby wielki blad. Jakiekolwiek dzialanie, chocby i potop, byle zmienic te
          ordynacje. Ordynacja oslabia Panstwo. Stefan, wstyd, ale ta ordynacja blokuje
          Wam prawodawstwo, system podatkowy wszystko. Macie po prostu DEBILI w sejmie.
          Tusk ma racje. Byc moze to jest ostatni dzwonek na zmiany. Najlepiej byloby
          zmienic te ordynacje i dopiero wtedy rozwiazac Sejm. To jest strasznie wazne.
          To po prostu wykosiloby Samoobrone dokumentnie! Teraz sila Samoobrony sa listy
          partyjne i glosowanie proporcjonalne. Dzieki temu Samoobrona w skrajnym
          przypadku moze miec absolutna wiekszosc w przyszlym sejmie!

          I o to chodzi Tuskowi! Uratowac wlasny tylek! He he he he.

          Przy okazji jednak zrobia cos dobrego dla tego kraju, byc moze po raz pierwszy
          od 20 lat!


    • Gość: tom a jednak tylko Leppera kochaja... IP: *.wa.bigpond.net.au 08.04.04, 00:30
      to ewenement w Polsce; jeszcze nikogo z przywodcow parti nie kochano...

      ale tez i Lepper naprawde jezdzi do ludzi i rozmawia z nimi, czego nikt jeszcze
      ani Rokita, ani Tusk nie zrobili...bo czy Rokita moglby pojechac na wies do
      biedoty po PGR-wskiej? i coz on by im powiedzial? coz obiecal zmienic?
      i dlatego dla wielu Lepper to kochany Andrzej...
      sila jest w milosci i te zdobywa Lepper...

      niemozliwe jest pokochac Rokite czy Tuska
      bo zwyczajnie nie maja serca, a tylko duzo mowia...

    • Gość: FRANK Re: Anty-Błochowiak i ordynacja większościowa. Ap IP: *.wa.bigpond.net.au 08.04.04, 01:36
      Jagnieszka tys sie chyba z choinki urwala z ta pszustka Blochowiak
    • Gość: Ww Re: Anty-Błochowiak i ordynacja większościowa. Ap IP: *.vf.shawcable.net 08.04.04, 02:59
      Pogrywki z ordynacja sa smiesze i tlumaczenia, ze JOW zatrzyma lobuzow i
      kombinatorow to czyste delirium umyslowe.
      Mam te okazje ze przygladam sie temu z bliska, bo mieszkam w kraju, gdzie
      obowiazuje angielski wzorzec ordynacji i co?
      Trzech ostatnich premierow z prowincji padlo po machlojach.
      Premier [byly] oskarzany jest o lewe konszachty z wlasnym okregiem wyborczym.
      Obecny premier federacji mial i ma klopoty w mieszaniu prywatnego biznesu z
      polityka.
      W jednym z okregow do boju wyznaczono w liczacych sie partiach dwoch pedalow,
      bo normalny nie ma szans w okregu gdzie zyje k...a, pedal i narkoman.
      W innym szanse wygrania ma kobita majaca zwidy na punkcie KuKlux Klanu, nie
      mowiac juz o takich numerach, ze po to, zeby wygrac nominacje partyjna, to
      zapisuje sie do tej partii cala liczna familie i stado pociotkow, cos takiego
      jak w Krakowie za sp Unii Wolnosci i mlodych demokratow wypuszczonych przez
      Piskorskiego i Tuska.
      Nie zdarzylo sie, zeby do parlamentu wszedl ktos spoza listy partyjnej.
      Mitem jest tez wiara w to, ze zwiekszy sie frekwencja.
      Bardzo rzadko przekracza 50%. A jak jest ladna pogoda, to bywa i ponizej 30%.
      I jeszcze cos....
      Parlamentarzysta czy premier NIE MA IMMUNITETU.
      Policja moze wszczynac przeciwko nim dochodzenie bez niczyjej zgody
      i ...wiadomosci. I to tez nie zapobiega przekretom i skandalom finansowym i
      politycznym.
      • przycinek.usa ubolewam 08.04.04, 09:18
        Po prostu zastanow sie nad tym co napisales.
        Zastanow sie nad tym pierwszym zdaniem w swojej wypowiedzi.
        Bo malo widziales. I przestan wygadywac glupoty.

    • Gość: Stan Re: Anty-Błochowiak i ordynacja większościowa. Ap IP: *.ols.vectranet.pl 08.04.04, 09:33
      Zawsze w historii bywało tak,że "barbarzyncy" zdobywali władzę po rozbiciu
      potegi dotychczasowej władzy. I nic nie pomoga jakiekolwiek zmowy polityków.
    • Gość: Stan Re: Anty-Błochowiak i ordynacja większościowa. Ap IP: *.ols.vectranet.pl 08.04.04, 09:34
      Nic nie pomoże kombinacja ordynacją wyborczą przed klęska dotychczas rządzących
      od 1989 r.
    • Gość: kiks Program dla sił antylepperowskich IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 08.04.04, 09:38
      - każdemu po 1.200zł od noworodka po starca z wyłączeniem tych co maja cokolwiek
      - zabrać wszystkim oszczędności z kont, zsumowac i podzielić równo
      - po 4 darmowe kwachy na dorosłego popegerowca miesiecznie
      - członkowie partii, które rządziły oddadzą wszystko co maja, bo to co maja to
      napewno uradły, zamieszkają w specjalnych przytułkach zrobionych po chlewach
      pegerowskich;
      - każdy bezrobotny i chłop małorolny dostanie kredyt bezzwrotny na
      zagospodarowanie w wysokości dowolnie wybranej, ale nie przekraczającej 1/10
      budżetu gminy, w któej mieszka,
      - wybudowanie autostrad, szybkiej kolei i lotniska w każdej wiosce wiekszej niż
      100 kominów w ciągu 2 lat;
      - wprowadzenie nakazu pracy przy świniach i gęsiach dla wszystkich majacych
      wykształćenie wyższe i przy krowach dla tych ze średnim,
      - wprowadzenie do ordynacji wyborczej i ustaw samorządowych zakazu sprawowania
      funkcji przez osoby z wykształceniem wyższym,

      Myslę, że wystarczy,zeby wygrać każde wybory w tym kraju.
      Czemu jestem już za stary, żeby zaczynać nowe zycie gdzieś daleko stąd, cóż
      uczyniłem takiego, że muszę nieść ten krzyż z milionami normalnych?
    • Gość: :P PiSes me off IP: *.sylaba.poznan.pl 08.04.04, 10:12
      Kaczyński to jakaś p.. 5 kolumna prawicy - człowieku czy tobie ktoś płaci za rozbijanie każdej inicjatywy nie pochodzącej z pisu? z lewicą i samokomuną nigdy nie miałem nie mam i nie bede miał nic wspólnego ale aws-lpr-pis-marek-jurek-czarnecki-kaczka-zchn wywołują u mnie gwałtowne torsje
    • Gość: liberalny JEDNOMANDATOWE OKREGI WYBORCZE-POPIERAM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.04.04, 10:52
      Wojna z Samoobrona to byla glupota do czego na szczescie PO szybko sie
      przyznala. Rokita powinien troche spuscic z tonu bo ostatnio zabardzo sie
      zapedza. Natomiast pomysl jednomandatowych okregow wyboroczych jest bardzo
      dobry. Nie chodzi tu nawet o powstrzymanie samoobrony czy jakichs mendow
      politycznych, ale o zwykle ulatwienie ludziom dokonywania wyboru. Przy obecnej
      ordynacji na listy dostaja sie kandydaci o ktorych wyborcy nic nie wiedza, bo
      jest ich za duzo i trudno na temat kazdego cos zapamietac. JEdnomandatowe
      okregi spowoduja ze partie skupia sie tylko na tych kandydatach ktorzy sa
      rzeczywiscie znani, a ludzie i media beda mogly ich rzetelnie sprawdzic i
      zweryfikowac ktory sie nadaje do rządzenia, a ktory nie.
    • Gość: babariba śliczne to jest i się czegoś mnie podoba IP: *.sokolka.sdi.tpnet.pl 08.04.04, 10:57
      Jan Władysław R. sromotnie dał organizmu w większościowych wyborach prezydenta
      Krakowa. NAwet drugi nie był i z Ziobrem tylko wygrał :)))
      • Gość: babariba PS. a ta, jak jej tam Zenobia, czy jak... IP: *.sokolka.sdi.tpnet.pl 08.04.04, 11:19
        ...przyjechała do Podlaskiego spod niemieckiej granicy i choć jej nikt nie znał
        - i tak ją do sejma wybrali. Bo patrzyli sobie, na której liście Leppieju jest,
        albo jego ludzie...

        Wszystkich zwolenników okręgów jednomandatowych pozdrawiam z 'knyszyńskim
        pozdrowieniem'.
        *****
        RRRokita (tak się nazywa też mój jamnik i wredny jest silnie, chociaż
        mądrzejszy) ogłasza wojnę z Leppiejem i ją przegrywa mimo silnego wsparcia
        wszystkich niemal mediów...
        A Leppieju obkrąża sobie RRRokitę jeżdżąc po kraju i mówiąc, jak chujowy jest
        dotychczasowy establishment.
        Już dzisiaj na Podlasiu (mateczniku lewicy, albo kościołowych - w zależności od
        aktualnego miejsca wahadła) Leppieju może liczyć według sondażu przeprowadzonego
        przez lokalny dziennik na 36 % głosów i nawet jeśli kozę z Paragwaju tam
        wystawi, to w sejmie żłób ze sianem trzeba będzie postawić. Bez względu na
        rodzaj ordynacji.
        *****
        Pomijam tu już drobny fakt taki, że do zmiany ordynarii wyborczej - konstytucję
        by trzeba zmienić. A kto w tym sejmie na to pójdzie?
        To hasło tyle samo znaczy co wniosek o liwidację osielskich 'trzynastek'. Media
        bardzo fakt propagandowy nagłośnią, a potem zdechły kot się nawet nie
        zainteresuje, co było dalej. Np. jaki był przebieg głosowanie miało.
        ***
        Jeszcze raz pozdrawiam 'knyszyńsko'
    • Gość: tedi Re: Anty-Błochowiak i ordynacja większościowa. Ap IP: *.bphpbk.pl 08.04.04, 18:43
      No, to sobie Panowie marszałkowie przypomnieli o ordynacji wyborczej, po 2,5
      roku nierządu parlamentarnego. Brawo! Pan Borowski, Pan Nałęcz, Pan Tusk - sami
      odnowiciele. Proponuję dokooptować( tak to się chyba po waszemu mówi) jeszcze
      pana Pastusiaka i pana prezydenta wszystkich Polaków. Taki kwintet jest w
      stanie zagrać każdą śpiewkę, nawet zw. nową ordynacją wyborczą. Pan prezydent,
      co prawda, poewiedział jakieś 2 miesiące temu, że polska demokracja nie dorosła
      (lub nie dojrzała) do ordynacji większościowej. No ale w takim zespole pewnie
      wszystko można zagrać, szcególnie, jak leper daje popalić.
      W dzisiejszym Życiu Warszawy Pani Krystyna Janda mówi tak, na temat
      ewentualnych rządów Lepera: ".... Równie dobrze mógłby rządzić nami pies".
      Nie świadczy to co prawda o wysokiej kulturze politycznej Pani Krystyny Jandy,
      ale jest to jak widać jaki standard bycia dla ludzi na świeczniku.
      Ale czy wypada tak traktować ...... marszałka lepera, wasze kolegę? Toż to wasz
      wychowanek. Przecież on posiada wysoki potencjał inteletualny, którego nie
      należy lekceważyć jak mawiał jaskiernia. Po co go zwalczacie? Zawiążcie z
      leperem koalicję i będziecie mieli bezwzględną większość w parlamencie.
      Będziecie mogli robić wszystko, co wam tylko przyjdzie na myśl i to bez
      ordynacji większościowej. Będziecie produkować głupawe prawo w nieskończoność,
      a pan prezydent będzie wam podpisywać i będzie cacy.
      Co prawda tylko do czasu tj. ....... do rewolucji, bo do tego niedługo
      najpewniej doprowadzicie. Nie ośmieszajcie się panowie. Nie jesteście zdolni
      do zrobienia czegokolwiek, poza pogadaniem sobie. A już w waszą ordynację
      większościową napewno nie uwierzę.
      I pewnie rzeczywiście przyjdzie rządzić pies, bo elity polityczne nieźle się
      skundliły!
      Niestety.
    • Gość: jaryf Re: Anty-Błochowiak i ordynacja większościowa. Ap IP: *.midltn01.ct.comcast.net 09.04.04, 18:46
      Narodzie maluski gdzie jest dzisiaj Twoj Rozum.Czy my POLACY naprawde nie
      potrafimy wyciagac zadnych wnioskow z histori naszego kraju.Pozwolcie lepperowi
      gospodarzyc i niech zrujnuje samego siebie (demokracja ma swoje przywileje) ale
      niech BRON BOZE nie rujnuje nam POLSKI.Spytajcie leppera gzie byl gdy
      PRAWDZIWI POLACY walczyli o DEMOKRACJE gdy on czerwony parobek byl gminnym
      sekretarzyna. Dajcie mu wladze i po krotkim czasie zamiast UE bedziemy mieli
      zwiazek Polski z Bialorusia.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka