Dodaj do ulubionych

Pozbycie się PSL

12.07.11, 14:42
Powinno być głównym powodem jesiennych wyborów. Dziś uważam ich za spiritus movens złajdaczenia się polskiej polityki - polityki kumoterstwa, nepotyzmu, powszechnego zlodziejstwa. Przekrętów i spekulacji na rynku żywności.

Z przykrością wspominam swoją naiwność w 2007 roku, kiedy naprawdę uwierzyłem w ich "nowoczesność i komputery". Słoma, pazerność i chamstwo są ponad nowoczesność.
Obserwuj wątek
    • platforma.obywatelska.partia.i zgadza sie! sprytne to i nienawykle do roboty 12.07.11, 14:48
      trzeba odciac od koryta!!!!!!!!
    • jan.bar Re: Pozbycie się PSL 12.07.11, 14:52
      do niedawna byłem neutralny w stosunku do PSL ale po wrogim przejęciu przez nich Wałbrzyskiej strefy ekonomicznej zrobiłem się ich wrogiem. PO im na to pozwoliło i stracą przez to wiele głosów w wyborach.
    • wanda43 Re: Pozbycie się PSL 12.07.11, 15:20
      Szczerze mowiąc to najchetniej pozbyla bym sie i PSL, i PO, a wszczegolnosci PiS. Prawda jest taka, ze nie ma na kogo glosowac. SLD tez jakies mialkie. Palikot sam nie da rady.
      • wojtekwojtek44 Re: Pozbycie się PSL 12.07.11, 15:27
        a może zamiast biadolić, że nie ma na kogo głosować trzeba stworzyć nową naprawdę w pełni liberalną partię i wypieprzyć to całe towarzystwo wzajemnej adoracji? Podobno siła internetu jest ogromna :)
        • wanda43 Re: Pozbycie się PSL 12.07.11, 15:34
          Podobno. Ale oprocz tego potrzebna jest kasa.
        • bodo.2 Re: Pozbycie się PSL 13.07.11, 16:43
          tak,potrzebna jest narodowa partia pracy
          • zoil44elwer Re: Pozbycie się PSL 13.07.11, 16:50
            Kto ma ziemię i owce ten ma co chce.
      • zoil44elwer Re: Pozbycie się PSL 12.07.11, 16:27
        Palikot znów pokazał,tym razem gumowy dzwonek.Będzie nim dzwonił na Czarne Msze,na larum i na pohybel czarnym,czerwonym,brunatnym i różowym.
    • ayran Re: Pozbycie się PSL 12.07.11, 15:34
      Jest rzeczą absolutnie oczywistą, że to PSL wejdzie do Sejmu, a nie Palikot.
      Ta partia ma przynajmniej jasno zdefiniowany elektorat, ludzie z niej są znani w terenie, a głosowanie odbywa się w okręgach wyborczych, a nie na kandydatów z listy krajowej. Pawlak, Żelichowski czy Kierzkowska dostaną w swoich okręgach sporo głosów, tak samo pewnie Zych, chociaż będzie startował z dwójką.
      A z listy Palikota wiadomo kto wystartuje?
      • haen2010 To jest wątek o PSL 12.07.11, 15:53
        I ich remizach. Ludzie ich przeklinają widząc ceny żywności najwyższe w Unii. Bez żadnego logicznego uzasadnienia.

        Wywalenie tej złodziejskiej hołoty z sejmu może, ale nie musi, stworzyć podwaliny pod nowoczesne państwo. Jeden Żelichowski firmuje dziadostwo.

        Palikota odpuść sobie aż list nie zobaczysz.
        • ayran Re: To jest wątek o PSL 12.07.11, 15:58
          To jest wątek o PSL i ja piszę, że PSL wejdzie do Sejmu. Kosztem tych, którzy nie wejdą. Uzasadniam też, dlaczego PSL wejdzie, a taki na przykład Palikot nie wejdzie. Mógłbym również uzasadnić dlaczego nie wejdzie także UPR, Prawica Rzeczypospolitej Marka Jurka, Partia Kobiet czy nowa partia Korwina-Mikke, ale to zapewnie nie wydałoby ci się zbyt interesujące.
    • ayran to jeszcze o PSL 12.07.11, 16:17
      Niech będzie.
      Na czym - w świetle obowiązującej ordynacji, miałoby polegać eliminowanie PSL z Sejmu?
      Według obowiązującej, wcale nie nadmiernie udziwnionej ordynacji, głosowanie polega na zakreśleniu wybranego kandydata. Czyli - żeby wyeliminować PSL należałoby namówić osoby chcące zagłosować na kandydatów tej partii by zmieniły zdanie i albo nie głosowały w ogóle, albo zagłosowały na kogoś innego.
      Odrzucając ten pierwszy wariant (dość trudno wyobrazić sobie skuteczny bojkot wyborów akurat przez tę jedną grupę) warto by się zastanowić, na kogo można by "przekierować" preferencje typowych wyborców PSL. A więc przede wszystkim nieźle lub w miarę znośnie prosperujących rolników indywidualnych i ich rodziny - beneficjentów dopłat z UE? Na Palikota? Czarno widzę. Może na PiS? To już prędzej, tylko trzeba by wmówić rolnikom, że z winy Sawickiego UE strasznie ich krzywdzi, nie to co w czasach PiS. Kupy się to nie trzyma.
      Na PO? Chyba nie o to ci chodzi? SLD po zmarginalizowaniu Olejniczaka?
      • trevik Zlikwidować PSL można tylko jedną metodą 12.07.11, 19:52
        Zmieniając charakter gospodarki polskiej wsi, czyli dalej koncentrując ziemię a reszcie tworzyć perspektywę działalności przemysłowo-handlowo-usługowej.
        Kiedyś samo się to zdaży, że PSL z parlamentu wylecia ale jak sądzę jeszcze nie w następnej kadencji,

        T.
        • haen2010 Re: Zlikwidować PSL można tylko jedną metodą 13.07.11, 05:50
          Ten proces jest już zaawansowany. Na znanej mi mazurskiej wsi tylko dwie rodziny parają się rolnictwem na kilkudziesięciu hektarach. Reszta im swoje poletka wydzierzawiła i tylko Unię kasują.
          • ayran Re: Zlikwidować PSL można tylko jedną metodą 13.07.11, 06:48
            Sprawdziłeś wyniki głosowania na tej mazurskiej wsi?
            Albo jeszcze lepiej ciągu głosowań w kilku kolejnych wyborach?
          • trevik Re: Zlikwidować PSL można tylko jedną metodą 13.07.11, 11:06
            I wystarczy, że dopłaty kasują i z KRUS korzystają.
            Po wynegocjowaniu systemu dopłat na który naciskał PSL (dopłaty od hektara a nie od produkcji) wszyscy rozsądni ekonomiści krzyczeli, że to kolosalny błąd, który zakonserwuje skansen na wsi i uczyni całe masy ludzi klientami tego systemu a PSL wypinał pierś do orderów.

            Dziś PSL sam twierdzi w swojej obłudzie, że nie było to właściwe i sensowe, ale elektorat będący efektem "błędu" im pozostał i o to w tym momencie tej partyji chodziło. Gdy ktoś mi powie, że PSLowi chodzi o silne rolnictwo w Polsce to ostrzegam: wyszydzę bez litości.

            Także PSL jest szczytem obłudy polskiego parlamentaryzmu - pozostałe szuje im do pięt nie sięgają a masowej medialnej nagonki na nich nie ma i nie będzie, bo to partia którą miastowi ignorują, bo uważają, że ich nie dotyczy a wieś za nią stoi i wejście do parlamentu i samorządów załatwia. Okopali się bardzo cwanie,

            T.
            • zoil44elwer Re: Zlikwidować PSL można tylko jedną metodą 13.07.11, 16:49
              Przynajmniej PSL dba o swój elektorat ze wsi i olewa krzyki że to kosztem innych.A inne partie? SLD troszczy się o los najemnych pracobiorców?PO troszczy się o los drobnych pracodawców? PiS troszczy się tylko o swoje doopy wysiadujące w kościołach oraz o Krk.Zresztą wszystkie partie kadzą finansowo czarnej mafii.
    • halfinteligentzpis Jeższcze chwila i wązniejsze będzie 12.07.11, 16:20
      pozbycie sie Komorowskiego.
    • zoil44elwer Re: Pozbycie się PSL 12.07.11, 16:23
      PSL potęgą jest i basta.Bo une żywiom y broniom WC w Rzplitej(3) Języczek u wagi nie jest duży ale najważniejszy przecie.
      • psiogon Re: Pozbycie się PSL, LPR i reszty 13.07.11, 11:47
        PSL nie różni się znacząco od innych partii. Może wobec wyjątkowo małej fluktuacji kadr jest bardziej rodzinno-mafijne, jednak mechanizmy obowiązujące w tej partii są powszechne w naszej polityce !. Jeżeli można sądzić, że pozbycie się PSL będzie "lekiem na całe zło" to gratuluję PO Drzewieckiego itd.
        • bodo.2 Re: Pozbycie się PSL, LPR i reszty 13.07.11, 16:40
          jeszcze niedźwiedź w lesie,a już dzielą na nim skórę,Żelichowski minister środowiska,Piekarska kwestie społeczne,Kalisz minister sprawiedliwości i Biedroń do spraw równouprawnienia -pierwszy rząd III RP gdzie gej zostałby ministrem-lemingi szykować szampany

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka