Dodaj do ulubionych

Dziś rocznica Ostatecznego Rozwiązania Kwestii

28.04.12, 20:40
Ukraińskiej w Przenajświętszej RP.

Watro pochylić czoła na tymi, których Polska (ich ojczyzna) oderwała od ojcowizny.
Obserwuj wątek
    • humbak Re: Dziś rocznica Ostatecznego Rozwiązania Kwesti 28.04.12, 20:43
      Czekaj nz Venus;P
    • rzewuski1 Re: Dziś rocznica Ostatecznego Rozwiązania Kwesti 28.04.12, 20:44
      chwalisz sobie z komunistyczną czystkę etniczną?
      • hummer Nie bądz śmieszny 28.04.12, 20:54
        postaraj się napisać coś z sensem, czego nie będziesz się wstydził.
        • rzewuski1 Re: Nie bądz śmieszny 28.04.12, 20:58
          to co z tą "Akcja Wisła"?
          dobra czy zła?
          • hummer Re: Nie bądz śmieszny 28.04.12, 20:59
            rzewuski1 napisał:

            > to co z tą "Akcja Wisła"?
            > dobra czy zła?

            Miała być przeciw UPA, była przeciw ludziom.
            • remez2 Re: Nie bądz śmieszny 28.04.12, 21:02
              hummer napisał:

              > rzewuski1 napisał:
              >
              > > to co z tą "Akcja Wisła"?
              > > dobra czy zła?
              >
              > Miała być przeciw UPA, była przeciw ludziom.
              Zakierzoński Kraj.


              ------------------
            • rzewuski1 Re: Nie bądz śmieszny 28.04.12, 21:03
              a UPA to nie ludzie?
              • hummer Re: Nie bądz śmieszny 28.04.12, 21:05
                rzewuski1 napisał:

                > a UPA to nie ludzie?

                Szczególnie Łemkowie :)
            • tornson Re: Nie bądz śmieszny 28.04.12, 21:40
              hummer napisał:

              > Miała być przeciw UPA, była przeciw ludziom.
              >
              A jak wyobrażasz sobie wtedy odróżnienie UPA od zwykłych ludzi? Każdy mężczyzna w sile wieku był potencjalnym UPAowcem. Jak ich odróżnić i wytropić?
              • hummer Re: Nie bądz śmieszny 28.04.12, 21:43
                tornson napisał:

                > hummer napisał:
                >
                > > Miała być przeciw UPA, była przeciw ludziom.
                > >
                > A jak wyobrażasz sobie wtedy odróżnienie UPA od zwykłych ludzi? Każdy mężczyzna
                > w sile wieku był potencjalnym UPAowcem. Jak ich odróżnić i wytropić?

                Wojna religijna? Inaczej się żegnał? Wobec Łemków nie ma usprawiedliwienia.
                • remez2 Re: Nie bądz śmieszny 28.04.12, 21:47
                  > Wojna religijna? Inaczej się żegnał? Wobec Łemków nie ma usprawiedliwienia.
                  A także Bojków i Dolnian. Ale wtedy innego rozwiązania nie było.
                  ---------------------
                  • hummer 99% 28.04.12, 21:58
                    remez2 napisał:

                    > > Wojna religijna? Inaczej się żegnał? Wobec Łemków nie ma usprawiedliwieni
                    > a.
                    > A także Bojków i Dolnian. Ale wtedy innego rozwiązania nie było.
                    > ---------------------
                    • remez2 Re: 99% 28.04.12, 22:01
                      Miało w dupie popieranie kogokolwiek. Mówienie o braku rozwiązania, to kłamstwo.
                      Chyba, że rozwiązaniem uważasz zagładę kultury Łemkowskiej.

                      Nie, to nie kłamstwo. Po 65 latach oceniasz wydarzenia, które toczyły się w czasie trwającej wojny. Błąd.
                      ----------------
                      • hummer Wojna na Łemkowszczyźnie? 28.04.12, 22:04
                        remez2 napisał:

                        > Miało w dupie popieranie kogokolwiek. Mówienie o braku rozwiązania, to kłams
                        > two.
                        > Chyba, że rozwiązaniem uważasz zagładę kultury Łemkowskiej.

                        > Nie, to nie kłamstwo. Po 65 latach oceniasz wydarzenia, które toczyły się w cza
                        > sie trwającej wojny. Błąd.

                        W Beskidzie Niskim? Nie bądź paranoikiem.
                        • remez2 Re: Wojna na Łemkowszczyźnie? 28.04.12, 22:20
                          > W Beskidzie Niskim? Nie bądź paranoikiem.
                          To rzeczywiście argument.
                          ---------------
                • tornson Re: Nie bądz śmieszny 28.04.12, 21:48
                  hummer napisał:

                  > Wojna religijna? Inaczej się żegnał?
                  Jeszcze raz, jak odróżniłbyś bandytę od zwykłego Ukraińca? A z pomocą ukraińskich wiosek dla bandytów, jak tutaj znaleźć winnych? Należało ich rozmyć wśród polskiej ludności, nie było innej opcji.

                  > Wobec Łemków nie ma usprawiedliwienia.
                  Też tak uważam i o tym napisałem.
                  • hummer Nigdy nie zakładałbym, iż Ukrainiec to bandyta. 28.04.12, 21:59
                    A resztę sobie sam dopowiedz.
    • tornson Akurat Akcja Wisła to było najlepsze możliwe 28.04.12, 21:38
      rozwiązanie w tamtym czasie. W humanitarny sposób rozwiązano patologiczną kwestię tarć narodowościowych na południowo-wschodnich kresach, w tamtym stanie rzeczy nie dało się wymyśleć nic lepszego i krytykanci Akcji Wisła nawet nie próbują podawać ewentualnych alternatywnych rozwiązań. Nie mówiąc już o totalnej głupocie jaką jest przyrównywanie Akcji Wisła do ukraińskich rzezi na Wschodzie. Owszem Polacy na swoim koncie też mają czyny haniebne, a to działania NSZ i innych band przeciw Ukraińcom, a nie Akcja Wisła.
      Jedyne czego można się czepić w "Akcji Wisła" to wysiedleń Łemków.
      • eres2 „humanitarny sposób” akcji „Wisła” 28.04.12, 22:47
        tornson: Akurat Akcja Wisła to było najlepsze możliwe rozwiązanie w tamtym czasie. W humanitarny sposób rozwiązano patologiczną kwestię tarć narodowościowych na południowo-wschodnich kresach [podkreślenie – eres]

        eres: O polskim terrorze wobec Ukraińców piszą Szota i Szcześniak w swojej monografii „Droga do nikąd” (ograniczona liczba wydanych egzemplarzy tej książki trafiła wyłącznie do wybranych bibliotek, m.in. do komitetów wojewódzkich PZPR). Autorzy wymieniają napady na ukraińskie wsie Piskorowice, Pawłokomę i Wierzchowiny.
        W. Nowacki pisze wprost („Z walk przeciw zbrojnemu podziemiu 1944-47”; wyd. w 1966 r.) o okrucieństwie wojsk LWP, o stosowaniu zasady zbiorowej odpowiedzialności, o tym, że wojska kierowały się przeciw wsiom, a nie przeciw partyzantce. Jak pisze autor, w omawianym okresie w woj. rzeszowskim „zabito 1000 osób z oddziałów UPA i ludności cywilnej, przy stratach własnych 18 zabitych”. Historyk T.A.Olszański pisze: „Szczytowe rozmiary osiągnął terror antyukraiński w 1945 r.. W marcu tego roku Wojska Wewnętrzne zamordowały ok. 540 mieszkańców Starego Lublińca, a w kwietniu – 400 mieszkańców Gorajca,
        Liczne były też wypadki mordowania księży greckokatolickich i prawosławnych, zazwyczaj wraz z ich rodzinami. Zginęło ich łącznie ponad 30.
    • tullus_hostiliusz Re: Dziś rocznica Ostatecznego Rozwiązania Kwesti 28.04.12, 21:41
      Przyczyną tego konfliktu był fakt, że Ukraińcy postrzegali Polskę i Polaków jako zagrożenie. Do tej pory widać to np. w ukraińskim folklorze: www.youtube.com/watch?v=Z35CPrtzE0k&feature=plcp
      • hummer Wypada stać po stornie Turków :) 28.04.12, 21:46
        pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_morska_w_okolicy_Stambułu
      • hummer Wolności nikt Ci nie odbierze 28.04.12, 21:48
        www.focus.pl/cywilizacja/zobacz/publikacje/morskie-rajdy-kozakow/nc/1/
        prędzej życie.
    • hummer I matczyzny. 28.04.12, 22:02
      Kto kultywuje kult kądzieli, ten zrozumie o czym mówię.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka