hummer 28.04.12, 20:40 Ukraińskiej w Przenajświętszej RP. Watro pochylić czoła na tymi, których Polska (ich ojczyzna) oderwała od ojcowizny. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
humbak Re: Dziś rocznica Ostatecznego Rozwiązania Kwesti 28.04.12, 20:43 Czekaj nz Venus;P Odpowiedz Link Zgłoś
rzewuski1 Re: Dziś rocznica Ostatecznego Rozwiązania Kwesti 28.04.12, 20:44 chwalisz sobie z komunistyczną czystkę etniczną? Odpowiedz Link Zgłoś
hummer Nie bądz śmieszny 28.04.12, 20:54 postaraj się napisać coś z sensem, czego nie będziesz się wstydził. Odpowiedz Link Zgłoś
rzewuski1 Re: Nie bądz śmieszny 28.04.12, 20:58 to co z tą "Akcja Wisła"? dobra czy zła? Odpowiedz Link Zgłoś
hummer Re: Nie bądz śmieszny 28.04.12, 20:59 rzewuski1 napisał: > to co z tą "Akcja Wisła"? > dobra czy zła? Miała być przeciw UPA, była przeciw ludziom. Odpowiedz Link Zgłoś
remez2 Re: Nie bądz śmieszny 28.04.12, 21:02 hummer napisał: > rzewuski1 napisał: > > > to co z tą "Akcja Wisła"? > > dobra czy zła? > > Miała być przeciw UPA, była przeciw ludziom. Zakierzoński Kraj. ------------------ Odpowiedz Link Zgłoś
hummer Re: Nie bądz śmieszny 28.04.12, 21:05 rzewuski1 napisał: > a UPA to nie ludzie? Szczególnie Łemkowie :) Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Re: Nie bądz śmieszny 28.04.12, 21:40 hummer napisał: > Miała być przeciw UPA, była przeciw ludziom. > A jak wyobrażasz sobie wtedy odróżnienie UPA od zwykłych ludzi? Każdy mężczyzna w sile wieku był potencjalnym UPAowcem. Jak ich odróżnić i wytropić? Odpowiedz Link Zgłoś
hummer Re: Nie bądz śmieszny 28.04.12, 21:43 tornson napisał: > hummer napisał: > > > Miała być przeciw UPA, była przeciw ludziom. > > > A jak wyobrażasz sobie wtedy odróżnienie UPA od zwykłych ludzi? Każdy mężczyzna > w sile wieku był potencjalnym UPAowcem. Jak ich odróżnić i wytropić? Wojna religijna? Inaczej się żegnał? Wobec Łemków nie ma usprawiedliwienia. Odpowiedz Link Zgłoś
remez2 Re: Nie bądz śmieszny 28.04.12, 21:47 > Wojna religijna? Inaczej się żegnał? Wobec Łemków nie ma usprawiedliwienia. A także Bojków i Dolnian. Ale wtedy innego rozwiązania nie było. --------------------- Odpowiedz Link Zgłoś
hummer 99% 28.04.12, 21:58 remez2 napisał: > > Wojna religijna? Inaczej się żegnał? Wobec Łemków nie ma usprawiedliwieni > a. > A także Bojków i Dolnian. Ale wtedy innego rozwiązania nie było. > --------------------- Odpowiedz Link Zgłoś
remez2 Re: 99% 28.04.12, 22:01 Miało w dupie popieranie kogokolwiek. Mówienie o braku rozwiązania, to kłamstwo. Chyba, że rozwiązaniem uważasz zagładę kultury Łemkowskiej. Nie, to nie kłamstwo. Po 65 latach oceniasz wydarzenia, które toczyły się w czasie trwającej wojny. Błąd. ---------------- Odpowiedz Link Zgłoś
hummer Wojna na Łemkowszczyźnie? 28.04.12, 22:04 remez2 napisał: > Miało w dupie popieranie kogokolwiek. Mówienie o braku rozwiązania, to kłams > two. > Chyba, że rozwiązaniem uważasz zagładę kultury Łemkowskiej. > Nie, to nie kłamstwo. Po 65 latach oceniasz wydarzenia, które toczyły się w cza > sie trwającej wojny. Błąd. W Beskidzie Niskim? Nie bądź paranoikiem. Odpowiedz Link Zgłoś
remez2 Re: Wojna na Łemkowszczyźnie? 28.04.12, 22:20 > W Beskidzie Niskim? Nie bądź paranoikiem. To rzeczywiście argument. --------------- Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Re: Nie bądz śmieszny 28.04.12, 21:48 hummer napisał: > Wojna religijna? Inaczej się żegnał? Jeszcze raz, jak odróżniłbyś bandytę od zwykłego Ukraińca? A z pomocą ukraińskich wiosek dla bandytów, jak tutaj znaleźć winnych? Należało ich rozmyć wśród polskiej ludności, nie było innej opcji. > Wobec Łemków nie ma usprawiedliwienia. Też tak uważam i o tym napisałem. Odpowiedz Link Zgłoś
hummer Nigdy nie zakładałbym, iż Ukrainiec to bandyta. 28.04.12, 21:59 A resztę sobie sam dopowiedz. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Akurat Akcja Wisła to było najlepsze możliwe 28.04.12, 21:38 rozwiązanie w tamtym czasie. W humanitarny sposób rozwiązano patologiczną kwestię tarć narodowościowych na południowo-wschodnich kresach, w tamtym stanie rzeczy nie dało się wymyśleć nic lepszego i krytykanci Akcji Wisła nawet nie próbują podawać ewentualnych alternatywnych rozwiązań. Nie mówiąc już o totalnej głupocie jaką jest przyrównywanie Akcji Wisła do ukraińskich rzezi na Wschodzie. Owszem Polacy na swoim koncie też mają czyny haniebne, a to działania NSZ i innych band przeciw Ukraińcom, a nie Akcja Wisła. Jedyne czego można się czepić w "Akcji Wisła" to wysiedleń Łemków. Odpowiedz Link Zgłoś
eres2 „humanitarny sposób” akcji „Wisła” 28.04.12, 22:47 tornson: Akurat Akcja Wisła to było najlepsze możliwe rozwiązanie w tamtym czasie. W humanitarny sposób rozwiązano patologiczną kwestię tarć narodowościowych na południowo-wschodnich kresach [podkreślenie – eres] eres: O polskim terrorze wobec Ukraińców piszą Szota i Szcześniak w swojej monografii „Droga do nikąd” (ograniczona liczba wydanych egzemplarzy tej książki trafiła wyłącznie do wybranych bibliotek, m.in. do komitetów wojewódzkich PZPR). Autorzy wymieniają napady na ukraińskie wsie Piskorowice, Pawłokomę i Wierzchowiny. W. Nowacki pisze wprost („Z walk przeciw zbrojnemu podziemiu 1944-47”; wyd. w 1966 r.) o okrucieństwie wojsk LWP, o stosowaniu zasady zbiorowej odpowiedzialności, o tym, że wojska kierowały się przeciw wsiom, a nie przeciw partyzantce. Jak pisze autor, w omawianym okresie w woj. rzeszowskim „zabito 1000 osób z oddziałów UPA i ludności cywilnej, przy stratach własnych 18 zabitych”. Historyk T.A.Olszański pisze: „Szczytowe rozmiary osiągnął terror antyukraiński w 1945 r.. W marcu tego roku Wojska Wewnętrzne zamordowały ok. 540 mieszkańców Starego Lublińca, a w kwietniu – 400 mieszkańców Gorajca, Liczne były też wypadki mordowania księży greckokatolickich i prawosławnych, zazwyczaj wraz z ich rodzinami. Zginęło ich łącznie ponad 30. Odpowiedz Link Zgłoś
tullus_hostiliusz Re: Dziś rocznica Ostatecznego Rozwiązania Kwesti 28.04.12, 21:41 Przyczyną tego konfliktu był fakt, że Ukraińcy postrzegali Polskę i Polaków jako zagrożenie. Do tej pory widać to np. w ukraińskim folklorze: www.youtube.com/watch?v=Z35CPrtzE0k&feature=plcp Odpowiedz Link Zgłoś
hummer Wypada stać po stornie Turków :) 28.04.12, 21:46 pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_morska_w_okolicy_Stambułu Odpowiedz Link Zgłoś
hummer Wolności nikt Ci nie odbierze 28.04.12, 21:48 www.focus.pl/cywilizacja/zobacz/publikacje/morskie-rajdy-kozakow/nc/1/ prędzej życie. Odpowiedz Link Zgłoś
hummer I matczyzny. 28.04.12, 22:02 Kto kultywuje kult kądzieli, ten zrozumie o czym mówię. Odpowiedz Link Zgłoś