Dodaj do ulubionych

A później się dziwią, że ich ktoś nazwał....

21.07.16, 09:46
A później się dziwią, że ich ktoś nazwał
- "Gorszym sortem"

"Klub PiS zaapelował w środowej debacie w Sejmie nad projektem uchwały w sprawie zbrodni wołyńskiej, by jasno zapisać w niej, że była ona "ludobójstwem". Kaczyński: zbrodnia wołyńska to było ludobójstwo - Nigdy nie może... czytaj dalej ? W przygotowanym przez komisję projekcie zapisano, że Sejm - na mocy uchwały - ustanawia 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. "

Spod liści wypełzł przedstawiciel PO, który w imieniu tej partii raźnie i reśko wyraził sprzeciw w zawoalowanych słowach:
"Marcin Święcicki (PO) wskazał z kolei, że uchwała zawiera bardzo wiele słusznych postulatów i apeli. Ale - jak dodał - nie można jej rozpatrywać bez kontekstu, w którym jest podejmowana. - Ten kontekst polega na tym, że jest to uchwała jednostronna ? wspominamy tam ofiary ukraińskie, ale przede wszystkim mówimy o ofiarach polskich ? mówił poseł.

Jeżeli chodzi "o kontekst" to z pewną taką nieśmiałością patrzę na porządki prezydenta Erdogana w Turcji. My wybraliśmy drogą aksamitną i do tej pory odbija nam się to zgniłym jajkiem....
Obserwuj wątek
    • mao111 Re: A później się dziwią, że ich ktoś nazwał.... 21.07.16, 09:50
      Wielgusiku czy nie wiesz, że wykonawcami zbrodni byli Niemcy, którzy wykorzystali Ukraińców?
      • tw_wielgus Re: A później się dziwią, że ich ktoś nazwał.... 21.07.16, 09:55
        Prosiłbym cię miłośniku mao tse tunga żebyś nie zwracał się do mnie per "wielgusku" bowiem będę cię zmuszony po raz kolejny trzepnąć w czapkę.
        Oczywiście możesz zadać pytanie: "dlaczego?"
        • mao111 Re: A później się dziwią, że ich ktoś nazwał.... 21.07.16, 10:41
          Nie unoś się tak, bo ci żyłka pęknie.
      • magdolot Re: A później się dziwią, że ich ktoś nazwał.... 21.07.16, 11:48
        mao111 napisał:

        > Wielgusiku czy nie wiesz, że wykonawcami zbrodni byli Niemcy, którzy wykorzysta
        > li Ukraińców?

        I konieczna jest dokładna ekshumacja wszystkich ofiar wołyńskich żeby móc twierdzić o tej sprawie cokolwiek. Nie, nie użyłam tu czcionki do sarkazmu. Mówię to czystym pisiackim i prezesem IPN. Tym najnowszym, kaczym chichistorykiem. A że Pani Historia powoli dostaje czkawki, to nic, nie takich już oglądała.
        • tw_wielgus Re: A później się dziwią, że ich ktoś nazwał.... 21.07.16, 12:14
          Widzisz Madziu jak nikła jest Twoja wiedza o tej "Rzezi Wołyńskiej"? Twoja wiedza, osoby wykształconej, a co tu dopiero mówić o osobnikach pokroju "ryja..."?
          W wielu wypadkach nie wiemy gdzie zostały zakopane doczesne ofiar szczątki sąsiedzkich mordów, Ba! Trudno jest nawet określić ilość polskich ofiar jakie zginęły w wnyku nabijania na pal, rozbijania głów siekierami, i podobnych bestialskich czynów jakich dopuszczali się Ukraińcy na ludności polskiej (acz warto przy tym wspomnieć, iż nie tylko polskiej). Eksterminowane były całe wioski. Dlatego trzeba Ci wiedzieć, iż pewnie nie uda się nigdy ocenić rozmiaru tego ludobójstwa nawet gdybyśmy przekopali cały Wołyń i Podole na metr w głąb.
          Co innego z Jedwabnym, tam ofiary zostały zgromadzone w jednym miejscu i bestialsko zgładzone.
          "Wybitny" badacz tej zbrodni (Tomas Gross) nie był w stanie określić ile tak naprawdę żydowskich mieszkańców Jedwabnego zostało spalonych w stodole. Jeżeli dobrze pamiętam zaczął od liczby 1500 osób, ale stopniowo spuszczał z tonu. Wiesz jakie są wymiary fundamentu tej stodoły, symbolu polskiego bestialstwa? Bo fundament był murowany, przetrwał... Nie wiesz? A pewien "muzealnik" za oceanem twierdzi, że już wszystko w tej sprawie wiadomo.
          • lechu_z_lechistanu Re: A później się dziwią, że ich ktoś nazwał.... 21.07.16, 12:17
            Co temat to jesteś szpecjalistom. Gratulujemy!
          • magdolot Re: A później się dziwią, że ich ktoś nazwał.... 21.07.16, 12:34
            To pisi twierdzą, że nic się nie da powiedzieć o Jedwabnem bez ekshumacji wszystkich ofiar [judaizm i ekshumacje - na tym wic polega], to pisi twierdzą że śledztwo smoleńskie będzie parodią tak długo jak długo wszystkie ofiary katastrofy nie zostaną ekshumowane [czyżby ich ilość była dyskusyjna?]. Poza dokładną dokumentną ekshumacją wg. pisich absolutnym warunkiem stwierdzenia czegokolwiek o czymkolwiek jest nowe [pisie] śledztwo. Na jakiej więc podstawie pisi twierdzą, że wiedzą cokolwiek i mogą twierdzić cokolwiek na temat masakry wołyńskiej, a szczególnie twierdzić, że to było ludobójstwo? Czy jedynie słuszny pisi IPN zakończył już śledztwo w tej sprawie? Chyba nie, skoro dopiero przedwczoraj wybrano pierwszego prezesa IPN lepszego sortu. Metodologia to metodologia, sorry Winnetou.
            • tw_wielgus Re: A później się dziwią, że ich ktoś nazwał.... 21.07.16, 12:48
              O mój boże! Wpadłaś w taki słowotok że mieszasz niepotrzebnie wiele różnych (nieprzystających spraw).
              Co ma zbrodnia w Jedwabnym do śledztwa smoleńskiego? "Pisich"....???
              W ostatnich dniach na ulicach mojego miasta obserwuję grupę inteligentnych inaczej którzy wszędzie widzą pokemony. Nie dawaj mi pretekstu do szukania analogii.
              Nie wydaje mi się żeby ekshumacja ofiar miała na celu ich dokładne policzenie. Przyczyny dopatrywałbym się raczej w próbie wyjaśnienia wszystkich okoliczności dotyczących tej zbrodni, tak aby można było sprawę ostatecznie zamknąć.

              "nowe [pisie] śledztwo" A do tej pory było jakie?
              " Przed świętami prof. Leon Kieres oświadczył, że ?rozważa dalszą celowość swojej misji?, czyli ? mówiąc po ludzku ? nie wykluczył rezygnacji z funkcji prezesa IPN, którego kadencja trwa normalnie pięć lat. Jeśli tak by się stało, byłby to świetny prezent pod choinkę dla SLD. Prowadzi to bowiem do opanowania Instytutu przez postkomunistów, a w dalszej perspektywie do jego likwidacji.

              Czy oświadczenie Kieresa jest związane z politycznymi naciskami, czy może ze sprawą Jedwabnego? Ostatnio okazało się, że łuski znalezione przy byłej stodole Śleszyńskiego, w której w 1941 r. spłonęli Żydzi, nie pochodzą z tego okresu. Wbrew sugestiom ?Wyborczej? nie oznacza to jednak, że Niemcy nie inspirowali i nie brali udziału w mordzie.

              Współpracownicy Kieresa nie chcieli komentować wypowiedzi swojego szefa, ujawnili jedynie, że po ostatnich wydarzeniach prezes ma prawo być zmęczony.

              Co takiego stało się ostatnio? Rąbka tajemnicy uchylił sam prof. Kieres. Mówił o trudnościach, które ?przekraczały jego wyobraźnię?, a były związane z:

              1) organizacją IPN oraz śledztwami w sprawie:
              2) Jedwabnego,
              3) uwięzienia prymasa Wyszyńskiego,
              4) zabójstwa księdza Popiełuszki,
              5) śmierci górników w kopalni ?Wujek?."

              Poza tym wykroczyliśmy poza ramy tematu poruszonego w tym wątku.
              • yoma Re: A później się dziwią, że ich ktoś nazwał.... 21.07.16, 16:27
                O

                nauczyłam wielgusika słówka "słowotok". Zdolne chłopię.
    • erka-4 otóż to... 21.07.16, 09:56
      ...wygląda na to,że uczcić powinniśmy także te po stronie ukraińskiej,wszak w czasie sporadycznej samoobrony Polacy zabili kilku Ukraińców.
      A zatem skoro zabili to jest to morderstwo.

      Ale czy to jest Polaków rolą ?
      Wszak Ukraińcy zadbali już o to i stawiają pomniki własnym mordercom.
      • tw_wielgus Re: otóż to... 21.07.16, 10:02
        Zdaniem klubu PO wyrażonego ustami odwodnionego posła Święcickiego:
        Byli to bojownicy o wolną i demokratyczną Ukrainę. Tak odczytuję sens jego wypowiedzi.
        • religijnych.uczuc.obraza Re: otóż to... 21.07.16, 10:04
          A nie byli? To byli kochankowie swej ojczyzny niepodległej. Patrioci.
          • tw_wielgus Re: otóż to... 21.07.16, 10:14
            W Twojej ocenie czystki etniczne, połączone z bestialskim mordowaniem ludności cywilnej, są czynem patriotycznym. No ciekawe poglądy reprezentuje na FK forumowa lewica.
            • religijnych.uczuc.obraza Re: otóż to... 21.07.16, 10:18
              Skoro były podejmowane z miłości do ojczyzny ich ukraińskiej to dlaczego miałbym traktować je jako niepatriotyczne? Przecież patriotyzm to miłość do ojczyzny. Sugerujesz może że właściwszy jest lewicowy pogląd, że patriotyzm to płacenie podatków?
              • erka-4 no to tym samym ... 21.07.16, 10:49
                religijnych.uczuc.obraza napisał:

                > Skoro były podejmowane z miłości do ojczyzny ich ukraińskiej to dlaczego miałby
                > m traktować je jako niepatriotyczne? Przecież patriotyzm to miłość do ojczyzny.


                ...mogą Niemcy usprawiedliwić holokaust na Żydach,wszak Żydów mordowali bo swój hajmat kochali ponad życie swoje,a Żydzi nie byli Niemcami.

                > Sugerujesz może że właściwszy jest lewicowy pogląd, że patriotyzm to płacenie
                > podatków?


                - a to jest w dzisiejszych czasach najbardziej istotne,nie może tak być,że jakieś tam bżydy na zachód podatki wywożą.
                • religijnych.uczuc.obraza Re: no to tym samym ... 21.07.16, 10:51
                  No właśnie mogą, katrina. Raz cośkolwiek zrozumiałaś.
                  • erka-4 Re: no to tym samym ... 21.07.16, 18:15
                    Że to robią to nie znaczy,że mogą.
                    Wnet im się to skończy.
                    Czegoś takiego nie ma w normalnej Europie.
                • lechu_z_lechistanu Re: no to tym samym ... 21.07.16, 10:51
                  Wiedzy historycznej to u ciebie tyle co pani minister Zalewskiej. Pewno masz skończony uniwersytet (ludowy).
                  • erka-4 Re: no to tym samym ... 21.07.16, 18:12
                    lechu_z_lechistanu napisał:

                    > Wiedzy historycznej to u ciebie tyle co pani minister Zalewskiej. Pewno masz s
                    > kończony uniwersytet (ludowy).
                    >


                    - jak to odgadłeś ?
                    I jeszcze zawodówkę rolniczą,bom ja jest chłop polski.
                    Podobnie jak Lechu,prezydent Rzeczpospolitej Polskiej.

                    Tylko jakoś mi dziś z nim nie jest po drodze.
                    Ta nocna zmiana strasznie mnie i jego rozdzieliła,no i rybki w stawie miały być a gdzieś się zaPOdziały.
                    W ręce został mi jedynie patyk,no cóż to już było,miałeś chamie złoty róg,miałeś,no to się ciesz,że ci cokolwiek w rękach pozostało.

                    I się dzisiaj cieszę,bo mogę kogo trzeba POgonić tym patykiem.
      • sverir Re: otóż to... 21.07.16, 10:56
        "...wygląda na to,że uczcić powinniśmy także te po stronie ukraińskiej,wszak w czasie sporadycznej samoobrony Polacy zabili kilku Ukraińców"

        Nie. Powinniśmy uczcić Ukraińców, którzy pomagając Polakom, sami stali się ofiarami bestii.
    • zapijaczony_ryj Re: A później się dziwią, że ich ktoś nazwał.... 21.07.16, 10:11
      Marzy ci się TW taki rozlew krwi jak w Turcji?
      Na szczęście zamiast Kaczora był Wałęsa i do tego nie dopuścił
      • taniarada Re: A później się dziwią, że ich ktoś nazwał.... 21.07.16, 11:02
        zapijaczony_ryj napisał:

        > Marzy ci się TW taki rozlew krwi jak w Turcji?
        > Na szczęście zamiast Kaczora był Wałęsa i do tego nie dopuścił
        Mnie się marzy zgoda.Jeśli jej nie ma to zapakować mącicieli i całą tę żałosną opozycję ,co tylko jęczą w rakietę i odlot.
        • romullos Re: A później się dziwią, że ich ktoś nazwał.... 21.07.16, 11:44
          Szkoda, że PO nie było swego czasu tak mądre,żeby wysłać opozycję kosmos.

          taniarada napisał(a):

          > zapijaczony_ryj napisał:
          >
          > > Marzy ci się TW taki rozlew krwi jak w Turcji?
          > > Na szczęście zamiast Kaczora był Wałęsa i do tego nie dopuścił
          > Mnie się marzy zgoda.Jeśli jej nie ma to zapakować mącicieli i całą tę żałosną
          > opozycję ,co tylko jęczą w rakietę i odlot.
    • lechu_z_lechistanu Re: A później się dziwią, że ich ktoś nazwał.... 21.07.16, 10:43
      Na PełO musisz dzisiaj także napluć? Połączenie PełO z Erdoganem jest przesadą, twój wielgachny wódz i nieomylny strateg bardziej do niego pasuje.
    • taniarada Marcin Święcicki i PO 21.07.16, 10:59
      Czytając biogram Święcickiego na jego oficjalnej stronie wpadamy w pewien czasoprzestrzenny wir. Okazuje się bowiem, że z życiorysu posła PO zniknęło grubo ponad 20 lat jego życia. Z notki dowiadujemy się, że młody Marcin skakał w dal i odnosił w tej dyscyplinie sportu sukcesy, potem studiował i jeździł na stypendia do Stanów Zjednoczonych a następnie dostał się do Sejmu Kontraktowego (wprawdzie z listy PZPR, ale też z poparciem ?Solidarności?. Ani słowa o przynależności do partii, ani słowa o ciężkiej pracy dla dobra socjalistycznej ojczyzny. Fałszywa, acz zupełnie niepotrzebna to skromność! Mijał właśnie rok od marca ?68, gdy student Święcicki zapisał się do Związku Młodzieży Socjalistycznej, zostając wiceprzewodniczącym koła tej organizacji na Uniwersytecie Warszawskim. Czym był ZMS? Niczym innym, niż młodzieżową przybudówką PZPR. Związek miał wychowywać młodzież i przygotowywać ich do wstąpienia w szeregi partii. Aktywni działacze mogli liczyć na szereg przywilejów, najbardziej zaufanych już na tym etapie wprawiano w trudnej sztuce kierowania narodem. Do PZPR Święcicki został przyjęty w 1974 roku. Był już wtedy głównym specjalistą w Komisji Planowania przy Radzie Ministrów. Święcicki pozostał w niej przez długie lata, a w stanie wojennym jego szefem był sam Wojciech Jaruzelski.Karuzela w bujaniu Święcickiego kręci się nadal.
      • lechu_z_lechistanu Re: Marcin Święcicki i PO 21.07.16, 11:01
        Łatwo poznać, że twój wPiS przysłali ci mejlem, bo wiadomości wklejane zamiast cudzysłowu mają znaki zapytania.
      • tw_wielgus Re: Marcin Święcicki i PO 21.07.16, 11:22
        Partia wysunęła go do tego trudnego zadania no to wystąpił publicznie z garścią komunałów.
        Pewnie przedtem przeczytał, co w tej sprawie pisała GW, bo dziwnie stanowisko jakie zaprezentował pokrywa się z "linią" gazety.
        Zastraszony widocznie jest po wczorajszej wycince baronów (... i jednego sekretarza) jeszcze gryzie paznokcie.

        Życiorysy większości tych bohaterów stają się pokracznie skomplikowane "w kontekście" czasów w jakich przyszło im żyć.
      • uu1 Czytaj uważnie 21.07.16, 11:33
        skroc.pl/48bb1
        btw - wystąpienie w sprawie uchwały sejmu było haniebne.
        -----------------------
        • tw_wielgus Re: Czytaj uważnie 21.07.16, 11:37
          :))))
          ur. 17 kwietnia 1947 w Warszawie.

          Przerwa. aż do:

          "W młodości uprawiał skok w dal. Zdobył w tej konkurencji brązowy medal na mistrzostwach Europy juniorów (Odessa 1966)"
          • ayran Re: Czytaj uważnie 21.07.16, 12:04
            A z czym problem? Powinien był napisać, że rzucał sierpem i młotem?
            • tw_wielgus Re: Czytaj uważnie 21.07.16, 12:16
              Ależ nie, twórca notki pominął niezwykle interesujący fragment mówiący o tym, że już w młodości flirtował z komunistami.
              • tw_wielgus Re: Czytaj uważnie 21.07.16, 12:18
                "Od 1969 działał w Związku Młodzieży Soc­ja­lis­tycz­nej. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego koła ZMS na UW. Od 1971 do 1979 należał do Związku Soc­ja­lis­tycz­nej Młodzieży Polskiej. W styczniu 1974 został członkiem komunistycznej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od 1972 do 1982 był głównym specjalistą w Komisji Planowania przy Radzie Ministrów. Od 1979 do 1981 był członkiem egzekutywy odziałowej organizacji partyjnej. W 1982 został dyrektorem ds. studiów i analiz w Sekretariacie Konsultacyjnej Rady Gospodarczej. Od 1987 do 1989 był sekretarzem generalnym tej rady."

                Od lipca 1989 do stycznia 1990 pełnił funkcję członka Komitetu Centralnego PZPR, a od lipca do września 1989 był sekretarzem KC aż do upadku PZPR."
              • ayran Re: Czytaj uważnie 21.07.16, 13:13
                Powyżej napisałeś:

                ur. 17 kwietnia 1947 w Warszawie.

                Przerwa aż do:

                "W młodości uprawiał skok w dal. Zdobył w tej konkurencji brązowy medal na mistrzostwach Europy juniorów (Odessa 1966)"




                Z tego co napisałeś, doskwierał ci brak informacji z okresu pomiędzy urodzinami, a juniorskim medalem w Odessie.
              • religijnych.uczuc.obraza Re: Czytaj uważnie 21.07.16, 13:29
                Tzn. przed 1966 rokiem flirtował?
                • yoma Re: Czytaj uważnie 21.07.16, 16:29
                  No a co robi człowiek między 0. a 19. rokiem życia?
                  • sverir Re: Czytaj uważnie 21.07.16, 17:14
                    Był na szkoleniu KGB dla młodzieży.
                • ayran Re: Czytaj uważnie 21.07.16, 18:51
                  Ma też bardzo podejrzane nazwisko. Święć Icki.
                  Ja rozumiem Łapicki, albo Walicki, ale Święć?
    • m.c.hrabia Re: A później się dziwią, że ich ktoś nazwał.... 21.07.16, 11:43
      no ale mimo wywrotowej roboty przez powskiego kreta, nie udało się uchwały zablokować i sejm głosami
      prawdziwych patriotów, przyjął ją,potępiając zwyrodnienie narodu ukraińskiego.
      • m.c.hrabia Re: A później się dziwią, że ich ktoś nazwał.... 21.07.16, 15:45
        Pisdaki w końcu uchwaliły ,że naród ukraiński,i to naród zdegenerowanych morderców , ludobójców
    • indeed4 Re: A później się dziwią, że ich ktoś nazwał.... 21.07.16, 17:33
      "wspominamy tam ofiary ukraińskie, ale przede wszystkim mówimy o ofiarach polskich"

      No to chyba nie dziwi, jeśli policzyć jednych i drugich.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka