Dodaj do ulubionych

To będzie najlepszym sondażem poparcia strajku nau

11.04.19, 12:28
To będzie najlepszym sondażem poparcia strajku nauczycieli.

- Zgodnie z uchwałą sekretariatu zarządu głównego powołujemy fundusz strajkowy i w tej sprawie będziemy rozmawiali w kontekście powołania komitetu obywatelskiego, który mógłby wesprzeć działania związku w tym zakresie - mówił szef Związku.
www.tvn24.pl/strajk-w-szkolach-broniarz-o-powolaniu-funduszu-strajkowego,926450,s.html
Obserwuj wątek
    • inocom Re: To będzie najlepszym sondażem poparcia strajk 11.04.19, 12:34
      pies.na.czarnych napisała:

      > To będzie najlepszym sondażem poparcia strajku nauczycieli.

      A Sutryk powie, że to jego kasa.
      wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24595344,sutryk-pensje-nauczycieli-protestujacych-we-wroclawiu-nie-zostana.html
    • leszek.klapa A ile Rząd na tym strajku kasy zaoszczędzi!!!!! 11.04.19, 13:54
      A frajerzy niech
      płacą!!!!
      Mnie to wcale nie przeszkadza.
      Oczywiście.
      Na samym początku tej kasy jak to zawsze bywa wpłynie bardzo dużo ale z każdym kolejnym miesiącem kasy wpływać będzie coraz mniej.
      • wsk175 Re: A ile Rząd na tym strajku kasy zaoszczędzi!!! 11.04.19, 17:14
        To oficjalne stanowisko wszystkich klap od kibla?
      • 141288bs Re: A ile Rząd na tym strajku kasy zaoszczędzi!!! 11.04.19, 22:06
        leszek.klapa napisał:

        > A frajerzy niech
        > płacą!!!!
        > Mnie to wcale nie przeszkadza.
        > Oczywiście.
        > Na samym początku tej kasy jak to zawsze bywa wpłynie bardzo dużo ale z każdym
        > kolejnym miesiącem kasy wpływać będzie coraz mniej.
        - i bedzie jak z kasa dla Sebastiana na seciento...):gdzie jest Budka Borys?
      • weteran-czasu Re: A ile Rząd na tym strajku kasy zaoszczędzi!!! 11.04.19, 22:25
        Nic dziwnego że jesteś klapa!
    • no-popis Re: To będzie najlepszym sondażem poparcia strajk 11.04.19, 14:00
      pies.na.czarnych napisała:

      > To będzie najlepszym sondażem poparcia strajku nauczycieli.
      >
      > - Zgodnie z uchwałą sekretariatu zarządu głównego powołujemy fundusz strajkowy
      > i w tej sprawie będziemy rozmawiali w kontekście powołania komitetu obywatelski
      > ego, który mógłby wesprzeć działania związku w tym zakresie - mówił szef Związk
      > u.
      > www.tvn24.pl/strajk-w-szkolach-broniarz-o-powolaniu-funduszu-strajkowego,926450,s.html
      >
      A gdzie przeputał pieniądze ze składek i dochody z dużych nieruchomości w tym hotelu w Warszawie ?
      • snajper55 Re: To będzie najlepszym sondażem poparcia strajk 11.04.19, 17:29
        no-popis napisała:

        > A gdzie przeputał pieniądze ze składek i dochody z dużych nieruchomości w tym h
        > otelu w Warszawie ?

        A skąd wiesz że przeputał? A, nie wiesz, tylko tak sobie plujesz, zgodnie z partyjną linią.

        S.
      • pies.na.czarnych Re: To będzie najlepszym sondażem poparcia strajk 11.04.19, 19:41
        > A gdzie przeputał pieniądze ze składek i dochody z dużych nieruchomości w tym hotelu w Warszawie ?

        Ludzik! Jak to bedzie po polsku?
    • man_sapiens Re: To będzie najlepszym sondażem poparcia strajk 11.04.19, 15:31
      Komitet już jest znp.edu.pl/wspieram-nauczycieli-fundusz-strajkowy/
      Udział w społecznym komitecie zadeklarowali:
      dr Henryka Bochniarz, Hanna Bortnowska, prof. Jerzy Bralczyk, Wojciech Chmielarz, prof. Andrzej Friszke, Sylwia Gregorczyk-Abram, Zbigniew Hołdys, Szymon Hołownia, prof. Maria Janion, Joanna Kos-Krauze, Czesław Mozil, prof. Lech Mankiewicz, Wojciech Maziarski, Katarzyna Nowak-Zawadzka (Nauczyciel Roku 2015), Piotr Pacewicz, Paweł Pawlikowski, Maria Sadowska, Małgorzata Saramonowicz, Andrzej Saramonowicz, Krystyna Starczewska, prof. Adam Strzembosz, Monika Strzępka, Olga Tokarczuk, Wanda Traczyk-Stawska, prof. Łukasz Turski, Marcin Wicha, Vienio, Jacek Żakowski.
      • no-popis błąd kadrowy 11.04.19, 17:18
        man_sapiens napisał:

        > Komitet już jest znp.edu.pl/wspieram-nauczycieli-fundusz-strajkowy/
        > Udział w społecznym komitecie zadeklarowali:
        > dr Henryka Bochniarz, Hanna Bortnowska, prof. Jerzy Bralczyk, Wojciech Chmielar
        > z, prof. Andrzej Friszke, Sylwia Gregorczyk-Abram, Zbigniew Hołdys, Szymon Hoło
        > wnia, prof. Maria Janion, Joanna Kos-Krauze, Czesław Mozil, prof. Lech Mankiewi
        > cz, Wojciech Maziarski, Katarzyna Nowak-Zawadzka (Nauczyciel Roku 2015), Piotr
        > Pacewicz, Paweł Pawlikowski, Maria Sadowska, Małgorzata Saramonowicz, Andrzej S
        > aramonowicz, Krystyna Starczewska, prof. Adam Strzembosz, Monika Strzępka, Olga
        > Tokarczuk, Wanda Traczyk-Stawska, prof. Łukasz Turski, Marcin Wicha, Vienio, J
        > acek Żakowski.

        Funduszem powinien zarządzać Mateusz Kijowski.
        • qwardian Re: błąd kadrowy 11.04.19, 17:54
          Hehe..
          • alistair_p Co powiesz na starego Morawieckiego? 11.04.19, 21:02
            On za nic nie płaci :-)
            • no-popis Re: Co powiesz na starego Morawieckiego? 11.04.19, 22:22
              alistair_p napisał:

              > On za nic nie płaci :-)
              Między okrada a nie płaci jest niewielka dla ciebie a dla mnie gigantyczna różnica.
              Stary Mowawiecki ma u mnie przerypane ale za głosowanie. Nie trafiłeś- MMorawiecki to nie moja bajka ale jak widać w temacie Kijowskiego masz odruch psa obronnego czyli uważasz go za swojego ...pana.
              • alistair_p Re: Co powiesz na starego Morawieckiego? 12.04.19, 03:45
                No cóż,jeżeli tak to widzisz,to znaczy że popierasz oszustów.Amber Gold jest twoim wzorem.A co do tego Kijowskiego,pisz dalej,takie coś jak ty nie może mnie obrazić.
            • inocom Gorszy od starego jest Pinior 12.04.19, 00:43
              alistair_p napisał:

              > On za nic nie płaci :-)

              Przytulił 80 000 000 i siedział w Obornikach. Dziewczyny mu z Wrocławia musiały am am wozić, taki to był bojownik.
        • aniechto.only Re: błąd kadrowy 11.04.19, 18:19
          no-popis napisała:

          > Funduszem powinien zarządzać Mateusz Kijowski.

          Z czystej ciekawości, dlaczego udajesz dziewczynkę, stary pierniku?
          • snajper55 Re: błąd kadrowy 11.04.19, 20:06
            aniechto.only napisała:

            > no-popis napisała:
            >
            > > Funduszem powinien zarządzać Mateusz Kijowski.
            >
            > Z czystej ciekawości, dlaczego udajesz dziewczynkę, stary pierniku?

            Przypomniał mi się taki klip: "Mam na imię Ania i też mam 15 lat" odpisuje stary zbok w sieci. :/

            S.
          • buldog2 Re: błąd kadrowy 11.04.19, 20:19
            Tak jak napisał Snajper, wydaje się to oczywiste...
        • ukos Re: błąd kadrowy 11.04.19, 19:34
          no-popis napisała:

          > Funduszem powinien zarządzać Mateusz Kijowski.

          Zmień sobie nick na yes-PiS, trollusiu.
        • weteran-czasu Re: błąd kadrowy 11.04.19, 22:30
          Znam takiego jednego, który zbierał na ratowanie stoczni a kupił pół wiertła do geotermii i wypasioną furę, resztę ponoć zgubił.
          • inocom Furę dostał od bezdomnego 12.04.19, 00:54
            weteran-czasu napisał:

            > Znam takiego jednego, który zbierał na ratowanie stoczni a kupił pół wiertła do
            > geotermii i wypasioną furę, resztę ponoć zgubił.

            który potem szybko zmarł.
            • snajper55 Re: Furę dostał od bezdomnego 12.04.19, 02:44
              inocom napisał:

              > weteran-czasu napisał:
              >
              > > Znam takiego jednego, który zbierał na ratowanie stoczni a kupił pół wier
              > tła do
              > > geotermii i wypasioną furę, resztę ponoć zgubił.
              >
              > który potem szybko zmarł.

              A może nawet przedtem.

              S.
        • sverir Re: błąd kadrowy 12.04.19, 07:28
          "Funduszem powinien zarządzać Mateusz Kijowski"

          Słusznie. Gdyby to był poseł Babiarz lub minister Zalewska to istniałoby za duże ryzyko, że wydadzą na swoją kampanię.
        • erte2 Re: błąd kadrowy 12.04.19, 11:49
          no-popis
          żabciu - oczywiście większości beneficjentów 500+* te nazwiska nic nie mówią. Bo jakimż autorytetem dla absolwenta 7. klas może byś prof. Bralczyk? A co mu mówi nazwisko Turski, który jest profesorem fizyki (której nigdy nie ogarnął) i twórcą Centrum Nauki Kopernik? Albo Olga Tokarczuk, skoro od lat nie przeczytał żadnej książki? Że o profesorze Strzemboszu nie wspomnę...

          *Od trzech lat, czyli od wprowadzenia 500+ znacząco w Polsce wzrosło spożycie alkoholu. Czy jest to przypadek?
      • lech1966 Re: To będzie najlepszym sondażem poparcia strajk 11.04.19, 22:43
        man_sapiens napisał:

        > Komitet już jest znp.edu.pl/wspieram-nauczycieli-fundusz-strajkowy/
        > Udział w społecznym komitecie zadeklarowali:
        > dr Henryka Bochniarz, Hanna Bortnowska, prof. Jerzy Bralczyk, Wojciech Chmielar
        > z, prof. Andrzej Friszke, Sylwia Gregorczyk-Abram, Zbigniew Hołdys, Szymon Hoło
        > wnia, prof. Maria Janion, Joanna Kos-Krauze, Czesław Mozil, prof. Lech Mankiewi
        > cz, Wojciech Maziarski, Katarzyna Nowak-Zawadzka (Nauczyciel Roku 2015), Piotr
        > Pacewicz, Paweł Pawlikowski, Maria Sadowska, Małgorzata Saramonowicz, Andrzej S
        > aramonowicz, Krystyna Starczewska, prof. Adam Strzembosz, Monika Strzępka, Olga
        > Tokarczuk, Wanda Traczyk-Stawska, prof. Łukasz Turski, Marcin Wicha, Vienio, J
        > acek Żakowski.


        Czyli taki KOD Bis. Kto tym razem dostanie IPhone? A kto zajmie się obsługą informatyczna? No i podstawowe pytanie...... Kto zaprasza na obiad???
        • sverir Re: To będzie najlepszym sondażem poparcia strajk 12.04.19, 12:32
          "Czyli taki KOD Bis. Kto tym razem dostanie IPhone?"

          Może poseł B. odpowie Ci na to pytanie, ale on specjalizuje się raczej w PCK. Spróbuj u Adama L., on lubi powoływać fundusze ze środków sejmowych, więc może poradzi sobie z funduszem strajkowym?
    • xystos Re: To będzie najlepszym sondażem poparcia strajk 11.04.19, 17:34
      klepanie piany przy pełnej świadomości że polityczny
      strajk nauczycieli udeży w, nich samych.
      • pies.na.czarnych Re: To będzie najlepszym sondażem poparcia strajk 11.04.19, 19:43
        W Szwecji tak jak we wszystkich cywilizowanych krajach za strajk placa zwiazki zawodowe. W Polsce wszysko jest odwrotnie jak w samolocie.
        • snajper55 Re: To będzie najlepszym sondażem poparcia strajk 11.04.19, 20:09
          pies.na.czarnych napisała:

          > W Szwecji tak jak we wszystkich cywilizowanych krajach za strajk placa zwiazki
          > zawodowe. W Polsce wszysko jest odwrotnie jak w samolocie.

          U nas zazwyczaj za strajk płacą pracodawcy. Ta tradycja ma swoje korzenie w biednych związkach, które nie miały kasy, aby płacić i w porozumieniach kończących strajk wpisywało się punkt, że to pracodawca płaci. Poza tym co zrobić ze strajkującymi, którzy nie należą do żadnego związku zawodowego?

          S.
          • buldog2 Re: To będzie najlepszym sondażem poparcia strajk 11.04.19, 20:18
            To akurat jest idiotyczne. Po to są związki, po to ludzie płacą składki, żeby w czasie strajku mieć zabezpieczenie.
            • buldog2 Re: To będzie najlepszym sondażem poparcia strajk 11.04.19, 21:21
              Kto wymyślił, że pracodawca ma płacić za czas niepracowania, musiał mieć mocno nierówno pod sufitem.
              Jeśli już, to prędzej budżet państwa, jako instytucja wspólnymi społecznymi pieniędzmi gwarantująca możliwość strajkowania. Oczywiście, w początkach państwowości, kiedy takie zabezpieczenia akcji związkowych miały sens.
              • buldog2 Re: To będzie najlepszym sondażem poparcia strajk 11.04.19, 21:22
                Poprawka:
                Oczywiście, w początkach państwowości takie zabezpieczenia akcji związkowych miały sens. A od dawne już na pewno nie.
    • inocom Proponuję Kijowskiego na skarbnika :) 11.04.19, 21:47
      pies.na.czarnych napisała:

      > To będzie najlepszym sondażem poparcia strajku nauczycieli.
      >
      > - Zgodnie z uchwałą sekretariatu zarządu głównego powołujemy fundusz strajkowy

      Kasa na Cinquecento Szydło wyparowała.

      www.msn.com/pl-pl/news/other/wypadek-szyd-c5-82o-znikn-c4-99-c5-82o-150-tys-na-nowe-seicento/ar-BBVQx3o

      www.dorzeczy.pl/kraj/99489/dla-sebastiana-k-zebrano-na-nowy-samochod-150-tys-zl-pieniadze-zniknely.html

      www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-04-11/zniknely-pieniadze-z-internetowej-zbiorki-na-seicento-dla-sebastiana-jest-wniosek-do-prokuratury/
      • man_sapiens Re: Proponuję Kijowskiego na skarbnika :) 11.04.19, 22:49
        Odgrzewany kotlet, że użyję pisiackiej poetyki. To było nową informacją wiele miesięcy temu.
        Konto funduszu wsparcia strajkujących nauczycieli jest nie pod kontrolą bliżej nie znanej osoby ale organizacji, która na dodatek musi się bardzo starannie rozliczać ze swoich wydatków (i to nie tak, jak SKOK Biereckiego).
        • lech1966 Re: Proponuję Kijowskiego na skarbnika :) 11.04.19, 22:59
          man_sapiens napisał:

          > Odgrzewany kotlet, że użyję pisiackiej poetyki. To było nową informacją wiele m
          > iesięcy temu.
          > Konto funduszu wsparcia strajkujących nauczycieli jest nie pod kontrolą bliżej
          > nie znanej osoby ale organizacji, która na dodatek musi się bardzo starannie ro
          > zliczać ze swoich wydatków (i to nie tak, jak SKOK Biereckiego).

          Pieniądze KOD- u też nie były pod kontrolą bliżej nie znanej osoby ale pod kontrolą organizacji. A i tak dostały nóg. Komu teraz przypadnie IPhone? Kto zaprasza na obiad?????
        • buldog2 Re: Proponuję Kijowskiego na skarbnika :) 11.04.19, 23:01
          Nie jak SKOKi i AG Biereckiego o e_PIS_kopatu.
          • lech1966 Re: Proponuję Kijowskiego na skarbnika :) 11.04.19, 23:05
            buldog2 napisał:

            > Nie jak SKOKi i AG Biereckiego o e_PIS_kopatu.

            Tu POczytaj sobie o obietnicach PO i Tuska i większości lemingów tworzących 3RP która stała na karuzelach vatowskich.
            LISTA WSTYDU PO.

            www.grzechy-platformy.org/lista-wstydu/
            • sverir Re: Proponuję Kijowskiego na skarbnika :) 12.04.19, 07:29
              " Tu POczytaj sobie o obietnicach PO i Tuska i większości lemingów tworzących 3RP która stała na karuzelach vatowskich"

              Mnie też boli, że PiS głosował za przepisami, które umożliwiły te karuzele.
              • no-popis Re: Proponuję Kijowskiego na skarbnika :) 12.04.19, 08:13
                sverir napisał:

                > " Tu POczytaj sobie o obietnicach PO i Tuska i większości lemingów tworzących 3
                > RP która stała na karuzelach vatowskich"
                >
                > Mnie też boli, że PiS głosował za przepisami, które umożliwiły te karuzele.
                >
                Karuzelę umożliwiała też bezczynność państwa teoretycznego. Teraz jak występuje o zwrot VAT to ZAWSZE mam kontrolę wtedy raz na 10 razy.
                • pies.na.czarnych Re: Proponuję Kijowskiego na skarbnika :) 12.04.19, 08:16
                  > Teraz jak występuje o zwrot VAT to ZAWSZE mam kontrolę

                  Dobra metoda zastraszenia.
                  • yoma Re: Proponuję Kijowskiego na skarbnika :) 12.04.19, 10:19
                    Koleś myśli, że czynność państwa praktycznego polega na obowiązkowej kontroli rzeczy przewidzianych prawem lol :D
                • snajper55 Re: Proponuję Kijowskiego na skarbnika :) 12.04.19, 12:23
                  no-popis napisała:

                  > Karuzelę umożliwiała też bezczynność państwa teoretycznego. Teraz jak występuje
                  > o zwrot VAT to ZAWSZE mam kontrolę wtedy raz na 10 razy.

                  Kiedyś państwo było mniej bierne i nawet rozmowy telefoniczne kontrolowało. Ale spoko, dojdziemy i do tego.

                  S.
                • sverir Re: Proponuję Kijowskiego na skarbnika :) 12.04.19, 12:30
                  "Karuzelę umożliwiała też bezczynność państwa teoretycznego. Teraz jak występuje o zwrot VAT to ZAWSZE mam kontrolę wtedy raz na 10 razy"

                  A mnie w ogóle dziwi, że istnieje coś takiego, jak zwrot VAT. Nie ma bowiem systemu idealnego, luka vatowska jest wpisana w konstrukcję tego podatku.
                • pies.na.czarnych Re: Proponuję Kijowskiego na skarbnika :) 12.04.19, 13:02
                  Kiedys nie trzeba bylo blagac o zwrot VAT i to ludzikowi uwiera.
        • inocom Kasę przeleję bo chodzi o nauczycieli 12.04.19, 00:37
          man_sapiens napisał:

          > Odgrzewany kotlet, że użyję pisiackiej poetyki. To było nową informacją wiele m
          > iesięcy temu.
          > Konto funduszu wsparcia strajkujących nauczycieli jest nie pod kontrolą bliżej
          > nie znanej osoby ale organizacji, która na dodatek musi się bardzo starannie ro
          > zliczać ze swoich wydatków (i to nie tak, jak SKOK Biereckiego).

          Ale chciałbym by coś do nich dotarło, a nie kolejny pajac kupił sobie jakiś gadżet szczerząc zęby do kamery, albo protezę.
          • erte2 Re: Kasę przeleję bo chodzi o nauczycieli 12.04.19, 11:37
            inocom napisał:
            Ale chciałbym by coś do nich dotarło, a nie kolejny pajac kupił sobie jakiś gadżet szczerząc zęby do kamery, albo protezę.

            W kontekście strajku nauczycieli oraz związanej z tym tematem pani minister od deformy szkolnictwa raczej nie pisałbym o "szczerzeni zębów do kamery". Że o protezie nie wspomnę.
            • alistair_p Re: Kasę przeleję bo chodzi o nauczycieli 12.04.19, 12:14
              Piszesz o tej "minister" co handlowała ciuchami z kontenerów PCK w lumpeksach?
              • lech1966 Re: Kasę przeleję bo chodzi o nauczycieli 13.04.19, 21:59
                alistair_p napisał:

                > Piszesz o tej "minister" co handlowała ciuchami z kontenerów PCK w lumpeksach?

                Oscar malował kominy, czy to coś złego?
          • qqazz Po co przelewać na podejrzane konta? 12.04.19, 13:37
            Zarządzane przez ludzi kompletnie niewiarygodnych, weź się ogarnij i zacznij myśleć.
            Jeśli chcesz pomóc nauczycielom i zaangażować swoje środki to możesz na zakończenie roku przynieść wychowawczyni w prezencie nową mikrofalę albo suszarkę do włosów, wtedy będziesz miał i pewność i świadków że pieniądze trafiły do nauczyciela i zostały właściwie spożytkowane


            pozdrawiam
            • sverir Re: Po co przelewać na podejrzane konta? 12.04.19, 14:02
              Świadków na to, że doszło do korupcji. Śmiesznie bywa, kiedy ktoś uważa, że danie w łapę nauczycielowi jest uczciwsze, niż wplata na fundusz strajkowy.
              • qqazz Re: Po co przelewać na podejrzane konta? 13.04.19, 21:35
                Moje pieniądze i mogę z nimi robić co chcę, incom tez może, tylko mi nie imputuj, że publicznie wręczony prezent dla dobrej nauczycielki to korupcja a dawanie z ukrycia pieniędzy na upolityczniony fundusz bandy cwaniaków i nierobów żerujących na innych to coś porządnego.



                pozdrawiam
            • pies.na.czarnych Re: Po co przelewać na podejrzane konta? 12.04.19, 21:05
              Nie lepiej od razu dac koperte z 50 kawalkami?
              • lech1966 Re: Po co przelewać na podejrzane konta? 13.04.19, 22:01
                pies.na.czarnych napisała:

                > Nie lepiej od razu dac koperte z 50 kawalkami?

                Nie sądzisz że dla zarządu może to być za mało?
              • lech1966 Re: Po co przelewać na podejrzane konta? 13.04.19, 22:03
                pies.na.czarnych napisała:

                > Nie lepiej od razu dac koperte z 50 kawalkami?

                Obrażasz uczucia religijne zarządu ZNP tak niska propozycja. Broniarz na waciki już ma.
    • skarpeta105l to był mój pomysł 12.04.19, 14:26
      Niestety wyleciał na osła:
      forum.gazeta.pl/forum/w,396,167931248,167931248,Moze_ktos_otworzyc_konto_pomocy_dla_nauczycieli_.html
      • lech1966 Re: to był mój pomysł 12.04.19, 20:20
        skarpeta105l napisała:

        > Niestety wyleciał na osła:
        > forum.gazeta.pl/forum/w,396,167931248,167931248,Moze_ktos_otworzyc_konto_pomocy_dla_nauczycieli_.html

        Pachnie mi to KODem. Znów chcecie nabrać niegramotnych lemingów na iPhone,,,,,,, tylko dla kogo tym razem????? Dla Broniarza???..
        W sumie to ja się nie czepiam, każdy ma prawo robić z własną kasa to co uważa za słuszne. Chciałem się wyłącznie podzielić swoimi przemyśleniami.
        • pies.na.czarnych Re: to był mój pomysł 12.04.19, 21:07
          > Pachnie mi to

          Smrod zgilych kartofli przeslania ci wszystkie inne zapachy.
          • lech1966 Re: to był mój pomysł 12.04.19, 21:38
            pies.na.czarnych napisała:

            > > Pachnie mi to
            >
            > Smrod zgilych kartofli przeslania ci wszystkie inne zapachy.

            No co ty? Kartofle wcale nie śmierdzą jakoś dokuczliwie, ( chyba że brukselskie bardziej śmierdzą). Widać od razu że masz kiepskie POwonienie. Lemingi moim zdaniem śmierdzą najbardziej, zwłaszcza te spocone jak Chlebowski..

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka