Dodaj do ulubionych

Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę?

20.08.19, 18:32
Gdzie upublicznienie list poparcia sędziów kandydatów na sędziów do KRS?
Kaczyński nie igraj z narodem, bo pępkiem świata nie jesteś!
Obserwuj wątek
    • erte2 Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 20.08.19, 18:38
      weteran-czasu napisał:
      Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę?
      Gdzie upublicznienie list poparcia sędziów kandydatów na sędziów do KRS?


      Są trzy możliwości:
      1. Tych list po prostu nie ma.
      2. Listy są niepełne i nie spełniają wymaganych kryteriów.
      3. Są na nich nazwiska tak już skompromitowane że ujawnienie ich byłoby strzałem samobójczym.
      • weteran-czasu Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 20.08.19, 18:43
        No tak, ale zaniechanie wykonania wyroku NSA rodzi określone prawem sankcje w stosunku do konkretnych osób.
        Termin wykonania wyroku NSA też jest określony prawnie i dawno już został przekroczony.
        Gdyby to dotyczyło zwykłego IXińskiego, to już dawno byłby pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
        • sverir Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 21.08.19, 08:10
          " No tak, ale zaniechanie wykonania wyroku NSA rodzi określone prawem sankcje w stosunku do konkretnych osób"

          A kto niby te sankcje nałoży i je wyegzekwuje?
          • stasi1 Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 21.08.19, 09:12
            Nowa władza, o ile będzie nowa władza. Dlatego tak Jarek chce wygrać następne wybory. Bo jak nie to połowa pisowców trafi za kratki. Później już będzie pozamiatane i jak nie przyjdzie wielki kryzys to Jarek będzie rządził do końca swoich dni
            • sverir Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 21.08.19, 12:07
              "Nowa władza, o ile będzie nowa władza"

              Nigdy tego nie zrobi. PiS stworzył system, w którym partia rządząca trzęsie krajem i jest nietykalna. Które z naszych ugrupowań dobrowolnie z tego zrezygnuje?
              • stasi1 Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 21.08.19, 21:19
                Trudno powiedzieć. Jednak PO zrezygnowało z funkcji prokuratora i dało go pisowcowi. Zresztą dużo władzy można wykorzystać w celach postawienia przeciwników w stan oskarżenia, zgodnie z obowiązującym prawem. Nikt nie będzie krzyczał że się stosuje prawo zgodnie z prawem
                • x2468 Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 21.08.19, 21:23
                  Zrezygnowalo rowniez z TVP i "suzb" (do czasu).
                • sverir Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 21.08.19, 23:30
                  "Jednak PO zrezygnowało z funkcji prokuratora i dało go pisowcowi"

                  Że komu?
                  • stasi1 Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 22.08.19, 09:07
                    Przeczytaj sobie wpisy które były tutaj jak powołano Seremetiewa na prokuratora. Prawie wszyscy że to pisowiec
                    • sverir Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 22.08.19, 14:06
                      "Przeczytaj sobie wpisy które były tutaj(...)"

                      I co, wg Ciebie to forum ma moc orzekania o poglądach człowieka? Ja tyle zaufania nie mam.
                      • stasi1 Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 23.08.19, 16:44
                        Nie ale cóż opinia ludzi też się liczy. A co do Seremietietia to nie sądzisz chyba że LK wybrał bardziej platformianego prokuratoru niż pisowskiego
                        • sverir Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 23.08.19, 23:10
                          "Nie ale cóż opinia ludzi też się liczy"

                          Raczej nie w takim przypadku. Poglądy człowieka to nie wynik głosowania na forum.

                          "A co do Seremietietia to nie sądzisz chyba że LK wybrał bardziej platformianego prokuratoru niż pisowskiego"

                          Pisowscy prokuratorzy nie otrzymali od ówczesnej KRS ani jednego głosu. Jeśli więc można w tych kategoriach postrzegać, to że raczej wybrał mniej platformianego z dwóch.
                          • stasi1 Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 26.08.19, 07:43
                            Nie wiem ale dla odmiany dość często znajomy pisowiec go cytował. A mogli poczekać trochę dłużej aż LK skończy kadencję
                            • sverir Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 26.08.19, 08:10
                              "Nie wiem ale dla odmiany dość często znajomy pisowiec go cytował"

                              Czyli Seremet nie był taki zły, skoro mogli go cytować znajomi różnych opcji:)

                              "A mogli poczekać trochę dłużej aż LK skończy kadencję"

                              Co by to dało? Przecież i tak to KRS musiała najpierw ocenić kandydata. Lech Kaczyński nie miał tutaj wielkiego wyboru.
                            • spokojny.zenek Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 26.08.19, 15:17
                              O Seremecie żadną miarą nie da się powiedzieć, że był pisowcem. A choćby nawet ktoś próbował się jakichś elementów doszukiwać, to skończyło się to definitywnie i nieodwołalnie już na samym początku jego kadencji, kiedy od PiSu mógł liczyć tylko na wściekłą wrogość.
                              W okresie swojego urzędowania LK wręczał na przykład awanse sędziowskie (setki). I profesorskie. Czy ci, którym je wręczał to tez "pisowcy"? Bo akurat wtedy odpowiedni gremium sfinalizowało odpowiednia procedurę?
                              • stasi1 Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 27.08.19, 07:34
                                Ale na początku coś obiecał że zostawi jakiś prokuratorów na stanowiskach na których zależało PiSowi. Ale głowy nie daję.
                                www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1653236,1,odchodzi-andrzej-seremet-pierwszy-i-ostatni-prokurator-generalny.read
                                • sverir Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 27.08.19, 08:37
                                  "Ale na początku coś obiecał że zostawi jakiś prokuratorów na stanowiskach na których zależało PiSowi"

                                  Co jeszcze nie oznacza samo przez się,że był pisowcem. Był po prostu tak apolityczny, jak mu pozwalało na to prawo.
                    • spokojny.zenek Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 22.08.19, 14:14
                      Startujesz w konkursie na największą brednię tego forum?
    • witek.bis Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 21.08.19, 09:31
      Lada moment Iwaniec tak doje.ie prezesowi NSA, że wszyscy zapomną i o tych listach, i o tym wyroku.
    • eiran Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 21.08.19, 09:35
      Nigdy.
      Listy poparcia są w znaczącej części sfałszowane i PiS nie może ich ujawnić.
      • witek.bis Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 21.08.19, 09:48
        Taki Rzepliński mógłby się zdziwić, że jednak wziął i ich poparł. A Nawackiego to nawet trzy razy.
    • taniarada Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 21.08.19, 09:53
      Ostro pracujesz wytyrany.By obrzydzić PIS.Ale próżne nadzieje.W cyklach PIS wygrywa.Amen.
      • weteran-czasu Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 21.08.19, 11:01
        Co to znaczy obrzydzić PiS?
        Jest wyrok NSA czy go nie ma?
        Jest i należy go niezwłocznie wykonać, jak to jest w sentencji napisane.
        Niezwłocznie w prawie oznacza, że należy go wykonać natychmiast.
        Nie dziwię się, że ta zgraja łamie prawo. Przecież nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni.
        • sverir Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 21.08.19, 23:36
          Za mówienie, że wyrok sądu trzeba wykonać, to traci się poparcie PiS. Dlatego koleżanka z Olgino upiera się, że nie trzeba.
          • yadaxad Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 21.08.19, 23:50
            No i nie daj bóg, aby pis nie wygrał. Przekroczył "czerwoną linię" i niech to wypije.
    • man_sapiens Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 24.08.19, 00:00
      > Kaczyński nie igraj z narodem, bo pępkiem świata nie jesteś!

      Ależ skąd, jakim tam pępkiem. Jarosław K. jest Słońcem Narodów, tak, jak jego wzór - Josip Wissarionowicz Dżugaszwili, aka Stalin.
      • no-popis Słońce....Peru 26.08.19, 17:38
        man_sapiens napisał:

        > > Kaczyński nie igraj z narodem, bo pępkiem świata nie jesteś!
        >
        > Ależ skąd, jakim tam pępkiem. Jarosław K. jest Słońcem Narodów, tak, jak jego w
        > zór - Josip Wissarionowicz Dżugaszwili, aka Stalin.
        Słońce w tytule dla wybotnej postaci tej tysiąclatki jest zastrzeżone dla Stalina, Mao, Kim Ir Sena i Tuska jako tytularnego Słońca Peru .
    • m.c.hrabia Re: Kiedy wykonanie wyroku NSA przez PiSwładzę? 26.08.19, 15:26
      jakiego wyroku , jakiś chłystek go wydał, przecież kieszonkowy fuhrerek nie zatwierdził to niech sądy i tym podobna horoła się wali.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka