Dodaj do ulubionych

Zdziwienie.

24.01.20, 11:10
Zdumiałem się, że pisowska KRS wprowadziła już piećsetkę "swoich" sędziów do obrotu prawniczego. Tempo naprawdę imponujące. Zważywszy, że nie wszyscy oni są fagasami Ziobry tylko normalnie chcieli się dostać do tej "uprzywilejowanej kasty", to w porównaniu z 10 tys korpusem sędziowskim niewielki procent.

Łajdactwo pisowskie tego naboru będzie można łatwo zlokalizować jeżeli wbrew uchwale SN nie powstrzymają się od orzekania w procesach. Teraz oni są pod największą presją.

Jakby na to nie patrzyć, to swołocz pisowska jest mocno poraniona po tej bijatyce i stąd ich wrzask o pomoc do suwerena. Tzn tej części pozbawionej zdolności rozumowania. Ale syf, tylko Kaczuś lubi takie zabawy. Naprawdę ciekawe jak sobie z tym poradzą. Najbardziej ucierpi Duduś i jego Lolita. Tfu, Agata.
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: Zdziwienie. 24.01.20, 11:15
   > Łajdactwo pisowskie tego naboru będzie można łatwo zlokalizować jeżeli wbrew uchwale SN nie powstrzymają się od orzekania w procesach.

   Masz racje. To będzie papierkiem lakmusowym swołoczy.

   --
   Uwaga szczur!
   • haen2010 Re: Zdziwienie. 24.01.20, 15:06
    Muszę uściślić. Podobno tylko 360 już w "orzekaniu". Dwustu czeka na fascimile Dudusia. Spora produkcja.

    Pierwsza jaskółka - jakaś pisowska sędzina z tych w SN już zrezygnowała z kontynuacji procesu.

    Drugą jest wreszcie pierwsza kara sądowa. Grzywna dla pisowskiej lafiryndy olewającej wyroki sądowe. Tego już ze swojego CV nie wykreśli. Ruda jest finished, tylko nie zdaje sobie z tego sprawy.
  • spokojny.zenek Re: Zdziwienie. 24.01.20, 15:17
   haen2010 napisał:

   > Zdumiałem się, że pisowska KRS wprowadziła już piećsetkę "swoich" sędziów do ob
   > rotu prawniczego.

   Chodzi o osoby, które dostały nominacje w ramach awansów (czyli były wcześniej sędziami) oraz asesorów (czyli młodych ludzi, którzy po prosu skończyli Szkołę i nie bardzo mogły asesury ot tak nie przyjąć).

   > Tempo naprawdę imponujące.

   Cztery lata. Nic niezwykłego. To jakieś pisowskie urojenie, że "nic się nie zmienia" i rzekomo orzekają głównie mianowani sto lat temu. Tak nie jest.

   > Łajdactwo pisowskie tego naboru

   To nie jest nabór, bo bardzo niewielu jest takich, którzy przyszli z prokuratury, adwokatury czy radcostwa. To są awanse, często zresztą dość fikcyjne, bo to są nierzadko sędziowie, którzy na delegacji już od lat orzekali w danym sądzie a teraz tylko dostali formalny papier, inne literki przed nazwiskiem i podwyżkę.

   > Jakby na to nie patrzyć, to swołocz pisowska jest mocno poraniona po tej bijaty
   > ce i stąd ich wrzask o pomoc do suwerena.

   To prawda, ale trudno z tego wyciągać jakieś podstawy do optymizmu.

   • haen2010 Re: Zdziwienie. 24.01.20, 15:37
    Nie bardzo rozumiem. Czy Duduś podpisuje również awanse sędziowskie? Czy tylko wręcza nominację do "kasty uprzywilejowanych" ? A resztę załatwia Zbyńcio?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka