Dodaj do ulubionych

Wirusowe testy.

16.03.20, 10:04
Jeszcze nie podpadam pod komplet COVID. Ale chciałem się dowiedzieć, jak mi się przydarzy - gdzie mam się zgłosić po diagnozę na mój problem. Czyli po prostu na test.

Zadzwoniłem na rządowe info 800 190 590. Nagranie pani poinformowało, że jestem 50+ i postarają się oddzwonić.

Przejrzałem co mogłem w sieci. Nigdzie nie znalazłem takiej informacji. Podobno kwalifikują takich na izbach przyjęć. Ale które to szpitale - żadnej informacji. To Warszawa, miasto stołeczne. Czyżby gigant kolejka co 2 metry z prośbą o wykonanie testu. A może tylko dla VIPów?
Obserwuj wątek
      • haen2010 Re: Wirusowe testy. 16.03.20, 10:27
        Nie było szans. Wszystkie ewentualności z nagrania. Trudno rozmawiać z magnetofonem. A ja tylko chciałem się dowiedzieć co mam robić gdy złapie mnie katar z gorączką.

Ja to pewnie sobie poradzę, ale ten uwielbiany przez PiS i Dudusia moher? Pojęcia nie mam.
        • qinto Re: Wirusowe testy. 16.03.20, 11:01
          haen2010 napisał:

> Nie było szans. Wszystkie ewentualności z nagrania. Trudno rozmawiać z magnetof
          > onem. A ja tylko chciałem się dowiedzieć co mam robić gdy złapie mnie katar z g
          > orączką.
          >
          > Ja to pewnie sobie poradzę, ale ten uwielbiany przez PiS i Dudusia moher? Pojęc
          > ia nie mam.

Wzruszająca jest twoja troska o pisowski moher.
          Jak i twoja pewność, że sobie poradzisz.
          Na razie jesteś mocny w gębie, przyjdzie czas, że zastanowisz się po co w ogóle stukasz w klawiaturę.

--
          Woda wściekle bije w wał, a wał stoi tak, jak stał.
        • j-k takie czasy... magnetofonowe... :) 16.03.20, 14:49
          haen2010 napisał:
          > Nie było szans. Wszystkie ewentualności z nagrania. Trudno rozmawiać z magnetof
          > onem. A ja tylko chciałem się dowiedzieć....

- ja tez chcialem sie tylko dowiedziec, co i kiedy z tymi przeksztalceniami wlasnosciowymi (tez W-wa)

od tygodnia tam dzwonie i tez rozmawiam tylko z magnetofonem...
      • haen2010 Re: Wirusowe testy. 17.03.20, 05:43
        meflstofeles napisał:

> Chcesz jechać na test do naszego szpitala, życie Ci niemiłe ?

Gdzieś w potrzebie trzeba pojechać.Chociaż coraz więcej informacji, że to pozbawione sensu. Nie chcą badać nawet tych na kwarantannie. Pisowskie państwo.

wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-corka-zakazonej-kobiety-musialam-prosic-by-mnie-zbadali/njthnyv
    • rzewuski1 Re: Wirusowe testy. 16.03.20, 10:33
      Im mniej testów tym mniej zarażonych.
      Proste i genialne jak wszystko co wymyśli gensek z Żoliborza.

--
      Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć.
      Stanisław Lem
      • qinto Re: Wirusowe testy. 16.03.20, 11:03
        rzewuski1 napisał:

> Im mniej testów tym mniej zarażonych.
        > Proste i genialne jak wszystko co wymyśli gensek z Żoliborza.
        >

Tia.... bo w UE, wykonują test od razu na życzenie i wszystkim.
        Możesz wykonać test w poniedziałek, który będzie negatywny, następny wykonany w czwartek może być pozytywny.

--
        • snajper55 Re: Wirusowe testy. 16.03.20, 12:28
          qinto napisał:

> rzewuski1 napisał:
          >
          > > Im mniej testów tym mniej zarażonych.
          > > Proste i genialne jak wszystko co wymyśli gensek z Żoliborza.
          > >
          >
          >
          > Tia.... bo w UE, wykonują test od razu na życzenie i wszystkim.
          > Możesz wykonać test w poniedziałek, który będzie negatywny, następny wykonany w
          > czwartek może być pozytywny.

To tak jak z temperaturą. Dziś możesz mieć normalną a jutro podwyższoną. Uważasz ze dlatego nie ma sensu jej mierzyć?

S.
          --
          Sukces PiS! Spada liczba chorych na raka. Gdyż szybko umierają.
    • pies.na.czarnych Re: Wirusowe testy. 16.03.20, 11:47
      Test na koronawirusa objęty tajemnicą państwową.

Testy na obecność koronawirusa są słabo dostępne dla chorych, nawet lekarze i personel medyczny nie mają możliwości sprawdzenia, czy zostali zarażeni. To świadoma strategia rządu czy skutek braku testów?

Po państwowym zamówieniu na dostawę testów za 3,5 mln zł w spółce Blirt związanej z Jerzym Milewskim, byłym radnym PiS z Gdańska i doradcą prezydenta Andrzeja Dudy, 5 marca zapytaliśmy instytucje rządowe, ile testów kupiły, od kogo, jaka była ich cena i skuteczność deklarowana przez producenta. Doświadczenia chińskie wskazywały, że ...

trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25789945,test-na-koronawirusa-objety-tajemnica-panstwowa.html#s=BoxWyboImg1

--
      Uwaga szczur!
    • no-popis jak to drzewiej bywało i gdzie wtedy byłeś ? 16.03.20, 16:14
      Pandemia grypy tzw świńskiej A/H1N1v w latach 2009–2010 za władzy miłościwie panującego Króla Europy i księżniczki Kopacz jako ministra zdrowia . W Polsce zmarły wtedy 182 osoby (dane GIS lipiec 2010)
      Polska była jednym z nielicznych krajów, którego rząd nie zakupił tej szczepionki.

--
      Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
      www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
      www.facebook.com/pietkin.kres/videos/141860470643536/
      • no-popis wtedy 16.03.20, 16:34
        no-popis napisała:

> Pandemia grypy tzw świńskiej A/H1N1v w latach 2009–2010 za władzy miłościwie p
        > anującego Króla Europy i księżniczki Kopacz jako ministra zdrowia . W Polsce zm
        > arły wtedy 182 osoby (dane GIS lipiec 2010)
        > Polska była jednym z nielicznych krajów, którego rząd nie zakupił tej sz
        > czepionki.
        Wtedy szczepionki na H1N1 nie zakupiły rządy tylko Łotwy i Polski. Pozostałe kraje UE szczepionkę zakupiły.
        Przypomnieć co wteyd pisały leminże tr o lle dzisiaj tak NADwrażliwe :)

--
        • margit49 Re: wtedy 16.03.20, 17:25
          no-popis napisała:

> no-popis napisała:
          >
          > > Pandemia grypy tzw świńskiej A/H1N1v w latach 2009–2010 za władzy miłośc
          > iwie p
          > > anującego Króla Europy i księżniczki Kopacz jako ministra zdrowia . W Pol
          > sce zm
          > > arły wtedy 182 osoby (dane GIS lipiec 2010)
          > > Polska była jednym z nielicznych krajów, którego rząd nie zakupił
          > tej sz
          > > czepionki.
          > Wtedy szczepionki na H1N1 nie zakupiły rządy tylko Łotwy i Polski. Pozostałe kr
          > aje UE szczepionkę zakupiły.
          > Przypomnieć co wteyd pisały leminże tr o lle dzisiaj tak NADwrażliwe :)
          >
          błędne wnioski wysuwasz - bo jeśli wtedy nie kupiono, to teraz też trzeba tym się kierować? i nie kupować testów? Czy wy pisi jesteście aż tak zakompleksieni?
          Szczepionki jeszcze nie ma, ale są testy i póki co, teraz są najważniejsze, trzeba je zakupić, a nie kombinować
          • no-popis Re: wtedy 16.03.20, 17:54
            margit49 napisała:

> no-popis napisała:
            >
            > > no-popis napisała:
            > >
            > > > Pandemia grypy tzw świńskiej A/H1N1v w latach 2009–2010 za władzy
            > miłośc
            > > iwie p
            > > > anującego Króla Europy i księżniczki Kopacz jako ministra zdrowia .
            > W Pol
            > > sce zm
            > > > arły wtedy 182 osoby (dane GIS lipiec 2010)
            > > > Polska była jednym z nielicznych krajów, którego rząd nie zakupi
            > ł

> > tej sz
            > > > czepionki.
            > > Wtedy szczepionki na H1N1 nie zakupiły rządy tylko Łotwy i Polski. Pozost
            > ałe kr
            > > aje UE szczepionkę zakupiły.
            > > Przypomnieć co wteyd pisały leminże tr o lle dzisiaj tak NADwrażliwe :)
            > >
            > błędne wnioski wysuwasz - bo jeśli wtedy nie kupiono, to teraz też trzeba tym
            > się kierować? i nie kupować testów? Czy wy pisi jesteście aż tak zakompleksie
            > ni?
            > Szczepionki jeszcze nie ma, ale są testy i póki co, teraz są najważniejsze, t
            > rzeba je zakupić, a nie kombinować
            NIe jestem z pisu a tylko wyśmiewam hipokrytów.
            Wtedy też szczepionki trzeba było kupić a nie kombinować.
            Kali wtedy nie kupić a teraz Kali każe kupić :)

--
            • ukos Re: wtedy 16.03.20, 20:31
              no-popis napisała:

> NIe jestem z pisu a tylko wyśmiewam hipokrytów.
              > Wtedy też szczepionki trzeba było kupić a nie kombinować.
              > Kali wtedy nie kupić a teraz Kali każe kupić :)

Srutututu kawał drutu. PiSSi baran nie odróżnia TESTU od niepewnej SZCZEPIONKI. Po prostu, najukochańszy Panie, PrezesPanie, mój Panie, ja, yes-PiSS, już bieżę z pomocą.
              --
              WyPAD 2020!
              • don.kichote Łżesz! 16.03.20, 23:30
                ukos napisał:

> Srutututu kawał drutu. PiSSi baran nie odróżnia TESTU od niepewnej SZ
                > CZEPIONKI
                . Po prostu, najukochańszy Panie, PrezesPanie, mój Panie, ja, yes-
                > PiSS, już bieżę z pomocą.

Szczepionek nie kupiono nie dlatego, że były niepewne - bo w tym czasie nikt o tym nie wiedział i prawie cała Europa kupiła - lecz dlatego, że "Tuskowo-Kopaczowa" kasa, świeciła pustkami!
                Nie przeszkodziło to jednak "dzielnej" minister, wypiąć pierś pod order, kiedy już po opanowaniu wirusa okazało się, że owe - warte grube miliardy szczepionki - o kant doopy można potłuc...

--
                Na ignorancje lekarstwem są książki, na głupotę - strzelba i szpadel
                • margit49 Re: Łżesz! 17.03.20, 01:01
                  don.kichote napisał:

> Nie przeszkodziło to jednak "dzielnej" minister, wypiąć pierś pod order, kiedy
                  > już po opanowaniu wirusa okazało się, że owe - warte grube miliardy szczepionki
                  > - o kant doopy można potłuc...
                  >
                  Miała do tego prawo, bo oficjalnie wzięła odpowiedzialność na siebie
                  wiadomosci.wp.pl/kopacz-szczepionek-nie-bedzie-biore-odpowiedzialnosc-6036291368080513a
            • margit49 Re: wtedy 17.03.20, 00:57
              no-popis napisała:

> NIe jestem z pisu a tylko wyśmiewam hipokrytów.
              > Wtedy też szczepionki trzeba było kupić a nie kombinować.
              > Kali wtedy nie kupić a teraz Kali każe kupić :)
              >
              to wyśmiewaj tych pisowskich hipokrytów, którzy krytykowali Kopacz, a teraz to ma być wzorzec? Zresztą Kopacz przyjęła na siebie odpowiedzialnoś. Za błędy , które w skutkach okażą się bardziej tragiczne, Pis obarczy odpowiedzialnością Tuska,Unię,cały świat i 123 lata zaborów. I jak mantrę powtórzy-bo Kopacz nie kupiła szczepionek przeciwko świńskiej grypie

wiadomosci.wp.pl/kopacz-szczepionek-nie-bedzie-biore-odpowiedzialnosc-6036291368080513a
              www.se.pl/wiadomosci/polska/kopacz-miaa-racje-aa-YuHc-Dedh-QCVF.html
              • no-popis Re: wtedy 17.03.20, 05:19
                margit49 napisała:

> no-popis napisała:
                >
                > > NIe jestem z pisu a tylko wyśmiewam hipokrytów.
                > > Wtedy też szczepionki trzeba było kupić a nie kombinować.
                > > Kali wtedy nie kupić a teraz Kali każe kupić :)
                > >
                Zresztą Kopacz przyjęła na siebie odpowiedzialność.
                Jaką odpowiedzialność sprecyzuj :)
                > które w skutkach okażą się bardziej tragiczne, Pis obarczy odpowiedzialnością T
                > uska,Unię,cały świat i 123 lata zaborów. I jak mantrę powtórzy-bo Kopacz nie k
                > upiła szczepionek przeciwko świńskiej grypie
                Boli ! To widać. Musi boleć.
                Zaborcy nie są alternatywą do przejęcia władzy więc PO co ta gimnazjalna demagogia:) Natomiast Kopacz jest oferowaną alternatywą władzy dla obecnej władzy a więc sens porównywania jak najbardziej jest. Logiczne !
                --
      • qinto Re: jak to drzewiej bywało i gdzie wtedy byłeś ? 16.03.20, 17:40
        no-popis napisała:

> Pandemia grypy tzw świńskiej A/H1N1v w latach 2009–2010 za władzy miłościwie p
        > anującego Króla Europy i księżniczki Kopacz jako ministra zdrowia . W Polsce zm
        > arły wtedy 182 osoby (dane GIS lipiec 2010)
        > Polska była jednym z nielicznych krajów, którego rząd nie zakupił tej sz
        > czepionki.

Bo nie było "piniendzy" - nawet w Zakopanem.

--
        • qinto Re: jak to drzewiej bywało i gdzie wtedy byłeś ? 17.03.20, 06:31
          lackzadek napisał:

> no-popis napisała:
          >
          > > Polska była jednym z nielicznych krajów, którego rząd nie zakupił
          > tej sz
          > > czepionki.
          > >
          > >
          > W Polsce w ciągu doby umiera ponad 300 osób na nowotwory.
          > Rząd wielkości nieporównywalny.

Zapomniałeś, że około 100 ludzi ginie miesięcznie w wypadkach drogowych, ponad 100 umiera na choroby układu krążenia i ze starości. Żonglerka cyframi jednak nic nie daje. Chorzy na raka, na choroby krążenia nie zarażają innych, wirus przenosi się z jednego zakażonego na kolejne osoby.
          Weź młotek i ciastko do ręki, stuknij się mocno młotkiem w czoło i natychmiast ugryź ciastko, ból który odczujesz
          możesz ocenić różnie jako skutek uderzenia jak również ugryzienia ciastka. Wybieraj.

--
    • haen2010 Wyczuwam tu małe nieporozumienie. 16.03.20, 18:09
      haen2010 napisał:

> Jeszcze nie podpadam pod komplet COVID. Ale chciałem się dowiedzieć, jak mi się
      > przydarzy - gdzie mam się zgłosić po diagnozę na mój problem. Czyli po prostu
      > na test.
      >
      > Zadzwoniłem na rządowe info 800 190 590. Nagranie pani poinformowało, że jestem
      > 50+ i postarają się oddzwonić.

Nie chodziło o mój leciwy wiek. Byłem w tym info po prostu 50+ w kolejce po banalną informację. Praktycznie zero. Takie rzeczy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka