Dodaj do ulubionych

To jest jednak państwo z tektury

24.03.20, 13:02
Zyski ważniejsze niż zdrowie. Amazon kompletnie olewa restrykcje i nikt z tym nic nie robi. Za opuszczenie kwarantanny grozi wysoki mandat, a tu co się dzieje? Znowu PIP pracy nałoży jak kiedyś mandat 1000 złotych? To państwo jest silne wobec słabych, ale słabe wobec silnych.

wpolityce.pl/polityka/492659-zandberg-domaga-sie-reakcji-premiera-ws-amazona
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 13:09
      jureek napisał:

      > Zyski ważniejsze niż zdrowie. Amazon kompletnie olewa restrykcje i nikt z tym n
      > ic nie robi. Za opuszczenie kwarantanny grozi wysoki mandat, a tu co się dzieje
      > ? Znowu PIP pracy nałoży jak kiedyś mandat 1000 złotych? To państwo jest silne
      > wobec słabych, ale słabe wobec silnych.
      >
      > wpolityce.pl/polityka/492659-zandberg-domaga-sie-reakcji-premiera-ws-amazona

      Ktore restrykcje olewa Amazon? Czy to Amazon zachowuje się nieodpowiedzialnie, czy jego pracownicy?

      S.
      • jureek Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 13:14
        snajper55 napisał:

        > Ktore restrykcje olewa Amazon? Czy to Amazon zachowuje się nieodpowiedzialnie,
        > czy jego pracownicy?

        Teoretyk od siedmiu boleści. Pracowałeś Ty kiedyś, człowieku? Wiesz, jak wygląda koniec zmiany w zakładzie?
        • nazimno Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 13:19
          Snajper widzi klawiaturę i ekran.
          Interesuje się treścią na ekranie.
          Taki job.
        • taniarada Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 13:28
          jureek napisał:

          > snajper55 napisał:
          >
          > > Ktore restrykcje olewa Amazon? Czy to Amazon zachowuje się nieodpowiedzia
          > lnie,
          > > czy jego pracownicy?
          >
          > Teoretyk od siedmiu boleści. Pracowałeś Ty kiedyś, człowieku? Wiesz, jak wygląd
          > a koniec zmiany w zakładzie?
          Co chcesz od chłopa ?Ostro pracuje na wszystkich forach.Nie widać tego?Powinien dostać dodatek za pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia.A atakują go tu wszyscy .Z różnych opcji politycznych oraz katolicy.A on sam bidulek.🤣
        • sverir Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 14:51
          "Teoretyk od siedmiu boleści. Pracowałeś Ty kiedyś, człowieku? Wiesz, jak wygląda koniec zmiany w zakładzie?"

          A w ilu "fabrykach" Ty pracowałeś na zachodzie?
          • jureek Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 15:09
            sverir napisał:

            > A w ilu "fabrykach" Ty pracowałeś na zachodzie?

            W betoniarni i w sortowni paczek. A czemu pytasz?
            • sverir Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 17:53
              " W betoniarni i w sortowni paczek. A czemu pytasz? "

              Uderzę się w pierś - bo źle przeczytałem:) Przepraszam serdecznie.
              • jureek Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 18:28
                sverir napisał:

                > " W betoniarni i w sortowni paczek. A czemu pytasz? "
                >
                > Uderzę się w pierś - bo źle przeczytałem:) Przepraszam serdecznie.

                Nie ma sprawy. Ja się tej pracy nie wstydzę.
                • eiran Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 18:32
                  Moim skromnym zdaniem sverir odczytał "zachodzie" zamiast "zakładzie". Nie ma tu nic o wstydzie czy dumie.
          • taniarada "Kichaj na menadżera 24.03.20, 17:31
            sverir napisał:

            > "Teoretyk od siedmiu boleści. Pracowałeś Ty kiedyś, człowieku? Wiesz, jak wyglą
            > da koniec zmiany w zakładzie?"
            >
            > A w ilu "fabrykach" Ty pracowałeś na zachodzie?
            Zanim zabierzesz głos to najpierw coś przeczytaj .Polecam to .www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://plus.gloswielkopolski.pl/pracownicy-apeluja-ale-amazon-nie-zamierza-zamykac-magazynow-pod-poznaniem-ruszyla-akcja-kichaj-na-menadzera/ar/c3-14873885&ved=2ahUKEwiFnLaNxLPoAhV55KYKHep_AOIQqOcBMBB6BAgGEAg&usg=AOvVaw05VtPwHxAxAiTZMoavg63W&cshid=1585067424324
        • snajper55 Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 15:12
          jureek napisał:

          > snajper55 napisał:
          >
          > > Ktore restrykcje olewa Amazon? Czy to Amazon zachowuje się nieodpowiedzia
          > lnie,
          > > czy jego pracownicy?
          >
          > Teoretyk od siedmiu boleści. Pracowałeś Ty kiedyś, człowieku? Wiesz, jak wygląd
          > a koniec zmiany w zakładzie?

          A wiesz jak wygląda tłok w autobusie? Oczywiście właściciel autobusu jest winny?

          S.
          • jureek Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 15:23
            snajper55 napisał:

            > A wiesz jak wygląda tłok w autobusie? Oczywiście właściciel autobusu jest winny

            Piszesz o autobusach Amazona dowożących pracowników? Tak, jeżeli podczas epidemii i w sytuacji tłoku w autobusie i w szatni, każe on nadal przychodzić ludziom do pracy, to jest winny.
          • taniarada Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 17:28
            snajper55 napisał:

            > jureek napisał:
            >
            > > snajper55 napisał:
            > >
            > > > Ktore restrykcje olewa Amazon? Czy to Amazon zachowuje się nieodpow
            > iedzia
            > > lnie,
            > > > czy jego pracownicy?
            > >
            > > Teoretyk od siedmiu boleści. Pracowałeś Ty kiedyś, człowieku? Wiesz, jak
            > wygląd
            > > a koniec zmiany w zakładzie?
            >
            > A wiesz jak wygląda tłok w autobusie? Oczywiście właściciel autobusu jest winny
            > ?
            >
            > S.
            Trzaskowski ile można pisać.
    • taniarada Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 13:23
      Ludzie myślą że są nieśmiertelni.Coś tam chrzanią w telewizji .Przecież nic się nie dzieje.Mnie to nie dotyczy . O ile czytam to Zandberg wojuje z firmą Amazon od roku 2018. Trzymajcie komunistów z daleka od gospodarki i przedsiębiorstw - jeden ustrój błogości wszelakiej, w którym papier toaletowy był dobrem nieosiągalnym, już zbudowali.Siema Juras.
    • pies.na.czarnych Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 13:24
      Faktycznie to jest skandaliczne.
    • jureek Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 13:30
      A tutaj korporacyjne blablabla:
      "Wspieramy naszego pracownika, który został poddany kwarantannie. Od kiedy pojawiło się w Polsce zagrożenie epidemiczne, ściśle współpracujemy z lokalnymi władzami i proaktywnie reagujemy na zaistniałą sytuację. Zapewniamy obsługę klientów, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo współpracowników i przestrzegając wszystkich wytycznych lokalnych instytucji, które dotyczą funkcjonowania naszych obiektów. Proaktywnie wdrożyliśmy wiele rozwiązań mających na celu ochronę naszych pracowników"

      Na filmie widać, jak to wygląda w rzeczywistości.



      • taniarada Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 13:49
        jureek napisał:

        > A tutaj korporacyjne blablabla:
        > "Wspieramy naszego pracownika, który został poddany kwarantannie. Od kiedy poja
        > wiło się w Polsce zagrożenie epidemiczne, ściśle współpracujemy z lokalnymi wła
        > dzami i proaktywnie reagujemy na zaistniałą sytuację. Zapewniamy obsługę klient
        > ów, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo współpracowników i przestrzegając wszy
        > stkich wytycznych lokalnych instytucji, które dotyczą funkcjonowania naszych ob
        > iektów. Proaktywnie wdrożyliśmy wiele rozwiązań mających na celu ochronę naszyc
        > h pracowników"
        >
        > Na filmie widać, jak to wygląda w rzeczywistości.
        >
        > Pracowników Amazona wspiera poznański poseł, Franciszek Sterczewski, który zaapelował do wojewody wielkopolskiego z prośbą o podjęcie działań w celu zaprzestania działalności magazynów Amazona.
        >www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://plus.gloswielkopolski.pl/pracownicy-apeluja-ale-amazon-nie-zamierza-zamykac-magazynow-pod-poznaniem-ruszyla-akcja-kichaj-na-menadzera/ar/c3-14873885&ved=2ahUKEwiCkP2fkrPoAhUH_SoKHSPVCmIQxfQBMBd6BAgDEAQ&usg=AOvVaw05VtPwHxAxAiTZMoavg63W&cshid=1585054128143
      • snajper55 Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 15:20
        jureek napisał:

        > A tutaj korporacyjne blablabla:
        > "Wspieramy naszego pracownika, który został poddany kwarantannie. Od kiedy poja
        > wiło się w Polsce zagrożenie epidemiczne, ściśle współpracujemy z lokalnymi wła
        > dzami i proaktywnie reagujemy na zaistniałą sytuację. Zapewniamy obsługę klient
        > ów, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo współpracowników i przestrzegając wszy
        > stkich wytycznych lokalnych instytucji, które dotyczą funkcjonowania naszych ob
        > iektów. Proaktywnie wdrożyliśmy wiele rozwiązań mających na celu ochronę naszyc
        > h pracowników"
        >
        > Na filmie widać, jak to wygląda w rzeczywistości.

        Na filmie widać że których wytycznych Amazon nie przestrzega?

        S.
        • jureek Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 15:24
          snajper55 napisał:

          > Na filmie widać że których wytycznych Amazon nie przestrzega?

          Ty masz akcje Amazona, że tak się rzucasz?
        • pies.na.czarnych Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 15:25
          Choćby zachowanie odległości minimum 1,5 metra. Nie zauważyłeś?
          • jureek Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 15:31
            pies.na.czarnych napisała:

            > Choćby zachowanie odległości minimum 1,5 metra. Nie zauważyłeś?

            Zaraz Ci teoretyk odpowie, że to pracownicy winni, że takiej odległości nie zachowują.
          • sverir Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 17:52
            " Choćby zachowanie odległości minimum 1,5 metra. Nie zauważyłeś?"

            To pracownicy - a Amazon?
    • sverir Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 14:56
      " Za opuszczenie kwarantanny grozi wysoki mandat, a tu co się dzieje?"

      Idąc tropem mandatów, to pracownicy też by ten mandat dostali. Ale generalnie masz rację - to państwo jest słabe wobec silnych. I zawsze było, bo za dużo interesów robią politycy.
      • qinto Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 15:01
        sverir napisał:

        > " Za opuszczenie kwarantanny grozi wysoki mandat, a tu co się dzieje?"
        >
        > Idąc tropem mandatów, to pracownicy też by ten mandat dostali. Ale generalnie m
        > asz rację - to państwo jest słabe wobec silnych. I zawsze było, bo za dużo inte
        > resów robią politycy.


        Co proponujesz sverir?
        Pytam bez cienia złośliwości czy ironii?
        Przecież wiesz jakie restrykcje wprowadzili Włosi,Francuzi,Hiszpanie, Niemcy i ostatnio Angole.
        Przecież tam nie rządzi PiS.
        • sverir Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 17:28
          Chyba się źle zrozumieliśmy i chyba stąd PiS i restrykcje. Chyba że chcesz powiedzieć, że w innych krajach są restrykcje, które taki Amazon lub firma podobna łamie, a prawo czy też instytucje powołane do jego egzekwowania milczą. Rzecz w tym, że często jednak w tych innych krajach państwo potrafi zadziałać. To prawda - z różnym skutkiem, ale jednak jakimś. A u nas? Co zrobią władze w związku z takim rozwiązaniem, jakie przyjął Amazon? Znów ograniczą się do apeli?
      • pies.na.czarnych Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 15:13
        Dlaczego pracownicy skoro nie maja innej możliwości. Właściciel budy powinien ponieść konsekwencje. Z drugiej strony dziwie sie, ze takie zakłady jeszcze nie sa zamknięte.
        • sverir Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 17:24
          "Dlaczego pracownicy skoro nie maja innej możliwości"

          Tego to my nie wiemy.
          • taniarada Jest tego multum na necie 24.03.20, 17:46
            sverir napisał:

            > "Dlaczego pracownicy skoro nie maja innej możliwości"
            >
            > Tego to my nie wiemy.
            Od 2915 roku łamane są tam prawa pracownicze .Rząd z tym nic nie robi.I ludzi na złość tam pracują .Niesamowite.
          • pies.na.czarnych Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 17:47
            Na filmie dokładnie widac, ze takiej możliwości pracodawca nie stworzyl. Ciekaw jestem jak to wyglada na stanowiskach pracy. Rowniez sa nieprzestrzegane nakazy utrzymywania odpowiedniej odległości? Brak maseczek, rękawiczek jednorazowego użytku?
            • sverir Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 17:56
              "Na filmie dokładnie widac, ze takiej możliwości pracodawca nie stworzyl"

              Nie, tego nie widać. Na filmie widać, że pracownicy się tłoczą. Nie widać tego, czy nie mają innej możliwości, np. żeby poczekać, aż fala przejdzie.

              "Rowniez sa nieprzestrzegane nakazy utrzymywania odpowiedniej odległości? Brak maseczek, rękawiczek jednorazowego użytku?"

              Nie ma jeszcze takich nakazów, są zalecenia.
              • pies.na.czarnych Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 19:24
                > Na filmie widać, że pracownicy się tłoczą. Nie widać tego, czy nie mają innej możliwości, np. żeby poczekać, aż fala przejdzie

                Pracodawca powinien zadbać aby sie nie toczyli. Chociażby przez postawienie kogos z security kto by przypominał o tym.

                > Nie ma jeszcze takich nakazów, są zalecenia.

                Amazon doskonale wie jak to jest w innych krajach. Gdyby dbał o swoich polskich pracownikow to sam wprowadziłby takie rygory.
    • m.c.hrabia Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 15:25
      Nie wiem jak wy, ale ja żyłem w czasach komuny dlatego pi3rdolę komucha Zamberga i pi3rdolę komucha Jurka,
      • taniarada Brawo ty 24.03.20, 17:38
        m.c.hrabia napisał:

        > Nie wiem jak wy, ale ja żyłem w czasach komuny dlatego pi3rdolę komucha Zamberg
        > a i pi3rdolę komucha Jurka,
        My ciebie też.
        • pies.na.czarnych Re: Brawo ty 24.03.20, 17:48
          Tanjusza bez obiecanek proszę.
        • m.c.hrabia Re: Brawo ty 24.03.20, 18:00
          taniarada napisał(a):

          > m.c.hrabia napisał:
          >
          > > Nie wiem jak wy, ale ja żyłem w czasach komuny dlatego pi3rdolę komucha Z
          > amberg
          > > a i pi3rdolę komucha Jurka,


          > My ciebie też.

          Katoliccy zakonnicy tak mają
    • x2468 Re: To jest jednak państwo z tektury 24.03.20, 22:13
      Tektura z recyklingu.
    • na_deszczu Re: To jest jednak państwo z tektury 25.03.20, 10:15
      Widzisz Jurek. Szacunek dla pracownika jest traktowany jako komunizm.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka