Dodaj do ulubionych

Zaczyna sie ostra jazda z górki

08.04.20, 15:01
Zaczyna sie ostra jazda z górki.

Informacje o planach zwolnień grupowych
Blisko 70 procent badanych przedsiębiorców spodziewa się redukcji etatów w ciągu najbliższych trzech miesięcy - wynika z ankiety przeprowadzonej przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie. Część urzędów pracy z całej Polski już otrzymała pierwsze sygnały z firm o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Zdaniem urzędników kolejnych, "poważniejszych" można spodziewać się w najbliższych tygodniach i miesiącach.
tvn24bis.pl/z-kraju,74/koronawirus-a-praca-bezrobocie-w-polsce-przedsiebiorcy-spodziewaja-sie-zwolnien,1011989.html

Obserwuj wątek
    • pies.na.czarnych Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 08.04.20, 15:18
      Urzędnicy na bruk? "Rząd postanowił ścigać się z przedsiębiorcami na to, kto więcej ludzi zwolni"
      next.gazeta.pl/next/7,173953,25854065,urzednicy-na-bruk-rzad-postanowil-scigac-sie-z-przedsiebiorcami.html#s=BoxOpImg3
      Ci, którzy mogą odejść na emeryturę, mogą być zwalniani. Ci, którym kończą się umowy, muszą się liczyć z brakiem ich przedłużenia.
      • inocom Jacek Sutryk 08.04.20, 17:01
        pies.na.czarnych napisała:

        > Urzędnicy na bruk?

        Znajdziemy się na równi pochyłej. Na końcu zaryjemy w ziemię - mówi prezydent Wrocławia

        A miał być prezydentem Wrocławia przez 5 kadencji.
    • inocom AVE DUCE 08.04.20, 15:23
      pies.na.czarnych napisała:

      > Zaczyna sie ostra jazda z górki.



      Polska jest jakimś wyjątkiem, że zakładasz wątek nie na forum świat?
      • pies.na.czarnych Re: AVE DUCE 08.04.20, 15:33
        Jedynie w Polsce caly ciezar kryzysu przerzuca sie na pracodawców i na pracownikow.
        • yoma Re: AVE DUCE 08.04.20, 16:32
          Nie bierzesz udziału w wyborach, to mamy co mamy.
          • pies.na.czarnych Re: AVE DUCE 08.04.20, 18:19
            yoma napisała:

            > Nie bierzesz udziału w wyborach, to mamy co mamy.
            >


            Nie joma. To wszystko przez zabory.
            • yoma Re: AVE DUCE 08.04.20, 19:09
              Przez Y, jeśli łaska :)
              • pies.na.czarnych Re: AVE DUCE 08.04.20, 20:07
                yoma napisała:

                > Przez Y, jeśli łaska :)
                >

                Siedzenie w domu ci szkodzi?
        • inocom Jest taka piękna piosenka 08.04.20, 16:38
          pies.na.czarnych napisała:

          > Jedynie w Polsce caly ciezar kryzysu przerzuca sie na pracodawców i na pracowni
          > kow.


    • pkt4a Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 08.04.20, 15:28
      ani kroku do tyłu :

      wyborcza.pl/7,75398,25842604,kaczynski-nie-ma-odwrotu-od-wyborow.html
    • sverir Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 08.04.20, 16:41
      Rząd ogłasza właśnie dodatkowe 100 mld złotych dla sektora MŚP. A dopiero co 31 marca rząd ogłaszał, że 5 tysięcy pożyczki tylko dla mikroprzedsiębiorców powinno wystarczyć. Nie mogą się doliczyć w budżecie czy co?
      • asdfg2018 Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 08.04.20, 16:48
        Czy chcą zajumać nasze ?

        wyborcza.pl/7,155287,25850255,ponad-115-mld-zl-oszczednosci-polakow-w-ofe-rzad-chce-przejac.html
        • janadam59 Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 08.04.20, 18:06
          Ciekawe czy będzie ten podatek od strat?
      • jureek Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 08.04.20, 16:51
        sverir napisał:

        > Rząd ogłasza właśnie dodatkowe 100 mld złotych dla sektora MŚP. A dopiero co 31
        > marca rząd ogłaszał, że 5 tysięcy pożyczki tylko dla mikroprzedsiębiorców powi
        > nno wystarczyć. Nie mogą się doliczyć w budżecie czy co?

        Eee tam, krytykanctwo uprawiasz. A przecież nasz rząd jest tak przewidujący, że w tzw. tarczy 2.0 pochylił się nawet nad ciężką dolą handlujących wirtualnymi walutami i zwolnił ich transakcje od podatku.
        Ciekawe, kto w rządzie zarabia na transakcjach bitcoinami?
        • inocom Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 08.04.20, 16:57
          jureek napisał:

          > sverir napisał:
          >
          > > Rząd ogłasza właśnie dodatkowe 100 mld złotych dla sektora MŚP. A dopiero
          > co 31
          > > marca rząd ogłaszał, że 5 tysięcy pożyczki tylko dla mikroprzedsiębiorcó
          > w powi
          > > nno wystarczyć. Nie mogą się doliczyć w budżecie czy co?
          >
          > Eee tam, krytykanctwo uprawiasz. A przecież nasz rząd jest tak przewidujący, że
          > w tzw. tarczy 2.0 pochylił się nawet nad ciężką dolą handlujących wirtualnymi
          > walutami i zwolnił ich transakcje od podatku.
          > Ciekawe, kto w rządzie zarabia na transakcjach bitcoinami?

          Jest tu taka jedna osobniczka co się z tym nie kryje.
          Najciemniej pod latarnią.
          • jureek Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 08.04.20, 17:17
            inocom napisał:

            > > Ciekawe, kto w rządzie zarabia na transakcjach bitcoinami?
            >
            > Jest tu taka jedna osobniczka co się z tym nie kryje.
            > Najciemniej pod latarnią.

            To tutaj ktoś z rządu pisze? Albo chociaż z kręgu osób mających wpływ na szczegółową treść złożonego przez rząd projektu tarczy 2.0? Kto to taki?
            • inocom Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 08.04.20, 17:21
              jureek napisał:

              > inocom napisał:
              >
              > > > Ciekawe, kto w rządzie zarabia na transakcjach bitcoinami?
              > >
              > > Jest tu taka jedna osobniczka co się z tym nie kryje.
              > > Najciemniej pod latarnią.
              >
              > To tutaj ktoś z rządu pisze? Albo chociaż z kręgu osób mających wpływ na szczeg
              > ółową treść złożonego przez rząd projektu tarczy 2.0? Kto to taki?

              Uważasz, że wrodzony geniusz pozwala jej zarabiać na kursach walut.


              • jureek Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 08.04.20, 17:28
                inocom napisał:

                > > To tutaj ktoś z rządu pisze? Albo chociaż z kręgu osób mających wpływ na
                > szczeg
                > > ółową treść złożonego przez rząd projektu tarczy 2.0? Kto to taki?
                >
                > Uważasz, że wrodzony geniusz pozwala jej zarabiać na kursach walut.

                Naprawdę mamy tu forumowiczkę z kręgu osób związanych z rządem Morawieckiego? Już drugi raz pytam, kto to taki?
                • yoma Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 08.04.20, 19:08
                  Jak znam życie i ludzikowa, to pewnie ja 😂
        • pies.na.czarnych Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 08.04.20, 18:25
          > Ciekawe, kto w rządzie zarabia na transakcjach bitcoinami?

          Wśród pisich widzę tylko jedna osoba, która potrafiłaby to robić. Chyba, że Mariusz Ułaskawiony uruchomił komórkę informatyków, która dla nich kopie bitcoin.
          • jureek Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 08.04.20, 20:22
            pies.na.czarnych napisała:

            > > Ciekawe, kto w rządzie zarabia na transakcjach bitcoinami?
            >
            > Wśród pisich widzę tylko jedna osoba, która potrafiłaby to robić.

            Żona Mateusza?
            • pies.na.czarnych Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 08.04.20, 20:24
              Wygrał pan nagrodę Prezesa. :)
        • sverir Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 08.04.20, 21:03
          " Ciekawe, kto w rządzie zarabia na transakcjach bitcoinami?"

          W rządzie może nikt, natomiast nie jest wykluczone, że jak zwykle chodzi o księży.
          • jureek Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 08.04.20, 21:16
            sverir napisał:

            > " Ciekawe, kto w rządzie zarabia na transakcjach bitcoinami?"
            >
            > W rządzie może nikt, natomiast nie jest wykluczone, że jak zwykle chodzi o księ
            > ży.

            Przecież księża nie mają pojęcia o interesach. Działki za bezcen sprzedają :)
            • sverir Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 08.04.20, 21:18
              Za to zgodnie ze stanowiskiem rządu nie da się ustalić miejsca opodatkowania handlu walutą wirtualną. Nie jest to więc może najwyższy zarobek, ale bezpieczny:)
      • janadam59 Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 08.04.20, 19:05
        twitter.com/TomaszUrbas/status/1247909403849785345
        • pies.na.czarnych Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 08.04.20, 20:11
          Pinokio nawet się nie kryje, że pracownicy to sfinansują. Podobno już zainwestował w fabrykę misek na ryż.
    • szwampuch58 Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 09.04.20, 14:11
      Wielu z nas jest zmęczonych tą społeczną kwarantanną, ale bez zastosowania środków ryzykowalibyśmy rozprzestrzenieniem się wirusa - mówi premier.

      Jak dodaje, przyrosty zachorowań "będą bardzo wyraźne i dotkliwe".
      • pies.na.czarnych Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 09.04.20, 14:20
        Juz nie da sie tego ukryc.
        • szwampuch58 Re: Zaczyna sie ostra jazda z górki 09.04.20, 14:38
          szybko zmieniają te tarcze, żeby żadna nie zdążyła wejść w życie ?
          next.gazeta.pl/next/7,173953,25858049,szykuje-sie-trzecia-wersja-tarczy-antykryzysowej-duda-z-dwoma.html#a=88&c=145&s=BoxBizImg2

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka