17.06.20, 08:33
Duda mówił bardzo nieskładnie i wyjątkowo głośno krzyczał.
Nihil novi sub sole.
Za czasów rządów Donalda Tuska, w których uczestniczyli panowie kandydaci na prezydenta, chociażby Rafał Trzaskowski czy Władysław Kosiniak-Kamysz, zlikwidowano 32 stacje sanepidu. A potem... przyszedł koronawirus i się okazywało, że nie jesteśmy w stanie w dostatecznej ilości robić testów, bo nie ma laboratoriów – mówił Andrzej Duda.
Tym samym to poprzednie rządy Duda obarczył za nieprzygotowanie PiS do walki z pandemią koronawirusa. To dość odważna teza, bo przecież SARS-CoV-2 pojawił się w Polsce na początku drugiej kadencji "dobrej zmiany", czyli po prawie 5 latach rządów PiS.

A co robili przez pięć lat?
I na koniec, jak zwykle, przypomnienie.
Łukasz Szumowski, premier Mateusz Morawiecki oraz inni członkowie rządu zarzekali się jeszcze w lutym i marcu, że Polska jest gotowa na walkę z epidemią. Potem dopiero, dzięki kontrolom polityków KO oraz śledztwom dziennikarskim wyszły na jaw afery związane z zakupem sprzętu ochronnego po zawyżonych cenach, który na dodatek okazał się wadliwy.
Mowa tu o zakupie maseczek od instruktora narciarstwa ministra Szumowskiego lub o zamówionych respiratorach, które miała do kraju sprowadzić firma człowieka, który w przeszłości związany był z handlem bronią. O tym chyba prezydent Duda raczył chyba zapomnieć lub nie chciał pamiętać.

"Zawsze atakuje ten który przegrywa, a unika ataku ten który idzie po zwycięstwo" cytat z artykułu.

natemat.pl/311927,nerwowe-wystapienie-dudy-w-plonsku-za-nieudolnosc-pis-ws-epidemii-wini-po
Obserwuj wątek
      • aga-kosa Re: Duda 17.06.20, 13:33
        W czasach powojennych i mojej młodości było hasło: - Cały naród buduje swoją stolicę.
        Moi rodzice pomagali odbudować, bo nawet ja pamiętam gruzy zamiast miasta - była wojna.
        W tym roku "CAŁY NARÓD SZYJE MASECZKI" a przecież naród płaci podatki.
        Naród ma ministrów.
        Naród ma Premiera.
        Naród ma Prezydenta.
        Naród ma prezesa.
        To do licha, co się dzieje z finansami kraju, jeśli mimo płacenia podatków jeszcze Naród musi szyć, zbierać, zapobiegać, dokładać... :( aga
        • yoma Re: Duda 17.06.20, 15:53
          Wcale nie musi. Są darmo w galeriach handlowych, tylko ciiiii, bo pisi się dowiedzą i nie będzie.
        • taniarada Re: Duda 17.06.20, 17:09
          aga-kosa napisała:

> W czasach powojennych i mojej młodości było hasło: - Cały naród buduje swoją st
          > olicę.
          > Moi rodzice pomagali odbudować, bo nawet ja pamiętam gruzy zamiast miasta - był
          > a wojna.
          > W tym roku "CAŁY NARÓD SZYJE MASECZKI" a przecież naród płaci podatki.
          > Naród ma ministrów.
          > Naród ma Premiera.
          > Naród ma Prezydenta.
          > Naród ma prezesa.
          > To do licha, co się dzieje z finansami kraju, jeśli mimo płacenia podatków jesz
          > cze Naród musi szyć, zbierać, zapobiegać, dokładać... :( aga
          Krótko .Zawsze możesz Aga się wymeldować z tego narodu.Co Cię tu trzyma? Klimat i zima?A może 13 emerytura?🤣
          • snajper55 Re: Duda 17.06.20, 19:18
            taniarada napisał(a):

> Krótko .Zawsze możesz Aga się wymeldować z tego narodu.Co Cię tu trzyma? Klimat
            > i zima?A może 13 emerytura?🤣

A dlaczego ma się wymeldowywać??? Przestępcy u władzy to stan przemijający. Przestępcy odejdą (do więzień), a Polska zostanie i Polacy odetchną z ulgą.

S.
            • aga-kosa Re: Duda 17.06.20, 20:26
              Taniarada, aga - to rodzaj żaby i dlatego napisałam "aga".
              Ja uwielbiam płacić podatki po to, żeby jakiś inteligentny człowiek potrafił te pieniądze wydać/rozmnożyć dla wspólnego dobra. :)
              Martwi mnie, kiedy jakiś JEŁOP rozdaje te pieniądze bezmyślnie, a społeczeństwo czując potrzebę znowu wierząc, że to "ostatni raz, a potem będzie dobrze" znowu pomaga.
              Nigdy - jak do tej pory - nikomu nie proponowałam wyjazdu z MOJEJ OJCZYZNY.
              Jestem dumna z tego, że w mojej ojczyźnie jest miejsce dla każdego - i tu cytat z "Modlitwy" z "Kwiatów Polskich" J Tuwima:
              Pokornym gniewnej dumy przydaj,
              Poucz nas, że pod słońcem Twoim
              "Nie mas Greczyna ani Żyda".
              aga

• yoma Re: Duda 17.06.20, 20:44
                "Lecz choć ci sprzyja ten wieczór mglisty/I noc bezgwiezdna/Jakże mnie wygnasz z mojej ojczyzny/Jeśli jej nie znasz?"

Kumpel Tuwima. Nmsp.
              • taniarada Re: Duda 18.06.20, 20:47
                aga-kosa napisała:

> Taniarada, aga - to rodzaj żaby i dlatego napisałam "aga".
                > Ja uwielbiam płacić podatki po to, żeby jakiś inteligentny człowiek potrafił t
                > e pieniądze wydać/rozmnożyć dla wspólnego dobra. :)
                > Martwi mnie, kiedy jakiś JEŁOP rozdaje te pieniądze bezmyślnie, a społeczeństw
                > o czując potrzebę znowu wierząc, że to "ostatni raz, a potem będzie dobrze"
                > znowu pomaga.

> Nigdy - jak do tej pory - nikomu nie proponowałam wyjazdu z MOJEJ OJCZYZNY.
                >

> Jestem dumna z tego, że w mojej ojczyźnie jest miejsce dla każdego - i tu cytat
                > z "Modlitwy" z "Kwiatów Polskich" J Tuwima:
                > Pokornym gniewnej dumy przydaj,
                > Poucz nas, że pod słońcem Twoim
                > "Nie mas Greczyna ani Żyda".
                > aga
                >
                Bardziej ropucha i tego się trzymajmy.Wiem że w twoim sercu nie ma miejsca dla Pisiora.Więc jestem bez szans.Jełop też fajnie .Tylko dlaczego kulturalna osoba osądza człowieka ,którego ja poważam.Czy o twoich bliskich lub znajomych by ktoś to powiedział .To jakbyś zareagowała? Co wy na tych forach macie z wymową bluzgów lub obrażania drugiej osoby.I to starsi ludzie .Ropucha aga sprowadzona do Australii w 1935 roku miała wytępić szkodniki. Okazało się, że płaz tępi wszystko prócz szkodników, ostatnio jej ofiarą padają krokodyle, o czym poinformowały światowe agencje informacyjne.Siema Aga .
    • haen2010 Re: Duda 18.06.20, 21:14
      Nigdy nie był mocny na umyśle i charakterze. Teraz dopada go panika i myślę, że ma poważne przejścia z Agatką. Sypie się facet.

Pierwsza tura już praktycznie rozstrzygnięta. Do drugiej może nie dotrwać. Co na to Kaczuś?
        • taniarada Re: Duda 19.06.20, 18:54
          pkt4a napisała:

> ...i te apaszki za 18 000 złotych
          > słownie : osiemnaście tysięcy złotych 00/100
          > Wróciłeś? Ty jak poczwarka się przeobrażasz 😃
          >

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka