Dodaj do ulubionych

Spis powszechny

28.06.21, 19:19
W punkcie dotyczącym religii osoby niewierzące, agnostycy, ateiści mają dwie możliwości odpowiedzi na pytanie:

nie należę do żadnego wyznania
nie chcę odpowiadać na to pytanie

Jak proponujecie odpowiedzieć? W pierwszej chwili nie chciałem się deklarować.

Ale może jednak lepiej będzie, aby wszyscy nie wyznający wiary katolickiej napisali o tym wprost?
Obserwuj wątek
      • adam.eu Re: Spis powszechny 28.06.21, 20:31
        Sumienie podpowiada mi, aby dążyć do szanowania w Polsce osób wierzących, niewierzących, agnostyków i ateistów, aby dążyć do zrównania ich w prawie.
        • taniarada Re: Spis powszechny 28.06.21, 21:31
          adam.eu napisał:

> Sumienie podpowiada mi, aby dążyć do szanowania w Polsce osób wierzących, niewi
          > erzących, agnostyków i ateistów, aby dążyć do zrównania ich w prawie.
          >
          Na tym forum Adamie nikt nie szanuje nikogo.Od lat walczę by to forum było przyjazne dla ludzi.By kobiety tu pisały, by była przyjaźń i szacunek.Nie ma takiego czegoś .To jest indywidualna sprawa. W Polsce bywa bardzo różnie, jedni szanują, a drudzy nie. Większość społeczeństwa jest tolerancyjna i wspaniała, ale trafiają się ludzie okropni. W każdym kraju takie przypadki się zdarzają, Polska nie jest ewenementem. Niedawno słyszałem, jak rabin Warszawy i Łodzi, Michael Szudrich, na pytanie, czy nie jest tutaj źle widziany, zaprzeczył i stwierdził, że raz czy dwa razy do roku ktoś powie za jego plecami – Żyd, ale to już jest raczej jego problem. Coś takiego może się zdarzyć też w Anglii czy w innym kraju.
      • buldog2 Re: Spis powszechny 28.06.21, 20:42
        Nie przewiduje tego ePISkopat. Jego zbiorowa mądrość etapu mówi, tak jak Dorn Ludwik, że wszyscy oni popierają naukę oraz całą praktykę Kościoła, tylko jeszcze o tym nie wiedzą.
        (identycznie w kwestii popierania PIS).
        • taniarada Re: Spis powszechny 28.06.21, 21:20
          buldog2 napisał:

> Nie przewiduje tego ePISkopat. Jego zbiorowa mądrość etapu mówi, tak jak Dorn L
          > udwik, że wszyscy oni popierają naukę oraz całą praktykę Kościoła, tylko
          > jeszcze o tym nie wiedzą.
          > (identycznie w kwestii popierania PIS).
          Episkopat to nie jest wyrocznia narodu. Nawet osoby, które niezbyt interesują się religią i tym, co mówi Biblia przyznają, że tym światem chyba nie rządzi Bóg, bo gdyby rządził nie byłoby na świecie zła. Według listu do Efezjan 2rozdział: Przypominam wam że Bóg ożywił Nas, chociaż byliśmy martwi w naszych wykroczeniach, w których swego czasu chodziliśmy według systemu tego świata, naśladując władcę, który rządzi w powietrzu, ducha, który teraz działa w synach nieposłuszeństwa.” Tak, więc Biblia wskazuje wyraźnie, że na ludzi oddziałuje niewidzialny władca tego świata Szatan Diabeł. Nazywa go nawet „bogiem tego świata.Tego się bracia i siostry z tego forum.
      • adam.eu Re: Spis powszechny 28.06.21, 20:50
        Kwestionariusz przewiduje 3 możliwości:

1 wybór wyznania
        2 deklaracji, że nie należę do żadnego wyznania
        3 możliwość nieodpowiadania na pytanie o religię.
        • ukos Re: Spis powszechny 29.06.21, 11:42
          adam.eu napisał:

> Kwestionariusz przewiduje 3 możliwości:
          >
          > 1 wybór wyznania
          > 2 deklaracji, że nie należę do żadnego wyznania
          > 3 możliwość nieodpowiadania na pytanie o religię.

W tej nieuczciwej ankiecie nie ma możliwości zadeklarowania ateizmu, agnostycyzmu, obojętności religijnej itp., chociaż wierzący maja możliwość precyzyjnej manifestacji swoich poglądów. Nie ma PiSowskiej równości, jest równoźźź, wolnoźźź, sprawiedliwoźźź (to zgrzytanie to ze złości, że nie da się tego całkiem wyeliminować). Dlatego najlepiej nie odpowiadać.
      • taniarada Re: Spis powszechny 28.06.21, 21:39
        bardzo.cicho napisał(a):

> Wybiorę: nie należę do żadnego wyznania.
        A czy jesteś z tego zadowolona ?Człowiek gdy brakuje mu rozmowy i nie ma przyjaciół staje się .Dlaczego, aż 4 lata nie mogę znaleźć osoby do takich rozmów? Po pierwsze nie mogę znaleźć osoby, której mogłabym powiedzieć co mi się danego dnia udało, a co nie. Nie mogę powiedzieć co mnie ucieszyło, a co zasmuciło. Nie mogę powiedzieć o swoich sprawach biznesowych, poradzić się, bo większość osób, które są na etacie nic nie rozumie. Nie mogę porozmawiać o głupotach i pośmiać się z błędów dzieciństwa czy śmiesznych, życiowych sytuacji, aby wzajemnie podnieść sobie humor. Nawet o głupiej pogodzie nie ma z kim porozmawiać, a już o marzeniach czy pasjach to kompletnie inna bajka.
    • taniarada Re: Spis powszechny 28.06.21, 21:49
      W rozliczeniu podatkowym w Niemczech zawsze piszę katolik.Co z tego że mi więcej odtrącają .Ktoś kto ma na grobach swoich bliskich krzyż a teraz pisze nie należę do żadnego wyznania.Żenada.
      • inocom A w Australii? 28.06.21, 22:18
        taniarada napisał:

> W rozliczeniu podatkowym w Niemczech zawsze piszę katolik.Co z tego że mi więce
        > j odtrącają .Ktoś kto ma na grobach swoich bliskich krzyż a teraz pisze nie na
        > leżę do żadnego wyznania.Żenada.
      • ta Re: Spis powszechny 28.06.21, 22:32
        taniarada napisał:

> Ktoś kto ma na grobach swoich bliskich krzyż a teraz pisze nie na
        > leżę do żadnego wyznania.Żenada.

Krzyż ma na grobie zmarły, on wierzył w Boga, on ma krzyż.
        Jego bliscy mogą nie należeć do żadnego wyznania, lub do innego niż KK.
        Co w tym dziwnego? Żenadą jest tego nie rozumieć.
        • taniarada Re: Spis powszechny 29.06.21, 07:23
          ta napisała:

> taniarada napisał:
          >
          > > Ktoś kto ma na grobach swoich bliskich krzyż a teraz pisze nie na
          > > leżę do żadnego wyznania.Żenada.
          >
          > Krzyż ma na grobie zmarły, on wierzył w Boga, on ma krzyż.
          > Jego bliscy mogą nie należeć do żadnego wyznania, lub do innego niż KK.
          > Co w tym dziwnego? Żenadą jest tego nie rozumieć.
          Dziadkowie byli wierzący rodzice też .A ten trzeci się odwrócił dziwne.
      • ktos_z_kosmosu Re: Spis powszechny 29.06.21, 10:17
        taniarada napisał:

> W rozliczeniu podatkowym w Niemczech zawsze piszę katolik.

A nie mówiłem.
        Nadal psie zamierzasz tolerować wpierda....e się takich w nasze sprawy?
        On u Niemca będzie miał wolność, a ty tu będziesz księdza dobrodzieja łapę całował.
      • adam.eu Re: Spis powszechny 28.06.21, 22:03
        W spisie nie będziesz miał możliwości jednoznacznie powiedzieć o swoim ateizmie ani się nie dowiesz, ile osób w Polsce deklaruje ateizm. Dowiesz się natomiast o strukturze osób deklarujących wiarę w jakiegoś Boga.
        • weteran-czasu Re: Spis powszechny 28.06.21, 22:15
          Spis mam za sobą pierwszego dnia jego uruchomienia i nie miałem problemów z zaznaczaniem odpowiedzi, choć proponowane pytania i proponowanie odpowiedzi wg mnie pozostawiają wiele do życzenia.
          Spis nie został należycie przygotowany i to jest fakt na który ani ja ani Ty nie mamy wpływu.
          PS.
          zaznaczyłem : nie należę do żadnego wyznania

• met_ol Re: Spis powszechny 28.06.21, 22:53
      Tu gdzie jestem na "głównym kwicie" wpisałem "politycznie i światopoglądowo jestem obojętny". Pani Urzędnik baaaaardzo się to spodobało. Kwit dostałem od razu.
    • edico Re: Spis powszechny 29.06.21, 01:07
      Poruszyłeś znany stary problem. Jeśli rodzice Cię ochrzcili a nie złożyłeś apostazji, to tkwisz w aktach kościelnych osobowych jako wyznawca takiej czy innej religii i tak będziesz traktowany. Optuję jednak za pierwszą odpowiedzią z tego względu, że zgodnie ze słowami Chrystusa , chrzest powinien być przyjmowany przez człowieka dorosłego i świadomego tego co robi. W tym wypadku ze strony Kościoła jest to wyraźne przestępstwo w stosunku do ustalonych religijnych wymogów przez legendarnego, chociaż nieprawdziwego twórcy chrześcijaństwa. Zatem odpowiedź zależy od Twego samopoczucia się. Nadmieniam jednocześnie, że wymaganie jakichkolwiek deklaracji o przynależności religijnej jest sprzeczne z obowiązującym prawem. Jest to kolejny dowód na to, jak obecna rządząca ekipa podchodzi do zagadnienia stosowania obowiązującego prawa.
        • edico Re: Spis powszechny 29.06.21, 10:03
          Było by by to zgodne z literą obowiązującego prawa, którego nie mogą zmieniać nawet najbardziej poświęcane spisy. Przypuszczam, że ze spisu chce skorzystać kościół, któremu PiS nigdy i niczego nie odmawiał poza pacierzem. Świadczy to o jeszcze jednym. Kościół sam nie ma pojęcia, ilu ma wiernych, ponieważ statystyki kościelne już od czasów Glempa stanowię wielką propagandową ściemę.
    • ktos_z_kosmosu Re: Spis powszechny 29.06.21, 11:04
      O czym wy tu rozprawiacie. Omawiane w tym wątku pytania w spisie, są pokrętne. Celowo przez pobożnych ułożone tak, byście mieli dylemat nad odpowiedzią na nie, czyli byście nie mieli możliwości w żaden sposób otwarcie ujawnić swojej dezaprobaty wobec KK.
      1 - Wybór wyznania.
      Odpada, bo nie chcecie tego ujawniać. Wasza sprawa, a też i dlatego, bo oczekują od was odpowiedzi tylko w formie tak, lub nie.
      2 - Nie należę do żadnego wyznania.
      Odpada, bo dając taką odpowiedź kłamiecie, a kłamstwa w spisie mogą być karane grzywną do pięciu tysięcy zł. Wasze kłamstw łatwo będzie wykryć. Figurujecie w rejestrach kościelnych bo byliście ochrzczeni, komunię pierwszą przyjęliście, przebieżmowaliście się, śluby kościelne złożyliście i to samo zafundowaliście swoim dzieciom.
      Jaka postawa prawna do ukarania?
      Konkordat
      Artykuł 4 punkt 1
      - Rzeczpospolita Polska uznaje osobowość prawną Kościoła Katolickiego.
      Wystarczy by tym co skłamali (teoretycznie, czy wg uznania) przywalić działkę.
      3 - Nie chcę odpowiadać na to pytanie.
      Jedyna możliwa, choć KK i ich przybudówki, tę odpowiedź mogą zinterpretować i tak penie zrobią, że nie odpowiadacie na tamte pytania bo kierują wami skromność, czyli właściwa pobożność. Wiara jest dla wa priorytetem, a nie z nią się obnoszenie.

• privus Re: Spis powszechny 29.06.21, 11:30
        Wariant ostatni zupełnie odpada ze względu na pozostawienie dowolność interpretacji w zależności od intencji sporządzających ten spis. A karanie kogokolwiek na podstawie i tak sfajdanych akt kościelnych. Karenie kogoś za to, że rodzice ochrzcili go i wpisali do ksiąg kościelnych nie tylko zablokuje ostatecznie i tak niewydolne sądy, ale narazi cały wymiar sprawiedliwości na kabaretowąś śmieszność.
        • ktos_z_kosmosu Re: Spis powszechny 29.06.21, 11:50
          privus napisał:

> Wariant ostatni zupełnie odpada ze względu na pozostawienie dowolność interpret
          > acji w zależności od intencji sporządzających ten spis.

W przeciwieństwie do punktów 1 i 2, w punkcie 3, interpretacje będą różne.
          Przynajmniej to dobre.

> A karanie kogokolwiek n
          > a podstawie i tak sfajdanych akt kościelnych.

Te sfajdane akta kościelne mają moc prawną w tym kraju i jeśli agentura KK zechce, to przywalą ci nawet do dwóch lat odsiadki.

> Karenie kogoś za to, że rodzice o
          > chrzcili go i wpisali do ksiąg kościelnych nie tylko zablokuje

Gówno zablokuje, bo rodzice, jako prawni opiekunowie, zgodnie z prawem cię w tej religii umocowali.
          Ale ty dalej filozofuj i jak to moja babcia powiadała "rób tak dalej i patrz końca".
          Taka ta rzeczpospolita, jaka świadomość i roztropność jej obywateli.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka