Dodaj do ulubionych

Katolickie nauczanie

29.07.22, 10:59
W 2021 roku Katolickiemu Liceum w Tomaszowie Mazowieckim przyznano 221 858 zł subwencji oświatowej. W kolejnym zaś 2022 roku ta subwencja wyniosła 144 059 zł. Szkoła w 2021 roku dostała też od państwa dodatkowe 5250 złotych na zajęcia wspomagające uczniów, a w tym 791 złotych na wsparcie pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

W tym roku niezdawalność matury wyniosła okrągłe 100% — nikt nie zdał. Oczywiście nie ma to żadnego wpływu na wysokość dotacji, ponieważ szkołą zarządza stowarzyszenie które jest kuźnią lokalnych kadr PiS-u. Większość najważniejszych członków startowała z list PiS-u w wyborach do samorządu, sejmiku, Sejmu, rad lokalnych, na burmistrza.

Po raz kolejny potwierdziło się to, co jest wiadome od początku — tylko katolickie szkoły są w stanie zapewnić dzieciom wykształcenie na niebotycznie wysokim poziomie.
Obserwuj wątek
    • qwardian Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 11:05
      Nikt z obecnych maturzystów nie zdałby matury 40 lat temu, przynajmniej jedna szkoła zlikwidowała fikcję i patologię. Wysłać pasożytów do pracy fizycznej, niech się uczą praktycznej znajomości rzemiosła. Ostatnie co potrzebujemy to kolejne pierdzistołki w urzędach..
      • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 11:21
        qwardian napisał:

> Nikt z obecnych maturzystów nie zdałby matury 40 lat temu, przynajmniej jedna s
        > zkoła zlikwidowała fikcję i patologię. Wysłać pasożytów do pracy fizycznej, nie
        > ch się uczą praktycznej znajomości rzemiosła. Ostatnie co potrzebujemy to kolej
        > ne pierdzistołki w urzędach..

Niewiarygodnie słuszne i propaństwowe podejście. Z badań wynika, że poparcie dla dobrej zmiany rośnie wraz ze spadkiem wykształcenia, więc oczywistą oczywistością jest, że nie należy przesadzać z edukacją. Tylko skąd ten szloch, że Polacy u Niemców zbierają szparagi, a Niemocy u Polaków nie chcą?
        • qwardian Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 12:02
          Drukarnie dyplomów produkują pierdzistołków w urzędach i zbieraczy szparagów, Niemcy muszą pracować na bliskowschodnich pasożytów, których utrzymują.
        • mazala2 Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 12:27
          oby.watel napisał:

> Niewiarygodnie słuszne i propaństwowe podejście. Z badań wynika, że poparcie dl
          > a dobrej zmiany rośnie wraz ze spadkiem wykształcenia, więc oczywistą oczywisto
          > ścią jest, że nie należy przesadzać z edukacją. Tylko skąd ten szloch, że Polac
          > y u Niemców zbierają szparagi, a Niemocy u Polaków nie chcą?
          >
          Zanim odpowiem na Twoje pytanie, pozwół że zapytam, ilu uczniów liczyła klasa maturalna w tym liceum?
          • pies.na.czarnych Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 12:38
            Jakie to ma znaczenie?
            • mazala2 Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 12:56
              pies.na.czarnych napisała:

> Jakie to ma znaczenie?
              >

Statystyczne czyli takie żeby móc formułować racjonalne wnioski
              • pies.na.czarnych Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 13:03
                Nawet przy jednym uczniu w tym wypadku statystycznie będziemy mieli 100%. Jeżeli ich będzie stu to jakbyś nie liczył statystycznie również wyjdzie 100%.
                • pies.na.czarnych Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 13:06
                  Dodatkowo zauważ, że jeżeli w klasie maturalnej był, załóżmy tylko jeden uczeń to wina nauczycieli jest jeszcze większa i wskazuje na ich kompletne niekompetencje w tym zawodzie.
                • mazala2 Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 13:19

> Nawet przy jednym uczniu w tym wypadku statystycznie będziemy mieli 100%. Jeżel
                  > i ich będzie stu to jakbyś nie liczył statystycznie również wyjdzie 100%.
                  >

Zajrzyj czym jest statystyka i w jaki sposób opisuje rzeczywistość. Nie kompromituj siebie ani pozostałych aktywnych na FK "humanistów"
                  • pies.na.czarnych Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 13:23
                    :))))))))
                  • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 13:39
                    mazala2 napisał:

> Zajrzyj czym jest statystyka i w jaki sposób opisuje rzeczywistość. Nie komprom
                    > ituj siebie ani pozostałych aktywnych na FK "humanistów"

Nie wiem czy zajrzał. Ja zajrzałem i tam stoi, że jeśli mowa o wszystkich elementach danej grupy, to statystycznie jest dokładnie 100%. Oczywiście ta zasada nie dotyczy gazu w kawernach, ponieważ w tym przypadku geologia umożliwia przekroczenie 100%, a fizyka kwantowa 200%.
                    • pies.na.czarnych Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 13:48
                      mazala2 chciał troszeczkę zmanipulować statystykę. Jestem pewien, że swoim pytaniem chciał nas sprowokować do stwierdzenia, że jeżeli w całej szkole było 100 uczniów, a w klasie maturalnej tylko 1 to przecież statystycznie ilość uczniów, którzy oblali maturę to jest tylko 0,01% i jak to pięknie od razu wyglada:)
                      • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 14:25

> mazala2 chciał troszeczkę zmanipulować statystykę. Jestem pewien, że swoim pyta
                        > niem chciał nas sprowokować do stwierdzenia, że jeżeli w całej szkole było 100
                        > uczniów, a w klasie maturalnej tylko 1 to przecież statystycznie ilość uczniów,
                        > którzy oblali maturę to jest tylko 0,01% i jak to pięknie od razu wygla
                        > da:)

Ach, to dlatego śledztwo w sprawie morderstwa prezydenta Gdańska tak się ślimaczyło. W końcu dotyczyło ułamka procenta wszystkich prezydentów.
                    • mazala2 Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 16:01
                      oby.watel napisał:

> mazala2 napisał:
                      >
                      > > Zajrzyj czym jest statystyka i w jaki sposób opisuje rzeczywistość. Nie k
                      > omprom
                      > > ituj siebie ani pozostałych aktywnych na FK "humanistów"
                      >
                      > Nie wiem czy zajrzał. Ja zajrzałem i tam stoi, że jeśli mowa o wszystkich eleme
                      > ntach danej grupy, to statystycznie jest dokładnie 100%. Oczywiście ta zasada n
                      > ie dotyczy gazu w kawernach, ponieważ w tym przypadku geologia umożliwia przekr
                      > oczenie 100%, a fizyka kwantowa 200%.
                      >

Przecież nie w tym rzecz lecz w proporcji ilości maturzystów w tym liceum do ogólnej liczby maturzystów w Polsce. Tysięczne części promili świadczą, że przy skandalicznie niskim poziomie wiedzy nie tylko w polskich szkołach, niezależnie jaka partia polityczna sprawuje aktualnie władzę, fakt jaki wydarzył się w owym katolickim liceum traktować można jako początek rzeczywistej troski o wykształcenie młodzieży.
                      • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 16:10
                        mazala2 napisał:

> Przecież nie w tym rzecz lecz w proporcji ilości maturzystów w tym liceum do og
                        > ólnej liczby maturzystów w Polsce. Tysięczne części promili świadczą, że przy s
                        > kandalicznie niskim poziomie wiedzy nie tylko w polskich szkołach, niezależni
                        > e jaka partia polityczna sprawuje aktualnie władzę, fakt jaki wydarzył się w ow
                        > ym katolickim liceum traktować można jako początek rzeczywistej troski o wykszt
                        > ałcenie młodzieży.

Dotąd nie zdarzało się, żeby 100% abiturientów oblewało. Ale po drodze była Zalewska, Piontkowski, a teraz jest Czarnek. Wielcy miłośnicy wartości. Chyba nikogo nie dziwi, że wydarzyło się to w szkole katolickiej, nad którą kuratelę sprawowali towarzysze z PiS-u. Cały kraj jest w takiej kondycji.
                        • mazala2 Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 16:52
                          oby.watel napisał:

> mazala2 napisał:
                          >
                          > > Przecież nie w tym rzecz lecz w proporcji ilości maturzystów w tym liceum
                          > do og
                          > > ólnej liczby maturzystów w Polsce. Tysięczne części promili świadczą, że
                          > przy s
                          > > kandalicznie niskim poziomie wiedzy nie tylko w polskich szkołach, niez
                          > ależni
                          > > e jaka partia polityczna sprawuje aktualnie władzę, fakt jaki wydarzył si
                          > ę w ow
                          > > ym katolickim liceum traktować można jako początek rzeczywistej troski o
                          > wykszt
                          > > ałcenie młodzieży.
                          >
                          > Dotąd nie zdarzało się, żeby 100% abiturientów oblewało. Ale po drodze była Zal
                          > ewska, Piontkowski, a teraz jest Czarnek. Wielcy miłośnicy wartości. Chyba niko
                          > go nie dziwi, że wydarzyło się to w szkole katolickiej, nad którą kuratelę spra
                          > wowali towarzysze z PiS-u. Cały kraj jest w takiej kondycji.
                          >

Interpretacja faktów zależy od wiedzy o tym jaki wpływ na nią mają EMOCJE, inaczej pisząc, jaki wpływ ma wyznawany światopogląd.

Odnoszę wrażenie, że bardzo krytycznie nastawiony jesteś do poglądów innych niż własne. Przyczyna najczęściej leży w brakach wiedzy ogólnej i experckiej - związanej z tematem rozmowy.
                          PS
                          Język ludzki jest "żywy" i znaczenia słów zmieniają się z czasem, Dotyczy to takich w języku potocznym terminów jak "ilość" i " liczba"
                          • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 17:32
                            mazala2 napisał:

> Interpretacja faktów zależy od wiedzy o tym jaki wpływ na nią mają EMOCJE, inac
                            > zej pisząc, jaki wpływ ma wyznawany światopogląd.

> Odnoszę wrażenie, że bardzo krytycznie nastawiony jesteś do poglądów innych niż
                            > własne. Przyczyna najczęściej leży w brakach wiedzy ogólnej i experckiej - zwi
                            > ązanej z tematem rozmowy.

To chyba oczywiste, że jestem krytycznie nastawiony do poglądów innych niż własne, ponieważ jestem w tym szczęśliwym położeniu, że poglądy mam i na dodatek swoje własne. Co nie znaczy, że uważam je za jedynie słuszne. Jeśli ktoś mnie przekona, że się mylę, to je koryguję. Po to dyskutuję. Skoro nie bronisz swoich racji, lecz dzielisz się wrażeniami, to znaczy, że albo nastąpiła przerwa w dostawie SMS-ów i nie wiesz co o sprawie myślisz, albo nie masz nic więcej do powiedzenia. W obu przypadkach dalsza rozmowa nie ma sensu.

> PS
                            > Język ludzki jest "żywy" i znaczenia słów zmieniają się z czasem, Dotyczy to ta
                            > kich w języku potocznym terminów jak "ilość" i " liczba"

Zaiste tak jest jak mówisz. Dzięki temu coraz trudniej zrozumieć się wzajemnie. Jeszcze niedawno konstytucja była najwyższym prawem, teraz za powoływanie się na nią można mieć kłopoty. Życzę wielkiej ilości miłych wrażeń.
              • zdravko_vypic stosowanie prostackiej statystyki w opinii... 29.07.22, 13:05
                ...o poziomie nauczania jest kompletnie nieracjonalne.

mazala2 napisał:
                > pies.na.czarnych napisała:
                > > Jakie to ma znaczenie?
                > Statystyczne czyli takie żeby móc formułować racjonalne wnioski
                • oby.watel Re: stosowanie prostackiej statystyki w opinii... 29.07.22, 14:28
                  zdravko_vypic napisał:

> ...o poziomie nauczania jest kompletnie nieracjonalne.

A jaka statystyka nie jest nieprostacka? Że 0% uczniów zdało? Życzyć więc sobie wypada, żeby takie nieprostackie poparcie otrzymała partia rządząca w nadchodzących wyborach.
                • snajper55 Re: stosowanie prostackiej statystyki w opinii... 29.07.22, 15:06
                  zdravko_vypic napisał:

> ...o poziomie nauczania jest kompletnie nieracjonalne.

A co jest prostackiego w stwierdzeniu, że 100% maturzystów w konkretnej szkole nie zdało matury? Uważasz że ten fakt nie świadczy o poziomie tejże szkoły? A o czym świadczy? Może o tym, że ktoś się pomylił i uczniowie dostali odpowiedzi nie do tych zadań?

S.
                  • m.c.hrabia Re: stosowanie prostackiej statystyki w opinii... 29.07.22, 15:26
                    100% w niebo wstąpień
                  • qwardian Re: stosowanie prostackiej statystyki w opinii... 30.07.22, 15:14
                    snajper55 napisał:

> Może o tym, że ktoś się pomylił i uczniowie dostali odpowiedzi nie do tych zadań?

Nawet gdyby miało miejsce, powinni znać poprawne odpowiedzi, ale współczesna młodzież to młotki..
          • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 13:31
            mazala2 napisał:

> Zanim odpowiem na Twoje pytanie, pozwół że zapytam, ilu uczniów liczyła klasa m
            > aturalna w tym liceum?

Do matury w tym liceum przystąpiło 100% uczniów. 0% było molestowane i tyleż zgwałcone. Czego nie da się powiedzieć o innych katolickich placówkach różnego typu. Jeśli chcesz wykazać, że jeśli dzieci tam było mało, to nie ma problemu, to nie wysilaj się. Dzieci owszem, było mało, ale dotacji i subwencji dużo.
            • mazala2 Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 16:03
              oby.watel napisał:

> mazala2 napisał:
              >
              > > Zanim odpowiem na Twoje pytanie, pozwół że zapytam, ilu uczniów liczyła k
              > lasa m
              > > aturalna w tym liceum?
              >
              > Do matury w tym liceum przystąpiło 100% uczniów. 0% było molestowane i tyleż zg
              > wałcone. Czego nie da się powiedzieć o innych katolickich placówkach różnego ty
              > pu. Jeśli chcesz wykazać, że jeśli dzieci tam było mało, to nie ma problemu, to
              > nie wysilaj się. Dzieci owszem, było mało, ale dotacji i subwencji dużo.
              >

Pytałem o ILOŚĆ uczniów :)
              • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 16:13
                mazala2 napisał:

> Pytałem o ILOŚĆ uczniów :)

Jeśli już, to pytasz o liczbę uczniów. O ilości można mówić w odniesieniu do węgla. Uczniów było 13.
                • mazala2 Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 16:17
                  oby.watel napisał:

> mazala2 napisał:
                  >
                  > > Pytałem o ILOŚĆ uczniów :)
                  >
                  > Jeśli już, to pytasz o liczbę uczniów. O ilości można mówić w odniesieniu do wę
                  > gla. Uczniów było 13.

Pozwól mi jeszcze zapytać w którym roku zdawałeś maturę, w jakiej miejscowości i jaką ocenę dostałeś z j. polskiego?
                  >
                  • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 17:33
                    mazala2 napisał:

> Pozwól mi jeszcze zapytać w którym roku zdawałeś maturę, w jakiej miejscowości
                    > i jaką ocenę dostałeś z j. polskiego?

Pozwalam Ci zapytać. Pytaj!
                    • mazala2 Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 11:36
                      oby.watel napisał:

> mazala2 napisał:
                      >
                      > > Pozwól mi jeszcze zapytać w którym roku zdawałeś maturę, w jakiej miejsco
                      > wości
                      > > i jaką ocenę dostałeś z j. polskiego?
                      >
                      > Pozwalam Ci zapytać. Pytaj!

Pytam w którym roku zdawałeś maturę, w jakiej miejscowości

>
                      • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 11:57
                        mazala2 napisał:

> Pytam w którym roku zdawałeś maturę, w jakiej miejscowości

Bardzo dziękuję za to bardzo dobre pytanie. Odpowiedź na nie nie jest prosta ponieważ nie wiadomo czemu służy i jaki ma związek z tematem. Byłoby dużym ułatwieniem, gdybyś wyjaśnił po co o to pytasz? Zwłaszcza, że odpowiedź znajduje się w innym wątku.
                        • mazala2 Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 12:11
                          oby.watel napisał:

> mazala2 napisał:
                          >
                          > > Pytam w którym roku zdawałeś maturę, w jakiej miejscowości
                          > > i jaką ocenę dostałeś z j. polskiego?
                          >
                          > Bardzo dziękuję za to bardzo dobre pytanie. Odpowiedź na nie nie jest prosta p
                          > onieważ nie wiadomo czemu służy i jaki ma związek z tematem. Byłoby dużym ułatw
                          > ieniem, gdybyś wyjaśnił po co o to pytasz? Zwłaszcza, że odpowiedź znajduje się
                          > w innym wątku.
                          >
                          Czy możesz podać mi link do tego wątku, i to taki taki, żebym mógł zaznajomić się z Twoją odpowiedzią, na zadane Ci pytanie, dotyczące okoliczności uzyskania ( lub nie ) matury?
                          • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 12:29
                            mazala2 napisał:

> Czy możesz podać mi link do tego wątku, i to taki taki, żebym mógł zaznajomić
                            > się z Twoją odpowiedzią, na zadane Ci pytanie, dotyczące okoliczności uzyskani
                            > a ( lub nie ) matury?

Oczywiście, że mogę Ci podać link, i to taki, żebyś się mógł zaznajomić, tylko nie widzę takiej potrzeby z kilku przyczyn. Po pierwsze pomagam ludziom, którzy tej pomocy potrzebują, ale nie tym, którzy próbują się mną wyręczać. Po drugie nie znam uzasadnienia dla tych obcesowych pytań. Nie wyjaśniłeś do czego potrzebna Ci jest informacja kiedy pisałem maturę i czy w ogóle ją pisałem? Zwłaszcza, że ani sam nie jesteś tak wylewny, ani nie jestem zainteresowany jakie masz wykształcenie. Uważam, że ani matura ani dyplom, ani nawet stopień naukowy nie świadczą o poziomie intelektualnym i kompetencjach. Jakże często magister bije na głowę profesora.
                            • mazala2 Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 13:17
                              oby.watel napisał:

> mazala2 napisał:
                              >
                              > > Czy możesz podać mi link do tego wątku, i to taki taki, żebym mógł zazn
                              > ajomić
                              > > się z Twoją odpowiedzią, na zadane Ci pytanie, dotyczące okoliczności uz
                              > yskani
                              > > a ( lub nie ) matury?
                              >
                              > Oczywiście, że mogę Ci podać link, i to taki, żebyś się mógł zaznajomić, tylko
                              > nie widzę takiej potrzeby z kilku przyczyn. Po pierwsze pomagam ludziom, którzy
                              > tej pomocy potrzebują, ale nie tym, którzy próbują się mną wyręczać. Po drugie
                              > nie znam uzasadnienia dla tych obcesowych pytań. Nie wyjaśniłeś do czego potrz
                              > ebna Ci jest informacja kiedy pisałem maturę i czy w ogóle ją pisałem? Zwłaszcz
                              > a, że ani sam nie jesteś tak wylewny, ani nie jestem zainteresowany jakie masz
                              > wykształcenie. Uważam, że ani matura ani dyplom, ani nawet stopień naukowy nie
                              > świadczą o poziomie intelektualnym i kompetencjach. Jakże często magister bije
                              > na głowę profesora.
                              >

Ponieważ wiemy, być może obaj- oboje, że "Każdy „zbiór zdań można zreinterpretować w dowolny jedno – jednoznaczny sposób pod względem rzeczy, o których mowa, nie falsyfikując żadnego spośród zdań tego zbioru." to moja interpretacja w jednoznaczny sposób prowadzi mnie do racjonalnego wniosku, na podstawie Twoich kolejnych postów, że mam do czynienia z człowiekiem, który nie wie , że "uprawia archaiczną-skompromitowaną filozofię i myśli, że posiadł skuteczną sztuką przekonywania ludzi o swojej wyjątkowej przebiegłości intelektualnej, czemu przeczy, w oczywisty sposób, rzeczywistość.
                              • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 14:32
                                mazala2 napisał:

> Ponieważ wiemy, być może obaj- oboje, że "Każdy „zbiór zdań można zreinterpret
                                > ować w dowolny jedno – jednoznaczny sposób pod względem rzeczy, o których mowa,
                                > nie falsyfikując żadnego spośród zdań tego zbioru." to moja interpretacja w j
                                > ednoznaczny sposób prowadzi mnie do racjonalnego wniosku, na podstawie Twoich k
                                > olejnych postów, że mam do czynienia z człowiekiem, który nie wie , że "upraw
                                > ia archaiczną-skompromitowaną filozofię i myśli, że posiadł skuteczną sztuką p
                                > rzekonywania ludzi o swojej wyjątkowej przebiegłości intelektualnej, czemu prze
                                > czy, w oczywisty sposób, rzeczywistość.

Gdybym poinformował kiedy zdałem maturę, gdzie i na jaką ocenę, to wniosek byłby inny, mniej racjonalny?

Jestem niewymownie wdzięczny za informację, że uprawiam archaiczną-skompromitowaną filozofię. Niestety reszta wniosków jest nieprawdziwa. Rozmawiam po to, by poznać inny punkt widzenia i konfrontuję go ze swoim. Jeśli uznam, że interlokutor ma racje, to zmieniam zdanie. Ale nikogo nie usiłuję do niczego przekonać. Jeśli ktoś przyjmie moje racje, to się cieszę, jeśli nie, to nie dociekam dlaczego. Przyjmuję po prostu do wiadomości, że moje argumenty okazały się nieprzekonywające.

Nie przypisuj sobie jakichś zasług, proszę. Nie jesteś ani pierwszy, ani zapewne ostatni. Wielu działałem na nerwy do tego stopnia, że nie mając nic do powiedzenia w przedmiocie dyskusji dokonywali wiwisekcji mojej skromnej osoby. Nie możesz także liczyć na to, że zaproponuję, żebyś się ode mnie odczepił, zablokował widoczność moich postów czy ich nie czytał, bo udzielam się na forum właśnie po to, żeby rozmawiać, a nie strzelać focha. Poza tym rozmowa z ludźmi mającymi identyczne poglądy na wszystkie kwestie po pierwsze nie klei się, a po drugie jest nudna. Niemniej jednak wolałbym nie rozmawiać o sobie, Tobie czy kimkolwiek innym.

Mam nadzieję, że mi wybaczysz te osobiste dywagacje, ale skoro uznałeś za stosowne oceniać mnie i mój sposób argumentacji, to dostarczyłem Ci nieco informacji do wykorzystania.
                                • mazala2 Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 16:48
                                  oby.watel napisał:

> mazala2 napisał:
                                  >
                                  >
                                  > > Ponieważ wiemy, być może obaj- oboje, że "Każdy „zbiór zdań można zreint
                                  > erpret
                                  > > ować w dowolny jedno – jednoznaczny sposób pod względem rzeczy, o których
                                  > mowa,
                                  > > nie falsyfikując żadnego spośród zdań tego zbioru." to moja interpretac
                                  > ja w j
                                  > > ednoznaczny sposób prowadzi mnie do racjonalnego wniosku, na podstawie Tw
                                  > oich k
                                  > > olejnych postów, że mam do czynienia z człowiekiem, który nie wie , że
                                  > "upraw
                                  > > ia archaiczną-skompromitowaną filozofię i myśli, że posiadł skuteczną sz
                                  > tuką p
                                  > > rzekonywania ludzi o swojej wyjątkowej przebiegłości intelektualnej, czem
                                  > u prze
                                  > > czy, w oczywisty sposób, rzeczywistość.
                                  >
                                  > Gdybym poinformował kiedy zdałem maturę, gdzie i na jaką ocenę, to wniosek byłb
                                  > y inny, mniej racjonalny?

Nie potrafisz myśleć logicznie albo nie chcesz. Nie mój wniosek byłby mniej lub więcej racjonalny tylko Twoje kolejne posty byłyby racjonalne.
                                  • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 17:34
                                    mazala2 napisał:

> Nie potrafisz myśleć logicznie albo nie chcesz. Nie mój wniosek byłby mniej lub
                                    > więcej racjonalny tylko Twoje kolejne posty byłyby racjonalne.

I gdzie tu jest logika?
                                    • mazala2 Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 17:53
                                      oby.watel napisał:

> mazala2 napisał:
                                      >
                                      > > Nie potrafisz myśleć logicznie albo nie chcesz. Nie mój wniosek byłby mni
                                      > ej lub
                                      > > więcej racjonalny tylko Twoje kolejne posty byłyby racjonalne.
                                      >
                                      > I gdzie tu jest logika?
                                      >

Która logika>
                                      • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 19:52
                                        mazala2 napisał:

> Która logika>

Myślenie logiczne.
              • snajper55 Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 16:43
                mazala2 napisał:

> Pytałem o ILOŚĆ uczniów :)

A powinieneś pytać o ich LICZBĘ.

S.
                • mazala2 Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 17:00
                  snajper55 napisał:

> mazala2 napisał:
                  >
                  > > Pytałem o ILOŚĆ uczniów :)
                  >
                  > A powinieneś pytać o ich LICZBĘ.
                  >
                  > S.

Powinienem żeby było prawidłowo czy aktualnie poprawnie?
                  • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 17:35
                    polszczyzna.pl/liczba-czy-ilosc/
                    • mazala2 Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 11:42
                      oby.watel napisał:

> polszczyzna.pl/liczba-czy-ilosc/

A więc niepoprawnie czy nieprawidłowo zapytałem
                      • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 11:59
                        mazala2 napisał:

> A więc niepoprawnie czy nieprawidłowo zapytałem

Tak.
          • ukos Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 13:44
            mazala2 napisał:

> ilu uczniów liczyła klasa maturalna w tym liceum?

Trzynaście sztuk z dwóch komfortowych klas, siedmio i sześcioosobowej, nikt nie zdał. Jeszcze jeden mit runął.
            • ukos Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 13:50
              ukos napisał:

> Trzynaście sztuk z dwóch komfortowych klas, siedmio i sześcioosobowej

Próbka wystarczająco duża, żeby świadczyć o szkole. Przypadkowe wylosowanie 13 upośledzonych jest bardzo mało prawdopodobne. Szkoły nie mogłoby też tłumaczyć, że może nie są to uczniowie przypadkowi, tylko latorośle rodziców, którzy "wszystko mogą".
              • snajper55 Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 15:03
                ukos napisał:

> ukos napisał:
                >
                > > Trzynaście sztuk z dwóch komfortowych klas, siedmio i sześcioosobowej
                >
                > Próbka wystarczająco duża, żeby świadczyć o szkole. Przypadkowe wylosowanie 13
                > upośledzonych jest bardzo mało prawdopodobne.

Czy upośledzeni dostają w klasie maturalnej świadectwa z paskiem?

S.
                • ukos Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 19:30
                  snajper55 napisał:

> Czy upośledzeni dostają w klasie maturalnej świadectwa z paskiem?

Nie sądzę, żeby byli upośledzeni. Raczej z tą szkołą jest coś nie tak.
            • mazala2 Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 16:11
              ukos napisał:

>
              >
              > Trzynaście sztuk z dwóch komfortowych klas, siedmio i sześcioosobowej, nikt nie
              > zdał. Jeszcze jeden mit runął.

Moim zdaniem, fakt o którym usiłujemy bez emocji świadczyć może , że i maturzyści w tym liceum "olewali" naukę w przekonaniu, że tak czy siak ale zdać muszą. Podziwiałbym odwagę nauczycieli i traktował jako sygnał dla innych, żeby znacznie poważniej traktować realizację programów szkolnych i rzetelniej sprawdzać wiedzę uczniów.
              • m.c.hrabia Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 16:18
                bełkot nad bełkoty, katolicki.
                • mazala2 Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 11:48
                  m.c.hrabia napisał:

> bełkot nad bełkoty, katolicki.

Bełkot to mowa niezrozumiała dlatego nie powinno się jej przypisywać przymiotników. Uwaga moja dotyczy rady dla ludzi pochodzących ze środowisk gromadzących wiedzę o Świecie. Żałuj, że nie chcesz do nich należeć.
                  • wariant_b Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 13:30
                    mazala2 napisał:

> Uwaga moja dotyczy rady dla ludzi pochodzących ze środowisk gromadzących wiedzę o Świecie.

Ale chyba nie brzmi ona:
                    zdobywajcie wiedzę w Katolickim Liceum im. świętego Ojca Pio w Tomaszowie Mazowieckim?
                    • mazala2 Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 13:58
                      wariant_b napisał:

> mazala2 napisał:
                      >
                      > > Uwaga moja dotyczy rady dla ludzi pochodzących ze środowisk gromadzących
                      > wiedzę o Świecie.
                      >
                      > Ale chyba nie brzmi ona:
                      > zdobywajcie wiedzę w Katolickim Liceum im. świętego Ojca Pio w Tomaszowie Ma
                      > zowieckim?

Nie brzmi ona także : Pragnący lepiej zrozumieć arkana polskiej polityk, po transformacji ustrojowej, bądźcie aktywnymi uczestnikami FK
                      • m.c.hrabia Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 15:21
                        fiucie , wątek nie jest o polityce tylko o prymitywnym katolickim nauczaniu.

już dawno ayran wyartykułował kim jesteś, a jesteś śmieciem lubiącym młodych chłopców.
                        • mazala2 Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 17:03
                          m.c.hrabia napisał:

> fiucie , wątek nie jest o polityce tylko o prymitywnym katolickim nauczaniu.
                          >
                          > już dawno ayran wyartykułował kim jesteś, a jesteś śmieciem lubiącym młodych ch
                          > łopców.

Masz rozum, maniery i rację!
                          • no-popis Re: Katolickie nauczanie 01.08.22, 20:22
                            mazala2 napisał:

> m.c.hrabia napisał:
                            >
                            > > fiucie , wątek nie jest o polityce tylko o prymitywnym katolickim nauczan
                            > iu.
                            > >
                            > > już dawno ayran wyartykułował kim jesteś, a jesteś śmieciem lubiącym młod
                            > ych ch
                            > > łopców.
                            >
                            >
                            > Masz rozum, maniery i rację!
                            No i stałą POmoc Cenzury i większe prawa niż inni forumowicze ...jak to w komunie i na neokomunistycznym forum.
      • no-popis Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 17:35
        qwardian napisał:

> Nikt z obecnych maturzystów nie zdałby matury 40 lat temu, przynajmniej jedna s
        > zkoła zlikwidowała fikcję i patologię. Wysłać pasożytów do pracy fizycznej, nie
        > ch się uczą praktycznej znajomości rzemiosła. Ostatnie co potrzebujemy to kolej
        > ne pierdzistołki w urzędach..
        40 lat temu zdawały maturę ( i zdały!) takie osoby jak Kopacz Ewa, która sądzi, że Węgry graniczą z Syrią lub Julia Pitera, która uważa, że obniżenie podatków może doprowadzić do upadku przedsiębiorstw.
    • pies.na.czarnych Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 12:21
      > Oczywiście nie ma to żadnego wpływu na wysokość dotacji

W myśl starej zasady: "Czy się stoi, czy się leży...".
    • ukos Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 13:54
      Na maturze nie jest potrzebna ta hipoteza, tylko trochę wiadomości i umiejętności.
      • matolusz Religia i wypinanie się wykładowcom w kieckach 29.07.22, 14:48
        to widać za mało?
      • dunajec1 Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 14:55
        Cos mi sie wydaje ze na maturze z matematyki bylo pytanie , ile jest 1+1+1=? Pewnie kazdy odpowiedzial ze 3, a nie, bo to nadal jest 1, (tylko z trzema glowami).
        • pozytonium Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 17:41
          dunajec1 napisał:

> Cos mi sie wydaje ze na maturze z matematyki bylo pytanie , ile jest 1+1+1=? Pe
          > wnie kazdy odpowiedzial ze 3, a nie, bo to nadal jest 1, (tylko z trzema glowam
          > i).

Genialne. Choć katole wybrnęły z tego "trójca święta".
          • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 19:38
            www.youtube.com/watch?v=AX7gwU-iJ8k
        • pies.na.czarnych Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 19:38
          Nie znali odpowiedzi na pytanie "Ile diabłów może siedzieć na jednej szpilce".
          • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 19:41

> Nie znali odpowiedzi na pytanie "Ile diabłów może siedzieć na jednej szpilce".

... wynik podaj z dokładnością do 10.
            • wariant_b Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 20:24
              oby.watel napisał:

>> Nie znali odpowiedzi na pytanie "Ile diabłów może siedzieć na jednej szpilce".

> ... wynik podaj z dokładnością do 10.

Do 10 miejsc po przecinku?

• oby.watel Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 20:50
                wariant_b napisał:

> Do 10 miejsc po przecinku?

Skąd! Widziałeś 0,003 diabła?
                • pies.na.czarnych Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 12:53
                  Ty nie widziałeś? :)
    • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 14:53
      Na stronie szkoły można przeczytać, że

Podsumowując trzy lata nauki naszych kochanych uczniów, już abiturientów chcielibyśmy jeszcze raz pogratulować wszystkim ukończenia naszej szkoły. Szczególne wyróżnienia otrzymali uczniowie:
      Jan Bykowski - najlepszy absolwent naszej szkoły, uczeń wzorowy z bardzo dobrymi wynikami w nauce.
      Sandra Walas i Marta Porczyk - nasze wzorowe absolwentki, ukończyły szkołę ze świadectwem z wyróżnieniem.
      Kamil Nowak i Jakub Witek - nasi wyjątkowi absolwenci zaangażowani w życie szkoły, zawsze gotowi i chętni do pomocy.

Nie zdali wszyscy kochani uczniowie, włącznie ze szczególnie wyróżnionymi. Szkołę wizytował mini ster Czarnek

Podczas poniedziałkowych wizyt minister odwiedził Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki oraz Szkoły Katolickie im. Niepokalanego Serca NMP Królowej Polski i św. O. Pio.

W trakcie spotkań Minister Edukacji i Nauki podkreślił jak ważne są inwestycje realizowane w szkołach na terenie Tomaszowa, w tym m.in. te związane z wymianą instalacji grzewczej, budową infrastruktury sportowej czy termomodernizacją.

Przy okazji wręczył dyrektorce dyplom uznania za pracę. Ta pani już dyrektorka nie jest. Ale wiadomo już, że za dobre świadectwa i blamaż na maturze odpowiada pandemia oraz Putin. Pandemia, bo te dzieciaki musiały się uczyć zdalnie, a Putni im się śnił po nocach. Trwa ustalanie czy do tak słabych wyników nie przyczynił się Tusk i polityka Komisji Europejskiej.

Na stronie szkoły widnieje modlitwa. Znajduje się w niej zalecenie by dawać bez liczenia. I PiS właśnie tak robi.

Słowo Odwieczne, Jednorodzony Synu Boży.
      Proszę Cię, Naucz mnie służyć Ci tak, jak tego jesteś godzien.
      Naucz mnie dawać a nie liczyć,
      walczyć a na rany nie zważać,
      pracować a nie szukać spoczynku,
      ofiarować się a nie szukać nagrody innej,
      prócz poczucia, że spełniłem Twoją Najświętszą Wolę.
      Amen
      • snajper55 Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 14:58
        oby.watel napisał:

> Naucz mnie dawać a nie liczyć,

No i nie nauczyli liczyć. Nauczyli dawać. Byle tylko dziury wytrzymały.

S.
        • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 15:00
          Proszę Cię, Naucz mnie służyć Ci

Jak to się ma do I Narodowego Powstania z kolan?
    • m.c.hrabia Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 15:16
      prymitywne ,zbydlęcone, anioł zapłodnił marykę ,sedno nauki katolickiej.
      • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 15:42
        m.c.hrabia napisał:

> prymitywne ,zbydlęcone, anioł zapłodnił marykę ,sedno nauki katolickiej.

Co Ty pleciesz? Jaki anioł!? Aniołki nie mają ani tego, ani tego. Eunuch może więcej. Ta akcja to był swego rodzaju majstersztyk. Potem przez kilkadziesiąt lat mieliśmy dio czynienia z dwójcą.
    • mazala2 Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 17:15
      Mecz Igi Światek wydaje się być bardziej dla mnie interesujący jak dalsze uczestniczenie w "forumowych dialogach"

Było miło! Pa
    • wariant_b Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 17:42
      Obszerniejszy artykuł o szkole z ministrem Czarnkiem w tle jest tutaj.

Matematyki rzeczywiście nie zdał tam nikt, ale z innymi przedmiotami obowiązkowymi
      było niewiele lepiej. Matury z języka polskiego nie zdało tam 67 proc. maturzystów (osiem osób),
      a z języka angielskiego - 55 proc. (sześć z 11 egzaminowanych osób).
      • snajper55 Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 21:27
        wariant_b napisał:

> Obszerniejszy artykuł o szkole z ministrem Czarnkiem w tle jest tuta
        > j
        .
        >
        > Matematyki rzeczywiście nie zdał tam nikt, ale z innymi przedmiotami obowiąz
        > kowymi
        > było niewiele lepiej. Matury z języka polskiego nie zdało tam 67 proc. maturzys
        > tów (osiem osób),
        > a z języka angielskiego - 55 proc. (sześć z 11 egzaminowanych osób).

To by wskazywało, że ostatni rok spędzili na modlitwach w intencji dobrych wyników matur.

S.
    • weteran-czasu Re: Katolickie nauczanie 29.07.22, 19:40
      Katolickie nauczanie, w którym królują obłuda i zakłamanie.
      Wpajanie dzieciom średniowiecznej głupoty.
      • no-popis Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 05:38
        weteran-czasu napisał:

> Katolickie nauczanie, w którym królują obłuda i zakłamanie.
        > Wpajanie dzieciom średniowiecznej głupoty.
        >
        No i widzisz a Premier Tysiąclecia Tadeusz Mazowiecki wprowadził religię do szkół publicznych.
        • weteran-czasu Re: Katolickie nauczanie 30.07.22, 17:50
          Za PRL religia w szkołach publicznych też była.
          Ściślej rzecz ujmując za Bieruta była, za Gomułki najpierw była w szkołach, a potem w przykościelnych salach katechetycznych, za Gierka również w salkach katechetycznych, za Jaruzelskiego religia powróciła do szkół, a Morawiecki utrzymał ten stan rzeczy. To nie państwo wyprowadzało religię ze szkół. Sam Episkopat chciał aby nauczanie religii odbywało się w sąsiedztwie kościołów. Na organizację przykościelnych salek katechetycznych Kościół wydusił od państwa niemało mamony, za którą można by było wybudować kilkadziesiąt szkół, przedszkoli, czy ośrodków zdrowia. Zażynając PRL kler zarżnął sobie kurę znoszącą złote jaja.
          • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 31.07.22, 10:41
            Prawie się zgadza poza drobiazgami. Za Bieruta nie było PRL-u, a religia do szkół wróciła za prezydenta Jaruzelskiego w 1990 roku.
            • weteran-czasu Re: Katolickie nauczanie 01.08.22, 13:20
              Niestety nie masz racji. PRL (1952-1989)

Za prezesa rady ministrów Bieruta (1952-54) była Polska Rzeczpospolita Ludowa. Bierut zmarł do 12. marca 1956 r. w trakcie "przyjaznej" wizyty w Moskwie.
              • weteran-czasu Re: Katolickie nauczanie 01.08.22, 13:28
                Urząd prezydenta RP, który piastował Bierut zlikwidowano w 1952 roku, ale został wtedy prezesem rady ministrów i nadal pełnił funkcję sekretarza partii(1948 aż do śmierci1956), czyli był najważniejszą osobą w państwie.
              • oby.watel Re: Katolickie nauczanie 01.08.22, 13:32
                weteran-czasu napisał:

> Niestety nie masz racji. PRL (1952-1989)
                >
                > Za prezesa rady ministrów Bieruta (1952-54) była Polska Rzeczpospolita Ludowa.
                > Bierut zmarł do 12. marca 1956 r. w trakcie "przyjaznej" wizyty w Moskwie.

Zaiste. Masz absolutną rację. Zapomniałem, że Bierut jak Putin, najpierw był prezydentem, potem premierem.
                • weteran-czasu Re: Katolickie nauczanie 01.08.22, 16:29
                  Dokładnie tak!
                  Pozdrawiam, miłego dnia :)
          • no-popis Re: Katolickie nauczanie 01.08.22, 20:23
            weteran-czasu napisał:

> Za PRL religia w szkołach publicznych też była.
            > Ściślej rzecz ujmując za Bieruta była, za Gomułki najpierw była w szkołach, a p
            > otem w przykościelnych salach katechetycznych, za Gierka również w salkach kate
            > chetycznych, za Jaruzelskiego religia powróciła do szkół, a Morawiecki utrzym
            > ał ten stan rzeczy. To nie państwo wyprowadzało religię ze szkół. Sam Episkopat
            > chciał aby nauczanie religii odbywało się w sąsiedztwie kościołów. Na organiza
            > cję przykościelnych salek katechetycznych Kościół wydusił od państwa niemało ma
            > mony, za którą można by było wybudować kilkadziesiąt szkół, przedszkoli, czy oś
            > rodków zdrowia. Zażynając PRL kler zarżnął sobie kurę znoszącą złote jaja.
            >
            Totalna większość jest nieprawdą lub wyssaną z buraka bzdurą.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka