Dodaj do ulubionych

Po Odrze kolej na lasy

20.08.22, 18:09
Spiders web:
To nie jest dobry czas dla polskiej przyrody - o ile założymy, że wcześniej jednak było lepiej. W momencie, kiedy Odra zatruta jest szkodliwą substancją, pomorski oddział Lasów Państwowych daje zielone światło na bezpardonową wycinkę drzew.

wyborcza.pl:
Bartłomiej Obajtek, szef Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, wycofał się z certyfikatu FSC, który miał skutkować "szeregiem szkód w gospodarce leśnej".

Nasze Lasy:
Pilne! Pomorskie lasy będą już cięte bez ograniczeń międzynarodowego certyfikatu FSC! Dyrektor RDLP Gdańsk - B. Obajtek (brat prezesa Orlenu) właśnie ogłosił, że rezygnuje z najważniejszego certyfikatu ekologicznego gospodarki leśnej. Tym samym wszystkie pomorskie nadleśnictwa stracą możliwość sprzedaży drewna odbiorcom wymagającym certyfikatu, a to jest ogromna część unijnego rynku.
Nieoficjalnie leśnicy mówią, że standardy ekologiczne FSC bardzo utrudniały im pracę i teraz będą mogli znacząco zwiększyć efektywność swojej działalności, a drewno zawsze można sprzedać odbiorcom za oceanem, którzy nie mają żadnych ekologicznych wymagań, a porty w Trójmieście są blisko.

Yoma cieszyła się, że ludzie "ruszyli się" w sprawie Odry. Optymistka. Może ruszą się jak wszystko będzie martwe i wycięte, a i to nie na pewno. Taką rabunkową gospodarkę dotąd prowadzili wyłącznie kolonizatorzy na terenach podbitych.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka