Dodaj do ulubionych

Skojarzenia

13.05.23, 03:35
Trzej wodzowie.

1.
"Witali wołali wołali witali
Kwiaty krawaty pompa i puc
Lakierki szpalerki miliony ton stali
Wrzaski oklaski Pan Prezes Pan Wódz

Tu telewizja a tam radary
Mieszkanie ubranie technika i cud
Bankiety zalety brygady, sztandary
Wrzaski oklaski Pan Prezes Pan Wódz

Kwiaty dla niego przemowy dla czerni
Wódz a za Wodzem wierni

Kwiaty dla niego przemowy dla czerni
Wódz a za Wodzem wierni"

www.google.com/search?q=W%C3%B3dz+piosnka&sxsrf=APwXEdcKXRW7GcHNXtMx9WQsNR5Xn8OG8w%3A1683941392498&ei=EOheZLeDHouOrwS4xZfQBA&ved=0ahUKEwi3y5bEkvH-AhULx4sKHbjiBUoQ4dUDCBA&uact=5&oq=W%C3%B3dz+piosnka&gs_lcp=Cgxnd3Mtd2l6LXNlcnAQAzIHCC4QDRCABDIICAAQCBAeEA0yFQguEA0QgAQQlwUQ3AQQ3gQQ4AQYAToKCAAQRxDWBBCwAzoKCAAQigUQsAMQQzoHCAAQigUQQzoKCAAQigUQsQMQQzoFCAAQgAQ6BQguEIAEOgYIABAWEB46EwguEIAEEJcFENwEEN4EEOAEGAE6BQghEKABSgQIQRgAUKcCWNgWYLoYaAFwAXgAgAF5iAHpBZIBAzcuMZgBAKABAcgBCsABAdoBBggBEAEYFA&sclient=gws-wiz-serp#fpstate=ive&vld=cid:d53433f9,vid:TYblsyEakLU

2. Właśnie czytam wspomnienia prezydenta Kwaśniewskiego:

"Wtem otwierają się drzwi i wprowadzają Czernienkę. On już w momencie objęcia funkcji był bardzo ciężko chory. Żywa mumia. Dwóch ochroniarzy trzyma go za łokcie i doprowadza do stołu. Opierają go o ten stół, Czernienko zaczyna czytać z kartki z takim poświstem, echo jeszcze to roznosi. W pewnym momencie nogi zaczynają mu się rozjeżdżać.
Wygląda na to, że za chwilę upadnie, więc ochroniarz podchodzi i zaczyna go stopą delikatnie przesuwać do pionu. To było straszne i jednocześnie symboliczne. Widziałem tych biednych dziennikarzy radzieckich, potwornie zażenowanych, bo to był obraz ich wielkiego państwa w pigułce."

3. Sami-wiecie-kto.

S.
Obserwuj wątek
    • a.jej.rkoniak Re: Skojarzenia 13.05.23, 05:55
      długo to trwa
      niestety

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka