Dodaj do ulubionych

Spryt czy siła?

10.02.24, 21:06
Zwróćcie uwagę na magazynek funkcjonariuszki Służby Więziennej po prawej stronie:
twitter.com/jodynaa/status/1756266237837877582
Był kiedyś kawał o egzaminie ZOMOwców. Mieli dopasować kształty do otworów w zabawce dla przedszkolaków. Egzamin zdali wszyscy, część wykazała się ponadprzeciętną inteligencją, a część ponadprzeciętną siła...
Obserwuj wątek
    • privus Re: Spryt czy siła? 11.02.24, 02:52
      Że od tyłu, to pal go szść. Ale jak on tam się wpasował? :)
    • privus Re: Spryt czy siła? 11.02.24, 02:59
      https://pbs.twimg.com/media/GF-C1dmWIAEKkM6?format=jpg&name=900x900
      • snajper55 Re: Spryt czy siła? 11.02.24, 21:34
        privus napisał:

        > https://pbs.twimg.com/media/GF-C1dmWIAEKkM6?format=jpg&name=900x900


        Denko od tego magazynku odpadło, a wy robicie aferę. Łatwiej będzie go czyścić, przedmucha się i już.

        S.
        • tapatik Re: Spryt czy siła? 11.02.24, 22:42
          snajper55 napisał:

          > Denko od tego magazynku odpadło, a wy robicie aferę. Łatwiej będzie go czyścić,
          > przedmucha się i już.

          Obawiam się, że to jednak nie denko.
          Natomiast możliwe, że fotomontaż.
        • pies.na.czarnych Re: Spryt czy siła? 11.02.24, 23:15
          > Denko od tego magazynku odpadło, a wy robicie aferę.

          Wiem, ze jaja sobie robisz, ale pokażę zdjęcia, na których widać, że jest niemożliwe aby się pomylić i włożyć magazynek odwrotnie.

          https://lh3.googleusercontent.com/proxy/qR9L6gM68e0i5xVKMg6vbunIcjPuJ8Nyf8Es3t3t2zBi8dtlfFFyeqRhDfmSl5hd2AdRlJfxN4e9HJ6OK2-H_jKb_OcUmJTzNTUJtgmKwARM7ocPCekH54xnbYh-IbO7ghZbsyIsRP9T59Fr
          https://a.allegroimg.com/original/03d56a/05d659544bd49c82631f9e1d7de6/MAGAZYNEK-KARABIN-KBK-AK-KALASZNIKOW
          • tapatik Re: Spryt czy siła? 12.02.24, 21:33
            Czyli to ja dałem dupy. 😣
            Broń powinna być tak skonstruowana, aby włożenie magazynka było możliwe nawet bez patrzenia.
            • pies.na.czarnych Re: Spryt czy siła? 12.02.24, 23:25
              tapatik napisał:

              > Czyli to ja dałem dupy. 😣
              > Broń powinna być tak skonstruowana, aby włożenie magazynka było możliwe nawet b
              > ez patrzenia.
              >

              Oczywiscie. W warunkach bojowych, czy jakiegokolwiek zagrożenia nie ma czasu na sprawdzanie, którą stroną wchodzi magazynek. Dodatkowo przy wkładaniu na chama można by uszkodzić mechanizm "wklikujacy".
    • hell-raiser1 Re: Spryt czy siła? 11.02.24, 04:34
      Jak do karabinku Beretta ARX 160 można włozyć odwrotnie magazynek. Nie da się.
    • stasi1 Re: Spryt czy siła? 11.02.24, 08:33
      Znaczy się że on jest pusty? Profilaktycznie jej nie dali naboi .
      • wsk175 Re: Spryt czy siła? 11.02.24, 09:15
        Zapewne pisi to kupili od znanego handlarza bronią...
      • tapatik Re: Spryt czy siła? 11.02.24, 10:12
        Ona włożyła ten magazynek drugą stroną. Teoretycznie powinno to być niewykonalne.
        • hell-raiser1 Re: Spryt czy siła? 11.02.24, 10:38
          Nie ma takiej opcji by się trzymał. Bo wszystko jest na klik klak . Jeśli jarzysz o co chodzi.
          • tapatik Re: Spryt czy siła? 11.02.24, 20:54
            Wiem o co chodzi. Przekręciłem kiedyś magazynek o 180 stopni i nie chciał mi wejść.
            Nie tak jak na zdjęciu, tylko wkładałem magazynek spłonką naboju do przodu.
        • stasi1 Re: Spryt czy siła? 13.02.24, 16:49
          Więc widocznie fotomontaż chyba że te słynne karabiny co się trzymają na trynitle
    • pies.na.czarnych Re: Spryt czy siła? 11.02.24, 10:42
      To jest bajer. W żadnym karabinie, pistolecie, czy takich innych:) nie da się odwrotnie włożyć magazynku.

      https://pbs.twimg.com/media/GF-C1dmWIAEKkM6?format=jpg&name=small
    • hymenoz Manipulacja 11.02.24, 10:58
      tapatik napisał:

      > Zwróćcie uwagę na magazynek funkcjonariuszki Służby Więziennej po prawej stroni

      Myślę, że to manipulacja mająca na celu ośmieszenie kobiet funkcjonariuszek. Magazynek został wklejony do zdjęcia.
      • pies.na.czarnych Re: Manipulacja 11.02.24, 11:08
        Nawet kolor tego magazynka jest inny.
        • tapatik Re: Manipulacja 11.02.24, 20:53
          Magazynki do tej samej broni mogą mieć różne kolory.
          • pies.na.czarnych Re: Manipulacja 11.02.24, 21:02
            Tu wyraźnie widać, ze zdjęcie magazynka było robione w innym świetle i stąd jest ta różnica w odcieniu.
            Poza tym oryginalne magazynki do danej broni są identyczne.
            • tapatik Re: Manipulacja 11.02.24, 21:18
              Dopóki się nie odezwie ktoś ze Służby Więziennej, to możemy sobie gdybać.
              • snajper55 Re: Manipulacja 18.02.24, 00:06
                tapatik napisał:

                > Dopóki się nie odezwie ktoś ze Służby Więziennej, to możemy sobie gdybać.

                Odezwali się i powiedzieli, że każdy funkcjonariusz jest szkolony jak wkładać magazynek. Więc jeśli włoży go odwrotnie to nie wina kierownictwa.

                S.
    • pies.na.czarnych Re: Spryt czy siła? 11.02.24, 21:16
      Tutaj autor zdjęcia popisał się większą fantazją :)

      https://pbs.twimg.com/media/GGE_pzCWUAEGVME?format=jpg&name=small
      • pies.na.czarnych Re: Spryt czy siła? 11.02.24, 21:19
        Ten wpis korygujący, że to musiało być podczas WW2 jest również nie do wyjebania. Cos takiego jak niektóre wpisy w tym wątku. 😅
      • tapatik Re: Spryt czy siła? 11.02.24, 21:32
        pies.na.czarnych napisała:

        > Tutaj autor zdjęcia popisał się większą fantazją :)
        >
        > https://pbs.twimg.com/media/GGE_pzCWUAEGVME?format=jpg&name=small

        Ma rację, Jeepy zaczęto produkować w 1941 roku.
        pl.wikipedia.org/wiki/Willys_MB
        Natomiast nie wiemy, czy to zdjęcie jest fotomontażem.
        Możliwe, że jest i że dałem się nabrać.
        • pies.na.czarnych Re: Spryt czy siła? 11.02.24, 22:55
          Ma rację, Jeepy zaczęto produkować w 1941 roku.
          pl.wikipedia.org/wiki/Willys_MB
          Natomiast nie wiemy, czy to zdjęcie jest fotomontażem.
          Możliwe, że jest i że dałem się nabrać.

          😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

          Tak, a ostatni T-Rex został zabity podczas Pierwszej Wojny Światowej służąc swojemu krajowi i jak teraz to wszystko posklejasz? :)
    • tapatik Re: Spryt czy siła? 15.02.24, 15:34
      Znalazłem w sieci wypowiedź, że w tym modelu jednak jest możliwe włożenie magazynka na odwrót.
      Może by iść na strzelnicę i sprawdzić samemu?
      • pies.na.czarnych Re: Spryt czy siła? 15.02.24, 16:29
        > Znalazłem w sieci...

        Taak. Na płocie pisało "dupa"...

        > Może by iść na strzelnicę i sprawdzić samemu?

        Zapisz się do wojska i będziesz mógł sprawdzać do woli :)

        Nie ciągnij tego tematu bo tylko się ośmieszasz. Już w wielu wątkach zauważyłem, ze jesteś łatwowierny i podatny na manipulacje. Waż słowa bo to ci tylko szkodzi :(

        BTW! Nawet na twoim zdjęciu dokładnie widać, ze jest niemożliwe włożyć odwrotnie magazynek. Przyjrzyj się uważnie bocznej powierzchni.
        • tapatik Re: Spryt czy siła? 17.02.24, 23:17
          Pilnuj swojej miski.
        • j-k belkoczesz na kazdy mozliwy temat. 17.02.24, 23:46
          suka.na.czarnych napisała:
          > Nie ciągnij tego tematu bo tylko się ośmieszasz.


          moze zajmij sie, suko, w koncu corka nieudanie studiujaca na UJ ?
      • pies.na.czarnych Re: Spryt czy siła? 16.02.24, 13:56
        W związku z tym, ze Gazeta mieli dzisiaj ten temat pozwolę sobie zilustrować schemat tego karabinku.

        Beretta ARX 160.
        Nowe karabinki już na wyposażeniu Służby Więziennej infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/sluzba-wiezienna/nowe-karabinki-juz-na-wyposazeniu-sluzby-wieziennej

        https://www.brownells.co.uk/WebRoot/MediaDefinition/userdocs/schematics/ber-ARX160_pistol.gif
        www.google.com/search?q=beretta+arx+160+cleaning&tbm=isch&ved=2ahUKEwjxu8OZ8q-EAxV_kv0HHWgcAwkQ2-cCegQIABAA&oq=beretta+arx+160+cleaning&gs_lp=EgNpbWciGGJlcmV0dGEgYXJ4IDE2MCBjbGVhbmluZ0jGOVD5GlioNXAAeACQAQCYAVSgAboFqgEBObgBA8gBAPgBAYoCC2d3cy13aXotaW1nwgIEECMYJ8ICBxAAGIAEGBPCAgYQABgeGBOIBgE&sclient=img&ei=OVnPZbG7C_-k9u8P6LiMSA&bih=724&biw=1280&client=safari#imgrc=NgKO8HTLuNR17M
    • j-k Przedwojenna Granatowa Policja II.RP 17.02.24, 23:42
      w calej krasie - jesli chodzi o mundury

      a poza tym... deczko jej odpadlo :)
    • snajper55 Jednak sila 18.02.24, 00:02
      Przeciwko fotomontazowi przemawiają inne zdjęcia tej pary funkcjonariuszek:

      https://pbs.twimg.com/media/GF-GMixWIAAtHok?format=jpg&name=small

      a przede wszystkim komunikat Straży Więziennej, w którym mowi się jedynie, że wszyscy fukcjonariusze są szkoleni w zakresie obsługi broni. W komunikacie nie mówi się ani o fotomontażu, ani o niemożliwości odwrotnego włożenia magazynka.

      Jakosc szkoleń pokazuje także takie zdjęcie:

      https://pbs.twimg.com/media/GGKLbyGWIAAXiO0?format=jpg&name=small

      czy takie:
      https://i.wpimg.pl/784x/filerepo.grupawp.pl/api/v1/display/embed/ad166280-e3cd-4e67-8ea8-2c6f672179b5

      S.
      • j-k mundur - like - Przedwojenna Granatowa Policja 18.02.24, 00:11
        mundur mi sie podoba.

        a o karabinach mozemy rozmawiac.
        .
        dziennikzachodni.pl/gliwice-pamietaja-o-granatowych-mundurach-slaskiej-policji/ar/290625

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka