Dodaj do ulubionych

Kogo uważasz za Ojców polskiej demokracji ?

05.06.26, 16:58
Zaczynali Oni swoją aktywność budowniczych nowego polskiego ustroju gospodarczo - społeczno - politycznego pod koniec lat osiemdziesiątych. Czy wiesz kto reprezentował główne środowiska ustalające ramy nowego ładu polityczno- gospodarczego co musiało być celem transformacji ze względu na ciągłość istnienia polskiego państwa ?
Które z tych środowisk - założycielskich (Magdalenka ) i osób nadal są aktywne w realizacji pierwotnych celów transformacji ?

Przypomnijmy sobie główne kategorie działań podczas transformacji:
1- ekonomiczna i prywatyzacyjna
2- polityczno-propagandowa
3 - organizacyjno- techniczna
4- społeczno- kościelna

No to do dzieła bezwstydu i bez obciachu 😁✋🍷
---------------
Pamiętaj o skutkach zniesławień lub pomówień zob. Art. 212 KK.
Obserwuj wątek
    • oszo-lom-z-rm Re: Kogo uważasz za Ojców polskiej demokracji ? 05.06.26, 17:05
      Jana Pawła II!
    • banowanyzaprawde1 Re: Kogo uważasz za Ojców polskiej demokracji ? 05.06.26, 17:52
      Demokracja to tylko słowo, taki twór w obecnym świecie nie istnieje. Obecnie mamy tyranię i niewolnictwo.
    • x2468 Re: Kogo uważasz za Ojców polskiej demokracji ? 05.06.26, 18:12
      Ojcem polskiej demokracji jest Lech Walesa a za nim Adam Michnik,Tadeusz Mazowiecki, Bronisław Geremek.
      • bbuldog Re: Kogo uważasz za Ojców polskiej demokracji ? 06.06.26, 10:54
        Lech Wałęsa ("sierżant w okopach") jest półgłówkiem niezdolnym do ojcostwa.
        • x2468 Re: Kogo uważasz za Ojców polskiej demokracji ? 06.06.26, 11:03
          Nie rozmawiamy o prokreacji lecz demokracji. Podobne słowa lecz różne ich znaczenie.
          • bbuldog Re: Kogo uważasz za Ojców polskiej demokracji ? 06.06.26, 14:10
            Otóż to! Półgłówek ("Jest noga lewa i noga prawa, i ja pomiędzy nogami") nie jest zdolny do kreacji wartości demokratycznych, nie może być ich ojcem duchowym z definicji.
      • mazala2 Re: Kogo uważasz za Ojców polskiej demokracji ? 07.06.26, 11:37
        x2468 napisał:

        > Ojcem polskiej demokracji jest Lech Walesa a za nim Adam Michnik, Tadeusz Mazowi
        > ecki, Bronisław Geremek.
        >

        Wymienieni przez ciebie ludzie to ludzie o charakterach apodyktycznych, którzyn niejako z "natury" nie lubią demokracji. która przecież jest zaprzeczeniem ich osobniczych predylekcji.
    • czciborwielki Mieszka 1 05.06.26, 18:15
      mazala2 napisał:

      > Zaczynali Oni swoją aktywność budowniczych nowego polskiego ustroju gospodarczo
      > - społeczno - politycznego pod koniec lat osiemdziesiątych. Czy wiesz kto repr
      > ezentował główne środowiska ustalające ramy nowego ładu polityczno- gospodarcze
      > go co musiało być celem transformacji ze względu na ciągłość istnienia polskie
      > go państwa ?
      > Które z tych środowisk - założycielskich (Magdalenka ) i osób nadal są aktywne
      > w realizacji pierwotnych celów transformacji ?
      >
      > Przypomnijmy sobie główne kategorie działań podczas transformacji:
      > 1- ekonomiczna i prywatyzacyjna
      > 2- polityczno-propagandowa
      > 3 - organizacyjno- techniczna
      > 4- społeczno- kościelna
      >
      > No to do dzieła bezwstydu i bez obciachu 😁✋🍷
      > ---------------
      > Pamiętaj o skutkach zniesławień lub pomówień zob. Art. 212 KK.

      Mieszko 1 jest ojcem polskiej demokracji.
    • niepoprawnylogin1980 Re: Kogo uważasz za Ojców polskiej demokracji ? 06.06.26, 12:49
      Mam nadzieję, ze to się niebawem wyjaśni.
      forum.gazeta.pl/forum/w,28,179619677,179619677,Za_dwa_lata_komisja_ds_przepoczwarzenia_komuny_.html?so=0
      • mazala2 Re: Kogo uważasz za Ojców polskiej demokracji ? 07.06.26, 11:38
        niepoprawnylogin1980 napisał:

        > Mam nadzieję, ze to się niebawem wyjaśni.
        > forum.gazeta.pl/forum/w,28,179619677,179619677,Za_dwa_lata_komisja_ds_przepoczwarzenia_komuny_.html?so=0

        Masz jakieś podstawy do podobnego myslenia, wymień je bardzo proszę
        • niepoprawnylogin1980 Re: Kogo uważasz za Ojców polskiej demokracji ? 07.06.26, 15:37
          Kliknąłeś w linka?
          Nie uważasz, że warto wyjaśnić np. czemu kilka zajmujących się aferą osób pod rząd ginie w dziwnych okolicznościach?
          • mazala2 Re: Kogo uważasz za Ojców polskiej demokracji ? 07.06.26, 15:59
            niepoprawnylogin1980 napisał:

            > Kliknąłeś w linka?
            > Nie uważasz, że warto wyjaśnić np. czemu kilka zajmujących się aferą osób pod r
            > ząd ginie w dziwnych okolicznościach?


            Moim zdaniem, jeszcze stanowczo za wcześnie za wyjaśnienie. Sam fakt ich śmierci jest także wiele mówiący.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka