campari_23 Re: Nie handlujcie Papieżem! 16.04.05, 10:38 I kto to pisze... Wyborcza, w której tydzień reklamowano płytę z papieżem... Hipokryzja, drodzy redaktorzy, hipokryzja...pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
pandada Re: Nie handlujcie Papieżem! 16.04.05, 11:54 To apel episkopatu, a nie Wyborczej. Odpowiedz Link Zgłoś
x-y-z Nie handlujcie Papieżem! 16.04.05, 10:42 A ja myślę, że najgorsze w handlowaniu Papieżem nie są te medale i breloczki. Istotą zła handlowania Papieżem, jest handlowanie jego słowem. Dał temu dowód chociażby arcybiskup opolski Alfons Nossol w wywiadzie udzielonym gazecie serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34314,2657659.html Odpowiedz Link Zgłoś
curtiz Re: Nie handlujcie Papieżem! 16.04.05, 10:56 To wlasnie w "Metrze" nalezacym do Wyborczej sa reklamy tego medalu. Ktory zreszta od razu widac, ze jest jakas podpucha, juz same sformulowania w ogloszeniu sugeruja wyjatkowe okazje jak przy roznego rodzaju telesklepach, wrozbach "tylko dla ciebie" itp. Niech Agora po prostu odmowi przyjmowania takich ogloszen!!! Bo co innego przeciez jakas babcia sprzedajaca na targowisku zdjecia i porcelanowe popiersia Papieza po kilka zlotych (to bylo przeciez juz wczesniej, a wielu ludzi chce miec wizerunek Papieza w tej czy innej formie w domu - i niech maja, przeciez tylko na to ich stac) a co innego droga "okazja", jak w tym ogloszeniu. Odpowiedz Link Zgłoś
mycha70 Re: Nie handlujcie Papieżem! 16.04.05, 12:17 Wydaje mi się, że Wyborcza nie ocenia decyzji Episkopatu, tylko informuje, że taka zapadła. Zaraz obok może przecież zamieścić artykuł o tym, jak dobrze się sprzedają zdjęcia , albo zamieszczać ogłoszenia o sprzedaży owych. A owa babcia sprzedająca porcelanowe figurki i zdjęcia, też na pewno sama ich nie namalowała, tylko zakupiła od jakiegoś producenta, który popełnił to w tysiącach egzemplarzy. Osobiście, jeżeli miałabym potrzebę posiadania wizerunku papieża, wolałabym ładny metalowy medal, niż kiczowatą porcelanową figukę. Odpowiedz Link Zgłoś
ar.co Re: Nie handlujcie Papieżem! 16.04.05, 16:14 A dlaczego co innego? Póki są frajerzy, dający się nabierać na "okazje", póty będę spryciarze, którzy tych frajerów będą naciągać. Niedługo ktoś kupi oryginalną tiarę JPII... Odpowiedz Link Zgłoś
planitnyk Pomnik Papieza w kazdym ogrodku - nowa inicjatywa 16.04.05, 11:19 Stawianie pomikow ma na celu uspokojenie sumienia ze nie spelniamy wymagan ktore stawial Jan pawel II. Ot postawimy pomnik i go uczcimy. A jemu te pomiki tyle potrzebne co dziura w moscie. Moze niech ci ktorzy stawiaja pomiki zaczna je stawiac w samych sobie. trwalsze i takie ktore by sie podobaly naszemu Rodakowi. Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_czarnych I ty mozesz zostac czlonkiem FanClub'u!!! 16.04.05, 11:24 Przyszly papa nie czeka, az inni zaczna na nim zarabiac :o) Zapisujac sie dzis, masz szanse na czapeczke lub kufelek z podobizna przyszlego swietego. :o)) www.cafepress.com/ratzfanclub www.ratzingerfanclub.com/ Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_czarnych Re: I ty mozesz zostac czlonkiem FanClub'u!!! 16.04.05, 11:29 Tylko glupcy daja innym zarobic. Niezle wychodza ludkowie, ktorzy posiadaja watykanskie monety EURO z roku 2004. Wczoraj za 1Euro z Watykanu placono 500 Euro. Przebitka nie do pogardzenia. "Business is business, wy Polacy czesto o tym zapominacie". :o)))) Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_czarnych Re: I ty mozesz zostac czlonkiem FanClub'u!!! 16.04.05, 11:51 pies_na_czarnych napisała: > > "Business is business, wy Polacy czesto o tym zapominacie". :o)))) W dniu pogrzebu papieza na gieldzie internetowej sprzedano jedno zdjecie papieza za milion USdolar. Zdjecie papieza z wystawionym jezykiem. :o)) Odpowiedz Link Zgłoś
wolt-r Moja ocena pontyfikatu JP II 16.04.05, 13:24 Dość przydługi pontyfikat, o nurcie wstecznym (cofnięto 99% reform Soboru Watykańskiego II) i dość kosztowny dla Watykanu (wycieczki Papy zwane pielgrzymkami drogo kosztowały). Na szczęście jest ojczyzna. Polska dała Papie konkordat sformułowany w każdym punkcie tak, że Kościół ma PRAWO, zaś Polska ma OBOWIĄZEK. W efekcie łożymy na Kościół co rok około 12 miliardów zł (wbrew konstytucji!) Oczywiście prawie nikt nie daje tej kasy tak wprost... 90% wydatków Funduszu Ochrony Środowiska to wydatki na rzecz Kościoła katolickiego: jego przydomowych oczyszczalni, Caritasu itp. Tak działają wszystkie nasze ministerstwa, co daję rocznie rzeczoną sumę 12 mld zł. Odpowiedz Link Zgłoś
mangold Re: Moja ocena pontyfikatu JP II 16.04.05, 13:31 no cóż...obawiam się, ż ezaraz cenzura wytnie Twój post...ale zgadzan się ze wszystkim co napisałeś..niech będzie pochwalony... Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_czarnych Re: Moja ocena pontyfikatu JP II 16.04.05, 13:53 wolt-r napisał: > Dość przydługi pontyfikat, o nurcie wstecznym (cofnięto 99% reform Soboru > Watykańskiego > II) i dość kosztowny dla Watykanu (wycieczki Papy zwane pielgrzymkami drogo > kosztowały). Bog najpierw odebral mozliwosc podrozy, zsylajac chorobe. Nastepnie odebral glos. Watykanczycy nie posluchali Pana. Odpowiedz Link Zgłoś
gniewko_syn_ryba Re: Moja ocena pontyfikatu JP II 16.04.05, 19:50 pies_na_czarnych napisała: > Bog najpierw odebral mozliwosc podrozy, zsylajac chorobe. Nastepnie odebral > glos. A co poniektórym na tym forum odebrał też rozum, że o tzw. przyzwoitości nie wspomnę... Odpowiedz Link Zgłoś
wolt-r Dzięki za odpowiedź. 16.04.05, 14:18 Spodziewałem się raczej,że nikt nie podejmie wątku. Natomiast cenzura na Onecie i TVN jest taka, że przez 2 miesiące nie pojawiła się na żadnym forum ani jedna moja wypowiedź! To tak informacyjnie... Odpowiedz Link Zgłoś
visenna2 Re: Moja ocena pontyfikatu JP II 17.04.05, 19:13 cofnięto 99% reform Soboru > Watykańskiego II Buchacha!!!! A to dobre!!!! 99% reform! Najfajniejsze jest to, że najgłośniej wrzeszczą ci, którzy na mszy byli ostatni raz podczas swojego chrztu, o nauce Kościoła mają mdłe pojęcie z gazet typu Wyborcza i NIE. Oni też najgoręcej domagają się zmian w Kościele, ciekawe po co? Sztuka dla sztuki? Człowieku poczciwy, nie ośmieszaj się, pisząc takie bzdury. Jak krytykujesz to chociaż z sensem;))) Odpowiedz Link Zgłoś
kozaczek3 [...] 16.04.05, 13:34 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
piezo1 Handlować ma prawo tylko kler! 16.04.05, 14:11 Inni mogą dostać zezwolenie jeśli kler też z ich działalności cokolwiek uszczknie. Nie po raz pierwszy! Kwestia to dogadać się z klerem... i nie zbankrutować z powodu jego warunków umowy. Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_czarnych Re: Handlować ma prawo tylko kler! 16.04.05, 14:34 Na sprzedaz swieczek, zniczy itp KK posiada rowniez wylacznosc? Odpowiedz Link Zgłoś
jaras Walka o prawa autorskie? 16.04.05, 14:53 Jakoś nie wierzę w szczerość intencji Episkopatu. Przypomina mi to walkę o prawa autorskie. Hierarchów boli, że gruba kasa ucieka im koło nosa, chcieliby mieć udział w zyskach. Interesująco brzmi fragment oświadczenia bp Libery: "W wyjątkowych przypadkach (...) kompetencję do wydania stosownego zezwolenia posiada Sekretariat Episkopatu Polski". Czyżby Sekretariat Episkopatu zamierzał pobierać tantiemy za każdy przypadek wykorzystania papieża do celów komercyjnych? Bo nie wierzę, że będzie wydawać takie zezwolenia za darmo. A co z obrazkami, breloczkami, czy portretami papieża, które można kupić w parafialnych kioskach? Czy nie jest to wykorzystywanie wizerunku Jana Pawła II do celów komercyjnych? Odpowiedz Link Zgłoś
gabiene Wyszly żuczki na słonko? 16.04.05, 16:17 Mam nieodparte wrażenie, po przeczytaniu wszystkich powyższych postów, że większość forumowiczów tu objawionych pofolgowała nareszcie negatywnym emocjom, i na temat episkopatu, i na temat pontyfikatu, i Papieża... ile tu diagnoz, opinii, ocen, a jakże są przenikliwe i zgryźliwe :) Odpowiedz Link Zgłoś
jaras Przesyt 16.04.05, 20:01 Dziwisz się? Od 2 tygodni media prawie nie mówią o niczym innym niż o zmarłym papieżu. W nadmiarze wszystko jest szkodliwe, to i reakcja niektórych osób jest taka gwałtowna. Co do pontyfikatu Jana Pawła II, to myślę, że okres ochronny już się skończył i przyszedł czas na krytykę. To samo dotyczy całej kościelnej hierarchii. Może sam to zrozumiesz za parę miesięcy jak emocje opadną. Odpowiedz Link Zgłoś
gabiene napiszę czego ja mam przesyt... 17.04.05, 11:38 a mam dość pijaczków-prostaczków koło mego bloku zalanych w dniu śmierci, jak i w dniu pogrzebu Papieża...zalanych cały czas, mam dość dresiarzy, którzy przyleją każdemu kto krzywo na nich spojrzy... dość ograniczonych "młodzieńców z domków jednorodzinnych" zrywających każdy nowy rozkład jazdy, gdy się tylko pojawi na przystanku, dość rozbitych szyb na przystankach i wywalonych śmieci po każdej sobocie, na co patrzą dzieci i pytają dlaczego ktoś to robi. Dlatego się dziwię wam wszystkim, którzy krytykujecie naukę dobrego człowieka, który zawsze wzywał do opamiętania. Widzicie pozory, blichtr i podniecacie się byle g..., a nie widzicie tego syfu wokół was? wystarczy, że episkopat zaapelował o nienadużywanie wizerunku Papieża do celów komercyjnych, by cała masa niedouczonych analityków mogła dać upust swojej nienawiści, by popisywała się szukaniem jakiegoś drugiego, "ukrytego" dna, jakichś spisków, czyjejś złej woli? rozejrzycie się wokół. To, że "okres ochronny" się skończył to widać na każdym kroku. Odpowiedz Link Zgłoś
visenna2 Re: napiszę czego ja mam przesyt... 17.04.05, 19:15 Pozdrawiam z szacunkiem. Ładnie powiedziane. Odpowiedz Link Zgłoś
mozart [...] 16.04.05, 16:17 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
mozart [...] 16.04.05, 16:20 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
gabiene jeśteś przeciętnie raczej wykształconym maturzystą 16.04.05, 16:23 "W ogóle Wojtyła miewał dziwne miłości. Na przykład ukochał sobie św. Stanisława, choć nawet przeciętnie wykształcony maturzysta wie, że ten biskup był sprzedawczykiem i zdrajcą Polski." A Mozarta zostaw chłopie w spokoju. Jego dobremu imieniu należy się szacunek. Zapracuj na dobrą pamięć o sobie. Odpowiedz Link Zgłoś
ar.co Re: jeśteś przeciętnie raczej wykształconym matur 16.04.05, 18:09 Może jakieś konkrety? Bo Stanisław jest rzeczywiście postacią co najmniej dwuznaczną - nawet Anonim zw. Gallem jakoś specjalnie nie rozpisuje się o jego świętości, chociaż przecież jego idol - Bolesław Krzywousty - mógł objąć władze tylko dzięki wygnaniu Bolesława Śmiałego, który rozkazał stracić Stanisława; cóż za wspaniała okazja, aby podkreślić cnoty skazańca, a przy okazji okrucieństwo skazującego, bądź co bądź - prawowitego władcy. A tu - cisza. Odpowiedz Link Zgłoś
gabiene konkrety 16.04.05, 18:31 chcesz konkretów na temat śmierci św. Stanisława? czytasz podręczniki? jeśli tak, to chyba wiesz, że nic pewnego na ten temat nie da się powiedzieć. Natomiast sformułowanie, że "każdy przeciętny maturzysta wie, że św. Stanisław był zdrajcą itd." jest wulgarne i głupie. I cóż znaczy znów u ciebie owo "Bo Stanisław jest rzeczywiście postacią co najmniej dwuznaczną". Cóż to za eksperci objawili się dziś na tym forum. Czy to ja feruje wyroki i oceny? Jakie macie źródła, by tak pisać?! Gall Anonim powstrzymał się od wyrażenia opinii na temat okoliczności śmierci biskupa, co historycy interpretują tak, że pewnie wiedział więcej niż mógł napisać i że było to zdarzenie bardzo dramatyczne: "W jaki sposób zaś król Bolesław został z Polski wygnany, długo by o tym mówić, lecz to należy powiedzieć, że nie powinien był pomazaniec w stosunku do pomazańca żadnego grzechu karać cieleśnie. To bowiem bardzo mu zaszkodziło, gdy wobec grzechu zastosował grzech, gdy za zdradę poddał biskupa obcięciu członków. Ani bowiem nie usprawiedliwiamy zdrajcy-biskupa, ani nie zalecamy króla tak szpetnie się rozprawiającego, lecz przerwijmy to w połowie i opowiedzmy, jak został przyjęty na Węgrzech". Wincenty Kadłubek uzupełnił przekaz o informację, że biskup został ukarany, gdyż upomniał króla za okrucieństwa jakich się dopuścił wobec żon zdradzających mężów przebywających długo z królem na wyprawach. Król karał je także wtedy, gdy mężowie im przebaczyli. - więcej można poczytać, np. w: J. Wyrozumski, Dzieje Polski piastowskiej, Kraków 2003, s. 487-489. "jego idol - Bolesław Krzywousty - mógł objąć władze > > tylko dzięki wygnaniu Bolesława Śmiałego, który rozkazał stracić Stanisława" - jeszcze raz odsyłam do książek - przekonasz się kto objął władzę po wygnaniu Bolesława Szczodrego Odpowiedz Link Zgłoś
mozart [...] 16.04.05, 16:20 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
anetahab a Agorowy Poradnik Domowy z CD z Papieżem :-) 16.04.05, 16:30 rozumiem, że cd jest przypadkowe i nie służy zwiekszeniu sprzedaży tego tytułu :-) Odpowiedz Link Zgłoś
gluchy Re: Nie handlujcie Papieżem! 16.04.05, 16:34 Sam pomysl zarabiania na Papiezu jest chory, ale najbardziej oblesne dla nie jest to, ze Episkopat chce miec monopol na taki handel. Panowie w Episkopacie, moze opatentujecie Papieza? Odpowiedz Link Zgłoś
anonim001 Re: Nie handlujcie Papieżem! 16.04.05, 16:51 choć raz zgadzam się w stu procentach !!! Odpowiedz Link Zgłoś
michal04 WOLNO TYLKO KSIĘŻOM!!! 16.04.05, 16:58 Ciekawe, że najwięcej handlują podobiznami sami księża i zakonnice w przykościelnych kioskach i sklepikach! Im wolno? Odpowiedz Link Zgłoś
niewir NA JAKIEJ PODSTAWIE PRAWNEJ 16.04.05, 17:05 Na jakiej podstawie prawnej polski episkopad uzurpuje sobie prawo do wydawania zgody na podobiznę Karola Wojtyły? Czyżby któryś z klechów był jego synem i spadkobiercą? Czytając dokładnie pozostawiony przez papieża testament nie znalazłem żadnej wzmianki o przekazaniu komukolwiek prawa do wizerunku. Wydaje się, że po raz kolejny w mózgownicach biskupów coś się zlasowało. Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_czarnych Re: NA JAKIEJ PODSTAWIE PRAWNEJ 16.04.05, 17:09 niewir napisał: > Na jakiej podstawie prawnej polski episkopad uzurpuje sobie prawo do wydawania > zgody na podobiznę Karola Wojtyły? Czyżby któryś z klechów był jego synem i spa > dkobiercą? Czytając dokładnie pozostawiony przez papieża testament nie znalazłe > m żadnej wzmianki o przekazaniu komukolwiek prawa do wizerunku. > Wydaje się, że po raz kolejny w mózgownicach biskupów coś się zlasowało. Konkordat jest ta podstawa :o( Odpowiedz Link Zgłoś
niewir Re: NA JAKIEJ PODSTAWIE PRAWNEJ 16.04.05, 17:18 pies_na_czarnych napisała: > niewir napisał: > > > Na jakiej podstawie prawnej polski episkopad uzurpuje sobie prawo do > wydawania > > zgody na podobiznę Karola Wojtyły? Czyżby któryś z klechów był jego synem > i > spa > > dkobiercą? Czytając dokładnie pozostawiony przez papieża testament nie > znalazłe > > m żadnej wzmianki o przekazaniu komukolwiek prawa do wizerunku. > > Wydaje się, że po raz kolejny w mózgownicach biskupów coś się zlasowało. > > Konkordat jest ta podstawa :o( W KONKORDACIE NIE MA TAKIEGO ZAPISU PRAWNEGO. Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_czarnych Re: NA JAKIEJ PODSTAWIE PRAWNEJ 16.04.05, 17:20 niewir napisał: > pies_na_czarnych napisała: > > > niewir napisał: > > > > > Na jakiej podstawie prawnej polski episkopad uzurpuje sobie prawo d > o > > wydawania > > > zgody na podobiznę Karola Wojtyły? Czyżby któryś z klechów był jego > synem > > i > > spa > > > dkobiercą? Czytając dokładnie pozostawiony przez papieża testament > nie > > znalazłe > > > m żadnej wzmianki o przekazaniu komukolwiek prawa do wizerunku. > > > Wydaje się, że po raz kolejny w mózgownicach biskupów coś się zlaso > wało. > > > > Konkordat jest ta podstawa :o( > > W KONKORDACIE NIE MA TAKIEGO ZAPISU PRAWNEGO. Nie musi byc. Na tym polega konkordat. Odpowiedz Link Zgłoś
zdzisbis Re: NA JAKIEJ PODSTAWIE PRAWNEJ 16.04.05, 23:51 Wielki szum o nic.W rzymie na przeciw Watykanu od wielu lat sprzedawcy "naręczni" w większości Filipińczycy sprzedawali papieża Jana Pawła II jako gadżety.Nie tylko różańce i talizmany ale znaczki.monety,krawaty jedwabne z podobizną,szkaplerze,koperty,nawet naparstki i etc.Żyjącemu papieżowi to nie przeszkadzało, mnie oburzało. To co czni episkopat to dowód że nie ma pomysłu co czynić.Papież odwalał za pasibrzuchów całą ciężką robotę a teraz go nie ma co czynić HIPOKRYJĘ ważności. Odpowiedz Link Zgłoś
linski4 [...] 16.04.05, 17:52 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
gabiene apteki już zamknięte... wytrzymaj do poniedziałku 16.04.05, 18:10 albo jedź na pogotowie chłopie, zanim pochłonie cię ta "euforria"... linski4 napisał: > "Prasa robi furrorę wokół szkodliwego nam Polakom i Katolikom problematycznego > Papieżą. Podciął i wprowadził on swego hebrajskiego wirusa do naszej wiary. W > ślad za tym obezwładnił on patriotyczne funkcje kośćioła. Z jego postępków > wynika, że zdewaluował on przykazania: Nie kradnij, Nie zabijaj, Nie mów > fałszywego świadectwa. Skoncentrował się on na współpracy i obsadzaniu > strategicznych pozycji szkodliwymi żydami. Po prostu pracował on dla potzeb > Tory. Trzeba żyć nadzieją, że kardynałowie dostrzegną niebezpieczeństwo i > zrezygnują z oferty Ratzingera." Odpowiedz Link Zgłoś
xegar Opatentować Papieża! 16.04.05, 18:02 Episkopatowi proponuję Papieża opatentować. Teraz patentuje się wszystko, a biorąc pod uwagę to, skąd Kardynał Wojtyła pochodził, nie będzie najmniejszego problemu z dowiedzeniem praw autorskich. (c) Xe. Odpowiedz Link Zgłoś
qhasz Re: Opatentować Papieża! 17.04.05, 01:07 Patenty, prawa autorskie, miejsce zamieszkania - wszystko pomieszane. Kolega chyba informatyk. Odpowiedz Link Zgłoś
bocianski1 [...] 16.04.05, 20:01 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
jacekkedzlodz Re: Nie handlujcie Papieżem! 16.04.05, 20:53 Aleja Jana Pawła II w Łodzi. Jan Paweł II był najwybitniejszym Polakiem od czasów powstania państwa polskiego. Nazwanie centralnej ulicy imieniem Jana Pawła II będzie godnym uczeniem przez Miasto Łódź i jego mieszkańców Jego pamięci. Łodzianie popierajcie projekt nazwania im. Jana Pawła II fragmentu trasy WZ pomiędzy ul. Wólczańską a Kilińskiego Odpowiedz Link Zgłoś
qhasz Re: Nie handlujcie Papieżem! 17.04.05, 00:32 Ochrona dobr osobistych buehehe. Jeszcze trzeba udowodnic, ze niewykorzystywanie wizerunku papieza w celach komercyjnych jest dobrem osobistym. A z tym moze byc duuuuzy problem. Nieladnie tak straszyc spoleczenstwo drodzy ksieza, niemoralnie. Odpowiedz Link Zgłoś
grunwald11 Re: Przeciez kazdy w Polsce ma zdjecie z Papiezem 17.04.05, 06:53 Szukam wspólnika do produkcji Papieża - krasnala, w ten sposób rozwiążemy problem pomników z podobizną JPII. W każdej zagrodzie czy ogródku, przed blokami i na skwerach znajdziemy pomniczki. Jak widać piękne perspektywy, rozwojowa sprawa, można zrobić dużą kasę. Czekam na poważne oferty. Grunwald Odpowiedz Link Zgłoś
cziriklo Mozna handlowac "skorami", mozna handlowac.... 17.04.05, 10:27 ksiazka Hitlera "Mein Kamp" i w tej sprawie Episkopat zachowuje milczenie. Ale nie mozna handlowac pocztowkami z podobizna papieza czy wybijac medali! A jakimz to prawem Episkopat wydaje edykty w sprawawch komercji? Czy nawet t.zw. dobrego smaku? Podobizna papieza nie jest wlasnoscia Episkopatu, ani nawet Kosciola Katolickiego. Jak ktos chce robic swiatki "papiez frasobliwy" a nawet "papiez tanczacy boogy woogogy i jedzacy kremowki" to episkopatowi wara od tego. Pamiec o papiezu nalezy do wszystkich i nikt nie ma prawa odbierac innym prawa do eksploatowania tej pamieci czy robienie kiczowatych zakupow. Zwlaszcza kosciolowi, ktory zarabia krocie na kiczowatych figurach "matki boskiej". Odpowiedz Link Zgłoś
1tadeusz1 Klechmeni zwietrzyli interes 17.04.05, 11:10 Jakim prawem papież a wraz z nim jego wizerunek może być chroniony jakimiś prawami autorskimi?! Ale chciwy i zachłanny ( od wielków!!!) kler nie chce odpuścić nawet podobizny człowieka, który żył wśród nas.Dla jednych może i święty, ale dla innych nie. Pewnie sami chcą przejąć podobiznę JP II dla swoich korzyści. Poza tym ,sam widziałem na targu w okolicach Poznania nabywców owych ( prawda, że szkaradnych !!!) gadżetów. W większości nabywców były to "moherowe berety".Niech więc walczą z nimi. Odpowiedz Link Zgłoś
znavvca Re: Nie handlujcie Papieżem! 17.04.05, 11:13 <h1><font color="#88FF00">Szanujcie pamięć Jana Pawła.</font></h1> Odpowiedz Link Zgłoś
meritum3 Re: Nie handlujcie Papieżem! 17.04.05, 11:40 Tak jest to nasz biznes - zostawcie go nam - to my przez ostanie lata maltretowałiśmy ciężko chorego, niedołążnego człowieka organizując widowiska pod nazwą pielgrzymki, to my tłukliśmy szmal i tak pozostanie.Postawimy pomniki (za państwowe pieniądze) na każdej ulicy a przy każdym pomniku wielką skarbonę. Kim jesteśmy ??? To my czerone kapturki, właściciele RP ( Republiki Papieskiej ) I co cenzorku puścisz takie bezeceństwa ....? co za odwaga ! uważaj kolego o pracę teraz trudno. Odpowiedz Link Zgłoś
visenna2 Re: Nie handlujcie Papieżem! 17.04.05, 19:20 To nie bezeceństwa, to pierdoły:-DDD Odpowiedz Link Zgłoś