gregsmile1 Re: LPR: ocena z religii wliczana do średniej 18.01.06, 19:11 A ksiądz powinien być w komisji na egzaminie z wiedzy o wychowaniu w rodzinie :) Odpowiedz Link Zgłoś
overshoe SZKOŁA POWINNA BYĆ ŚWIECKA !!! 18.01.06, 19:20 W szkołach uczą sie nie tylko katolicy, to poczatek dyskryminacji. Macie co sobie wybraliscie w pażdzierniku!!! Odpowiedz Link Zgłoś
morszuk Re: LPR: ocena z religii wliczana do średniej 18.01.06, 19:36 Za moich "młodych" czsów były jeszcze punkty na studia za "pochodzenie". Można by do tego jeszcze dodać punkty za spalenie paru pedałow i lesb na stosie, co byłoby dodatkowo punktowane na katoświadectwie szkolnym (kościelnym). Przepraszam wszystkich homoseksualistów za powyższe sformułowanie. Odpowiedz Link Zgłoś
mac_74 Czy można nauczyć się wiary w Boga? 18.01.06, 20:08 Czy można oceniać czyjąś Wiarę? Jak można skupić się na modlitwie czekając na dzwonek kończący lekcje? Ilekroć słyszę o "lekcjach religii" cisną mi się na usta te pytania. Ja przez pewien czas chodziłem na religię do kościoła, do tzw. salki katechetycznej, potem religię przeniesiono do szkoły. I w moich wspomnieniach to przejście z kościoła do szkoły zabiło dużo z mistyki religii, tajemnicy, nastroju, modlitwy. Stała się kolejną lekcją taką jak język polski czy matematyka. Z religii zrobiła się tak na prawdę nauka o religii, obejmująca jej historię, jej obrzędy, wiedzę o etyce chrześcijańskiej (w moim przekonaniu etyka również nie jest czymś, czego można się nauczyć na lekcjach), ale nie jej ducha. Im bardziej "nauka religii" będzie formalizowana w szkole tym bardziej poddawać się ona będzie desakralizacji. Działania w tym kierunku, w tym te opisane w artykule, to tak na prawdę strzał do bramki kościoła, może i w dobrej wierze - ale samobój pozostaje samobójem. Odpowiedz Link Zgłoś
menuet1 lesery... 18.01.06, 20:22 Lenie i nieuki ...myślą ,że wszystko da się wymodlić....! Druga strona tej samej myśli .... 'jak mało wiesz to musisz mocno wierzyć Odpowiedz Link Zgłoś
grzegorzkasprzyk LIGA POLSKICH IDIOTóW 18.01.06, 20:30 I co jeszcze te debile wymyślą... Odpowiedz Link Zgłoś
mordzinas AAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!! !!!! RATUNKU!!!!! 18.01.06, 20:50 PAŃSTWO WYZNANIOWE!!!!!!!!!! Katole znów wprowadzają państow wyznaniowe!!!!!! Aleksandrze Kwaśniewski !!!!! Wracaj na białym rumaku i uratuj Polskę od tych czarnych drani!!!!! Kler rządzi. Kler kradnie. Kler zabija. Kler Kler Kler!!!!!! Ratuj lewico!!!!!!!! Giniemy sieroty po tobie!!!! Ratunku!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
formozus1 Obudził się palant z ręką w nocniku!!!! 18.01.06, 21:53 Sam się broń, znów chcesz aby za ciebie ktoś nastawiał łeb. Kibicowanie jest wygodniejsze i bezpieczniejsze. Zapisz się do jakiejś partii która z tym walczy np: app.org.pl/. Albo do stowarzyszenia np: PSR www.racjonalista.pl/ Szczegóły o PSR na tej stronie. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
moonika_em Re: LPR: ocena z religii wliczana do średniej 18.01.06, 21:16 no wlasnie jeszcze kazdy powienien miec ksiedza, ktory bedzie czuwal w sypialni, czy aby na pewno wszyscy spia to wszystko jest chore :/ Odpowiedz Link Zgłoś
wikal Re: LPR: ocena z religii wliczana do średniej 18.01.06, 21:25 Religia jest przedmiotem nadobowiązkowym. Ocena z takiego przedmiotu (żadnego!) nie liczy sie do średniej z prostej przyczyny - można na lekcje chodzić lub nie. Uczniowie, którzy nie chodzą, mieliby w tym momencie zaniżoną średnią. To niezgodne z obowiązującymi (przynajmniej na razie) przepisami oświatowymi. Oczywiście można liczyć religię do średniej, ale pod warunkiem, że uczniom na nią nie uczęszczającym zapewni się lekcje innych religii lub etyki, by liczba przedmiotów była równa. I wtedy to będzie logiczne - proszę bardzo, niech sobie katoliccy uczniowie średnią podnoszą, ich niekatoliccy równieśnicy również zyskają swoją szansę. Oczywiście piszę o tym, jak być powinno, bo mam świadomość, że dla katoli konstytucja to nic nie warta szmata w miejscach, w których sie z nią nie zgadzają, o takim drobiazgu jak prawo oświatowe nawet wspominać nie warto. Zrobią, co chcą, szczególnie przy kaczo-rydzykowych rządach. A tak naprawdę chodzi o to, by po protu tą odrobinę wyższą średnią "przekupić" młodzież, szczególnie licealną i gimnazjalną, by chodziła na lekcje religii. A jest z tym krucho. Wtedy statystyka się podniesie (WSZYSCY Polacy to katolicy). Katole sie łudzą, KK się na takich pomysłach przejedzie i to szybko. Młodzieżą nie da się tak łatwo manipulować jak stadem "moherowych beretów". Nie zmienia to faktu, że podobne pomysły dowodzą, że żyjemy w chorym i nietolerancyjnym kraju. Palić może na stosach nieprawomyślnych nie będą, choć nie brakowałoby chętnych do rzucenia zapałki (niestety chłopaki, to już nie te jakże piękne inkwizycyjne czasy - łza się w oku rydzykowo-kaczo-giertychowym kręci). Za to utrata pracy, nagonka, rzucanie kamieniami, ewentualnie napiętnowanie w programie Pospieszalskiego całkiem możliwe i przez władze mile widziane. Odpowiedz Link Zgłoś
ktysio Re: LPR: ocena z religii wliczana do średniej 18.01.06, 21:28 To kiedy te wybory???? Odpowiedz Link Zgłoś
neiden Re: LPR: ocena z religii wliczana do średniej 18.01.06, 21:33 ze wzgledu na obywateli innych wyznan byloby nielogiczne wprowadzenie ocen za religie . moim zdanim powinna byc seperacja religji i szkol. Odpowiedz Link Zgłoś
czarek62 Kosciol katolicki sam sobie kopie dolek! 18.01.06, 21:34 I bardzo dobrze, jak chce za duzo, duzo moze stracic. Z religii stal sie juz i tak kolejny nudny "przedmiot" szkolny, fatalnie to brzmi i jeszcze gorzej sie kojarzy. Nigdy w szkole, na sile nie osiagnie sie poziomu katechez prowadzonych w salkach parafialnych, czasem zimnych, ale tam bylo to, czego nie da sie osiagnac nakazem. A moze LPR prowadzi sabotaz - chce obrzydzic do reszty katolicyzm? Odpowiedz Link Zgłoś
ja401 Re: LPR: ocena z religii wliczana do średniej 18.01.06, 21:35 ??????? a gdzie w konstytucji zapisano że Polska jest krajem katolickim? a ja chce muzułmanizm na maturze!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
dziki1970 Re: LPR: ocena z religii wliczana do średniej 18.01.06, 21:38 Chory kraj,chorzy ludzie - którzy głosowali na tych ultrakatolickich kretynów!!! Myślę,że jeszcze miesiąc, dwa, i ustawowo każdy Polak będzie meldował się w kościele conajmniej raz w tygodniu! ....A mogłem wyjechać z tego syfu jak zaczynałem dorosłe życie... teraz - za dużo do stracenia. Zapiszę się na kurs - nauczą kilku modlitw i kariera trwa dalej... a Roman będzie się cieszył, że jeden "wierny" więcej, bo to nie ważne co się myśli, ważne że tak trzeba! A jak nie to "ogniem , mieczem" i ...ustawami nas nawracać będą.... Odpowiedz Link Zgłoś
a.barbarus mam lepszą propozycję 18.01.06, 21:59 może tak matura z białej i czarnej magii? Odpowiedz Link Zgłoś
anczer Re: LPR: ocena z religii wliczana do średniej 18.01.06, 22:03 Jak wliczac do sredniej ? Przeciez nikt nie rozlicza katechetow z wynikow ich pracy ! U mnie wszkole 90% uczniow ma szostki , i nie powiem jak te zajecia wygladaja.Po 20 jedynkach ze sprawdzianow na koniec semestru SZOSTKA !!! Odpowiedz Link Zgłoś
aniaczepiel SKANDAL! 18.01.06, 22:06 Religia to ocena nieobowiązkowa. Chodzą na nią uczniowie, którzy chcą. LPR robi pierwszy krok do religijnej dyktatury. Odpowiedz Link Zgłoś
eeeee1 Re: LPR: ocena z religii wliczana do średniej 18.01.06, 22:40 proponuje wprowadzic przedmiot: "nauczanie o ufoludkach, zielonych ludzikach i innych marsjanach" po czym dawac z niego ocene i uwzgledniac ja na swiadectwie; najlepiej wprowadzic kilka takich przedmiotow; piatka za to ze ktos wierzy w ufoludki; czworka jak wierzy ale ufoludki ale nie wierzy w to ze odwiedzaja ziemie; itd. no a szostka za to ze ktos byl porwany przez ufo; Odpowiedz Link Zgłoś
humora Re: LPR: ocena z religii wliczana do średniej 18.01.06, 23:00 Całkowicie zgadzam się z p. M.Środą. Nie żyjemy w państwie ustawowo katolickim; istnieją jeszcze inne wyznania, choćby prawosławie o mniej licznych nie wspominając. Czy szkoły zapewnią nauczycieli tych wszystkich wyznań? I to we wszystkich szkołach w całym kraju? Lub choćby tyklo w większych miejscowościach? Czy zapewnią bezpłatny dojazd lub całkowity zwrot kosztów za dojazd dzieci do szkół, w których będą wykładowcy ich wyznania? Ja przeżyłam okres, gdy moi równieśnicy "biegali" na religię do kościoła i nikt z nich się nie skarżył, je i kleżanka nie musiałyśmy siedzieć bezsensu na korytażu bo reszta klasy miała religię. Teraz moje dziecko tak siedzi a pani dyrekto szkoły wzywa nimie na pogadanki, że robię dziecku krzywdę!!!! Bo co???!!! Bo jej zdaniem dziecko nie integruje się z klasą, staje się jawnym odmieńcem i to odbije się na jego psychice. Ludzie !!! My już teraz żyjemy w "nagonce" katolickiej. To że ktoś nie jest katolikiem nie znaczy, że nie ma do czynienia w domu z biblią!!! W liceum chodziłam na religioznawstwo i bardzi sobie chwalę taki przedmiot- jest przedewszystkim NEUTRALNY i również porusza zasady moralne oparte na dekalogu. BO WSZYSTKIE RELIGIE w jakiejś fornie go przekazują- jest on podwaliną funkcjonowania nie tylko religii ale i praw świeckich cłego świata. Dziwię się że zrezygnowano z tego przedmiotu na rzecz religii katolickiej w szkole. NIE DAJMY POGWAŁCIC PRAWA DO WOLNOŚCI WYZNANIA LUB ATEIZMU!!! NIEKATOLIK TO TEŻ (WARTOŚCIOWY) CZŁOWIEK!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
anekbis Re: LPR: ocena z religii wliczana do średniej 18.01.06, 23:03 Ocena do średniej... Matura z religii, to może z WF też? Od razu podniosłaby się ranga przedmiotu i spadła liczba zwolnień. Religia ma być, z założenia nauką o wierze. Pewnie czasem jest. Zazwyczaj oceniana jest postawa. A jak ocenić czyjeś sumienie? Może ktoś stworzy rzetelne lekcje etyki? Albo religizonawstwa? Dla kształtowania owych postaw właśnie. Ciekawe jak byłaby podstawa programowa Matury z religii? "Opisz dzieje Jezusa" "Analiza i interpretacja fragmentu Księgi Powtórzonego Prawa" z punktu widzenia merytorycznego, oczywiście? Nowa Matura to przede wszystkim myślenie, a jeśli tu miałabym inny pogląd niż jakiś magister teologii? Nie zdałam? Subiektywizm oceny odczuwa się przede wszytskim na takich przedmiotach. Jeśli wszystkie mniejszości religijne mogłyby zdawać Maturę ze swojego wyznania- nie widzę problemu. I gdyby taka Matura miała jakiś związek z przyjęciem na np. teologię czy religioznawstwo. Teraz rodzi się pytanie- po co? Dobrze, że jestem już po Maturze. Odpowiedz Link Zgłoś
toworzyszszmaciak Księżulek przed maturą sprawdzi czy cnota nie 18.01.06, 23:03 stracona i wystawi świadectwo czystości. Jak którą przyłapie na złym prowadzeniu to w ogóle do matury nie dopuszczać! Odpowiedz Link Zgłoś
jacksparrow1 Re: LPR: ocena z religii wliczana do średniej 19.01.06, 00:01 Poseł domaga się, by w szkołach w całym kraju ocena z religii była wliczana do średniej ze wszystkich przedmiotów. Przekonuje, że pomogłoby to "w kształtowaniu pozytywnej aktywności ucznia i nauczyciela". - Tak z pewnoscia taki stan rzeczy mialby decydujacy wplyw na poczynania pewnego Hubercika opisywane w GW.Z pewnoscia zastanowilby sie ponownie czy to co zrobil bylo godne ucznia. Odpowiedz Link Zgłoś
jurcio Re: LPR: ocena z religii wliczana do średniej 19.01.06, 00:35 Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że LPR to imbecyle. Odpowiedz Link Zgłoś