Dodaj do ulubionych

"Antysemityzm"-pejsaty paplament vs. Michalkiewicz

25.02.06, 13:02
Czytam ten tekst www.nczas.com/?a=show_article&id=2986
i się zastanawiam, dlaczego po sądach ciągają jakiegoś Bubla, bo napisał w
swojej gazetce (którą raz w życiu widziałem na oczy przy okazji ostatnich
wyborów; ciekawe, kto to kupuje?) "pejsaty paplament", a nikt nie poda do
sądu, jakby nie było, jawnego "antysemitę" Michalkiewicza?
Obserwuj wątek
    • remekk Jako "antysemitę" okreslili go kiedy przyczynił si 25.02.06, 13:05
      do zmniejszenia skali ich roszczeń podczas przejmowania przez grupe
      kilkutysięczna mienia o wrtosci (w/g różnych szacunków od 2 do 10 mld $)
    • lechtizdajen zarąbiste!!!!!!!!!!!! 25.02.06, 13:18
      "Podobnie myślał JE abp Antoni Ostrowski, prosząc Fryderyka Wielkiego o
      dragonów, żeby przy ich pomocy eksmitować proboszcza, który po I rozbiorze
      wygłaszał kazania pełne nostalgii za Polską, sprzeniewierzając się w ten sposób
      świętemu nakazowi apolityczności."

      :D
      • kosciol.mlodziezy.psychicznej Bardzo dobrze postąpili z polskim głupkiem. 25.02.06, 13:19
        • lechtizdajen Re: Bardzo dobrze postąpili z polskim głupkiem. 25.02.06, 13:22
          jaaaaasneeeeeeee - trzeba o tym mowic glosno i wprost

          btw.: co tam nowego w historii kontaktow JE abpa Pieronka Tadeusza z dawna SB?
          • kosciol.mlodziezy.psychicznej Kto nie był tw ten nie może nazywać się prawdziwym 25.02.06, 13:26
            Polakiem. Można wnioskować nawet że ktoś taki jest żydem.
            • remekk psychiczny-polskojęzyczny w "stylu" - "mędrców" .. 25.02.06, 13:51
              ...szechterkowych - nihil novi sub sole ... .
              • kosciol.mlodziezy.psychicznej [...] 25.02.06, 13:55
                Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                • zhureck Młodzieży, przy tobie Bubel to mięczak. 25.02.06, 14:19
                  A może i samego Bubla obrzezasz? :)
                  • kosciol.mlodziezy.psychicznej On także zapewne jest żydem. 25.02.06, 14:31
                    • remekk A ty ? 25.02.06, 18:46
                      • kosciol.mlodziezy.psychicznej A ja w przeciwieństwie do ciebie 25.02.06, 19:36
                        jestem Polakiem polskojęzyczny tłuku.
                        • remekk Jak w pzreciwieństwie do mnie - to wszystko jasne 25.02.06, 19:54

      • oopsy-daisy "biskup, co rozmawiał - z wrogiem" 25.02.06, 20:37
        Kaczmarski spiewał:

        "Purpurat gnie się zaś co sił
        To przed mundurem, to przed Bogiem,
        Choć już wśród wiernych zawisł był
        Raz biskup, co rozmawiał - z wrogiem!"

        www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze_alfabetycznie/kaczmarskiego/b/bajka.php
    • szczypiorkowski Jaki antysemityzm, rzetelna, dowcipna analiza 25.02.06, 13:19
      W którym miejscu Michalkiewicz pisze nieprawdę? To że zwraca uwagę na pewne
      elementy żydowskie w naszym życiu społecznym i krytykuje to, jest jego
      niezbywalnym prawem felietonisty. "Żydowska gazeta dla Polaków"? - w wiodącej
      amerykańskiej gazecie na własne oczy widziałem tekst, że Michnik, Łuczywo i
      Rapaczyńska to Żydzi, nie mówiąc już o całym tłumie dziennikarzy GW. Walka z
      kościołem z inicjatywy kręgów żydowskich? - Działacze Solidarności opowiadają,
      jak podczas wizyt w USA pewne kręgi nalegały b. zdecydowanie żeby "po obaleniu
      czerwonych, za wszelką cenę nie dopuścić czarnych".

      Z tym antysemityzmem to ciągle jest jak w starym dowcipie:
      "Mamo, jak kopnę Jurka to co to jest?"
      "Chuligaństwo, synku"
      "A jak kopnę Icka Baumana to co to jest?"
      "Antysemityzm, synku".
      • inquisition Polska mentalność - w s t y d 25.02.06, 13:26
        Tylko ten co się ze mną zgadza jest prawdziwym Polakiem i uczciwym człowiekiem.
        Oczywiście pod warunkiem, że nie jest żydem, bo żyd (nie wiem czemu) w
        przeciwieństwie do katolika nie może być Polakiem... z dużo radia Marydza
        • lechtizdajen Re: Polska mentalność - w s t y d 25.02.06, 13:43
          a u ciebie za malo IQ :(
      • my.uczennice.vii.liceum Re: Jaki antysemityzm, rzetelna, dowcipna analiza 25.02.06, 13:59
        "Żydowska gazeta dla Polaków" - wymagaloby uscislenia:
        "Żydokomunistyczna gazeta dla Polaków", w koncu nie kazdy Żyd
        utozsamia sie z zydokomuna, tak jak nie kazdy Polak
        z Jaruzelskim, lub Cimoszewiczem Marianem.
        • w11mil słusznie! 25.02.06, 14:00
          my.uczennice.vii.liceum napisała:

          > "Żydowska gazeta dla Polaków" - wymagaloby uscislenia:
          > "Żydokomunistyczna gazeta dla Polaków", w koncu nie kazdy Żyd
          > utozsamia sie z zydokomuna, tak jak nie kazdy Polak
          > z Jaruzelskim, lub Cimoszewiczem Marianem.
          >
        • kosciol.mlodziezy.psychicznej I tak jak nie każdy Polak utożsamia się 25.02.06, 14:06
          z sierotami po Solimarności.
          • w11mil tez słusznie 25.02.06, 14:10
            kosciol.mlodziezy.psychicznej napisał:
            > z sierotami po Solimarności.
            Ci utozsamiają sie "z Jaruzelskim, lub Cimoszewiczem Marianem"

            • kosciol.mlodziezy.psychicznej [...] 25.02.06, 14:16
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • w11mil eee tam... 25.02.06, 14:16
        • frau_blada Wiekszosc forumowiczow nie czuje roznicy miedzi zy 25.02.06, 17:11
          dokomuna a porzadnym Zydem, ktory nie wstydzi sie swoich korzeni i pogladow, nie
          musial zmieniac nazwiska, bo rodzice byli antywistami antypolskimi, nie marzy o
          Ziemii Obiecanej rzadzonej przez bandycki i przestepczy klan Szarona, nie jest
          urodzonym zionista i nie chce jednego swiatowego osrdoka wladzy lewactwa.
      • piglowacki Re: Jaki antysemityzm, rzetelna, dowcipna analiza 25.02.06, 14:23

        szczypiorkowski napisał: ....

        O!O! Obsesje klasycznego „ciemnego ludu” ukształtowanego w
        DZIEDZICTWIE „CHRZEŚCIJAŃSKICH KORZENI”.

        Zawłaszczyliście jedną z mutacji religii „braci starszych w wierze” i od prawie
        dwóch tysięcy próbujecie zaprzeczyć tej KRADZIEŻY. Instytucjonalna batalia KK
        próbująca zakłamać to szalbierstwo, pochłonęła już dziesiątki milionów ofiar
        fizycznych i co najmniej setki milionów wykoślawień świadomości będących
        źródłem większych i mniejszych niegodziwości.

        Porażające zakłamanie !!!

        - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

        T.Lis o PiSiorkach w TOK FM:

        „Takiej buty władzy przez 16 lat jeszcze nie było”
        „Oni wychodzą przed mikrofon i bez zmrużenia oka łżą, łżą, łżą, łżą”


        • w11mil ten dyskutant też jest niezły! 25.02.06, 14:25
          piglowacki napisał:
          > próbująca zakłamać to szalbierstwo, pochłonęła już dziesiątki milionów ofiar
          > fizycznych i co najmniej setki milionów wykoślawień świadomości będących
          > źródłem większych i mniejszych niegodziwości.
          >
          > Porażające zakłamanie !!!
          >
        • szczypiorkowski Re: Jaki antysemityzm, rzetelna, dowcipna analiza 25.02.06, 14:26
          Muzułmanie też zawłaszczyli? Przecież wywodzą się z Abrahama, a Jezus Chrystus
          był jednym z proroków w islamie.
          • piglowacki Re: Jaki antysemityzm, rzetelna, dowcipna analiza 25.02.06, 15:24

            Też zawłaszczyli. Zresztą podobnie jak Żydzi. Znane są co najmniej
            dwa „Abrahamowe” mity historycznie dużo starsze niż religia Żydowska.

            A muzułmanie mieli o wiele więcej szczęścia niż chrześcijanie. Ich religia od
            początku istnienia wsparta była potęgą mocarstwa. Bo tylko „wyznania” wsparte
            potencjałem imperium mogą stać się religiami „powszechnymi”. Inne kończą jako
            SEKTY.

            - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

            T.Lis o PiSiorkach w TOK FM:

            „Takiej buty władzy przez 16 lat jeszcze nie było”
            „Oni wychodzą przed mikrofon i bez zmrużenia oka łżą, łżą, łżą, łżą”

    • michal00 Re: "Antysemityzm"-pejsaty paplament vs. Michalki 25.02.06, 13:27
      Bubel sluzy do wykazywania, ze w Polsce szerzy sie "zwierzecy antysemityzm" i
      dlatego jest ciagany po sadach. Jakos tak sie dziwnie sklada, ze ciagle jest na
      wolnosci, wydaje swoje gazetki, dystrybutorzy je kolportuja (dlaczego nikt ich
      nie ciaga po sadach?), a GW lamentuje nad polskim antysemityzmem.
      Michalkiewicza do sadu podawac sie nie oplaca, bo jeszcze ktos moglby pomyslec,
      ze jest cos na rzeczy w tej jego pisanienie i zastanowic sie nad prawdziwa
      rola "autorytetow moralnych"
      • menthos1 Re: "Antysemityzm"-pejsaty paplament vs. Michalki 25.02.06, 17:39
        :)
        Bubel jest sterowany. W każdym razie działa po to , by nie "zgasł" antysemityzm
        w Polsce
    • www.nasznocnik.pl Poszukiwacz Zaginionego Napletka czyli kolejny... 25.02.06, 13:33
      ...guru dla ćwierćinteligentów... ;-D
      • t-800 Re: Poszukiwacz Zaginionego Napletka czyli kolejn 25.02.06, 13:36
        Nic dziwnego, że go Interia zatrudnia. ;-)
      • w11mil Inteligencie zdemaskuj Michalkiewicza! 25.02.06, 13:38
        www.nasznocnik.pl napisał:
        > ...guru dla ćwierćinteligentów... ;-D

        Wskaż w którym miejscu kłamie!
        • lechtizdajen nie przeceniaj michnikowego wolontariatu 25.02.06, 13:44
          ...
          • b.krakus jasne, niech każdy co bardziej nawiedzony zakonnik 25.02.06, 14:44
            albo proboszcz tak się od hierarchii „wyemancypuje” i uruchomi se
            odrębne „katolickie” media, na początek na użytek własnej parafii (a potem się
            zobaczy), żeby ona wreszcie mogła „przemówić własnym głosem”…
            • b.krakus pytanie tylko... 25.02.06, 15:18
              czy każdy z nich znajdzie se takiego lokalnego michalkiewicza?
        • humbak Re: Inteligencie zdemaskuj Michalkiewicza! 25.02.06, 15:34
          Z nocnikiem się nie zgadzam, ale tu:
          Radio Maryja, które, przełamując monopol "starszych braci", pokazało również
          polityczną siłę milczącej dotąd większości.
          • w11mil Re: Inteligencie zdemaskuj Michalkiewicza! 25.02.06, 15:39
            humbak napisał:

            > Z nocnikiem się nie zgadzam, ale tu:
            > Radio Maryja, które, przełamując monopol "starszych braci", pokazało również
            > polityczną siłę milczącej dotąd większości.
            Michalkiewicz kłamie tutaj?
            • humbak Re: Inteligencie zdemaskuj Michalkiewicza! 25.02.06, 15:41
              Nie tyle kłamie co dopowiada sobie. Tak samo jak szukjąc przyczyny powstania
              listu episkopatu do RM.
      • kwaczka11 [...] 25.02.06, 14:39
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • vox999 Re: Poszukiwacz Zaginionego Napletka czyli kolejn 25.02.06, 15:19
        Gdybyś w swych postach wykazał się choćby marnym ułamkiem humoryu konceptu i
        inteligencji, którą pokazuje w felietonach SM, wszyscy traktowaliby Cię poważnie.
        • www.nasznocnik.pl Panie, jam nędzna puszka po konserwie przy tym... 25.02.06, 19:51
          ...Nocniku, w którym nurza swą inteligencję Michalkiewicz ;-D

          A różnica między nim a Bublem jest tylko taka, że jeden puszcza wiatry cicho a
          drugi głośno, ale jeśli ktoś lubi te aromaty...


          P.S. "Wszyscy traktowaliby Cię poważnie" A nie traktują ? O, rany - chyba się
          pochlastam ! ;-D
    • t-800 Re: Zapewne. 25.02.06, 14:10
      I antysemita.
      • kosciol.mlodziezy.psychicznej W Polsce nie ma antysemityzmu!!! 25.02.06, 14:15
    • zhureck Re: "Antysemityzm"-pejsaty paplament vs. Michalki 25.02.06, 14:18
      Różnica między SM a LB, poza tymi warsztatowymi i światopoglądowymi oczywiście,
      polega na tym, iż ten drugi widzi Żydów także tam gdzie ich nie ma. Co do
      ciągania po sądach - był zdaje się za "gazetę żydowską dla Polaków" pozew
      jakiegoś debeściaka z Agory z paragrafu za obrazę, ale wycofano go po
      konstatacji, iż pozywający zgodziłby się pośrednio co do twierdzenia, że bycie
      Żydem jest czymś urągającym człowieczeństwu :)
    • maaax Do sądu??? 25.02.06, 14:20

      • maaax cd. a cos ty? coz to za liberalizm , od razu 25.02.06, 14:21
        do Wronek na 15 lat!!! Bez wyroku!
    • t-800 Re: wierzę, że kwaczka11 nie jest typowym Żydem 25.02.06, 14:48
      Michalkiewicza nie ruszają. Bubla tylko.
      • kwaczka11 Re: wierzę, że kwaczka11 nie jest typowym Żydem 25.02.06, 14:52
        ilu was by trzeba "ruszac"?
        trzeba wybierac wsrod tylu antysemitow. Bubel to mastodont w kategorii-
        ilustruje co najgorsze.
        • t-800 Re: wierzę, że kwaczka11 nie jest typowym Żydem 25.02.06, 14:53
          Aha...
          • remekk Niestety większośc wpychających sie na polskojęzyc 25.02.06, 16:36
            ...zne fora jest takich jak on ... .
    • b.krakus Przywrócić Kościół Narodowi! 25.02.06, 14:55
      no bo co to ma znaczyć, że taki prowincjał albo generał nie jest Polakiem, i
      siedząc se gdzieś za granicą (no może nie?!) służy nie widomo czyim i jakim
      interesom?!
      • w11mil porozmawiaj o tym ze swoim biskupem! 25.02.06, 15:00
        b.krakus napisał:

        > no bo co to ma znaczyć, że taki prowincjał albo generał nie jest Polakiem, i
        > siedząc se gdzieś za granicą (no może nie?!) służy nie widomo czyim i jakim
        > interesom?!
        • b.krakus Re: porozmawiaj o tym ze swoim biskupem! 25.02.06, 15:07
          a dlaczego akurat z nim?

          i dlaczego dyskutujemy o Michalkiewiczu i jego dziełach akurat tutaj?
          • b.krakus no i co, rydzykowy wolontariacie... 25.02.06, 15:16
            nic was to nie rusza?
            • w11mil sorry, własnie radziłem się o. Dyrektora 25.02.06, 15:24
              otóz moja porada dotycząca konsultacji z Twoim biskupem dotyczyła Twojego apelu
              o przywrócenie Kościoła Narodowi;
              z konsultacji wynika że Twoja propozycja zawarta w wwym. poście jest wbrew
              przepisom KK
              • b.krakus Re: sorry, własnie radziłem się o. Dyrektora 25.02.06, 15:25
                no się trzeba od nich (tych przepisów) wreszcie wyemancypować!
                • w11mil nie da rady; prowadzi to do schizmy 25.02.06, 15:29
                  b.krakus napisał:
                  > no się trzeba od nich (tych przepisów) wreszcie wyemancypować!

                  Wierzę że dobro KK leży Ci na sercu ale dobrymi chęciami...
                  • b.krakus jaka tam schizma? 25.02.06, 15:36
                    to tylko „wiosna Kościoła” jest!
                    • b.krakus Re: jaka tam schizma? 25.02.06, 16:06
                      polegająca na „względnym” posłuszeństwie i w ogóle związku z „kościołem
                      zinstytucjonalizowanym”…
                      • b.krakus dziwne tylko, że narodowa prawica 25.02.06, 16:11
                        na co dzień niesłychanie zasadnicza, pryncypialna i tradycyjnie bezwzględna
                        toleruje tak liberalne poglądy!
    • w11mil [...] 25.02.06, 14:59
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • indris Sprawa o zniesławienie... 25.02.06, 15:07
      ...należy się Michałkiewiczowi jak psu buda, za następujący fragment:
      '"Czy premier Marcinkiewicz wypożyczy rządowych dragonów biskupowi Pieronkowi,
      żeby wreszcie mógł zrewanżować się "starszym braciom" za nadymanie i jurgielt?'

      Powyższe zdanie podaje wiadomość o tym, że bp Pieronek jest OPŁACANY
      (przez "starszych braci"). Nie jest to OPINIA (których wolność
      rozpowszechniania gwarantuje Konstytucja w art. 54), ale fałszywa informacja,
      czyli ZNIESŁAWIENIE. A to się kwalifikuje do wytoczenia procesu cywilnego o
      spore odszkodowanie.
      NIE jest tu istotne, że opłacającymi bp Pieronka mieliby być (wg
      Michałkiewicza) Żydzi. Gdyby Michałkiewicz podał do wiadomości publicznej, że
      biskupa opłacają Chińczycy, charakter zniesławienia byłby identyczny.

      Antysemityzm Michałkiewicza jest oczywisty. Ale tej sprawy do procesu nie
      nalezałoby mieszać. Wystarczy, że odpowie za KŁAMSTWO.
      • w11mil to nie będzie takie proste 25.02.06, 15:13
        >fałszywa informacja, czyli ZNIESŁAWIENIE.
        >Wystarczy, że odpowie za KŁAMSTWO.

        w Polsce działa wiele fundacji walczących o Postęp i Tolernację, mających na
        utrzymaniu setki autorytetów moralnych i subsydiujacych rózne postepowe akcje i
        imprezy; to są duże i szeroko płynące pieniadze;
        pozostaje tylko kwestia ujawnienia list płac
        • kwaczka11 Re: to nie będzie takie proste 25.02.06, 15:18
          masz racje! Tolerancji ni e wolno tolerowac w Polsce. To dla liberalnego
          zachodu, ktory nie jest ostoja rydzykchrzescijanstwa i antysemityzmu
          rydzykkatolickiego.
          • w11mil dlaczego uważasz zeTolerancji nie wolno tolerowac 25.02.06, 15:26
            kwaczka11 napisała:

            > masz racje! Tolerancji ni e wolno tolerowac w Polsce. To dla liberalnego
            > zachodu, ktory nie jest ostoja rydzykchrzescijanstwa i antysemityzmu
            > rydzykkatolickiego.

            nie wyrażałem takiej opinii i przyznam ze jestem zaskoczony Twoją
            • kwaczka11 Re: dlaczego uważasz zeTolerancji nie wolno toler 25.02.06, 15:50
              jaka liste plac chcesz ujawniac? dlaczego?
              • w11mil Re: dlaczego uważasz zeTolerancji nie wolno toler 25.02.06, 15:54
                kwaczka11 napisała:
                > jaka liste plac chcesz ujawniac? dlaczego?

                Dotyczyło to hipotetycznego procesu o zniesławienie, wytoczonemu
                Michalkiewiczowi i jego potencjalnej linii obrony - przeczytaj cały subwątek
        • indris To akurat będzie proste 25.02.06, 15:31
          To zniesławiający musi udowodnić przed sądem, że mówił (w tym wypadku: pisał)
          prawdę. Czyli Michałkiewicz musiałby udowodnić, że bp Pieronek popierał
          regularne wynagrodzenie (takie jest znaczenie słowa jurgielt) od "starszych
          braci". Wątpię, żeby to mu się udało.

          Jest to juz drugi (znany mi) wypadek, kiedy Michałkiewicza poniosło poza
          granice odpowiedzialności cywilnej. Jakiś czas temu czytałem jego tekst, gdzie
          abp Życińskiego nazwał "szabesgojem". Tu oczywiście sprawę miałby przegraną jak
          w banku.
          Jakby ktoś nie pamiętał, to przypomnę. Szabesgojem nazywano goja, czyli nie-
          Żyda, który za wynagrodzeniem wykonywał dla religijnych Żydów pewne prace,
          których nie wolno im było wykonywać w czasie szabatu.
          • w11mil cóż to byłby za procesik... 25.02.06, 15:37
            już widze te dyskusje: czy honorarium za 3 wykłady albo 8 postepowych
            felietonów to opłacanie regularne czy nieregularne; do tego ekspertyzy
            filologów na temat zakresu znaczenia słow jurgielt
          • kwaczka11 dlaczego "szabesgoj" jest obrazliwe? 25.02.06, 15:51
            Czy "prawnik" jest obrazliwe?
            • indris Re: dlaczego "szabesgoj" jest obrazliwe? 25.02.06, 16:00
              "szabesgoj" jest obraźliwe dla polskiego biskupa. Oznaczałoby to bowiem,
              podejmuje się za pieniądze pewnych prac, innych niż jego powołanie. Dokładnie
              tak samo obraźliwe byłoby okreslenie "chałturnik".
              • kwaczka11 Re: dlaczego "szabesgoj" jest obrazliwe? 25.02.06, 16:38
                naprawde? Czyzby pomoc drugiemu byla dla katolika ( biskup to katolik tutajm
                nie?) obrazliwa? Polacy to obrazliwy narod. Czemu?
                • indris Re: dlaczego "szabesgoj" jest obrazliwe? 25.02.06, 16:57
                  Tu NIE chodzi o pomoc dla drugiego, tylko o dorabianie. Biskup w Polsce ma na
                  tyle zabezpieczone potrzeby materialne, że nie musi i nie powinien
                  mieć "boków", bo to mu przeszkadza w wypełnianiu swoich obowiązków.
      • t-800 Re: Sprawa o zniesławienie... 25.02.06, 15:21
        indris napisał:

        > ...należy się Michałkiewiczowi jak psu buda, za następujący fragment:

        No i właśnie stąd ten wątek.
      • eda30 Re: Sprawa o zniesławienie... 25.02.06, 15:38
        A skad wiesz ze to fałszyw informacja?
      • gauche was lewakow najbarzdiej boli, talent 25.02.06, 16:29
        publicystyczny Michalkiewicza fakt, iz przełamuje on (+ Ziemkiewicz i JKM)
        monopol lewicowo-liberalnej publicystyki.
        Sądze, ze Michalkiewicz nie bałby sie procesu wytoczonego przez jednego z 3
        modernistycznych biskupów w Kraju, któremu z tytułu jego poglądów, łamów i
        ekranow, szczodrze uzyczaja liberalne media)
        • kosciol.mlodziezy.psychicznej Ale za to śmieszy nas prężny ruch konserwatywny. 25.02.06, 16:39
        • indris Mnie raczej smuci... 25.02.06, 16:43
          ...wyraźna degrengolada Michałkiewicza. KIedyś potrafił byc elegancki, teraz
          jest coraz bardziej jadowity. A procesy o "jurgielt" czy o "szabesgoja"
          oczywiście by przegrał. Kiedyś takich nieostrożności nie popełniał.
          • maaax nie mów nigdy "oczywiście" 25.02.06, 18:12
            jw.bo nie wiesz przeciez , za szabesgoja, podejzrewam,ze nei , moze za
            jurgielt, ale dobry jezykoznawca by pomógł
            :P
    • klarek_i Od kiedy nazwanie kogoś Żydem lub coś jest 25.02.06, 15:45
      antysemityzmem ? Nie dajmy się zwariować.NAtomiast, jeśli GW i jej keirownictwo
      to obraża, to niech podadzą M do sądu i niech udowodnią, że nie ma racji. I
      jełsi tak zrobią, to M dostanie po głowie i słusznie.
      • kwaczka11 Re: Od kiedy nazwanie kogoś Żydem lub coś jest 25.02.06, 15:53
        porowna te dwa zdania:
        1. Prezentujesz typowa glupote Polaka"
        2. Prezentujesz typowa madrosc Polaka"
        Jest roznica miedzy moim uzyciem slowa "Polak" w tych dwoch zdaniach?
        • w11mil Żyd był bezprzymiotnikowy 25.02.06, 15:59
          kwaczka11 napisała:

          > porowna te dwa zdania:
          > 1. Prezentujesz typowa glupote Polaka"
          > 2. Prezentujesz typowa madrosc Polaka"
          > Jest roznica miedzy moim uzyciem slowa "Polak" w tych dwoch zdaniach?
        • klarek_i Dalej niczego nie rozumiesz. Kolega niżej już 25.02.06, 16:43
          Tobie odpisał. Ale nawet napisanie "typowego Żyda" czy "typowego Polaka" nie
          jest jeszcze antysemityzmem czy antypolonizmem jeśli się krytykuje, jak również
          nie jest wychwalaniem danego narodu, czy rasy.
      • indris Co tu było obraźliwe 25.02.06, 16:30
        Gdybym publicznie określił "Wprost" jako "gazetę amerykańskich neoconsów dla
        Polaków", to prawdopodobnie przegrałby proces o zniesławienie, bo nie umiałbym
        tego dowieść (chociaż "Wprost" tak właśnie się zachowuje)
        Podobnie mógłby przegrać proces ktoś, kto publicznie nazwałby Radio
        Maryja "ruską stacją dla Polaków"

        Nie jest obrażliwe nazwanie kogoś Żydem, Amerykaninem, czy Rosjaninem. Ale jest
        obraźliwe sugerowanie, że ktoś realizuje czyjeś zlecenia i to ukrywa. Wszystko
        jedno, czy żydowskie, amerykańskie czy rosyjskie.
        • kwaczka11 Re: Co tu było obraźliwe 25.02.06, 16:41
          Pisanie o P9olakach GLOWNIE w kontekscie zlodziei, klamcow i pijaczkow jest nie
          obrazliwe?
          Kontekst waszych uwag o Zydach, wasza obsesja, nieproporcjonalna do naszego
          udzialu w waszym spolecznstwie, jest antysemicka. ale to znane i nie dziwi.
          Nie zapominamy, i nie zapomnimy, ale sie i nie dziwimy. Pokazujemy swiatu was
          porzy kazdej okazji. Swiat reaguje .
          • klarek_i Z tobą to juz można po tych słowach zakończyć 25.02.06, 16:47
            dyskusję. Prezentujesz typowy dla części swojego narodu punkt widzenia, za
            którym nie kryje się żadna obawa o antysemityzm w tym czy innym kraju. Kryje
            się za tym chęć ukrycia tego co wyrabiacie z Arabami od bodaj 1948 roku w
            Palestynie.
            • kwaczka11 Re: Z tobą to juz można po tych słowach zakończyć 25.02.06, 17:00
              dobry argument z kategorii: a u was bija Murzynow.
              Was sie nie boimy, ale nie pozostawimy wam prawa do szkalowania nas.
              Zobaczymy kto tu wygrywa. hehe
          • klarek_i Poczytaj sobei Najwyższy Czas, a w nim cotygodniow 25.02.06, 16:55
            felietony polskiego Żyda z Jerozolimy. Może ci się trochę otworzą oczy na
            swoich rodaków, no chyba, że ocalały z holocaustu Żyd też jest antysemitą bo
            śmie krytykować Żydów. I to jak. Ciekawe, że nim się GW nie zajmuje, chociaż
            gdyby to napisał ktokolwiek inny to by go chyba ukrzyżowali. Przy okazji
            poczytaj sobie dwie książki pewnego Żyda z NY. Też pewnie antysemita.
            • kwaczka11 Re: Poczytaj sobei Najwyższy Czas, a w nim cotygo 25.02.06, 17:01
              ja znam tysiace Zydow, ty czytales pare.
              • klarek_i No no no,. Aż tysiące, 25.02.06, 17:04
                No to faktycznie, nie można z Tobą dyskutować. Jesteś po prostu głupia, ale
                nie jako typowa Żydówka, tylko jako po prostu głupi gó..arz niezależnie od
                wieku.
                • kaczka7112 Re: No no no,. Aż tysiące, 25.02.06, 17:42
                  mieszkam w kraju gdzie jest nas miliony. co w tym glupiego? a ty czytasz to co
                  lubisz, wiec ja mam wiekszy zasieg dostepnych zydowskich pogladow. i nie
                  lubimy was masowo. a wy potrzebujecie nas - bo sasiedzi ci sami co w 39 i
                  potezni i niezbyt zadowoleni z was.
        • klarek_i Zgadzam się, ale niech wtedy GW pozwie SM do 25.02.06, 16:52
          sądu i udowodni, że pisze bzdury. Niestety część naszych tzw. elit i nie tylko,
          prezentuje pogląd, że do pewnego poziomu się nie zniżą. No i potem możliwe są
          różne obraźliwe teksty idące w świat. Ale przypomnę, że to sama GW często tropi
          antysemitów tam gdzie ich nie ma, a ma zasięg i możliwość nagłośnienia bez
          porównania większą niż NCzas.
    • frau_blada Paranoicy wszystkich krajow laczcie sie. 25.02.06, 17:07
      Zastanawia mnie do jakiego absurdu mozna spowadzic ludzi w dyskusjach o zydostwie.
      Michalkiewicz wskazuje kapital i wladze w GW (rada nadzorcza + redakcja +
      finanse), ktore sa semickie - zydowskie - gminne - syjonistyczne czy jak kto tam
      chcea. Identycznie sytuacja wyglada w tv Al-Dzasirze, ktora jest rowniez
      semicka, bo arabska. Przy czym w przypadku Al-Dzasiry nikt nie dostaje
      histerii...Mozna mowic arabska, ale o gazecie GW nie mozna mowic zydowska.
      NIedlugo nie bedzie mozna powiedziec, ze SE i Fakt sa niemieckie...

      Paranoicy wszystkich krajow laczcie sie.
      • kwaczka11 Re: Paranoicy wszystkich krajow laczcie sie. 25.02.06, 17:14
        w USA ogromna wiekszosc sprzataczy domow i biur, sklepow, klopow to Polacy.
        MOwmy o tym glosno. Duzo zlodziei w Niemczech to Polacy. GLOSNO!
        W Wielkiej Brytanii polscy inzynierowie masowo robia w polu, bo tyle im
        Brytyjczycy daja miejsc pracy. GLOSNO o wielkich sukcesach polskich inzynierow.
        Polacy sa ostatni w dochodach w Unii - GLOSNO.
        • frau_blada Pocaluj mnie w miejsce szczegolne 25.02.06, 17:26
          A wyceluj dobrze sciane placzu, tylko niech nienawisc do Polakow nie sciagnie
          Cie na peryferia.
          Tylko to z bezsilnosci pozostaje szczekaczkom.

          domion.w.interia.pl/dupa.jpg
          • kwaczka11 frau paranoidalna. 25.02.06, 17:28
            Co zlego w nazywaniu Polaka Polakiem?
            • remekk Re: frau paranoidalna. 25.02.06, 20:00
              kwaczka11 napisała:

              > Co zlego w nazywaniu Polaka Polakiem?
              NIEROZLICZONE zbrodnie o charakterze MASOWYM , dzisiesze zbrodnie , afery ,
              złdziejstwo , zerowanie na tragedii II wojny , "wyjatkowy" stosunek do higieny
              etc -co złego w nazywaniu po imieniu kwaczkopodobnych ?
        • remekk [...] 25.02.06, 17:31
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • kaczka7112 Re: Paranoicy wszystkich krajow laczcie sie. 25.02.06, 17:33
            obiecanki i polskie chciejstwo, a prezio placi za muzeum historii Zydow i ty
            tez. hehe
            • remekk Re: Paranoicy wszystkich krajow laczcie sie. 25.02.06, 19:28
              kaczka7112 napisała:

              > obiecanki i polskie chciejstwo, a prezio placi za muzeum historii Zydow i ty
              > tez. hehe
              Wy takze zapłacicie - jak to cyklicznie w historii bywa .
              ale tym razem nie znajdziecie schronienia nad Wisłą chocbyscie skamlali tak
              jak to macie w zwyczaju ... .
      • mlot.na.lewactwo [...] 25.02.06, 17:40
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • b.krakus no dobrze, tylko że NIKT nie będzie się procesował 25.02.06, 17:22
      bo nawet jak jest O CO, to nie ma PO CO, ani Z KIM…
      • t-800 Re: no dobrze, tylko że NIKT nie będzie się proce 25.02.06, 17:27
        Znaczy Bubel to jest ktoś?
        • b.krakus Re: no dobrze, tylko że NIKT nie będzie się proce 25.02.06, 18:21
          zależy dla KOGO...
    • remekk Re: "Antysemityzm"-pejsaty paplament vs. Michalki 26.02.06, 07:45
      Czy posty , które gina beż sladu znikaja także za sparwa cenzora czy może jakiś
      aktywistów polskojęzycznych ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka