Gość: Oszołom zRM Re: Sobecka: wzywam do protestu przed kancelarią IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.02, 20:39 Właśnie wróciłem z zebrania LPR w Poznaniu..podjęlismy akcję wysyłania masowych protestów do URMu w Warszawiew sprawie RM...zaplanowaliśmy też strategię działania do końca br Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karol Sobecka ma rewelacyjne półdupy ! IP: *.chello.pl 28.11.02, 20:44 I cyce z sutkami jak kapsle od piwa ! Będzie moja !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alee Re: Sobecka: wzywam do protestu przed kancelarią IP: *.proxy.aol.com 28.11.02, 21:00 Gość portalu: Oszołom zRM napisał(a): > Właśnie wróciłem z zebrania LPR w Poznaniu..podjęlismy akcję wysyłania masowych > > protestów do URMu w Warszawiew sprawie RM...zaplanowaliśmy też strategię > działania do końca br moze wiecej szczegolow ,prosze ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alee Re: ale tu bedzie teraz i dlaczego ja ? IP: *.proxy.aol.com 28.11.02, 20:44 ...no bracia polska -skaczemy sobie do oczu ,i wydaje mi sie czasmi z wypowiedzi naszych ,ze my odlegle od obyczaju polskiego,ale nie o to chodzi ,zadziorni w tego slowa zlym znaczeniu krytykujacy po "wiadomosciach" je4dynej prawdy razem z wybiorcza i caly czas niestety z komunistami ,ale w owczej skoze- bo czy czlowieka mozna zmienic ? a czy wilkowi powiedziec,teraz jestes jamnik demokrata lub zajacowi powiedziec nie uciekaj przed wilkiem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Patriota ZAMKNIJCIE TO RADIO !!! IP: *.telia.com 28.11.02, 22:04 Wszystkie zdrowe sily narodu, ktorym lezy na sercu dobro Ojczyzny - zdecydowanie przeciwstawcie sie Radiu Maryja, siedlisku wszetecznictwa i nienawisci, maszynce do robienia pieniedzy oraz napychania kieszeni moznym wladcom Kosciola katolickiego, ktorzy wykorzystujac bezgraniczna naiwnosc prostaczkow probuja zawrocic nasz kraj z drogi prawdziwego postepu, dobrobytu i wolnosci! Odpowiedz Link Zgłoś
niezlomny.prawicowiec ZAMKNIJCIE "PATRIOTĘ" z kgb ! 28.11.02, 22:10 Gość portalu: Patriota napisał(a): > Wszystkie zdrowe sily narodu, ktorym lezy na sercu dobro > Ojczyzny - zdecydowanie przeciwstawcie sie Radiu Maryja, > siedlisku wszetecznictwa i nienawisci, maszynce do robienia > pieniedzy oraz napychania kieszeni moznym wladcom Kosciola > katolickiego, ktorzy wykorzystujac bezgraniczna naiwnosc > prostaczkow probuja zawrocic nasz kraj z drogi prawdziwego > postepu, dobrobytu i wolnosci! Nas kurwo komuchu pierdolony w ryj nie nabierzesz, prowokatorze ! Precz z komuną ! Brawo o. Rydzyk i NOP !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DUSZA Re: Sobecka: wzywam do protestu przed kancelarią IP: *.sympatico.ca 28.11.02, 22:21 ta cala lektura to jedno chamstwo z malymi wyjatkami.Awiec wszystkie chamy liczcie tylko na pieniadze i duze bogactwo po wejsciu do U......-dobrze dostaniecie w dupe,a tym samym w te glupie lby.Do tej pory wy durni nikt nie wie czy nie chce wiedziec,ze bedziecie sprzatac kible i dupu podcierac za euro,owy durnie.Kultury niszczyc nie wolno to jest tysice lat.Radio Maryja to podpora duchowa calej zniszczonej psychicznie emigrqacji na swiecie-ewangelizacja.Rozliczcie co nieprawidlowe,ale nie szkalujcie ,ublirzajac milionom ludzi,to najbardziej boli Marcinka -idiote icala reszte.Sluchajac was iwaszych rzadow miliony wyksztalconych ludzi,madrych musialo opuscic kraj-tesknimy za nim za tradycjami - wiara ,kultura.Wasza teoriaze to tylko starcy-glupota wasza-to wy srarcy skreceni psychicznie i duchowo jestescie,nie potraficie nawet wierzyc we wlasny but.Zostawcie w swietym spokoju Radio Maryja nie jestem fanatykiem ale wymiotowac mozna ,od slucghania i czytania waszych prszywych i ciagle klamliwych wiadomosci-do przedszkola z tym i to do najmlodszej grupy,ktora zaczynz sie dopiero wciagac w ten podly swiat.powodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: Sobecka: wzywam do protestu przed kancelarią IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 28.11.02, 23:10 Uff! Nieźle! Czytając w dobrej wierze w tej duszy zarażonej rydzyjkiem nawet dostrzegłem nawet ludzkie tony, co dla tej opcji wcale nie jest takie oczywiste. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Apel do Braci i Sióstr IP: *.walbrzych.cvx.ppp.tpnet.pl 28.11.02, 23:29 znowu, znalazłem się na Waszej stronie. No cóż, obiecałem,że nie będę się babrał w tym błocie, ale grzech trzeba potępiać, ale człowieka ratować. Apeluję więc do Was jaśnie oświeceni czytacze Wyborczej, opamiętajcie się w Waszej nienawiści do wszystkiego, co nie jest zgodne z Waszą wizją świata. Opamiętajcie się. My za Was modlimy się. Nie wolno w ten sposób. Brat przeciw bratu, dosyć nienawiści, apeluję do Was, którzy podobno miłujecie tolerancję - zostawcie obelgi i zniewagi! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Re: SBecka czy UBecka? IP: *.walbrzych.cvx.ppp.tpnet.pl 28.11.02, 23:31 Gość portalu: obserwator napisał(a): > znowu, znalazłem się na Waszej stronie. No cóż, obiecałem,że nie > będę się babrał w tym błocie, ale grzech trzeba potępiać, ale > człowieka ratować. Apeluję więc do Was jaśnie oświeceni czytacze > Wyborczej, opamiętajcie się w Waszej nienawiści do wszystkiego, > co nie jest zgodne z Waszą wizją świata. Opamiętajcie się. My za > Was modlimy się. Nie wolno w ten sposób. Brat przeciw bratu, > dosyć nienawiści, apeluję do Was, którzy podobno miłujecie > tolerancję - zostawcie obelgi i zniewagi! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: SBecka czy UBecka? - aj myślisz? IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 28.11.02, 23:58 Używając slangu młodzych powiedział bym - daj sobie na luz. Po pierwsze: - już sam tytuł postu tchnie wyjątkowym miłosierdziem, godnym wyjątkowego uznania :-(( Po drugie: - jeżeli Twoje modły mają mnie wprowadzić w nastrój moralny Rydzyka i jego szeregów, wolę na stare lata zachować swoją sprawdzoną normalnośc (przynajmniej w moim odczuciu). Jest to po prostu zdrowsze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Re: SBecka czy UBecka? - aj myślisz? IP: *.walbrzych.cvx.ppp.tpnet.pl 29.11.02, 00:08 a ja miałem złudzenie, że można tu u Was podyskutować bez używania obelg, trudno! na moje młode lata, muszę jeszcze się nauczyć cierpliwości, do tych co nie umieją rzeczowo dyskutować, pozdrawiam i życzę dobrej nocy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: SBecka czy UBecka? - aj myślisz? IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 29.11.02, 00:27 Dziekuję za pozdrowienia i życzenia dobrej nocy. A juz myślałem, że odpowiednio zareagujesz na prowokoacyjnie użyte w poście ponoć żydowskie "aj". Musze przyznać, że z dużą przyjemnością się rozczarowałem. Punkt dla Ciebie. Pozdrawiam i życę dobrej nocy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: SBecka czy UBecka? - aj myślisz? IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 29.11.02, 00:27 Dziekuję za pozdrowienia i życzenia dobrej nocy. A juz myślałem, że odpowiednio zareagujesz na prowokoacyjnie użyte w poście ponoć żydowskie "aj". Musze przyznać, że z dużą przyjemnością się rozczarowałem. Punkt dla Ciebie. Pozdrawiam i życę dobrej nocy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piopiu Re: TE OBSERWATOR CZYTAJ IP: *.zgrudna.kghm.com.pl / 172.30.21.* 29.11.02, 08:41 Sądze że ty panie ksiadz masz matke katechetke i ojca ksiedza wiec niepotrzebnie sie tu wypowiadasz bo twoje wypowiedzi sa z góry stronnicze. Pewnie tez dla Petza bys sie nadstawil - szkoda slow du....ku!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marek ale dajecie soba manipulowac IP: *.dialup.optusnet.com.au 29.11.02, 00:13 podrzucili wam jakis nedzny filmik na podpuche a Wy jak ta zgraja kundli wsiowych daliscie sie zlapac i ujadacie bez opamietania.... czy to tak trudo zauwazuc ze wszystko sie sypie, bieda, bezrobocie, spoleczenstwo diametralnie ubozeje, wyniki wyborow samorzadowych wyraznie pokazaly ze SLD traci na siele. Wobec czego zeby odwrocic uwage od tego calego smrodu wrzucili wam na stol RM, a dla Was to woda na mlyn, czym to jest te historie Rydzykowskie przy wszelkich defraudacjach, grabiezczej prywatyzacji i miliona aafer typu Art B, zelatynowa, weglowa czy ostatnio STOEN, proponuje sie chwile zastanowic zanim zaczniecie opluwac kogokolwiek... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Re: ale dajecie soba manipulowac IP: *.walbrzych.cvx.ppp.tpnet.pl 29.11.02, 00:18 gratuluję, widzę, że nie próżno tu byłem, wreszcie ktoś rozsądny się odezwał. pozdrawiam, a za tych co dają się manipulować nędznej propagandzie, mającej odwrócić uwagę społeczeństwa od prawdziwych problemów w naszym kochanym Kraju nie przestaję się modlić - o mądróść Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M Re: ale dajecie soba manipulowac IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 29.11.02, 01:26 Gość portalu: obserwator napisał(a): > ............nie przestaję się modlić - o mądróść.............. > Raczej o zdrowie (dla siebie) - bo o rozum to już za późno. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: retorykę tu widzę - logiki nie IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 29.11.02, 00:44 Mowa jest o faktach poruszonych w filmie, które sam potwierdzasz w swym poście. W wypowiedzi zajmujesz się własną oceną filmu jako takiego a nie meritum informacji w nim zawartej. Sprawy kultury poruszane są na innym forum i warsztatowa forma przekazu informacji nie żadnego znaczenia dla istoty rzeczy oraz dyskusji. Co najwyżej potwierdza zarzut, że nie chcesz widzieć tego samego u Rydzyka, co z takim zamiłowaniem krytykujesz gdzie indziej. Ale jest to kwestia Twojej postawy a nie tematu wątku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: normalny Co komu do domu... IP: *.pzl.swidnik.pl 29.11.02, 00:58 Rozumiem, że najchętniej towarzysz Millllller ze swoją świtą Ojca Rydzyka, na imć Kwiatkowskiego by zamienili. ...od dzisiaj zaczynam słuchać Radia Maryja. Niezła odtrutka na czerwonych... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: Co komu do domu... IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 29.11.02, 02:23 Twoja wola Panie i Twój niczym nie skrepowany wybór. Jednak jest taki zapis w kodeksie, który mówi, że nie można ze swego prawa robić użytku dla czyjejś szkody. Osobiście mam spore wątpliwości, czy postępowanie właściciela tego radia odpowiada temu przepisowi prawnemu i jest rzeczywiście lege arte. Ale jest to już zupełnie Twoja prywatna sprawa. Gość portalu: normalny napisał(a): > Rozumiem, że najchętniej towarzysz Millllller ze swoją świtą > Ojca Rydzyka, na imć Kwiatkowskiego by zamienili. ...od dzisiaj > zaczynam słuchać Radia Maryja. Niezła odtrutka na czerwonych... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: normalny Re: Re: Co komu do domu... IP: *.pzl.swidnik.pl 29.11.02, 03:13 Gość portalu: Ed napisał(a): > Twoja wola Panie i Twój niczym nie skrepowany wybór. Jednak jest taki zapis w > kodeksie, który mówi, że nie można ze swego prawa robić użytku dla czyjejś > szkody. Osobiście mam spore wątpliwości, czy postępowanie właściciela tego > radia odpowiada temu przepisowi prawnemu i jest rzeczywiście lege arte. Ale > jest to już zupełnie Twoja prywatna sprawa. > > Gość portalu: normalny napisał(a): > > > Rozumiem, że najchętniej towarzysz Millllller ze swoją świtą > > Ojca Rydzyka, na imć Kwiatkowskiego by zamienili. ...od dzisiaj > > zaczynam słuchać Radia Maryja. Niezła odtrutka na czerwonych... Rozumiem, że Ed nie będzie więcej szastał ogólnikami i powie konkretniej, które postępowanie właściciela RM jemu szkodzi?????????????????? a co za tym idzie jest w sprzeczności ze wzmiankowanym przez niego przepisem prawnym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: Re: Co komu do domu... IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 29.11.02, 03:42 Widzę, że normalność ma różne odcienie. Dla niektórych normalne jest wyciąganie ręki po wszystko, zamiast wykazać chociaż trochę dziecięcej dociekliwości. A więc Panie "Normalny" - w najprostszym wydaniu ustawa o działalności gospodarczej obowiązująca każdego chcącego zarabiać własnym śrubokrętem. Jednak rozmiary tej działalności kwalifikują rzeczonego w nieco inna kategorię podmiotów gospodarczych nakładających znacznie poważniejsze zobowiązania. Dalej prawo podatkowe, ustawa karno skarbowa, kodeks cywilny, kodeks karny. Pomijam tu już przepisy szczegółowe wydawane na podstawie delegacji ustawowych. Uregulowanie te muszą być znane każdemu "śróbokręciarzowi" prowadzącemu własną działalność gospodarczą. A więc wręcz nie przyzwoitym jest więc robienie z Rydzyka człowieka nie dorastającego do poziomu "śróbokręciarza". Sądziłem, że masz nieco wyższe mniemanie o tym idolu :-)). Osobiście zakwalifikował bym to jako świadome i celowe unikanie obowiązków wynikających z obowiązującego prawa i bardzo ścisłe sposoby rozwiązanie tego problemu znajdziesz w postepowaniu podatkowym. Ale na milość boską zacznij co kolwiek czytać, bo z modlitw radiowych nie rozstrzygniesz trapiących Cię wątpliwoęci. Pamiętaj, że oprócz rozciągliwego sumienia, niezbędne są też i inne zazwyczaj cenione zalety, o czym uprzjmie Cię informuję. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bardzonormalny Re: Re: rerererere Co komu do domu... IP: *.pzl.swidnik.pl 29.11.02, 04:27 Gość portalu: Ed napisał(a): > Widzę, że normalność ma różne odcienie. Dla niektórych normalne jest > wyciąganie ręki po wszystko, zamiast wykazać chociaż trochę dziecięcej > dociekliwości. > A więc Panie "Normalny" - w najprostszym wydaniu ustawa o działalności > gospodarczej obowiązująca każdego chcącego zarabiać własnym śrubokrętem. > Jednak rozmiary tej działalności kwalifikują rzeczonego w nieco inna kategorię > podmiotów gospodarczych nakładających znacznie poważniejsze zobowiązania. > Dalej prawo podatkowe, ustawa karno skarbowa, kodeks cywilny, kodeks karny. > Pomijam tu już przepisy szczegółowe wydawane na podstawie delegacji > ustawowych. Uregulowanie te muszą być znane każdemu "śróbokręciarzowi" > prowadzącemu własną działalność gospodarczą. A więc wręcz nie przyzwoitym jest > więc robienie z Rydzyka człowieka nie dorastającego do > poziomu "śróbokręciarza". Sądziłem, że masz nieco wyższe mniemanie o tym > idolu :-)). Osobiście zakwalifikował bym to jako świadome i celowe unikanie > obowiązków wynikających z obowiązującego prawa i bardzo ścisłe sposoby > rozwiązanie tego problemu znajdziesz w postepowaniu podatkowym. Ale na milość > boską zacznij co kolwiek czytać, bo z modlitw radiowych nie rozstrzygniesz > trapiących Cię wątpliwoęci. Pamiętaj, że oprócz rozciągliwego sumienia, > niezbędne są też i inne zazwyczaj cenione zalety, o czym uprzjmie Cię > informuję. Jakbyś Waść - właśnie - czytał, np. wczorajszą prasę, to tam byś się doczytał, że RM nie jest podmiotem gospodarczym (dosłownie nie jest zarejestrowane jako podmiot gospodarczy i nie musi być ), nie pobiera opłat z abonamentów, reklam i "przemądrzalcu" ręczę Ci, że korzysta w sposób finezyjny z obowiązującego w Polsce w tym zakresie prawa, które kto inny uchwalał. Więc schowaj sobie te podatki i inne ustawy. Poczytaj sobie, na jakich zasadach opodatkowane są w Polsce kościoły. ...do tego nie potrzeba śrubokreta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: Re: normalne terefere IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 29.11.02, 09:08 Tym gorzej dla rzeczonego. Prowadzenia działalności przez rzeczonego bez zeawolenia. O tym, czy ktoś prowadzi działalność gospodarczą świadczą fakty a nie fakt dokonanie czy nie dokonania obowiązkowych wpisów. A więc podziemie gospodarcze, czyli inaczej ładnie określana tzw. szara strefa. Tylko przy takich rozmiarach? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: normalniutki Re: Re: NIEnormalne terefere IP: *.pzl.swidnik.pl 29.11.02, 10:54 Gość portalu: Ed napisał(a): > Tym gorzej dla rzeczonego. Prowadzenia działalności przez rzeczonego bez > zeawolenia. O tym, czy ktoś prowadzi działalność gospodarczą świadczą fakty a > nie fakt dokonanie czy nie dokonania obowiązkowych wpisów. A więc podziemie > gospodarcze, czyli inaczej ładnie określana tzw. szara strefa. Tylko przy > takich rozmiarach? Tłumacz chłopu.... Nie ma rzeczony obowiązku wpisu, jeśli nie prowadzi działalności gospodarczej (faktycznie). Ale "mądruś" zamiast czytać, czytać, czytać, a dopiero potem dyskutowć ...współuczestniczy w nagonce na RM razem z "brukselskimi i sowieckimi kundelkami" - od "Nie" po "Gazetę wyborczą". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: A w Ameryce murzynów biją :-)))) IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 29.11.02, 16:01 Taki mniej więcej sens ma Twój post co do meritum poruszonej sprawy. Produkcja i sprzedaż filmów, nagrań, gadżetów itp. oraz osiaganie z tego tytułu dochodów, to nie jest działalność gospodarcza? A co? Wyimek z rydzykowego prawa gospodarczego? Faktycznie, ta normalność ma bardzo różne odcienie ;o((( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: normalny Re: Re: normalne terefere do poduszki IP: *.pzl.swidnik.pl 29.11.02, 11:03 Gość portalu: Ed napisał(a): ) Tym gorzej dla rzeczonego. Prowadzenia działalności przez rzeczonego bez ) zeawolenia. O tym, czy ktoś prowadzi działalność gospodarczą świadczą fakty a ) nie fakt dokonanie czy nie dokonania obowiązkowych wpisów. A więc podziemie ) gospodarcze, czyli inaczej ładnie określana tzw. szara strefa. Tylko przy ) takich rozmiarach? Na koniec do poduszki (to nie moje): "Warto obserwowac mechanizm calej zaplanowanej i koordy- nowanej akcji. To jest doprawdy pouczajace. Zorkiestro- wana nagonka na dyrektora RM w terminologii co bardziej gorliwych grzybiarzy wystepuje juz pod nazwa "nagonki na red. Morawskiego", a protesty o. Redemptorystow prze- ciw niedopuszczalnym naciskom wywieranym na wolne radio nazywa sie "proba wprowadzenia cenzury". Nie mam czasu, ale chyba warto zwrocic uwage na niektore elementy tego cyrku: - Biuro programowe telewizji oswiadczylo przed emisja, ze film Morawskiego byl montowany w ostatnim czasie i nikt go wczesniej (z wyjatkiem autorow) nie ogladal. Rzekomo dlatego nie moglo udzielic Redemptorystom zadnych szczegolowych informacji. - Jak poinformowal dyzurny w redakcji GW, obszerny arty- kul Mikolaja Lizuta "Ojciec dyrektor i tajemnice rodziny" zostal zlozony do druku ponad dwie godziny przed emisja filmu Morawskiego, a istotna czescia tego tekstu byl opis filmu i plus uwagi rozszerzajace. - Kuriozum - to drukowane w Gazecie Wyborczej (dwukrot- nie) opinie ks.Adama Bonieckiego. Warto porownac jego pierwsza opinie na temat filmu i trescia jego wywiadu (na zywo) dla Radia Zet. Miedzy publikacjami uplynelo kilka godzin, a opinie naczelnego "Tygodnika Powszechnego" roznia sie diametralnie. O ile wypowiedz ksiedza B. w radio ("film jest donosem i nie powinien byc wyemitowany") slyszalam sama i moge zareczyc o jej autentycznosci, to wypowiedzi dla Wyborczej nie slyszal prawdopodobnie nikt oprocz pana redaktora (niepodpisanego), ktory wypowiedz (jedna i druga) raczyl strescic. Wypada wiec uwierzyc w jego zdolnosci przekonywania albo zdolnosci tworczej interpretacji. - Dzis w kancelarii Millera odbyla sie o 15,00 szumnie zapowiadana konferencja prasowa. (Redakcja RM dostala zaproszenie ostatnia o 12,15 - inne redakcje otrzymaly zaproszenia rano). Konferencja obnazyla nieprawdziwosc niektorych elementow nagonki na Radio Maryja. Wicemini- ster finansow Wieslaw Ciesielski (prywatnie pisuje w "Faktach i Mitach" z bylym kapitanem SB Grzegorzem Piotrowskim) po pytaniach dziennikarzy musial przyznac, ze dotychczasowe kontrole podatkowe u koncesjonariu- sza (ojcow Redemptorystow) nie wykazaly zadnych nie- prawidlowosci. Za zakupy dla RM podatek VAT byl placony prawidlowo. Minister zapomnial jednak powiedziec, ze w mysl ustawy Radio Maryja jest nadawca spolecznym (niekomercyjnym) i nie sprzedaje czasu na reklamy czy inne materialy sponsorowane. W zwiazku z tym nie podpada pod ustawe z 15 lutego 1992 o podatku dochodowym od osob prawnych. Nadmienil tylko ogolnie, ze na razie nie znaleziono zadnych dowodow na naruszenie przez zarzadzaj±cych Radiem Maryja przepisow podatkowych. Organy skarbowe maja dalej drazyc. Warszawska Prowincja Redemptorystow natychmiast usto- sunkowala sie do wystapienia wiceministra : "W zwiazku z trescia wyst±pien Ministra Finansow, Pana Ciesielskiego na Konferencji Prasowej w dniu 28.11.2002 r. konieczna jest konstatacja, ze w jego wypowiedzi zabraklo konkretnej informacji o wyniku interpretacji obowiazujacego polskiego prawa podatkowego. Dlatego, jako Warszawska Prowincja Redemptorystow, pragniemy spojrzec na zarzuty postawione w filmie Jerzego Moraw- skiego pt. "Imperium Ojca Rydzyka" i w publikacjach prasowych przez pryzmat obowiazujacego w Polsce porza- dku prawnego. Takie suche podejscie eliminuje emocje, ktorymi przepel- niona jest oszczercza kampania medialna. Trzeba sobie postawic pytanie: kto w Polsce placi podatek dochodowy? Odpowiedz jest prosta: ten, kto prowadzi dzialalnosc gospodarcza. Zgodnie z art. 2 ustęp 1 ustawy prawo działalnosci gospodarczej, "dzialalnoscia gospodarcza w rozumieniu tej ustawy jest zarobkowa dzialalnosc wytworcza, handlowa, budowlana, uslugowa oraz poszuki- wanie i eksploatacja zasobow naturalnych wykorzystywana w sposób zorganizowany i ciagly". Z tego wynika, ze nie prowadzimy dzialalnosci gospodarczej i dlatego nie jestesmy przedsiebiorstwem, zas Ojcowie pracuj±cy w Radiu Maryja nie moga byc nazywani przedsiebiorcami ani biznesmenami, poniewaz zgodnie z ustawa musieliby podejmowac i wykonywac dzialalnosc gospodarcza. Pan Minister nie byl laskaw podac zadnego przykladu rzekomej dzialalnosci gospodarczej Warszawskiej Prowincji Redemptorystow, prowadzacej Radio Maryja, w rozumieniu obowiazujacej definicji prawnej. Zgodnie z ustawa o podatku dochodowym od osob prawnych, art. 7, podatek dochodowy placa ci, ktorzy posiadaja dochod bez wzgledu na rodzaj przychodow, z jakich dochod ten zostal osia- gniety. Ustep 2 tej ustawy definiuje dochod jako nad- wyzke sumy przychodow nad poniesionymi kosztami w celu uzyskania tych przychodow. Rowniez z tych definicji wynika, że Warszawska Prowincja Redemptorystow prowa- dzaca Radio Maryja jako spoleczny nadawca nie spelnia i tych kryteriow. Zgodnie z art. 55 ustawy o stosunku panstwa do Kosciola katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, koscielne osoby prawne sa zwolnione od opodatkowania z tytulu przychodow ze swojej dzialalnosci niegospodarczej. To, ze jestesmy koscielna osoba prawna, stanowi art. 8 ust. 1 pkt. 7 cytowanej ustawy. Te ustawy panstwowe sa powszechnie znane kazdemu urzednikowi skarbowemu, jak tez dziennikarzom, ktorzy tworzyli te kampanie pomowien, albowiem s± oni ludzmi z kilkudziesieciolet- nim stazem pracy i dysponuja do¶wiadczona kadra pomoc- nicza, ktora naswietla im wszystkie problemy. Rodzi sie wiec uprawniona hipoteza, że swiadomie zata- jono przed widzem i czytelnikiem ten stan prawny. Takze rodzi sie uzasadniona watpliwosc, co do intencji tej konferencji, skoro Pan Minister nie wykorzystal jej dla edukacji podatkowej spoleczenstwa przez zacy- towanie podanych wyzej przepisow prawa stanowiacych niewatpliwie kryteria dla oceny aktywnosci ewangeli- zacyjnej naszej Prowincji i wspoldzialania w tym zakresie Darczyncow - Sluchaczy dla budowy i rozwoju Radia Maryja." - Gazeta Wyborcza juz w kilka minut po zakonczeniu tej konferencji prasowej umiescila w swojej witrynie in- formacje, ze przed kancelaria premiera zebralo sie ponad 100 manifestujacych zwolennikow RM. O przebiegu konferencji prasowej nie poinformowala do tej pory ani slowem. Radio publiczne podalo, ze manifestantow bylo ponad tysiac, chociaz wezwani zostali przez posel Sobecka dopiero na niecala godzine przed rozpoczeciem konferencji. - Okazuje sie, ze informacje jakoby prowincjal Redempto- rystow przyslal ojcu Rydzykowi do Niemiec suspense sa wymyslem albo ojca Galinskiego, albo redaktora Morawskiego. Caly opis rzekomego zalamania o. Rydzyka posypal sie w gruzy. M.in. w krakowskim klasztorze Redemptorystow, gdzie o. Rydzyk jest doskonale znany, jest kilku swiadkow roznych okresow jego "niemieckiej" dzialalnosci. Ich swiadectwa sa sprzeczne w zasadni- czych punktach z wersja filmowa. Malo tego, okazuje sie, ze w tamtym okresie (kiedy o. Rydzyk rzekomo, co insynuuja autorzy filmu, mial byc szkolony przez jakies KGB) organizowal on bardzo ofiarnie pomoc charytatywna dla roznych parafii w kraju. - Gazeta Wyborcza "zinterpretowala" dzis oswiadczenie szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Juliusza Brauna wygloszone w Lublinie. W swojej wersji interne- towej zmarginalizowala najbardzie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: raszyr Re: Re: normalne terefere do poduszki IP: *.gda.osk.pl / 192.168.50.* 29.11.02, 15:02 I ty jesteś normalny.Też się pomódl. Może ci pomoże.Do poduszki najlepszy jest katechizm-od razu usypia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: Re: normalne terefere do poduszki IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 29.11.02, 16:07 Gość portalu: normalny napisał(a): > Zgodnie z art. 55 ustawy o stosunku panstwa do Kosciola > katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, koscielne > osoby prawne sa zwolnione od opodatkowania z tytulu > przychodow ze swojej dzialalnosci niegospodarczej. Ed. Jedyne, co w tym poście mozna przyjąć normalnie i bez zastrzeżeń. Sięgnij jeszcze dalej i przytocz w myśl ustawy, co jest działalnością gospodarczą a co nią nie jest. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: ...CZAPKA GORE? IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 02.12.02, 20:23 Bądź uprzejmy szanowny kolego posłużyć się UKS-em i zastanowić się, co grozi przeciętnemu kręcidrutowi z kombinerkami w rękach za prowadzenie działalności gospodarczej (bez względu na to, czy będzie miał w ostateczności z niej dochód, czy też nie) bez koniecznego zgłoszenia obowiązku podatkowego z rejestracją podatkową takiej działalności włącznie. Już wiem, że pomroczność świetlista może być ciekawym rozwiązaniem odpowiedzialności za naruszenie obowiązującego w tym kraju prawa. Ale czy ta epidemia nie zaczyna zakrawać coraz szerszych kręgów. Lekarz konieczny jest od zaraz i to bez ociagania się ;-(( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Sobecka: wzywam do protestu przed kancelarią IP: *.pzl.swidnik.pl 29.11.02, 01:14 Sowiecko-brukselskie kundelki zwarły szyki, bo referendum przez nich przegrane coraz bliżej...demokracja w ich wydaniu, to: raz rządzimy my (sowieckie kundelki), raz też rządzimy my (brukselskie kundelki)...a tu ksiądz Rydzyk robi niezależną telewizję i zamierza wysłać tę sforę piesków do Brukseli, na stałe. ...dorzucam się na bilet. hihi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: normalny Re: Sobecka szmato - do domu ! (n/t) IP: *.pzl.swidnik.pl 29.11.02, 03:18 A jak mnie określisz, bo ja jestem za Sobecką i Rydzykiem???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polishAM Zdelegalizowac Talmud i Judaism. IP: *.nas34.philadelphia1.pa.us.da.qwest.net 29.11.02, 04:32 Kiedy zdelegalizujemy zydowska religie, skoncza sie problemy w naszym kraju. Gratulacje Sobecka. Viva Radio Maryja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WOLF POYEBANI ANTYSEMICI I TRUE-POLACY LACZCIE SIE! IP: *.sympatico.ca 29.11.02, 05:33 Odpowiedz Link Zgłoś
czubas Brawo! Zdelegalizowac katolicyzm! 30.11.02, 00:38 Gość portalu: polishAM napisał(a): > Kiedy zdelegalizujemy zydowska religie, skoncza sie problemy w naszym kraju. > Gratulacje Sobecka. Viva Radio Maryja. Zbrodnicza organizacja kosciola katolickiego, wywodzaca sie w prostej linii z judaizmu i uznajaca hebrajskie ksiegi za swiete powinna takze zostac zdelegalizowana. Popieram w tym kolege polishAM-a! Przy okazji delegalizacji pozbedziemy sie problemu rydzykowego. Bedzie musial zalozyc nowa sekte albo zajac sie legalnym biznesem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oleksy juzek eurosodoma sie wali IP: *.proxy.aol.com 29.11.02, 04:36 wehtgh Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: X Brudne interesy Rydzyka ..... IP: proxy / *.poczta.poznan.pl 29.11.02, 07:56 To w jaki sposób Rydzyk wywoził gotówkę za granicę w celu kupna sprzętu elektronicznego oraz to jak unikał zobowiązań celnych, według kodeksu karnego nazywa się to m.in. przemytem , co jest oczywiście przestępstwem. Dlatego śmiało można stwierdzić, że Rydzyk jest przestepcą i powinien być ścigany przez wymiar sprawiedliwości jak pospolity bandyta. Mam nadzieję, że w końcu ktoś zlikwiduje ten szemrany interes ojca Rydzyka a jemu samemu zapewni pobyt w więzieniu. Pani poseł Sobecka ma racje określając naród polski jako "baranki" (raczej stado baranów). Bo jak inaczej można nazwać ludzi, którzy dają się zniewolić Rydzykowi ofiarując mu kupę forsy (niby na utrzymanie Radia Maryja) A LPR jako ugrupowanie polityczne jest delikatnie mówiąc żenujące ... A dlaczego Rydzyk wyjechał do Urugwaju i za czyje pieniądze ? Za kasę emerytów, którzy ostatni grosz oddadzą Rydzykowi a sobie odmówią wszystkiego. Sami są sobie winni ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ~21~ Re: Brudne interesy Rydzyka ..... IP: *.174.155.12.cablerocket.net 29.11.02, 08:48 listserv.acsu.buffalo.edu/cgi-bin/wa?A2=ind0211d&L=poland-l&T=0&O=D&F=&S=&P=13717 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaś Re: Brudne interesy Rydzyka ..... IP: *.ostroda.sdi.tpnet.pl 29.11.02, 10:57 A ja od wielu lat modlę się za Was wszystkich w domu.Czemu ? Odpowiedż powyżej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kleks Re: Sobecka: wzywam do protestu przed kancelarią IP: *.indisoft.com / 192.168.98.* 29.11.02, 08:55 Zadna z dotychczas przeprowadzonych kontroli podatkowych w Warszawskiej Prowincji Redemptorystów nie wykazała nawet najmniejszej nieprawidłowości, mimo to Ministerstwo Finansów i Prokuratura ustami wiceministra finansow Wiesława Ciesielskiego, w "cywilu" - publicysty antyklerykalnego pisma "Fakty i Mity" zapowiedziala skontrolowanie Radia Maryja.Przypomina to nagonki orrganizowane na cinkciarzy, prywaciarzy itp.Rzad nie ma osiagniec na polu gospodarczym wynajduje tematy zastepcze. W TV, fetuje sie opluwanie Polakow. Pan Jerzy Morawski wpisał się swoim programem w "najlepsze" tradycje PRL i stał się dziennikarzem-funkcjonariuszem. Funkcjonariuszem mógł być zresztą od dawna, sądząc oczywiście jedynie na podstawie "profesjonalizmu" przygotowanego przez niego programu.Pewnie dziennikarstwo studiował u PRL- owskich "mistrzów". Zabrakło tam tylko takich poetyckich sformułowań, jak "łańcuchowy pies imperializmu", "sabotażysta". nie pierwsze, to na pewno, gra w pierwszym kwartecie. Ostatnia refleksja - zatrudniająca Morawskiego gazeta powinna zmienić nazwę z "Rzeczpospolita", na "Rzeczpospolita ludowa". Nawet nie "Polska" (Polska jakoś tu nie bardzo pasuje). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ed Re: Sobecka: wzywam do protestu przed kancelarią IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 29.11.02, 16:11 To tylko bardzo źle świadczy o sprawowanej funkcji kontrolnej. Zresztą biorąc pod uwagę poprzednią ekipę rządową trudno jest czemukolwiek się dziwić. Czas najwyższy wyświetlić wszystkie te ciemne sprawki, do czego aktualnej ekipie też nie spieszno :-( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lucek Re: Sobecka: wzywam do protestu przed kancelarią IP: *.inet.pl 29.11.02, 10:33 I tak Rydzyk przy Moonie to pryszcz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krach Re: Sobecka: wzywam do protestu przed kancelarią IP: *.crowley.pl 29.11.02, 10:55 A pałom ich wszystkich!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marta Re: Sobecka: wzywam do protestu przed kancelarią IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 29.11.02, 11:01 Czy Pani Sobecka wie co mówi? Wydaje mi się że nie! Może obleciał ją strach przed utratą licznych profitów związanych z działalnością tego radia. Ciekawa jestem dlaczego nie pomagacie ludziom, którzy dzięki wam zostali bez grosza nawet na podstawowe potrzeby bytowe. Dla mnie (jestem młodą osobą) jesteście typowymi oszustami, wykorzystujecie trudną sytuację w kraju do werbowania starszych, biednych ludzi. Wasze rzekome zatroskanie jest fałszywe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: normalny Re: R: Sobecka: wzywam do protestu IP: *.pzl.swidnik.pl 29.11.02, 11:07 Gość portalu: Marta napisał(a): > Czy Pani Sobecka wie co mówi? Wydaje mi się że nie! Może > obleciał ją strach przed utratą licznych profitów związanych z > działalnością tego radia. Ciekawa jestem dlaczego nie pomagacie > ludziom, którzy dzięki wam zostali bez grosza nawet na > podstawowe potrzeby bytowe. Dla mnie (jestem młodą osobą) > jesteście typowymi oszustami, wykorzystujecie trudną sytuację w > kraju do werbowania starszych, biednych ludzi. Wasze rzekome > zatroskanie jest fałszywe. Nie martw się, nie wszyscy są takimi idiot(k)ami jak Ty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ~61~ Re: Sobecka: wzywam do protestu przed kancelarią IP: *.174.155.12.cablerocket.net 30.11.02, 01:00 Gość portalu: Marta napisał(a): > Czy Pani Sobecka wie co mówi? Wydaje mi się że nie! Może > obleciał ją strach przed utratą licznych profitów związanych z > działalnością tego radia. Ciekawa jestem dlaczego nie pomagacie > ludziom, którzy dzięki wam zostali bez grosza nawet na > podstawowe potrzeby bytowe. Dla mnie (jestem młodą osobą) > jesteście typowymi oszustami, wykorzystujecie trudną sytuację w > kraju do werbowania starszych, biednych ludzi. Wasze rzekome > zatroskanie jest fałszywe. "Ciekawa jestem dlaczego nie pomagacie ludziom, którzy dzięki wam zostali bez grosza nawet na podstawowe potrzeby bytowe." I pomyslec tylko co by bylo gdyby SLD nie rzadzilo. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jerry Re: Sobecka: wzywam do protestu przed kancelarią IP: 217.13.254.* 29.11.02, 11:52 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jerry Re: Sobecka: wzywam do protestu przed kancelarią IP: 217.13.254.* 29.11.02, 12:02 J Jak dlugo ciemnote w Polsce bedziemy tolerowac?Narod coraz biedniejszy a kler bogatszy - a RZAD taki czy inny przymyka oko bo tak wygodnie? - a moze to jedna klika? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kulfon Rydzyk, Hitler czy Stalin IP: *.fzk.de 29.11.02, 12:08 Cienota narodu prowadzonego przez nikomu nie znanego kleche z jakiegos radyja maryja jest porazajaca. Nie przecze - kazdy ma prawo do wyrazania swoich przekonan - chocby stukajac czolobitnie o posadzke w kosciele - jego prawo. Ale nie sadze, aby jakis tam klecha mial prawo do wywyzszania sie ponad innych, tworzac kscil ponadkoscielny, swoj, wlasny tyko dlatego ze ma taki kaprys. Moim zdaniem jest stopniowe oglupianie narodu, nie w imie hasel unii europejskiej, do ktorej podobno mamy wejsc, a jakimi to haselkami karmi nas kazdy rzad od 13 lat, a w imie Bioziowatosci i nadmiernego oddania temu co wieczne. ja akurat ierdole to co wieczne, bo bede wieczny po smierci, i nie pozwole aby jakas spoleczna gnida narzcala mi swoja wole. Oglupianie ludzi radiem ma swoj cel - narod oglupiony to latwa masa do sterowania. I do dojenia frajerow. Dla mnie cala ta "organizacja" to wielekie pranie brudnich pieniedzy. Chuj w dupe ojcu dyrektorowi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kleks Re: Rydzyk, Hitler czy Stalin IP: *.indisoft.com / 192.168.98.* 29.11.02, 13:03 I to jest jeszcze pewne ze Ojciec Dyrektor współpracuje z bin Ladenem, oraz "reprezentuje" imperializm rosyjski, i jak uczyli "mistrzowie" piora rodem z PRL to "łańcuchowy pies imperializmu", "sabotażysta", "współpracownik gestapo". Gość portalu: Kulfon napisał(a): > Cienota narodu prowadzonego przez nikomu nie znanego kleche z jakiegos radyja m > aryja jest porazajaca. Nie przecze - kazdy ma > prawo do wyrazania swoich przekonan - chocby stukajac czolobitnie o posadzke w > kosciele - jego prawo. Ale nie sadze, aby jakis > tam klecha mial prawo do wywyzszania sie ponad innych, tworzac kscil ponadkosci > elny, swoj, wlasny tyko dlatego ze ma taki kaprys. > Moim zdaniem jest stopniowe oglupianie narodu, nie w imie hasel unii europejski > ej, do ktorej podobno mamy wejsc, a jakimi to haselkami > karmi nas kazdy rzad od 13 lat, a w imie Bioziowatosci i nadmiernego oddania te > mu co wieczne. ja akurat ierdole to co wieczne, bo > bede wieczny po smierci, i nie pozwole aby jakas spoleczna gnida narzcala mi sw > oja wole. Oglupianie ludzi radiem ma swoj cel - > narod oglupiony to latwa masa do sterowania. I do dojenia frajerow. Dla mnie ca > la ta "organizacja" to wielekie pranie brudnich > pieniedzy. > > Chuj w dupe ojcu dyrektorowi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gustaw Re: Sobecka: wzywam do protestu przed kancelarią IP: *.lublin.cvx.ppp.tpnet.pl 29.11.02, 12:11 Jan Maria Jackowski - jak to dumnie brzmi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M Re: Sobecka: wzywam do protestu przed kancelarią IP: *.pios.gov.pl 29.11.02, 13:50 Szanowny Panie Naczelny Redaktorze! Wspaniała lektura. Po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi nasuwa się tylko jeden wniosek. ZAMKNĄĆ FORUM DYSKUSYJNE W GAZECIE WYBORCZEJ. Współczuję wszystkim redaktorom G.W., których zawód polega m. in. na posługiwaniu się poprawną polszczyzną Po przeczytaniu tej obsenicznej gwary można jedynie zwymiotować. Jeśli dyskusja na forum ma sprawiać przyjemność w obrzucaniu się błotem i wugaryzmami to lepiej tę zabawę przerwać.Tym bardziej, iż upublicznianie wulgaryzmów jest w Polsce karalne i nie może uchodzić za wentyl bezpieczeństwa ani dla społeczeństwa ani dla Gazety Wyborczej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: raszyr Re: Sobecka: wzywam do protestu przed kancelarią IP: *.gda.osk.pl / 192.168.50.* 29.11.02, 15:33 I co jeszcze zamknąć. Wolną opinię nawet wulgarną. A jakim żargonem rozmawia młodzież. Tak trudno to sprawdzić. Poprzebywaj człowieku w okolicy szkół drugiej kategorii a nawet tej pierwszej. Syf który nas otacza powoduje wkurzenie wszystkich i jak dosadnie można określić cwaniaka żerującego na naiwności i inne paranoje. Młodzi nie znoszą żadnych regulaminów, zakazów a tym bardziej grzecznych redaktorów. Co będzie wiedziało społeczeństwo gdy znowu będzie cenzura dzisiaj. Wszystko. Bo internet nie ma granic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jarek4 Re: Sobecka: wzywam do protestu przed kancelarią IP: *.supermedia.pl / *.iry.warszawa.supermedia.pl 29.11.02, 15:01 piprzona czarownica Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Patriota ZAMKNAC ZBOCZONE RADIO MARYJA - wola Boza IP: *.telia.com 29.11.02, 22:49 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tadek R. Re: ZAMKNAC ZBOCZONE RADIO MARYJA - wola Boza IP: *.chello.pl 02.12.02, 20:37 Czy tobie komunistyczny bydlaku nie podoba się Anulka Sobecka ?!!! Jej bujne łono, jej ogromne cyce z sutakmi jak kapsle od piwa "Kapucyn" i jej potężne półdupy przedzielone wielkim rowem ?!!! Zastanów się nad sobą i zapoznaj się bolszewicko-liberalny masonie z apelem: "Jeżeli możecie, poprzyjcie też naszego ojca prowincjała, żeby nie jeździł starą beemą, tylko kupcie mu bezpiecznego Merola 600S. Pilnujcie też socjalnego bezpieczeństwa ojców pracujących w Radiu Maryja. To już zaczęła się bardzo poważna sprawa, bo za te grosze nie będą przecież robić. Ja się tego spodziewałem i przerzuciłem te marności do Szwajcarii i Brazylii" - apelował o. Rydzyk. Odpowiedz Link Zgłoś