Dodaj do ulubionych

WINIETA TO DOBRY POMYSL

IP: *.dip.t-dialin.net 11.01.03, 10:00
Dokonajmy porownania miedzy Szwajcaria i Francja. We Francji placi sie za
kazdy odcinek Autostrady a w Szwajcarii jezdzi sie caly rok za jedna winiete.
Zdecydowanie lepiej jezdzi sie mi w Szwajcarii. Oplaty we Francji to
zlodziejstwo. Poza tym przy winietach uniknie sie efektu ucieczki z
oplacanych tras. Jazda po autostradach bedzie bezpieczniejsza. Nie ma rzeczy
idealnych. Majac do wyboru platne odcinki autostrad czy winiete,
zdecydowanie jestem za winieta.
Obserwuj wątek
    • oleg3 Wiesz o czym mówisz? 11.01.03, 10:05
      Wineta to pomysł, że dzisiaj płacę za to, że mój wnuk będzie jeździł po
      autostradach.
    • Gość: leon Re: WINIETA TO DOBRY POMYSL IP: *.zgorzelec.sdi.tpnet.pl 11.01.03, 10:54
      > Majac do wyboru platne odcinki autostrad czy winiete,
      > zdecydowanie jestem za winieta.

      BAP co Ty pieprzysz? Będziesz miał winety i płatne odcinki, a do tego brak
      autostrad i szos.

      P.S.
      "WINIETA TO DOBRY POMYSL" wręcz genialny. Pobieranie szmalu za friko, i
      przekazywanie go do prywatnej firmy.
      • dociek Re: WINIETA TO DOBRY POMYSL 11.01.03, 11:06
        Gość portalu: leon napisał(a):

        > > Majac do wyboru platne odcinki autostrad czy winiete,
        > > zdecydowanie jestem za winieta.
        >
        > BAP co Ty pieprzysz? Będziesz miał winety i płatne odcinki, a do tego brak
        > autostrad i szos.
        >
        > P.S.
        > "WINIETA TO DOBRY POMYSL" wręcz genialny. Pobieranie szmalu za friko, i
        > przekazywanie go do prywatnej firmy.

        A może sam byś wyłożył szmal na te nowe autostrady? Bo po poprzedniej ekipie w
        kasie państwa jakieś dziwne pustki pozostały. A może były ex-szefo od
        autostrad, ten z ZChN-u wymienił, jakich to wielkich inwestycji drogowych
        zdołały dokonać prywatne autostradowe spółki (już dawno działające) od momentu
        przekazania im licencji?
    • Gość: BAP Re: PLATNE ODCINKI MUSZA ZNIKNAC! IP: *.dip.t-dialin.net 11.01.03, 12:34
      >BAP co Ty pieprzysz? Będziesz miał winety i płatne odcinki, a do tego brak
      >autostrad i szos

      Platne odcinki w przypadku winiet to nononsens. Te musza wtedy zniknac.
      Zaslanianie sie np. Austria jest bezsensowne. Tam placi sie tylko dodatkowo za
      przejazd tunelami pod Alpami gdzie rzeczywiscie naklady na budowe byly ogromne.
      Za bledne posuniecie uwazam przekazanie teraz kiedy winiety staja przed
      realizacja odcinka A2 (zbudowanego za spoleczne pieniadze!) miedzy Wrzesnia a
      Koninem w prywatne rece dla abkasowania kierowcow. Uboczny efekt ucieczki na
      boczne drogi jest juz tam widoczny. Aby sie rozwijac nasz kraj potrzebuje
      powszechnych szybkich polaczen drogowych. Platne Autostrady nie sa tutaj
      rozwiazaniem. Jestem za winieta. Oczywiscie ze dochody z niej musza calkowicie
      isc na budowe drog. Inaczej byloby to oszustwem...
      Jeszcze co do omijania autostrad kosztem bocznych drog. To nieporzadane
      zjawisko wystepuje tez obecnie we Francji.
    • Gość: BAP Re: WINIETA TO DOBRY POMYSL IP: *.dip.t-dialin.net 11.01.03, 20:40
      .
      • Gość: BAP Re: Wineta to nowe autostrady. IP: *.dip.t-dialin.net 31.01.03, 21:54
        Polska potrzebuje autostrad. Jezeli winety powola je budowac to jestem za ich
        wprowadzeniem. Najgorsza jest bezczynnosc...
    • Gość: stary byk DO DUPY Z POLEM! IP: *.imgw.pl 01.02.03, 17:51
      Gość portalu: BAP napisał(a):

      > Dokonajmy porownania miedzy Szwajcaria i Francja. We Francji placi sie za
      > kazdy odcinek Autostrady a w Szwajcarii jezdzi sie caly rok za jedna winiete.
      > Zdecydowanie lepiej jezdzi sie mi w Szwajcarii. Oplaty we Francji to
      > zlodziejstwo. Poza tym przy winietach uniknie sie efektu ucieczki z
      > oplacanych tras. Jazda po autostradach bedzie bezpieczniejsza. Nie ma rzeczy
      > idealnych. Majac do wyboru platne odcinki autostrad czy winiete,
      > zdecydowanie jestem za winieta.

      Nie wiesz, co mówisz! Nasz wspaniały minister Pol chce, żeby winiety były
      opłatą za zwykłe drogi (wiadomo w jakim stanie!), a autostrady będą płatne
      normalnie od kilometra!
      To po prostu obłęd!
      Nie chodzi nawet o to 180 zł rocznie, ale o psucie państwa.
      Jeśli budżet jest za biedny, można wprowadzić dodatkowy podatek, ale powinien
      on być w Ustawie o podatkach, zaś to co proponuje Pol to niby nie podatek. Aja
      pytam: a co to jest? To następny krok w kierunku anarchii. Po to wybieramy
      Sejm, żeby posłowie podzielili nasze pieniądze wg tego co jest najważniejsze.
      Jeśli najważniejsze są drogi (a są bardzo ważne), trzeba zabrać komuś innemu,
      ale dać tam, gdzie jest priorytet, a nie oszukiwać wszystkich, że podatki nie
      zostały podniesione!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka