Dodaj do ulubionych

NKWD - lekarze

26.05.06, 10:14
Znacząca jest tutaj treść instrukcji komunistycznych służb specjalnych z roku
1947 dla ambasad Związku Radzieckiego w krajach podbitych Europy Wschodniej.
Wśród innych, można znaleźć tam również takie polecenie:
Zasada 9: Doprowadzić do tego, aby pracownicy na stanowiskach państwowych (z
wyjątkiem służb ścigania i pracowników przemysłu wydobywczego) otrzymywali
niskie pobory. Dotyczy to w szczególności służby zdrowia, ... .

Pytam władz RP, czy instrukcja NKWD z 47 roku nadal w Polsce obowiązuje?


Obserwuj wątek
    • rzewuski1 Re: NKWD - lekarze 26.05.06, 10:18
      tak
      • x2468 Re: NKWD - lekarze 26.05.06, 10:21
        Kolejna analogia.Komunisci rowniez walczyli z lekarzami.Gdyby nie smierc
        Stalina,to pewnie wyrzneliby wszystkich.
        • wuster Re: NKWD - lekarze 26.05.06, 17:05
          To już trwa prawie 60 lat.
          • sierzant_nowak dyktatura proletariatu sie u nas jeszcze nie 26.05.06, 17:07
            skonczyla. Ale ledwie zipi :-)
    • bebe3 Re: NKWD - lekarze 26.05.06, 17:07
      Czyli tak logicznie myśląc; Kaczyńskimi kieruje NKWD?
    • travel_wawa Re: NKWD - lekarze 26.05.06, 17:27
      Instrukcja jest aktualna, ale warunki się zmieniły.

      W 1947 roku można było dać lekarzowi nakaz pracy, o paszportach zwykli ludzie
      mogli tylko marzyć.

      Dzisiaj niby dalej działa instrukcja, tyle, że wyjechać z Polski może każdy,
      kiedy chce i dokąd chce.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka