Dodaj do ulubionych

widzieliście jak milicja traktowała A. Michnika

06.06.06, 12:31
i jak on się wtedy zachowywał?

chodzi (oczywiście pomijając wszystko inne) o epizod w dokumencie „Żelazo”…
Obserwuj wątek
    • loppe Re: widzieliście jak milicja traktowała A. Michni 06.06.06, 12:33
      no, a Ty widziałeś?
      • b.krakus tak 06.06.06, 12:38
        i uważam, że to się powinno puszczać na okrągło - a jeszcze lepiej, żeby ktoś
        ten urywek umieścił w sieci...
        • loppe Re: tak 06.06.06, 12:39
          zrelacjonuj
          naprawdę widać Adama i policję?!
          • wielki_pon Re: tak 06.06.06, 12:40
            Tak, popijaja sobie bro gdy inni mundurowi leja opozycjonistow.
          • silwuple Re: tak 06.06.06, 12:40
            loppe napisał:

            > zrelacjonuj
            > naprawdę widać Adama i policję?!

            6 chłopa skuwało to chuchro-śmiech na sali;)))
          • olek.komsomolec Czekiszczak jest człowiekiem honoru. 06.06.06, 12:41
            Więc nie mógł Adasia żle traktować.
            • b.krakus Re: Czekiszczak jest człowiekiem honoru. 06.06.06, 12:44
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=396&w=43092336
            • loppe Re: p jest człowiekiem honoru. 06.06.06, 12:46
              niektórzy uważają też Pinocheta za człowieka honoru, a mordował i torturował,
              więc chyba się za bardzo kierujesz tego typu ocenami:)
          • b.krakus pałkarze prowadzą Michnika.... 06.06.06, 12:44
            przez jakiś ich urzędowy korytarz, on się opiera, wyrywa, wściekły pokazuje
            ubeckiej kamerze gest Kozakiewicza (!), oni kupą przewracają go twarzą do ziemi
            ziemię i skuwają z tyłu kajdankami...
            • loppe Re: pałkarze prowadzą Michnika.... 06.06.06, 12:47
              dramatyczna scena, z którego roku?
              • b.krakus Re: pałkarze prowadzą Michnika.... 06.06.06, 12:48
                to były (chyba?) lata siedemdziesiąte
    • b.krakus kto zna i może przypomnić... 06.06.06, 12:47
      okoliczności i szczegóły związane z odmową (!) wyjścia Adama Michnika z
      więzienia?
    • tow.nadredaktor A widzieliście jak milicja traktowała Dorna? 06.06.06, 12:48
      Nie?
      A szkoda, że brak jest takego filmu.
      Możecie natomiast o tym przeczytać.
      Jak to leciało wszyscy .... którzy plują na min. Dorna niech poczytają.
      • b.krakus Re: A widzieliście jak milicja traktowała Dorna? 06.06.06, 12:50
        Dornowi nikt nie wypomina przeszłości
        • kropek_oxford Towarzysz nadredaktor o tym nie wie, bo gdy Lutek 06.06.06, 16:15
          obrywal zomowska pala, to nasz dyskutant w roli "tlumu chuliganow" ZOMO
          wspieral:)))
    • niepoprawnypolitycznie A jaki to ma związek z "Żelazo" 06.06.06, 12:49
      Michnik chyba nie miał z tym nic wspólnego. Skąd te scen w tym filmie? (nie
      oglądałem).
      • olek.komsomolec To Michnik UBecji podprowadził zelazo? 06.06.06, 12:53
        Czytałem coś kiedyś, ze nie mogli się wszystkiego doliczyć, ale zeby Michnik
        maczał w tym palce to pierwszy raz słyszę.
        • b.krakus ja to pisać nie bardzo... 06.06.06, 12:55
          ale jak przyp....!
      • b.krakus taki... 06.06.06, 12:53
        że przewijał się tam również (poza "zdobyczami" materialnymi) wątek planowanego
        przez ubecją zamachu na Adama Michnka
        • niepoprawnypolitycznie można coś szerzej? 06.06.06, 12:55
          były podjęte próby zabicia Michnika? Za granicą, czy w kraju? Janoszowie?
          Ciekawe.
          • b.krakus nie przesadzasz? 06.06.06, 12:57
            było kurna oglądać!
            • niepoprawnypolitycznie Re: nie przesadzasz? 06.06.06, 13:03
              No ale kurna nie oglądałem! To juz zapytać nie wolno?
              • b.krakus no dobra... 06.06.06, 13:05
                wolno - ale nie podejmuję się tak z pamięci...
          • bryt.bryt Re: można coś szerzej? 06.06.06, 13:10
            niepoprawnypolitycznie napisał:

            > były podjęte próby zabicia Michnika? Za granicą, czy w kraju? Janoszowie?
            > Ciekawe.

            Bylo zlecenie, ale SB zabraklo kasy na wykonawce.
    • b.krakus a tak nawiasem, admini, to wątek.... 06.06.06, 13:03
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=396&w=43092336

      powinien chyba pozostać, to była i jest sprawa wyjątkowa!
    • bryt.bryt pouczajace 06.06.06, 13:06
      Po raz kolejny uswiadomilo mi to, jakimi zalosnymi gnojkami sa ci wszyscy
      odkrywcy jedynej prawdy szukajacy agentow wsrod najwazniejszych ludzi opozycji.
      Michnik, Walesa i paru innych to sa goscie, ktorzy ryzykowali zyciem, a te gnoje
      moga im co najwyzej buty czyscic.
      • loppe Re: pouczajace 06.06.06, 13:08
        słusznie
        • loppe Re: pouczajace 06.06.06, 13:10
          ci katoni lepiej wykorzystaliby swoje talenty pisząc o ubecji a nie o opozycji
      • b.krakus takie kawałki 06.06.06, 13:22
        (nie tylko o Michniku) powinno się puszczać w szkołach, może na tych lekcjach
        wychowania patriotycznego, co je mają wprowadzić - problemem jest tylko
        stosunek do tematu („przy okrągłym stole ubecja dogadała się z ubecją”)
        obecnego ministra tzw. oświaty i jego kolegów...
        • bryt.bryt Re: takie kawałki 06.06.06, 13:32
          b.krakus napisał:

          > (nie tylko o Michniku) powinno się puszczać w szkołach, może na tych lekcjach
          > wychowania patriotycznego, co je mają wprowadzić - problemem jest tylko
          > stosunek do tematu („przy okrągłym stole ubecja dogadała się z ubecjąR
          > 21;)
          > obecnego ministra tzw. oświaty i jego kolegów...

          Na pewno dobrze by bylo to znac. Moze obok cyklu z kultowymi komediami z okresu
          PRL telewizja pokazalaby cykl dokumentow o tym, ze obok tego, co wysmiewal
          Bareja bylo zycie wymagajace heroizmu? Moze mniej by bylo nostalgii przy okazji?
    • b.krakus pytanie i apel 06.06.06, 13:12
      czy ktoś to nagrywał i mógłby umieścić (fragment z Michnikiem) w sieci?
      • sierzant_nowak cholera, najwyzsza pora kupic cyfrowy magnetowid 06.06.06, 13:27


    • kathy83 Re: widzieliście jak milicja traktowała A. Michni 06.06.06, 13:25
      I co Was tak to podnieca?
      • loppe Re: widzieliście jak milicja traktowała A. Michni 06.06.06, 13:36
        Odwaga moja mała, odwaga
      • bryt.bryt Re: widzieliście jak milicja traktowała A. Michni 06.06.06, 14:47
        kathy83 napisała:

        > I co Was tak to podnieca?

        Wyobraz sobie siebie w PRL. Walczysz z systemem, ktory gotow jest zabic. Jestes
        symbolem tej walki. Wiesz, co system robil po wojnie i - pomimo zmian - robi
        nadal. Ryzykujesz wszystkim, lacznie z losem rodziny i przyjaciol. Kim wobec
        tego jestes? Moim zdaniem albo idiota albo bohaterem. Preoba postawienia sie na
        miejscu Michnika dziala na moja wyobraznie. I powoduje, ze wsiekam sie, kiedy
        widze, co sie teraz o nim mowi i pisze tu i owdzie.
    • cial.ko Re: widzieliście jak milicja traktowała A. Michni 06.06.06, 13:46
      Tamtego niestety niemam ale znalazłem w sieci wykład Michnika

      Wściekłość i wstyd

      www.atvn.pl/archiwum_pliki/Adam_Michnik_wyklad_cz1.ram
      www.atvn.pl/archiwum_pliki/Adam_Michnik_wyklad_cz2.ram
      Pliki mają po 49 kb RealMedia
    • konex2 Re:po r 1968 ubecja miała wszystkich na "oku" jak 06.06.06, 16:19
      to możliwe/a przecież z paszportami było niełatwo/ opzycjoniści "niektórzy"
      te paszporty dostawali i....?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka