b.krakus 06.06.06, 12:31 i jak on się wtedy zachowywał? chodzi (oczywiście pomijając wszystko inne) o epizod w dokumencie „Żelazo”… Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
loppe Re: widzieliście jak milicja traktowała A. Michni 06.06.06, 12:33 no, a Ty widziałeś? Odpowiedz Link Zgłoś
b.krakus tak 06.06.06, 12:38 i uważam, że to się powinno puszczać na okrągło - a jeszcze lepiej, żeby ktoś ten urywek umieścił w sieci... Odpowiedz Link Zgłoś
wielki_pon Re: tak 06.06.06, 12:40 Tak, popijaja sobie bro gdy inni mundurowi leja opozycjonistow. Odpowiedz Link Zgłoś
silwuple Re: tak 06.06.06, 12:40 loppe napisał: > zrelacjonuj > naprawdę widać Adama i policję?! 6 chłopa skuwało to chuchro-śmiech na sali;))) Odpowiedz Link Zgłoś
olek.komsomolec Czekiszczak jest człowiekiem honoru. 06.06.06, 12:41 Więc nie mógł Adasia żle traktować. Odpowiedz Link Zgłoś
b.krakus Re: Czekiszczak jest człowiekiem honoru. 06.06.06, 12:44 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=396&w=43092336 Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: p jest człowiekiem honoru. 06.06.06, 12:46 niektórzy uważają też Pinocheta za człowieka honoru, a mordował i torturował, więc chyba się za bardzo kierujesz tego typu ocenami:) Odpowiedz Link Zgłoś
b.krakus pałkarze prowadzą Michnika.... 06.06.06, 12:44 przez jakiś ich urzędowy korytarz, on się opiera, wyrywa, wściekły pokazuje ubeckiej kamerze gest Kozakiewicza (!), oni kupą przewracają go twarzą do ziemi ziemię i skuwają z tyłu kajdankami... Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: pałkarze prowadzą Michnika.... 06.06.06, 12:47 dramatyczna scena, z którego roku? Odpowiedz Link Zgłoś
b.krakus Re: pałkarze prowadzą Michnika.... 06.06.06, 12:48 to były (chyba?) lata siedemdziesiąte Odpowiedz Link Zgłoś
b.krakus kto zna i może przypomnić... 06.06.06, 12:47 okoliczności i szczegóły związane z odmową (!) wyjścia Adama Michnika z więzienia? Odpowiedz Link Zgłoś
tow.nadredaktor A widzieliście jak milicja traktowała Dorna? 06.06.06, 12:48 Nie? A szkoda, że brak jest takego filmu. Możecie natomiast o tym przeczytać. Jak to leciało wszyscy .... którzy plują na min. Dorna niech poczytają. Odpowiedz Link Zgłoś
b.krakus Re: A widzieliście jak milicja traktowała Dorna? 06.06.06, 12:50 Dornowi nikt nie wypomina przeszłości Odpowiedz Link Zgłoś
kropek_oxford Towarzysz nadredaktor o tym nie wie, bo gdy Lutek 06.06.06, 16:15 obrywal zomowska pala, to nasz dyskutant w roli "tlumu chuliganow" ZOMO wspieral:))) Odpowiedz Link Zgłoś
niepoprawnypolitycznie A jaki to ma związek z "Żelazo" 06.06.06, 12:49 Michnik chyba nie miał z tym nic wspólnego. Skąd te scen w tym filmie? (nie oglądałem). Odpowiedz Link Zgłoś
olek.komsomolec To Michnik UBecji podprowadził zelazo? 06.06.06, 12:53 Czytałem coś kiedyś, ze nie mogli się wszystkiego doliczyć, ale zeby Michnik maczał w tym palce to pierwszy raz słyszę. Odpowiedz Link Zgłoś
b.krakus taki... 06.06.06, 12:53 że przewijał się tam również (poza "zdobyczami" materialnymi) wątek planowanego przez ubecją zamachu na Adama Michnka Odpowiedz Link Zgłoś
niepoprawnypolitycznie można coś szerzej? 06.06.06, 12:55 były podjęte próby zabicia Michnika? Za granicą, czy w kraju? Janoszowie? Ciekawe. Odpowiedz Link Zgłoś
niepoprawnypolitycznie Re: nie przesadzasz? 06.06.06, 13:03 No ale kurna nie oglądałem! To juz zapytać nie wolno? Odpowiedz Link Zgłoś
b.krakus no dobra... 06.06.06, 13:05 wolno - ale nie podejmuję się tak z pamięci... Odpowiedz Link Zgłoś
bryt.bryt Re: można coś szerzej? 06.06.06, 13:10 niepoprawnypolitycznie napisał: > były podjęte próby zabicia Michnika? Za granicą, czy w kraju? Janoszowie? > Ciekawe. Bylo zlecenie, ale SB zabraklo kasy na wykonawce. Odpowiedz Link Zgłoś
b.krakus a tak nawiasem, admini, to wątek.... 06.06.06, 13:03 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=396&w=43092336 powinien chyba pozostać, to była i jest sprawa wyjątkowa! Odpowiedz Link Zgłoś
bryt.bryt pouczajace 06.06.06, 13:06 Po raz kolejny uswiadomilo mi to, jakimi zalosnymi gnojkami sa ci wszyscy odkrywcy jedynej prawdy szukajacy agentow wsrod najwazniejszych ludzi opozycji. Michnik, Walesa i paru innych to sa goscie, ktorzy ryzykowali zyciem, a te gnoje moga im co najwyzej buty czyscic. Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: pouczajace 06.06.06, 13:10 ci katoni lepiej wykorzystaliby swoje talenty pisząc o ubecji a nie o opozycji Odpowiedz Link Zgłoś
b.krakus takie kawałki 06.06.06, 13:22 (nie tylko o Michniku) powinno się puszczać w szkołach, może na tych lekcjach wychowania patriotycznego, co je mają wprowadzić - problemem jest tylko stosunek do tematu („przy okrągłym stole ubecja dogadała się z ubecją”) obecnego ministra tzw. oświaty i jego kolegów... Odpowiedz Link Zgłoś
bryt.bryt Re: takie kawałki 06.06.06, 13:32 b.krakus napisał: > (nie tylko o Michniku) powinno się puszczać w szkołach, może na tych lekcjach > wychowania patriotycznego, co je mają wprowadzić - problemem jest tylko > stosunek do tematu („przy okrągłym stole ubecja dogadała się z ubecjąR > 21;) > obecnego ministra tzw. oświaty i jego kolegów... Na pewno dobrze by bylo to znac. Moze obok cyklu z kultowymi komediami z okresu PRL telewizja pokazalaby cykl dokumentow o tym, ze obok tego, co wysmiewal Bareja bylo zycie wymagajace heroizmu? Moze mniej by bylo nostalgii przy okazji? Odpowiedz Link Zgłoś
b.krakus pytanie i apel 06.06.06, 13:12 czy ktoś to nagrywał i mógłby umieścić (fragment z Michnikiem) w sieci? Odpowiedz Link Zgłoś
kathy83 Re: widzieliście jak milicja traktowała A. Michni 06.06.06, 13:25 I co Was tak to podnieca? Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: widzieliście jak milicja traktowała A. Michni 06.06.06, 13:36 Odwaga moja mała, odwaga Odpowiedz Link Zgłoś
bryt.bryt Re: widzieliście jak milicja traktowała A. Michni 06.06.06, 14:47 kathy83 napisała: > I co Was tak to podnieca? Wyobraz sobie siebie w PRL. Walczysz z systemem, ktory gotow jest zabic. Jestes symbolem tej walki. Wiesz, co system robil po wojnie i - pomimo zmian - robi nadal. Ryzykujesz wszystkim, lacznie z losem rodziny i przyjaciol. Kim wobec tego jestes? Moim zdaniem albo idiota albo bohaterem. Preoba postawienia sie na miejscu Michnika dziala na moja wyobraznie. I powoduje, ze wsiekam sie, kiedy widze, co sie teraz o nim mowi i pisze tu i owdzie. Odpowiedz Link Zgłoś
cial.ko Re: widzieliście jak milicja traktowała A. Michni 06.06.06, 13:46 Tamtego niestety niemam ale znalazłem w sieci wykład Michnika Wściekłość i wstyd www.atvn.pl/archiwum_pliki/Adam_Michnik_wyklad_cz1.ram www.atvn.pl/archiwum_pliki/Adam_Michnik_wyklad_cz2.ram Pliki mają po 49 kb RealMedia Odpowiedz Link Zgłoś
konex2 Re:po r 1968 ubecja miała wszystkich na "oku" jak 06.06.06, 16:19 to możliwe/a przecież z paszportami było niełatwo/ opzycjoniści "niektórzy" te paszporty dostawali i....? Odpowiedz Link Zgłoś