Dodaj do ulubionych

Czy jest coś wazniejszego dla Polaków ?

20.07.06, 06:47
Od zrównania zarobków do tych jakie mają w Unii?
Oczywiscie nie od razu , ale przynajmniej nalezy dażyć do tego. Ceny Unijne
już mamy, to moze czas na zajęcie się zarobkami?
To jest zasadniczą przyczyna emigracji młodych Polaków.
I o tym zapomniał Pan Premier .Nawet nie wspomniał. Czyż by nie wiedział , ze
to jest sprawa nr 1 do załatwienia?
Sprawa, która rozwiązuje właściwie wszystko.
Obserwuj wątek
    • abstrakt2003 Zarobki są zwiazane z wydajnością pracy. 20.07.06, 06:49
      Zależą takze od poziomu obiążeń fiskalnych. No i oczywiście najważniejsza jest
      podaż i popyt pracy.
      • 7em Re: Zarobki są zwiazane z wydajnością pracy. 20.07.06, 12:03
        a nie jest tak ze pracodawca jesli za duzo zaplaci za mala wydajnosc to
        zbankrutuje i problem łżeliberałów zniknie?

        blog:
        • abstrakt2003 Re: Zarobki są zwiazane z wydajnością pracy. 20.07.06, 12:30
          7em napisał:

          > a nie jest tak ze pracodawca jesli za duzo zaplaci za mala wydajnosc to
          > zbankrutuje i problem łżeliberałów zniknie?
          ========================================================================
          To prawda ale chyba nie chcemy kryzysu w Polsce, bankróct, ucieczki kapitału,
          spadku wartości złotego itp.
          • manhu LOL, ksywka-zapijaczonyryj stostowna do IQ 20.07.06, 13:30
            A więc do autora wątku: zapijaczonyryju, jesteś komuchem, źle mi się robi jak słyszę "ceny zachodnie płace polskie".

            Ceny to są ceny, jak coś musi ileś kosztować to musi i nie ważne, że w Bangladeszu zarabiają tyle co nic, owszem tania siła robocza może obniżyć ceny, ale nie za bardzo!!! i to zależy od rodzaju towaru (najłatwiej żywność).

            Żeby zrównać płace z zachodnimi to trzeba osiągnąć PKB jak na zachodzie, co jest nierealne ze względu na nasze zacofanie, socjalizm (interwencjonizm państwowy), śmieszny wzrost PKB i przede wszystkim motłoch kochający socjalizm, a decydujący w wyborach. A zatem nikt tego nie zrobi, bo zawsze wygrywają socjaliści (obecnie rządzi w Polsce lewica narodowo-socjalistyczna).
            • abstrakt2003 Ty o IQ niezbadanym 20.07.06, 14:11
              nic nie MUSI kosztować tyle a tyle!
              Cena to rzecz umowna! A umawiaja się sprzedawca z kupującym!
              Dlatego te same towary w różnych krajach mają rózne ceny!
              PS
              Czy ty dla Microsoftu nie pracujesz? Bo to oni takie herezje jak ty głosza!
            • zapijaczonyryj Re: LOL, ksywka-zapijaczonyryj stostowna do IQ 20.07.06, 14:29
              Co sie przezywasz, nie wystarczy Ci, żen zapijaczonyryj jest.Zapijaczonnymryjem
              to moze i jestem (czsami zresztą jak większość moich rodaków no, moze z
              wyjątkiem święto..ych z LPRu), ale od komuchów to prosze mi nie ublizać.
              A co do wątku to nie pisłem o przyczynach naszego gołodupostwa, bo są ogólnie
              znane.Nikt też nie wpompuje w nas kilkudziesięciu milionów marek jak RFN
              wpompowało w NRD.

              Co nie znaczy , tu nic nie można zrobić. Trzeba stopniowo krok po kroczku dążyć
              do tego żeby niwelować różnicę między pensjami w Unii i Polsce.
              To powinieno być priorytetem tego rządu, a nie Muzeum Historii Narodowej.

              Mamy Muzeum Wojska Polskiego i to na razie nam wystarczy.
              Zostawmy historię a wezmy się za przyszłość.
              Lech Kaczyński, najgorszy w historii Prezydent Warszawy zbudował Warszawiakom
              Muzeum Powstania Warszawskiego (Tu dodam, ze szanuję i podziwiam ten zryw
              powstańczy)i warszawiacy go podsumowali za to.W Warszawie sromotnie przegrał
              wybory prezydenckie.Niestety prowincja Go wybrała i mamy teraz "powtórkę z
              rozrywki". Szkoda gadać zresztą. Tak nas reprezentuje
      • grzegorzlubomirski Polak juz ma 82% wydajnosci sredniej unijnej 20.07.06, 15:29
        czyli z zarobkami nie powinno byc problemu. Obciazenia fiskalne tez nizsze
        nizsze niz np w Belgii lub Niemczech czy Francji. No to oc chodzi?
        • stanpowazny Re: Polak juz ma 82% wydajnosci sredniej unijnej 20.07.06, 15:32
          grzegorzlubomirski napisał:

          > czyli z zarobkami nie powinno byc problemu. Obciazenia fiskalne tez nizsze
          > nizsze niz np w Belgii lub Niemczech czy Francji. No to oc chodzi?


          O to kiedy bedziemy mieli porównywalne zarobki
          • grzegorzlubomirski Wtedy kiedy bedzeimy mieli kapital porownywalny 20.07.06, 15:48
            z tym z krajow zachodnich. Na pracy jeszcze sie nikt nie wzbogacil. Ten system
            nazywa sie nie wolny rynek, nie "pracolizm", ale kapitalizm. Masz kapital to
            zarabiasz, nie masze to musisz zapieprzac za grosze i jedynie na co mozesz
            odlozyc to M3 w bloku.

            Tak zwane metropolie kapitlizmu (bogate kraje) byly 3 razy biedniejsze bez
            peryferii kapitalizmu, kotra nie jest konkurecja w walce o kapital a stanowii
            rynek zbytu i taniej sily roboczej.

            Miszkalem troche w Meksyku, tam te dyrdymaly o osiagnieu poziomu USA pieprza
            juz od 80 lat a od 40 to juz naprawde ostro a gdy moi znajomi przyjechali do
            Polski to sie dziwili ze tak bogato (jak na ich wyobrazenia i w stosunku do
            nich).
      • chilly Re: Zarobki są zwiazane z wydajnością pracy. 20.07.06, 16:35
        abstrakt2003 napisał:

        > Zależą takze od poziomu obiążeń fiskalnych. No i oczywiście najważniejsza
        jest
        > podaż i popyt pracy.
        Zarobki w Polsce zależą przede wszystkim od dobrych stosunków z aktualnie
        rządzącymi partiami i miejsca, w którym się pracuje. Najmniej mają ti do rzeczy
        kwalifikacje, kompetencje czy wydajność pracy (powiedz nauczycielowi o tej
        wydajności!).
    • abstrakt2003 Rząd ma niewielki wpływ na zarobki 20.07.06, 06:50
      (oczywiście poza strafą budżetową) moze jedynie mniejszać obciazenia fiskalne a
      na to sie nie zanosi.
      • elfhelm podatki, koszty pracy, koszty prowadzenia dz.gosp. 20.07.06, 11:16
        zmniejszenie tych sfer wpływa istotnie na zwiększenie zarobków
        • grzegorzlubomirski Gowno prawda 20.07.06, 15:39
          Najwyzsze zarobki sa w Norwegii, luksemburgu, USA itp. przypadkowo sa tam tez
          najwyzsze progresywne podatki i ZAWSZE BYLY
    • hopp zasiłki dla bezrobotnych nt 20.07.06, 10:27
      • paseo nie byloby takiego problemu zarobkow,gdyby ceny 20.07.06, 10:44
        produktow i uslug nie byly tak wysokie.Bardzo czesto sa one nawet wyzsze niz w
        starych panstwach Unii,wiec przy kilkukrotnie nizszych zarobkach jest to
        podwojnie bolesne.
    • bogucjusz Re: Czy jest coś wazniejszego dla Polaków ? 20.07.06, 10:43
      Gdyby nie ZUS, zarobki w Polsce bylyby o wiele wieksze.
      • mariner4 Tak, ale wtedy, gdy pieniądze te 20.07.06, 10:49
        byłyby zainwesowane. Gdyby tylko zwiększyły dochody, to jedynym efektem byłaby
        inflacja.
        M.
    • smalltownboy Re: Czy jest coś wazniejszego dla Polaków ? 20.07.06, 10:56
      Powiedz o tym Balcerkowi. Nie dalej jak w poniedziałek skrytykował rosnącą
      prsję Polaków na wzrost płac. Wedle założeń MFW i BŚ mamy być białymi
      Murzynami, a prawo do szczęścia ma mieć jedynie 5-10% wybranych. To credo
      polityki MFW i BŚ. Jeśli więcej ludzi będzie dużo zarabiać ich idea kapitalizmu
      się rypnie, bo w kapitaliźmie muszą być burżuje (10%) i niewolnicy na nich
      pracujący (90%). Jeśli ta równowaga zostaje zachwiana zaczynają szczekać o
      inflacji, komunie, socjaliźmie i innych rzeczach.
      Nie oszukujmy się, MFW i BŚ chce budować raj na ziemi dla wybranych, dla bardzo
      małej liczby wybranych.
      • kontrasygnata Re: Czy jest coś wazniejszego dla Polaków ? 20.07.06, 11:08
        Moglbys dac jakis link do tego 'credo'? Jeszcze gotowam sobie pomyslec, ze nie
        wiesz o czym mowisz a tego bys pewnie nie chcial, prawda?
        • smalltownboy Re: Czy jest coś wazniejszego dla Polaków ? 20.07.06, 11:09
          A który złodziej oficjalnie powie, że ukradł? Trzeba samemu wnioski wyciągać,
          obserwując globalną politykę tych instytucji.
      • smalltownboy Re: Czy jest coś wazniejszego dla Polaków ? 20.07.06, 11:19
        smalltownboy napisał:

        bo w kapitaliźmie muszą być burżuje (10%) i niewolnicy na nich
        > pracujący (90%).

        Oczywiście chodzi o ich wizję kapitalizmu (MFW i BŚ), bo z wolnym rynkiem,
        uczciwą konkurencją ta polityka nie ma nic wspólnego, czego jesteśmy świadkami
        od 17 lat.
        • alistair-p Re: Czy jest coś wazniejszego dla Polaków ? 20.07.06, 11:54
          smalltownboy napisał:

          > smalltownboy napisał:
          >
          > bo w kapitaliźmie muszą być burżuje (10%) i niewolnicy na nich
          > > pracujący (90%).
          >
          > Oczywiście chodzi o ich wizję kapitalizmu (MFW i BŚ), bo z wolnym rynkiem,
          > uczciwą konkurencją ta polityka nie ma nic wspólnego, czego jesteśmy świadkami
          > od 17 lat.
          =====================================
          Każdy pracownik najemny musi zarobić na siebie,pracodawcę,i jego zysk.Tak było
          jest i będzie.Znaczna część z tego co dostanie pracownik zależy od polityki
          fiskalnej państwa i to w różnych obszarach.U nas proporcje tych wszystkich
          obciążeń są moim zdaniem zachwiane.System powinien dbac o przedsiębiorstwa,one
          tworzą miejsca pracy,jak będą traktować pracowników i dbać np.o ich
          zabezpieczenie socjalne zależy od fiskusa.Pomijam skrajne przypadki.
      • bdx65 Re: Czy jest coś wazniejszego dla Polaków ? 20.07.06, 11:56
        smalltownboy napisał:

        bo w kapitaliźmie muszą być burżuje (10%) i niewolnicy na nich
        > pracujący (90%).

        uważasz, że w komuniżmie tak nie było?
        na papierze co innego, co innego w rzeczywistości;
        była bieda tak jak teraz i byli czerwone burżuje - tak jak teraz
        kolor się zmienił?
        nie sądzę...
      • zapijaczonyryj Re: Czy jest coś wazniejszego dla Polaków ? 20.07.06, 14:34
        smalltownboy napisał:

        > Powiedz o tym Balcerkowi. Nie dalej jak w poniedziałek skrytykował rosnącą
        > prsję Polaków na wzrost płac. Wedle założeń MFW i BŚ mamy być białymi
        > Murzynami, a prawo do szczęścia ma mieć jedynie 5-10% wybranych. To credo
        > polityki MFW i BŚ. Jeśli więcej ludzi będzie dużo zarabiać ich idea
        kapitalizmu
        >
        > się rypnie, bo w kapitaliźmie muszą być burżuje (10%) i niewolnicy na nich
        > pracujący (90%). Jeśli ta równowaga zostaje zachwiana zaczynają szczekać o
        > inflacji, komunie, socjaliźmie i innych rzeczach.
        > Nie oszukujmy się, MFW i BŚ chce budować raj na ziemi dla wybranych, dla
        bardzo
        >
        > małej liczby wybranych.
        Balcerowicz chyba myślał o swoich zarobkach? On zarabia kilkaset tysięcy
        złotych miesięcznie. Jeśli twierdzi, ze Polacy za dożo zarabiają to jest po
        prostu zwykłą swinią.
    • bdx65 Re: Czy jest coś wazniejszego dla Polaków ? 20.07.06, 11:59
      c z e r w o n i - przepraszam!
      • karbat Re: Czy jest coś wazniejszego dla Polaków ? 20.07.06, 12:40
        e tam ,ceny na zachodzie sa wyzsze niz w Polsce o srednio jakies 20 %

        wiele dobr konsumpcyjnych ma nizsza cene ,tez fakt


        • zapijaczonyryj Re: Czy jest coś wazniejszego dla Polaków ? 20.07.06, 14:37
          karbat napisał:

          > e tam ,ceny na zachodzie sa wyzsze niz w Polsce o srednio jakies 20 %
          >
          > wiele dobr konsumpcyjnych ma nizsza cene ,tez fakt
          >
          >
          >
          A pensje też o 20 % ?
    • sasiadkuzynaszwagraofiary Re: Czy jest coś wazniejszego dla Polaków ? 20.07.06, 12:38
      zapijaczonyryj napisał:


      > To jest zasadniczą przyczyna emigracji młodych Polaków.
      > I o tym zapomniał Pan Premier .Nawet nie wspomniał. Czyż by nie wiedział , ze
      > to jest sprawa nr 1 do załatwienia?
      > Sprawa, która rozwiązuje właściwie wszystko.

      Jak sobie to wyobrazasz technicznie.
      Od jutra wprowadzic nowe siatki plac na poziomie Unijnych ?


      • hopp Re: Czy jest coś wazniejszego dla Polaków ? 20.07.06, 12:54
        1 wprowadzenie zasiłków dla bezrobotnych

        2 podniesienie płacy minimalnej

        3 rygorystycznie tępienie zatrudniania na czarno i takich wynalazków jak
        samozatrudnianie


        Moim zdaniem podniesione w ten sposób płace NIE POWINNY być na poziomie
        średniej unijnej, ale na pewno dużo wyższe niż obecnie
      • zapijaczonyryj Re: Czy jest coś wazniejszego dla Polaków ? 20.07.06, 14:39
        sasiadkuzynaszwagraofiary napisał:

        > zapijaczonyryj napisał:
        >
        >
        > > To jest zasadniczą przyczyna emigracji młodych Polaków.
        > > I o tym zapomniał Pan Premier .Nawet nie wspomniał. Czyż by nie wiedział
        > , ze
        > > to jest sprawa nr 1 do załatwienia?
        > > Sprawa, która rozwiązuje właściwie wszystko.
        >
        > Jak sobie to wyobrazasz technicznie.
        > Od jutra wprowadzic nowe siatki plac na poziomie Unijnych ?
        >
        >
        Jak bym sobie to wyobrazał, to nie był bym zapijaczonymryjem tylko Premierem
    • cics Re: Czy jest coś wazniejszego dla Polaków ? 20.07.06, 13:12
      Jest trochę ważniejszych spraw niż pieniądze, ale do tej wiedzy dochodzi się
      najczęściej, gdy się już pieniądze ma.
      • karbat Re: Czy jest coś wazniejszego dla Polaków ? 20.07.06, 13:47
        no przeciez pieniadze w bankach sa jak kaczka oznajmila

        na elektrownie atomowa,na fale radiowe do intrenetu na wsiach , na mieszkania
        za 500 zl na mc (kredyt hehe),itd

        Polak chcacy miec kase aby godziwie kiedys zyc w kraju powinien zarabiac za
        granica ,reszta to kacze obietnice bez pokrycia
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka