buraque
23.10.06, 22:51
znanym z wyborów do Sejmu i Senatu, rewolucja moralna w pełni...
"Kandydaci Samoobrony nie wystartują w wyborach do władz Nowego Sącza.
Przepadli, bo miejska komisja wyborcza ujawniła fałszywe podpisy na ich
liście.
Fałszerstwo wyszło na jaw przypadkiem. Jedna z osób w miejskiej komisji
wyborczej zauważyła pod listą Samoobrony podpisy i dane swoich krewnych. -
Nie mogli się podpisać, ponieważ ciotka tej osoby jest w Austrii, a wujek ma
zupełnie inne poglądy polityczne niż Samoobrona - relacjonuje Sławomir
Rybarski, pełnomocnik komisarza wyborczego dla Nowego Sącza. Szczegółowa
kontrola ujawniła jeszcze kilka innych podrobionych podpisów. To wystarczyło,
aby miejska komisja wyborcza wyrejestrowała listę Samoobrony w jednym okręgu.
Na tym jednak nie kończą się konsekwencje dla partii Leppera. Prawdopodobnie
dziś prawo startu w wyborach na prezydenta miasta utraci jej kandydatka
Urszula Duda. Stanie się tak, ponieważ Samoobrona zarejestrowała swoje listy
tylko w połowie okręgów, czyli minimalnej liczbie wymaganej do zgłoszenia
kandydata na szefa samorządu. Unieważnienie jednej listy wyklucza więc start
w prezydenckich wyborach."
miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,3699893.html