Dodaj do ulubionych

Premier jest gotów na weto

09.06.07, 07:49
VET,VETO od momentu jak ono weszło to nic nie potrafili Polacy zrobić tylko
VETOwać
Obserwuj wątek
    • blue911 Re: Premier jest gotów na weto 09.06.07, 08:08
      A moze liberum veto? no,to widze,ze zgodnie z planem: kaczki doprowadza do
      rozbiorow Polski. I tarcza nie bedzie potrzebna - hahahah!
      COOL.
      • sumienie.lk Dzięki "polityce" pisiorków Polska przegrywa Unię 09.06.07, 09:36
        Kaczyński przed wyborami w 2005 roku złożył publiczne oświadczenie, że uczyni
        wszystko, aby Rzeczpospolitą wyprowadzić z Unii. I, jak widzę na podstawie
        prowadzonej przez niego pseudopolityki zagranicznej, słowa dotrzymuje.
        Pozostaje tylko jedno pytanie: czy tego samego co Kaczyński chcą także Polacy?
        • sumienie.lk Takiego "premiera" na kopach wyprowadzimy... 09.06.07, 09:38
          ...a razem z nim wszystkich jego popleczników i służalczyków.
          • wrojoz Kaczyńscy muszą odejść.!! 09.06.07, 09:58
            • konread Re: Kaczyńscy muszą odejść.!! 09.06.07, 10:07
              W ogóle Kaczyńscy ze swoimi klonami powinni odejść z Unii, ale pozostawiając w
              niej Polskę, stworzyć republikę bananową i wprowadzać tam po swojemu "prawo"
              oraz "sprawiedliwość" w ich rozumieniu.
              • almagus Re: Marylu jak to było? Oj głupiaś ty? 09.06.07, 11:00
                Katoliban wetuje!

                To dla ciebie robię Polsko,
                aby było takoś swojsko.
                Mam ja we krwi wetowanie,
                w mej zagrodzie nikt nie stanie.

                Chcę ja system pierwiastkowy.
                brzmi to jakby białogłowy,
                poczynajmy my więc sobie,
                dużo dzieci ja narobię.

                Powstanie katotalibanu,
                wymaga sztuczek męża stanu,
                do czasu jest nas za mało,
                by jak chcemy się tam działo.

                To dla ciebie nadzieja Polsko,
                że świeckie zostanie wojsko,
                że usunie tych matołów,
                co żre i nie wstaje od stołów.

                By komuś pomóc bronisz się majestacie.

                Obiecać i nie móc,
                by komuś pomóc
                bronisz się majestacie,
                by od stołu podnieść gacie,
                w dodatku komuś,
                tylko Andriu i Romuś!
                • kretacz_oplacany_przez_kreml U_r_o_j_e_n_i_a__H_i_t_l_e_r_l_a_ n_d_u_O_Hegemonii 09.06.07, 13:55
                  > Hitlerland w którym germanizuje się
                  > siłą i urzędowo dzieci z małżeństw mieszanych
                  > jak za czasów hitlera i bismarka
                  >
                  > rozpętał istną kampanię
                  > popierania konstytucyjnego trupa
                  > i nachalnej próby izolowania RP,
                  > której uległa np. Słowacja :(
                  >
                  > Szwab Peoterring upierdliwie i nachalnie
                  > wymusza poparcie
                  > dla konstytucyjnego EU-bzdeta
                  > co jest oburzające, ponieważ
                  > jako przewodniczący PE
                  > powinien zachować neutralność !
                  >
                  > Polska i tak zablokuje obecny
                  > poroniony, niedemokratyczny pomysł
                  > z proporcjonalnym liczeniem

                  Jest także bardzo ważny aspekt
                  moralny i historyczny
                  sprawy UE-Konstytucji !

                  Jest czymś wyjątkowo nagannym,
                  jeżeli kraj ze znikomymi
                  tradycjami demokratycznymi,
                  kraj który nie tak dawno
                  rozpętał dwie wielkie, barbarzyńskie wojny
                  i spalił w obozach koncentracyjnych miliony ludzi,

                  kraj który dzisiaj z urzędu germanizuje
                  dzieci z małżeństw mieszanych -
                  rozpycha się w Unii łokciami i rząda
                  pozycji hegemona dla siebie !
              • shithead Re: Kaczyńscy muszą odejść.!! 09.06.07, 11:10
                ...zabrac ze soba niereformowalnych katoli i mohery.
                Proponowana nazwa: Polska Moherowa Rzeczposoplita Ludowosolidarna.
                • 1normalnyczlowiek11 Re: Kaczyńscy muszą odejść.!! 09.06.07, 12:15
                  shithead napisał:
                  > ...zabrac ze soba niereformowalnych katoli i mohery.
                  > Proponowana nazwa: Polska Moherowa Rzeczposoplita Ludowosolidarna.

                  ---> Taki jak ty, niereformowalny postkomunistyczny beton, już dawno powinien
                  znaleźć się tam gdzie wasze miejsce, na Białorusi, w Korei Płn. lub na Kamczatce
        • wrojoz Re: Dzięki "polityce" pisiorków Polska przegrywa 09.06.07, 09:59
          sumienie.lk napisał:

          > Kaczyński przed wyborami w 2005 roku złożył publiczne oświadczenie, że uczyni
          > wszystko, aby Rzeczpospolitą wyprowadzić z Unii. I, jak widzę na podstawie
          > prowadzonej przez niego pseudopolityki zagranicznej, słowa dotrzymuje.
          > Pozostaje tylko jedno pytanie: czy tego samego co Kaczyński chcą także Polacy?
        • arius5 To jedyne, do czego Kaczki sie nadaja 09.06.07, 10:09
          Do blokowania, przeszkadzania, rozkladania, psucia i robienia sobie wrogow ze
          wszystkich.
          Polacy po prostu nie dorosli jeszcze mentalnie do wspolpracy z innymi, widac to
          zreszta po tym, co sie dzieje w kraju.
          Ciagle awantury, klotnie i ponizanie ludzi.
        • 1normalnyczlowiek11 Re: Dzięki "polityce" pisiorków Polska przegrywa 09.06.07, 12:11
          sumienie.lk napisał:
          > Pozostaje tylko jedno pytanie: czy tego samego co Kaczyński chcą także Polacy?

          ---> A ty skąd możesz wiedzieć, czego chcą Polacy???
      • wrojoz Re: Premier jest gotów na weto 09.06.07, 10:03
        blue911 napisał:

        > A moze liberum veto? no,to widze,ze zgodnie z planem: kaczki doprowadza do
        > rozbiorow Polski. I tarcza nie bedzie potrzebna - hahahah!
        > COOL.
    • poglodzio Re: Premier jest gotów na weto 09.06.07, 08:10
      mamy już tradycje liberum veto
      • asdf401 Re: Premier jest gotów na wate 09.06.07, 08:21
        Nasz udział w projekcie Wspólna Europa zeruje się na eksploatacji dotacji wbrew
        woli narodu, który chce integracji a Kaczor1 rozczytuje się w książkach o
        narodzie! Tylko, że on wie najlepiej co potrzeba Polakom.
        • troll7777 Chamstwo + Warcholstwo czyli Samokrytyka 09.06.07, 08:37
          jak za najlepszych stalinowskich czasow! hahahah! - w koncu i Dziadek Stalin
          byl klerykalem ( jedyna szkola do jakiej chodzil bylo seminarium duchowne ) -
          chyba stad te zbieznosci metod i frazeologii... hehehehehe!
          haha haha! - jak rezonowalo owo echo z filmu o dwoch takich
          • wrojoz Re: Chamstwo + Warcholstwo czyli Samokrytyka 09.06.07, 09:59
            troll7777 napisał:

            > jak za najlepszych stalinowskich czasow! hahahah! - w koncu i Dziadek Stalin
            > byl klerykalem ( jedyna szkola do jakiej chodzil bylo seminarium duchowne ) -
            > chyba stad te zbieznosci metod i frazeologii... hehehehehe!
            > haha haha! - jak rezonowalo owo echo z filmu o dwoch takich
    • tppiotr Re: Premier jest gotów na weto 09.06.07, 08:21
      Grupa G8-państwa rozwinięte-trzeci świat-IV RP
      • shithead Re: Premier jest gotów na weto 09.06.07, 09:36
        tppiotr napisał:

        > Grupa G8-państwa rozwinięte-trzeci świat-IV RP

        4erpe to czwarty swiat. To cos z zaswiatow.
        • wrojoz Bo taki beznadziejny jest PiS.!!! 09.06.07, 10:00
    • haniluk Premier jest gotów na weto 09.06.07, 08:30
      jeżeli UE chce przetrwać,to jak najszybciej musi pozbyć się kraju zmieszkałego
      przez katofanów,a rządzonego przez katodebili,inaczej czeka ją los Polski
      klerykalno-szlacheckiej z VIII wieku,zostanie przyłączona do Rosji
      • wrojoz Jarosław Kaczyński to przerażająca farsa. 09.06.07, 10:03
    • sarmata Czasy liberum veto dawno minely !!! 09.06.07, 08:35
      Jesli propozycje pana Jarka sa realistyczne, to mozna sprobowac. Ale jesli
      nasze roszczenia sa nadmierne i nie znajda zrozumienia w innych krajach, to
      lepiej z nich sie zawczasu wycofac, by nie obudzic sie z reka w nocniku. W
      koncu Niemcy rowniez nie sa w ciemie bici i zdaja sobie sprawe z tego, ze
      dysponuja znacznie wiekszym potencjalem niz Polska i nalezy im sie
      proporcjonalnie silniejszy glos. Nie grajmy ciagle roli papierowego mocarstwa,
      ktore wlasna pozycje zawdziecza arytmetycznym wygibusom w systemie glosowania
      Unii, aczkolwiek rowniez to jest wazne. Lepiej skutecznie budowac silna pozycje
      gospodarcza kraju, przez co z czasem musi wzrosnac realny wplyw Polski na
      europejska polityke. Jednakze to szczegolne zadanie realizowane jest z duzymi
      oporami, o czym swiadcza slabe postepy we wdrazaniu reformy finansow panstwa.
      • wrojoz Re: Czasy liberum veto dawno minely !!! 09.06.07, 10:00
    • ergo12 Sehr geehrte Frau Merkel herr Kaczynski ist 09.06.07, 08:43
      Krank!Należy tego czlowieka jak najszybciej izolować w Polsce!!!!Obawiam sie
      jednak że będzie za póżno.Abawiam sie też, że to będzie początek końca Polski w
      Unii europejskiej!
      • wrojoz Re: Sehr geehrte Frau Merkel herr Kaczynski ist 09.06.07, 10:00
        ergo12 napisał:

        > Krank!Należy tego czlowieka jak najszybciej izolować w Polsce!!!!Obawiam sie
        > jednak że będzie za póżno.Abawiam sie też, że to będzie początek końca Polski
        w
        >
        > Unii europejskiej!
    • olex5 o sie kiedys skonczy zle.... 09.06.07, 09:28
      to sie kiedys skonczy zle....Stara Europa nie bedzie tego warcholstwa długo
      tolerowac.
      • wrojoz Re: o sie kiedys skonczy zle.... 09.06.07, 10:01
        olex5 napisał:

        > to sie kiedys skonczy zle....Stara Europa nie bedzie tego warcholstwa długo
        > tolerowac.
    • shithead Re: Premier jest gotów na weto 09.06.07, 09:40
      sonda.kosmiczna napisała:

      > VET,VETO od momentu jak ono weszło to nic nie potrafili Polacy zrobić tylko
      > VETOwać

      Ciemnota, warcholstwo i dopisujcie co jeszcze chcecie....
      • wrojoz Bolszewizm kwitnie przy pomocy PiS. 09.06.07, 10:01
    • wieslaw1 Premier jest gotów na weto 09.06.07, 09:53
      Burzymy się kiedy Śląsk walczy o większa niezależność,z perspektywy UE jesteśmy
      takim Śląskiem i nie możemy patrzeć na świat z punktu naszego zaścianka.W UE
      możemy mieszkać gdzie chcemy,więc główną troską jest rozwój UE,a nie
      zaściankowe interesy
      • wrojoz Brzydki kaczyzm 09.06.07, 10:02
    • wicary Premier jest gotów na weto 09.06.07, 09:57
      Ciekawe jak długo jeszcze UE będzie znosić kretyńskie zachowanie się naszych
      ukochanych dwóch Daunów. Pewnego dnia Jesusland znajdzie się poza UE, i powie
      Wyp ....... dalać . Bo albo się jest w tej Uni albo nie aktualna sytuacja jest
      taka,że Unia jest tylko od dawania szmalu i nie ma wpływu na szalejących kurdupli
    • wrojoz Weto dla Kaczyńskich !!! 09.06.07, 09:57
    • kazik_b4 przy ograniczeniu Kaczynskich - veto nobilituje? 09.06.07, 10:16
      Pretensjonalne cwoki chca byc zauwazeni? Moze sie durniom "udac" - byc moze ich
      uposledzenie nie jest jeszcze wszystkim znane?!
      Pozniej konsekwentnie powinni popelnic harakiri!
      • ratm1978 Re: przy ograniczeniu Kaczynskich - veto nobilitu 09.06.07, 10:34
        a ty za jaka jestes opcją? zamaiast ciagle durnie krytykowac wypowiedz sie
        sensownie jak bys to widzial? mądrujesz tutaj od samego rana
        • shithead Re: przy ograniczeniu Kaczynskich - veto nobilitu 09.06.07, 11:19
          ratm1978 napisał:

          > a ty za jaka jestes opcją? zamaiast ciagle durnie krytykowac wypowiedz sie
          > sensownie jak bys to widzial? mądrujesz tutaj od samego rana
    • patriota Juz raz przez VETO stracilismy niepodleglosc 09.06.07, 10:16
      teraz kaczki ta wyprobowana metoda chca rozpieprzyc Unie?
      Obawiam sie, ze predzej Unia rozpieprzy Polske a potem kaczki beda plakac, jacy
      my samotni i opuszczeni....
    • maruda.r PiS to to nie Polska 09.06.07, 10:22

      "Gdyby nie było woli do prowadzenia dalszych rozmów, Polska zgłosi weto"

      ****************************************

      Nie Polska, tylko PiS.

      • ratm1978 a ty nie jestes polakiem chyba:))) 09.06.07, 10:35

        • shithead Re: a ty nie jestes polakiem chyba:))) 09.06.07, 11:24
          ratm1978 napisał:

          > Od Konina, Azja sie zaczyna. polaczku.
          No news is a good news if you know what I mean. But I doubt in it.
          You are a typical picture of damb polak in USA. proud to be Polish and drunk!!!!
      • eva15 oczywiście, że PiS to Polska 09.06.07, 13:18
        Podobnie jak w 2004 nie przyjęto do EU Kwaśniewskiego z Millerem lecz Polskę,
        tak i teraz EU w razie czego nie będzie odsuwać w swych strukturach na boczny
        tor Kaczorów lecz Polskę. Kaczory zadzierają w jej imieniu i to właśnie ona
        poniesie konsekwencje.
    • 440417mz Re: Premier jest gotów na weto 09.06.07, 10:37
      Krótki kaczor może swoje veto zawekować na zimę!Obyśmy nie wpadli z deszczu pod
      pisuar.Bo UE się wkurzy i powie:spadajcie do swego skansenu.W szczęściu słabą
      miej nadzieję,bo słabe zbiory są gdy się wiater sieje.Europejska rodzina nie
      jest w stanie,kłótliwych darmożerców wziąść na utrzymanie.No i będzie:ora et
      labora,pusty spichlerz u kaczora.
      • ratm1978 Re: Premier jest gotów na weto 09.06.07, 10:40
        no z twoim podejscie do tematu to na pewno wpadniesz pod jakis szalet, wiecej
        optymizmu życzę, a UE na pewno nas znikąd nie wywali:) już ty sie o to nie bój,
        a kraczesz jak moja babcia:)
        • 440417mz Re: Premier jest gotów na weto 09.06.07, 20:59
          Bo jestem chyba starszy od Twojej babci.Ile wynosi dług publiczny?Kaczory
          wspierają swoją łaską darmożrejów a ci robią dla łaskawców łuki
          triumfalne.Kaczory ci socjalizmu Burbonowie robią tylko siwy dym,nic
          więcej.Dętony i Robespierdki podskakują bez powodu,nawet najbardziej cierpliwe
          państwa europejskie mogą powiedzieć kiedyś basta!Ja mam już z górki,ale moje
          dzieci i wnuki mogą stracic wspanialą szansę jaką im zaoferowała UE.Usta mam
          jeszcze nie zaklejone knebelkami z czekolady.Nikomu nie będę dawał dmuchać w
          kaszę,ale chciałbym wreszcie zobaczyć jak wygląda ta europejska kasz.Znam z
          historii że takie podskakiwanie kaczorów,to nie deliberowanie,ale głupie
          liberowanie na przegranie!
    • ratm1978 od rana smędza i nudzą, kółko wzajemnej adoracji 09.06.07, 10:38
      żale, pretensje, krytyka...ech smutny ten naród Polski, wyjdźcie na świeże
      powietrze...zrelaksujcie sie
      • shithead Re: od rana smędza i nudzą, kółko wzajemnej adora 09.06.07, 11:26
        ratm1978 napisał:

        > żale, pretensje, krytyka...ech smutny ten naród Polski, wyjdźcie na świeże
        > powietrze...zrelaksujcie sie

        Fuck you with such advise!
        • ratm1978 Re: od rana smędza i nudzą, kółko wzajemnej adora 09.06.07, 18:36
          panie gowniana głowo, masz cos wiecej do powiedzenia oprucz inwektyw?
          jesli nie to spływaj z szambem
    • hanej Kaczory wysadzą Unię w powietrze ku uciesze Rosji 09.06.07, 10:57
      Kaczory są Wunderweffe Putina
    • abhaod Liberum Veto 09.06.07, 11:02
      oszolomow powinno przeglosowywac sie wiekszoscia
    • tornson Polak głupi i przed szkodą i po szkodzie!! 09.06.07, 11:30
      Kto jak kto ale Polacy powinni wiedzieć czym kończy się debilne wetowanie, ale
      jak widać historia niczego nienauczyła bogoojczyźnianych prawiczków pokroju
      kaczystów!
    • glos.zwyklego.czlowieka poczytajcie nim wyrazicie opinię 09.06.07, 11:31
      Gazeto, nie wstyd Ci za swoich internetowych czytelników? Czy może przeciwnie,
      jesteś zadowolona z ich poziomu i generalnego nastawienia?

      Wiedzą - że nienawidzą Kaczyńskich

      NIE WIEDZĄ
      - na czym polega spór o głosowanie w Radzie Unii Europejskiej
      - jakie reformy UE dokonała KM w Nicei (XIII 2000)
      - podjęcie prac nad jakimi reformami przewidywała Deklaracja z Laeken (XII
      2001), a więc jaki był mandat Konwentu Europejskiego
      - jaki był tryb prac Konwentu Europejskiego, kto delegował tam przedstawicieli,
      kto formalnie reprezentował Polskę, jakie były poglądy delegatów, jaka była rola
      (wpływ) prezydium Konwentu oraz jego francuskiego przewodniczącego
      - jaką drogą w projekcie traktatu konstytucyjnego pojawił się zapis o przejściu
      na system podwójnej większości
      - dlaczego system podwójnej większości zakładał takie a nie inne progi
      procentowe (które koalicje tematyczne zyskiwały na nim siłę głosów, które traciły)
      - jaka była reakcja delegatów na tę propozycję, czy w Konwencie osiągnięto
      wymagany konsens
      - czy system nicejski był (jest) nieefektywny
      - dlaczego w Radzie UE od początków istnienia Unii przy podziale wag głosów
      stosowano zasadę degresywnej proporcjonalności
      - czy system podwójnej większości jest demokratyczny (sprawiedliwy z
      matematycznego punktu widzenia wg zasady: siła głosu każdego obywatela UE z
      każdego jej państwa członkowskiego jest taka sama)
      - jak w systemie podwójnej większości radzić sobie z aktualizowaniem potencjałów
      ludnościowych państw
      - na czym polega tzw. mechanizm zabezpieczający, reklamowany w VI 2004 r. przez
      Belkę i Cimoszewicza, jako równoważący siłę jaką posiada Polska na podstawie
      uzgodnień z Nicei
      - od kiedy przywódcy europejscy znają i rozważają ideę ważenia głosów na
      podstawie pierwiastka z liczby ludności poszczególnych państw
      - na czym polega idea systemu pierwiastkowego, zwanego kompromisem
      jagiellońskim, popieranego przez PO, PiS i rząd, autorstwa naukowców UJ,
      Wojciecha Słomczyńskiego i Karola Życzkowskiego
      - jakie są opinie o tym rozwiązaniu specjalistów od teorii gier z innych
      europejskich ośrodków naukowych

      Dwie ostatnie kwestie przedstawione są na stronie:
      chaos.if.uj.edu.pl/~karol/kzother.htm#GT
      Serdecznie polecam wszystkim których stać na obiektywizm i wykazanie na początku
      odrobiny dobrej woli! :)

      Pozostali nadal mogą sobie nawzajem ślepo potakiwać, złorzecząc na Kaczyńskich,
      Polskę i cały świat wokół.
      • abhaod spieprzaj dziadu-ja jestem samo dobro 09.06.07, 11:57

      • kala.fior Re: poczytajcie nim wyrazicie opinię 09.06.07, 14:57
        Kopiowanie własnych postow nie nalezy do dobrego tonu, no ale jesteśmy ulomni
        zwykli ludzie...

        ====
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=522&w=63371561&a=63516331

        według wiarygodnego linka, kryterium podwójnej większości jest zachowane w
        propozycji polskiego rządu.

        Dziwi mnie trochę to okropne emocjonalne wzdęcie dookoła całej sprawy.
        A czy rezultaty glosowań w Radzie UE byłyby inne gdyby system pierwiastkowy był
        używany od poczęcia EU (a szkoda że tak się nie stało, jest to elegancki pomysł)?

        Sprawdziłem glosowania ostatnich jedenastu lat (łatwo dostępne dane) i odpowiedz
        jest że nie, nic by to nie zmieniło.
        formalnie Rada EU glosuje bardzo rzadko, bo rezolucje przyjmowane są
        jednogłośnie, nawet jak to nie jest wymagane.

        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=522&w=63371561&a=63503799
        Natomiast przez wiele lat, nie było większego zainteresowania tym pomysłem wśród
        polityków UE (poza Perssonem, teraz Kaczyńskim i ostatnio Topolankiem)

        spróbuje wyjaśnić dlaczego (na śliwkach)...

        Starszy, dobroduszny pan (czerstwa pięćdziesiątka) miał gruźlicę, leczenie
        trwało 18 miesięcy i nie było to przyjemne,
        Od z górą dwóch lat jest już zdrowy, bryka jak źrebie. A tu dzwoni do niego jego
        młody energiczny lekarz i proponuje:
        "Panie Starszy, mamy nowy wspaniały lek, naukowo bezbłędny, musimy jeszcze raz
        powtórzyć terapie."
        Starszy pan traktuje go kulturalnie i z humorem, ale oczywiście nie ma zamiaru
        nic łykać.
        Jest zdrowy, nie ma problemów zdrowotnych.


        System glosowania nie był nigdy problem dla EU, Konwent nie widział potrzeby
        powoływania komisji ekspertów, nie ma śladu żadnych wielkich dyskusji, Konwent
        szybo uzyskał jednomyślność w tej sprawie. Prosty i łatwo zrozumiały
        (ale nieoptymalny z pewnych statystycznych punktów widzenia) system został
        wpisany to projekty Konstytucji.

        Takie jest proste i logiczne wytłumaczenie, na dodatek wielu polityków z UE mówi
        o tym wprost!

        Ale spokojnie, jeżeli wszyscy uważają ze jest to takie proste, nie ma śladu
        dyskusji to, no, prawda RZUCA się w oczy,to musi być k_o_n_s_p_i_r_a_c_j_a !!!!
        fakt że nie ma żadnego namacalnego cienia dowodu pokazuje tylko jacy ONI są sprytni.
        A ci politycy co z uśmiechem mówią ze to tak naprawdę to nie ma co o tym mówić
        są wyrafinowanymi kłamcami, no bo "najciemniej jest pod lampa"!
        • glos.zwyklego.czlowieka poczytajcie nim wyrazicie opinię 11.06.07, 01:02
          > System glosowania nie był nigdy problem dla EU, Konwent nie widział potrzeby
          > powoływania komisji ekspertów, nie ma śladu żadnych wielkich dyskusji, Konwent
          > szybo uzyskał jednomyślność w tej sprawie. Prosty i łatwo zrozumiały
          > (ale nieoptymalny z pewnych statystycznych punktów widzenia) system został
          > wpisany to projekty Konstytucji.


          Dwa zdania wielokrotnie złożone - kilka kłamstw...
          Myślę że świadomych niestety, serwowanych niezorientowanym z premedytacją...

          "System glosowania nie był nigdy problem dla EU" - nie powinien był być
          najmniejszym problemem po tym jak w Nicei ustalono modyfikację wag głosów
          przygotowującą UE do rozszerzenia o 10 krajów. Dlaczego zatem w ostatniej chwili
          obrad Konwentu Europejskiego "tylnimi drzwiami", przeforsowano radykalną zmianę
          zasad głosowania????

          "Konwent nie widział potrzeby powoływania komisji ekspertów" - Przewodniczący
          wraz z Prezydium celowo nie powołali grupy roboczej ds. instytucjonalnych, nie
          życzyli sobie dyskutowania delikatnych kwestii, co mogło zburzyć "ducha"
          Konwentu, woleli działania zakulisowe.

          "nie ma śladu żadnych wielkich dyskusji" - grupy robocze już dawno skończyły swe
          prace, nie było też już czasu na dyskusje podczas ostatnich sesji plenarnych,
          niemniej w pisemnych kontrybucjach wielu uczestników Konwentu postulowało nie
          naruszanie pakietu nicejskich uzgodnień. Mimo wszystko (zwłaszcza w dniach 4-6
          VI 2003 r.) Konwent ogarnął poważny kryzys w związku z protestami wielu
          delegatów rządowych wobec złamania ustaleń z Nicei.

          "Konwent szybko uzyskał jednomyślność w tej sprawie" - na jakiej podstawie Pan
          tak twierdzi?? :) ABSOLUTNIE nie było jednomyślności. Może spytana obecnie
          Hubner przekręcała by fakty, ale z pewnością wyśmiałby Pana tezę na przykład
          hiszpański delegat rządowy.

          "Prosty i łatwo zrozumiały system został wpisany to projekty Konstytucji" -
          zrozumiały? :) a ilu spośród wypowiadających się tutaj zna jego zasady?...
          włącznie z pozatraktatowym (i kompletnie nic nie znaczącym, tzw. mechanizmem
          zabezpieczającym, który Belka reklamował jako "sukces" i "lepszą Niceę"). I
          najważniejsze - jakie znaczenie ma stopień skomplikowania systemu głosowania,
          skoro i tak treść zasad całkowicie nie interesuję mieszkańców UE, natomiast jest
          to pestką dla uczestników spotkań Rady UE?
          • cyber.wernyhora Re: UE i teorie glosowania 11.06.07, 07:09
            Cyber-lira az brzeczy z radosci, ze jest w Polsce chociaz kilka osob, ktorzy
            znaja sie na teorii glosowania i public choice. Wtedy mozna dyskutowac.

            Wiec pare uwag do glosu.zwyklego.czlowieka.

            Jest jescze kilka kwestii (cyber-lira nie wie wiele o historii UE):

            1. Czy rzeczyiscie te sprawy modeli nie byly nigdy dyskutowane w UE na poziomie
            ekspertow. Czy nie bylo jakichs artykulow w czasopismach specjalistycznych,
            ktore potem uzywano w dyskusjach politycznych.
            W innych krajach, w przeciwienstwie to RP, nie jest to uprawiane quasi-
            amatorsko, ale w dosyc rzetelny sposob. Nawet z listy publikacji naszych
            fizykow z Krakowa to widac. Nota bene, to ze fizycy zajmuja sie naukami
            spolecznymi to nie zarzut, ale pochwala, jak robia to rzetelnie. Latwiej im
            jest zrozumiec w koncu dosyc prosta matematyke, np. w voting theory.

            2. Cyber-lira nie ma czasu, aby to szukac, ale jest chyba latwo pokazac, ze
            moze zaistniec sytuacja, ze chyba "ogon" najmniejszych krajow, majacych ok. 150
            mln ludnosci moze w ten sposob zablokowac jakies pozostale 300. Tutaj cyber-
            lira tylko przywoluje z pamieci. Nie chce jej sie liczyc. Moze
            glos.zwyklego.czlowieka ma jakies wyniki.

            3. Pytanie wynikajace z 2. Czy nie sa mozliwe jakies, byc moze malo
            prawdopdobne bloki slabeuszy z "wyzszym pierwiastkiem", ktore moglyby sobie
            podporzadkowac silniejszych.

            4. Myslenie hipotetyczne - nie krytykowac za daleko idaca spekulatywnosc. A co
            by bylo, gdyby pierwiastek, abo jakies inne systemy wazenia zastosowac do
            wielkosci skladek. Nie mowiac juz o efekcie netto. wtedy bowiem korzystajacy z
            dotacji Unii mieliby do czynienie z liczbami urojonymi. Oczywiscie nie jest to
            zgodne w pelni z zasada solidarnosci, ale ma znaczenie polityczne.

            5. Czy nasi krakowscy fizycy probowali to pokazac na jakims opiniotworczym
            forum Unii, albo w osrodkach akademickich majacych wplyw w UE?

            Ostani apel do zwyklego czlowieka. Widac, ze Waszmosc sie znasz na public
            choice i voting theory, wiec nie traktuj tej luznej piosnki cyber-liry jako
            precyzyjnego argumentu. Ot taka piosneczka z watpliwosciami.
            • glos.zwyklego.czlowieka Re: UE i teorie głosowania 11.06.07, 12:26
              Moje odpowiedź (a raczej właśnie krótkie dopowiedzenie) będzie raczej
              rozczarowujące - nie tylko cyber-lira gra na okrągło, mnie również zajmują inne
              (mówiąc wprost - pilniejsze sprawy, niż śledzony z boku spór o system głosowania
              w UE)

              Od razu też zastrzegę, że nie mam nic wspólnego w wymienionymi naukowcami z Un.
              Jagiellońskiego. Cenię ogromnie ich wiedzę, ale nie jestem z nimi powiązany ani
              zawodowo, ani towarzysko. Moja wiedza również jest nieporównywalnie skromniejsza.

              1) były i są dyskutowane stale przez ekspertów, politycy wracają do tego
              zagadnienia cyklicznie gdy temat ma być na agendzie zbliżającej się Rady
              Europejskiej; gdy na krótko przed finałem konferencji w Nicei szwedzka delegacja
              przedstawiał pierwiastkowe propozycje, niektórzy politycy (tak, niemieccy,
              francuscy, pogardliwie stwierdzali, że zabawa w matematyczne działania będzie
              odbierana za niepoważną przez obywateli...)
              2) ogon musiałby być bardzo liczny, a tym samym prawdopodobieństwo wspólnoty
              interesów (choćby tylko negatywnie pojętej) jest bardzo niewielkie
              3) tym bardziej pozytywna koalicja "maluchów" i "średniaków", a więc zdolna
              osiągnąć większość kwalifikowaną możliwa jest właściwie tylko teoretycznie. W
              systemie pierwiastkowym kraj mały (o małej liczbie ludności) miałby siłę głosu
              małą, średni średnią, duży dużą, ALE nie wprost proporcjonalną, bo wbrew pozorom
              matematyka udowadnia że nie jest to słuszne
              4) nikt takiego pomysłu nie wysunie, mówiąc najogólniej od samych początków
              jasne było że integracja europejska będzie się opierała na zasadzie
              solidarności, a nie na zasadach akcyjnych spółek
              5) oczywiście, szczegóły znaleźć można na polecanej stronie

              Przede wszystkim poza poleconą stroną zachęcam do kontaktu z autorami
              rozwiązania. Myślę, że nie sposób znaleźć w tym kraju bardziej wiarygodnego
              merytorycznie źródła.

              Mogę jeszcze wskazać na swój wpis sprzed chwili do aktualniejszej prasowej
              informacji:
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=63961993&a=63974053
          • kala.fior Re: poczytajcie nim wyrazicie opinię 14.06.07, 09:29
            O "Glosie Zwklego Czlowieka", wybacz mi jeżeli zagalopowalem się polemicznie,
            powininem wypowiadać się trochę ostrozniej.
            Przejrzałem "polityczne" odnośniki publikacji kompromisu, i można znaleźć {Prof
            Best, 2004} opis rozwoju pozycji rożnych krajów, w tym Polski i Hiszpanii.

            (1) "System glosowania nie był nigdy problem dla EU, Konwent...".
            To "nigdy" to z dużo, ale relatywnie rzecz biorąc, nie był dużym w porównaniu z
            polityka rolna, kwotami polowu ryb czy kontrybucji GB. Zawsze udawało się
            uzyskać kompromis. Ile czasu poświecił Konwent tej sprawie ? Może za mało, ale
            przez 18 miesiecy dyskutowane bardziej kontrowersyjne punkty.

            Staram opierac się wyłącznie na publicznie dostępnych dokumentach i faktach.
            Czy Konwent wypracował kompromisowy projekt ? Wypracował.
            Projekt został zatwierdzony przez referendum lub parlamentarnie przez 22 kraje,
            to jest fakt. Czy Francja i Holandia sprzeciwily się Konstytucji ponieważ
            projekt systemu glosowania był niedobry ? Chyba nie, na pewno nie w Francji.


            (2)"Prosty i łatwo zrozumiały system został wpisany to projekty Konstytucji"
            Miąłem na myśli prosty w porównaniu z Niceą a przede wszystkim "kompromisem
            jagiellońskim" zwanym potocznie "pierwiastkowym". Inne aspekty tego system, jak
            wspomniany przez Pana "zw. mechanizm zabezpieczający" są w tej dyskusji neutralne.

            Trudno a prostszą regułę przyznawania głosów krajom od bezpośredniej
            proporcjonalności. Proszę postarać się wyjaśnić Pana szanownej małżonce (o ile
            nie jest doktorem fizyki lub matematyki), przyjacielowi muzykowi lub kwiaciarce,
            że system pierwiastkowy jest lepszy bo optymizuje sile głosów krajów według
            kryterium siły głosów Penrosa.
            Nie lubię tego typu argumentów, ale w tym kontekście jest to chyba istotne (moje
            wypociny na ten temat :
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=522&w=63371561&a=63876825 )

            -
    • 13groszy Prorocy z lat 50 przewidzieli Kaczyńskich.. 09.06.07, 12:15
      konread.blox.pl/2007/04/Starsi-Panowie-prorokami.html
      • pisubek Na szczescie juz za niecale dwa lata wyjada na 09.06.07, 14:11
        Bialorus, niech tam kwacza.
    • adalberto3 Taka jest wlasnie Unia ! W przeszlosci .... 09.06.07, 18:53
      .. nie raz zdarzaly sie weta, beda i w przyszlosci. Kazdy walczy o swoje w tej
      Unii. Tylo politycznie poprawni czytelnicy "GW" nie moga tego zrozumiec.
      Niech przynajmniej poczytaja cos o tej Unii, a nie tylko propagandowe slogany.
    • andrzej9643 Proponuje.....(Panowie Kaczynski)! 10.06.07, 12:19
      Proponuje.....(Panowie Kaczynski)!
      Pokazmy najpierw kraja EU ze potrafimy rzadzic naszym wlasnym krajem a pozniej
      zabierzmy sie za rzadzenie w Uni bo inaczej Unia Europejska za kilka lat bedzie
      podobna do Polski.

      Ps.
      "Polakom gratulujemy Zywca ! (bo czego wiecej????)"
      • aron2004 Re: Proponuje.....(Panowie Kaczynski)! 11.06.07, 06:25
        niech UE przyśle do Polski Bundeswehrę, żeby wprowadziła tu porządek.
    • hummer Dzisiejszt Dzinnik opisuje, że może być gotowy 14.06.07, 09:30
      Ale to nic nie da. Przygotowanie do klęski?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka