Dodaj do ulubionych

Do przeczytania, powoli, bez emocji

19.10.07, 16:16
Kilkanaście lat temu byłem młodym człowiekiem. Wtedy zaufałem Donaldowi
Tuskowi. Jako lider Kongresu Liberalno Demokratycznego mówił, jak dzisiaj, ze
Polsce jest potrzebny cud gospodarczy. Ten cud gospodarczy zdaniem Donalda był
możliwy poprzez prywatyzację majątku. Już wtedy obiecywał, ze dzięki temu
ludziom będzie żyło się lepiej, że jest to ratunek dla Polski. Uwierzyłem.
Okazało sie jednak, że ta prywatyzacja była pozbawiona ludzkiej twarzy, że
zwalniano masowo pracowników bez żadnych pakietów socjalnych, bez żadnych
programów osłonowych. Likwidowano zakłady pracy zamiast przekształcać je w
spółki prawa handlowego z udziałem pracownikiem. W ten sposób wybrane osoby
uwłaszczyły się na majątku publicznym. I tym ludziom rzeczywiście żyje się
dziś lepiej. Są właścicielami dużych prywatnych firm. Pracownicy, których
wtedy zwolniono z likwidowanych zakładów pracy są dziś osobami o niskich bądź
przeciętnych dochodach. Proszę Państwa ja otworzyłem wtedy oczy. Ja
przekonałem się już wtedy, że ta prywatyzacja i ten cud Donalda Tuska, to jest
lepsze życie dla nielicznych, dla ludzi z najbliższego otoczenia. Gdy dziś
widzę, jak te same osoby nęcą wyborców tymi samymi hasłami, to jest mi bardzo
przykro, bo tych ludzi się krzywdzi rozbudzając w nich nadzieję na lepszą
przyszłość. Nie zastanawialiście się państwo dlaczego na PO głosują ludzie
młodzi i że mówi się, ze to partia młodych? Bo Ci ludzie nie pamiętają tamtego
okresu, nie pamiętają dramatu jaki przeżywali ludzie wyrzuceni na bruk, bez
żadnych zasiłków, gdyż zasiłek dla bezrobotnych został wprowadzony znacznie
później. I dziś znów powtarza się hasła o dobrych szpitalach o dobrych
szkołach, w których uczyć się będą nasze dzieci. Proszę Państwa to wszystko
będzie, ale to będzie prywatne, a nas szarych ludzi nie będzie na to stać. W
żadnym kraju europejskim służba zdrowia nie jest sprywatyzowana, gdyż usługi
medyczne są działalnością użyteczności publicznej, która z natury rzeczy nie
jest dochodowa, bo nie jest nastawiona na zysk. W samej prywatyzacji szpitali
nie ma nic złego, z pozoru, bo przecież będą mogły zawierać umowy z NFZ i
świadczyć bezpłatne usługi. Proszę Państwa a czy prywatną spółkę handlową
państwo jest w stanie zmusić do podpisania umowy? Nie. Jeśli bardziej
opłacalne będzie płatne leczenie, np. obywateli Niemiec, szczególnie w
miastach przygranicznych, to będzie świadczyć się usługi na rzecz tych, którzy
lepiej zapłacą. Popatrzcie na stomatologów. Ten sektor już sprywatyzowano. Ilu
stomatologów zdecydowało się podpisać umowy z NFZ? Niewiele i aby leczyć zęby
trzeba płacić. Leczenie stomatologiczne akurat nie należy do najdroższych
usług medycznych, bo wizyta to koszt rzędu 80 zł. Ale pomyślcie Państwo jaki
jest koszt wykonania skomplikowanej operacji. Czy kogoś z Państwa,
przeciętnych obywateli będzie stać na to, by za taką operację zapłacić, jeśli
okaże się, ze lekarze specjalisci pracują w prywatnych szpitalach i świadczą
usługi tak jak dzis stomatolodzy. Zrealizowanie programu PO na pewno
doprowadzi do tego, ze będzie żyło się lepiej, ale tylko nielicznym. Kiedy
sprywatyzowano kancelarie notarialne zarobki notariuszy wzrosły radykalnie i
dla notariuszy to jest korzystne, ale dla nas przeciętnych obywateli było
korzystniejsze, gdy istniały państwowe biura notarialne. Takich przykładów
mozna mnożyć. Są takie dziedziny życia społecznego, których prywatyzować nie
można. A jeśli prywatyzować, to na rozsądnych zasadach. Niestety historia
pokazała, że liderzy obecnej PO, a wcześniej Kongresu Liberalno
Demokratycznego hołdują okrutnej prywatyzacji, z zyskiem dla nielicznych
obywateli. Jeśli nie chcecie postępującego w szybkim tempie rozwarstwienia
społecznego, jeśli uważacie że w życiu na pierwszym miejscu jest Człowiek, a
dopiero za nim pieniądz, to jeszcze raz przemyślcie swój wybór. Pomyślcie czy
coś nam przeciętnym obywatelom dała tamta prywatyzacja i tamte rządy
liberalne? Gdzie jest ten cud gospodarczy, który miał się wydarzyć kilkanaście
lat temu?

wiadomosci.wp.pl/OID,21745382,kat,1342,wid,9312389,opinie.html?redir_url=http%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fwiadomosc.html%3Fkat%3D1342%26wid%3D9312389%26rfbawp%3D1192803228.260
Obserwuj wątek
    • czarny-biskup przeczytałem spokojnie... 19.10.07, 16:19
      człowieku, nie wiem ile pis płaci ci za pisanie takich rzeczy.
      przemyśl to wszystko jeszcze raz. mam nadzieję, że znajdzie się
      więcej madrych ludzi, którzy zagłosują jednak na Platformę
      Obywatelską niż na tych kłamców i oszczerców z pisu.
      pozdrawiam
      • smalltownboy Re: przeczytałem spokojnie... 19.10.07, 16:21
        Po pierwsze, ja tego nie pisałem, tylko znalazłem i poddałem pod rozwagę, a po
        drugie, poproszę o konkrety na zarzuty, a nie że ile ktoś komuś płaci.
        • woda.woda Serio? 19.10.07, 16:27
          patrząc, ile i jakich samochodów mają Polacy, ile buduje się i
          remontuje domów, jakie jest zaopatrzenie sklepów, jak wykupywane sa
          zagraniczne wycieczki, jak ludzie mają wyposazone domy, jak wyglada
          wieś - nie można nie stwierdzić, że ostatnie kilkanaście lat to cud.

          • smalltownboy Re: Serio? 19.10.07, 16:29
            A może dlatego tak jest, jak napisałaś, że KLD został stosunkowo szybko
            pozbawiony wpływu na Polskę? Ten facet opisał sam początek lat 90tych. Potem to
            troszkę zahamowano.
            • cics Re: Serio? 19.10.07, 16:46
              Swiat nie jest doskonały. Jeśli nie podoba nam sie świat w którym
              większość dóbr jest własnością prywatną to alternatywą wcale nie
              jest świat w którym wszystko jest wspólne, tylko taki w którym
              wszystko jest państwowe. A jeśli wszytko jest państwowe , to
              wlasnością państwa jest również człowiek ( bo już nie obywatel).
              A "państwowe" nie oznacza jakiegoś abstrakcyjnego pojęcia
              typu "Polska" "naród" itp , tylko w rzeczywistości państwo jest
              własnością elity która trzyma władzę. A mając takie środki do
              dyspozycji , nie oczekuj ,że ta władza odda to wszystko innym (
              czyli nam ) po dobroci.
              Przeżyłem już to i nie mam najmniejszej ochoty na powtórkę.
              • smalltownboy Re: Serio? 19.10.07, 16:55
                Alternatywą jest socjalizm, który widzimy na zachodzie Europy. W końcu jesteśmy
                w UE i nasze władze mogą walczyć o wspólną politykę socjalną na terenie całej
                UE, nie że ceny unijne a zarobki sowieckie.
          • wlodzimierz.ilicz Jak rozumiem mieszkasz w dużym mieście? 19.10.07, 16:52
            I tam widzisz te samochody z niemieckiego szrotu odpicowane w
            warsztatach, "turystów" wykupujacych wycieczki i jadących na zmywak
            lub szczotkę do Irlandii, dorobkiewiczów z administracji państwowej
            budujacych domy na przedmieściach?
            A o czym ma świadczyć zaopatrzenie sklepów?
            Że ludzie masowo dobrze się odżywiają?
            Więc jeżeli widzisz to wszystko w dużym mieście to co zobaczysz na
            prowincji?
            Masowa emigracja jest faktem i trwa nadal.
            Ktoś tych ludzi wygania z kraju.
            • woda.woda W średnim mieszkam. 19.10.07, 16:58
              W zasadzie na prowincji.

              I tak, owszem, tu na prowincji to widzę.

              • wlodzimierz.ilicz To zastanów się ilu mieszkańców twojego miasta 19.10.07, 17:03
                musi pracować za granicą.
                Im mniejsze miasto tym więcej.
                Oderwani od rodzin, dzieci, żon, samotnie, mieszkając byle gdzie.
                Nie znając środowiska, czasem nie mając się do kogo odezwać.

                Wygoniono ich z kraju głodem.
                "Ludzie z UW i (obecnie) PO ludziom zgotowali ten los"
                • woda.woda Bez demagogii, demagogu :) 19.10.07, 17:05
                  Ludzie pracują tam, gdzie można zarobić - tak jest na całym świecie.
                  A że nie ma już żelaznej kurtyny, nie kupują biletów w jedną stronę.

                  • smalltownboy Re: Bez demagogii, demagogu :) 19.10.07, 17:06
                    Chodzi o to, by u nas było dobrze a nie gdzie w świecie.
                    • woda.woda Jasne. 19.10.07, 17:12
                      I u nas będzie dobrze w swoim czasie.
                      Cierpliwości.
                      • barnacle.bill.the.sailor Ile tej cierpliwości jeszcze proponujesz, wodiczko 19.10.07, 20:52
                        100, 200 lat ?...
                      • wlodzimierz.ilicz Jakbym słyszał tow. Wiesława... 19.10.07, 22:04
                        Tego z lat 60-tych.
                        "Poowoli towrzysze, już wkrótce będzie doobsze."
                  • wlodzimierz.ilicz To spróbuj sama wyjechać zostawiwszy męża 19.10.07, 22:01
                    i dzieci.
                    Bardzo proszę.
                    Niestety pleciesz liberalne bzdury.
                • jasienatoniepisze Re: To zastanów się ilu mieszkańców twojego miast 20.10.07, 12:26
                  a ty co?wracaj do mauzoleum.
              • warsawwoman do smalltownboy 19.10.07, 17:11
                To co tu opisales jest samą prawdą i ja tę prawdę przekazuję młodym
                ludziom, czyli tym, którzy nie moga tego wiedziec.
                Kiedy otwieram im oczy na odrażajacą obłudę Tuska- oni idą w moje
                slady i przekazują tę wiedzę swoim klegom i koleżankom.
                Dlatego jesli mogę Ci coś podpowiedziec- idż do swiata realnego i
                tam rób to co ja , czyli przekazuj młodym ludziom to co tu opisaleś.
                Wczoraj młodzi ludzie stali pod siedziba PO i domagali sie zwrotu
                pieniedzy, które przekazala paltformie Sawicka z łapowki,
                Organizuj tego typu akcje, bo tu w necie jako oponentow masz jedynie
                agentow rozwiazanego WSI( wierz mi- wiem co mówie)
                pozdrawiam
                • woda.woda : ))))))))))))))))) 19.10.07, 17:15
                  "bo tu w necie jako oponentow masz jedynie
                  agentow rozwiazanego WSI"
                  : ))))))))


                  mój Boże, świat jest pełen czubków - jednak


                • smalltownboy Re: do smalltownboy 19.10.07, 17:28
                  Większość moich znajomych przekabaciłem na antyPO. Ja nie wskazuję na kogo
                  głosować, byleby nie na PO. Na tym forum czasem mnie wyzywają od bolszewików,
                  innym razem od moherów, a jeszcze innym od ateistów i lewaków. Nie jestem ani
                  moherem, ani lewakiem, ani ateistą ani tym bardziej bolszewikiem. Jestem za
                  przyjaznym krajem, dla wszystkich, dlatego wybieram z każdej partii coś dobrego.
                  PiS cenię za chęć wyczyszczenia patologii i dopinguje mu, jednocześnie ganiąc za
                  klerykalizm. Światopoglądowo podoba mi się dawne SLD, czyli zupełna neutralność
                  i wolność. Prawo karne silne wraz z karą śmierci dla patologii społecznej
                  zarówno w białych kołnierzykach jak i marginesu społecznego. U nas prawica jest
                  klerykalna, a lewica światopoglądowa zbyt liberalna gospodarczo. I tak źle i tak
                  niedobrze.
                  Reasumując, z PiSu - gospodarka, prawo, porządek; z SLD - neutralność
                  światopoglądowa. Taka partia byłaby wymarzona.
    • trala-lala Marzy ci sie socjalizm z ludzka twarzą :( 19.10.07, 17:16
      Przekształcenia w Polsce nie można było (i nadal nie można) zrobić całkowicie
      bezboleśnie.

      Mamy do wyboru albo konserwować nierentowne (czytaj utrzymywane z naszych
      podatków) przedsiębiorstwa państwowe, albo je sprywatyzować co spowoduje w ciągu
      kilku lat ozdrowienie sytuacji.

      Przed nami do rozwiązania - problem ubezpieczeń społecznych (lada dzień dupsnie
      jak nic) problem służby zdrowia (już dupsnął), edukacja, (o poziomie i
      konkurencyjności polskich uczelni trudno mówić), kopalnie, i parę innych.

      Zamożność USA wzięła się z ciężkiej pracy wielu pokoleń. To samo GB, Niemcy czy
      Irlandia. Nie da się utworzyć socjalnego raju bez wcześniejszego wypracowania
      zysków.

      I tyle.

      Byc może potrzebny nam jest Churchil który obiecałby krew, pot i łzy - tylko kto
      by go w Polsce wybrał :)
      • barnacle.bill.the.sailor Re: Marzy ci sie socjalizm z ludzka twarzą :( 19.10.07, 20:51
        trala-lala napisał:

        > Mamy do wyboru albo konserwować nierentowne (czytaj utrzymywane z naszych
        podatków) przedsiębiorstwa państwowe, albo je sprywatyzować co spowoduje w ciągu
        kilku lat ozdrowienie sytuacji.

        Lala, DOKŁADNIE to samo słyszałem w 1989 roku. No i... ?
    • smalltownboy Re: Do przeczytania, powoli, bez emocji 19.10.07, 18:08
      waluty.onet.pl/1,63,8,36023804,97685133,4209541,0,forum2.html
      • palnick Re: Do przeczytania, powoli, bez emocji 19.10.07, 20:37

        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13&w=70769388&a=70776267
        • smalltownboy Re: Do przeczytania, powoli, bez emocji 20.10.07, 16:32
          Już był jeden, co Japonię zbudował. Teraz drugi Irlandię zbuduje.
    • smalltownboy Re: Do przeczytania, powoli, bez emocji 19.10.07, 18:23
      DZIWNA JEST TA POLSKA!
      W Kraju, który ma najmocniejszą walutę na Świecie ponad 50% osób żyje poniżej
      granicy minimum socjalnego. Sfera ubóstwa skrajnego obejmuje ok. 15% populacji.
      A jednocześnie nie ma programu podniesienia uposażenia najniżej i średnio
      zarabiającym. Nie ma programu poprawy sytuacji ubogich emerytów. Kraj w którym
      podnosi się najwyższe pensje po kilkaset lub kilka tysięcy zł/mc. Kraj w którym
      dąży się do wprowadzenia podatku liniowego dającego ogromne przywileje rodzimym
      milionerom, którzy z reguły wzbogacili się zagarniając majątek wypracowany w
      minionym systemie i dorobili się milionowych fortun. Kraj w którym z dnia na
      dzień rosną koszty utrzymania najniżej i średnio uposażonych.

      biznes.onet.pl/1,12,11,36019640,97676019,4209332,0,forum2.html
    • jack20 Re: Do przeczytania, powoli, bez emocji 19.10.07, 21:05
      Amerykanizacja czy europeizacja Polski?
      To pytanie powinno byc zadane spoleczenstwu na poczatku
      transformacji? Dlaczego tego pytania nie zadano w 89 r.?
      Dlaczego tak dlugo oklamywano narod koniecznoscia brutalnej
      prywatyzacji?
      Polska opinia publiczna BYLA w tym czasie z PREMEDYTACJA odcieta od
      zachodnich europejskich mediow krytycznie oceniajace przemiany w
      bloku wschodnim.
      Komuch balcerek byl tylko chlopcem na posylki u Sachsa, ktory mial
      zadanie kapitalizacji bloku wschodniego na wzor amerykanski.
      Sachs byl z paru panstw ostbloku pogoniony (n.b. sam stwierdzil
      pozniej blednosc tamtejszych reform).
      Balcerka tu za guru robili! Kto i dlaczego???
      Czy pis jest jakims wyjsciem? Napewno nie.
      Podarunek jaki kaczory daly oligarchom zwalniajac ich podatki
      spadkowe jest EWENEMENTEM w skali swiatowej.
      Ten podarek pokazuje cala oblude i cynizm obu szulerow.
      Minely 2 lata w ktorych jedno klamstwo gonilo drugie klamstwo.
      Kazdy sasiad zewnetrzny byl przedstawiany jako potencjalny wrog
      czyhajacy na pozbawienie niepodleglosci kraju.
      Njwyzszy czas pozbyc sie choc jednego kretyna.
      Ten drui kretyn jeszcze przez 3 lata bedzie Polske destabilizowal
      niestety.
      Czy PO i ich malostkowy, tepy Donaldu bedzie lepszym wydaniem ?
      Watpie.
    • altintop6 Re: Do przeczytania, powoli, bez emocji 19.10.07, 21:35
      Nie będe polemizował z całością, ale w tym tekście jest jedno
      ORDYNARNE KŁAMSTWO - klasyczna PiSowska metoda zakłamywania histori.

      W czasach, gdy istniały państwowe biura notarialne było stokroć
      gorzej, niż dzisiaj, bo do państwowego notariusza trzeba się było
      zapisać na co najmniej pół roku do przodu. Tego terminu nie można
      było przesunąć lub się spóźnić, bo po prostu przepadał, a w związku
      z tym korupcja w biurach notarialnych była większa niż dzisiaj wśród
      lekarzy - zresztą mechanizm korupcji był podobny jak dzisiaj w
      szpitalach (dziś też ludzie dają kopertę za przyspieszenie
      operacji), co inteligentnemu człowiekowi powinno dać do myślenia. Bo
      może w prywatnych szpitalach nnie byłoby korupcji, z którą tak
      walczy PiS?

      Skutkiem tej patologii u państwowych notariuszy są zresztą fatalne
      przepisy, które od lat 60ych XX wieku obowiązują do dziś np o
      testamentach ustnych - właśnie dlatego, że do notariusza nie sposób
      się było dostać ani go sprowadzić do domu, a nie każdy chory jest w
      stanie coś napisać własnoręcznie. Dzisiaj testament ustny - czyli
      skutek właśnie tego, co tak człowieku zachwalasz - to najczęściej
      fałszowane oświadczenie woli i przyczyna tysięcy przekrętów w
      majestacie prawa. Obecna struktura służby zdrowia jest przyczyną
      równie wielu przekrętów, patologii i przestepstw.

      Dzisiaj u notariuszy czeka się również - ale głównie dlatego, że
      kilkaset tysięcy ludzi właśnie dzisiaj uwłaszcza się na majątku
      spółdzielczym i podpisują umowy. Fakt, że notariuszy jest i tak
      zdecydowanie za mało i są za drodzy, ALE;
      - do ich małej ilości sam min. Ziobro przyłożył rękę, bo sławna
      ustawa Gosiewskiego z 2005 tej jednej korporacji dziwnym zbiegiem
      okoliczności i dzięki zastanawiająco napisanym przepisom nie
      otworzyła tak, jak innych (przypadek? hmmmm)
      - 80% z tych kilku tysięcy, które bierze od nas notariusz przy
      kupnie mieszkania, to podatki i opłaty, które idą do Skarbu Państwa.
      Rząd zapowiadając obniżki stawek u notariuszy jakoś o obniżeniu
      podatków ani się zająknął.
      • altintop6 Re: Do przeczytania, powoli, bez emocji 19.10.07, 21:49
        No i byłbym zapomniał - człowiek, który twierdzi, że państwowi
        notariusze to był lepszy system musi być niespełna rozumu. Oni
        pracowali tylko w godzinach urzędowania sądu, do 15.30. Dzisiaj, gdy
        w kraju mamy milion spółek z oo i akcyjnych, gdy mamy kilkaset
        tysięcy wspólnot mieszkaniowych chciałbym zobaczyć jak wychwalasz
        ten system, gdybyś musiał np. rok czekać na notarialnie poświadczoną
        uchwałę, że sprzedajesz samochód należący do spółki, albo że twoja
        wspólnota mieszkaniowa może pomalować klatkę schodową.

        Jeśli ludzie z takimi poglądami rządzą tym krajem to o czym tu
        dyskutować - ignorancja i ciągłe nieustanne kłamstwa, życzę wam
        serdecznie porażki własnie za to, że traktujecie społeczeństwo jak
        stado idiotów, sami nie mając elementarnej wiedzy na tematy z
        waszego programu.
        • smalltownboy Re: Do przeczytania, powoli, bez emocji 19.10.07, 21:53
          Czemu się czepiłeś tylko jednej kwestii napisanej przez tego człowieka? Zwykli
          ludzie dość rzadko korzystają z usług notariusza, no dziś może trochę częściej,
          ze względu na mieszkania spółdzielcze. Ale pozostała część opisu jest samą prawdą.
          • altintop6 Re: Do przeczytania, powoli, bez emocji 19.10.07, 22:32
            Bo na tym się akurat znam. Skoro w tym rozumowaniu jest takie
            kłamstwo w tej dziedzinie to jest ono niewiarygodne, bo
            prawdopodobnie je zawiera również w każdej innej. Stąd
            dyskwalifikacja.
            • smalltownboy Re: Do przeczytania, powoli, bez emocji 19.10.07, 22:57
              Chyba nie zaprzeczy nikt, jak było na początku lat 90tych oraz co z tego
              wynikło. Polska stała się najgorszym dziadostwem z byłego bloku wschodniego.
    • smalltownboy Re: Do przeczytania, powoli, bez emocji 19.10.07, 21:55
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=69&w=70788676
    • claude.monet Skrotowo - PO popiera zlodziejstwo i mafijnosc 19.10.07, 21:58
      ta Paria chce dobic Polske.
      • smalltownboy Re: Skrotowo - PO popiera zlodziejstwo i mafijnos 20.10.07, 12:18
        Dokładnie tak, gdyż nie na tym polega liberalizm.
    • pisuarro Krasowski: Wybór bez histerii 19.10.07, 21:59
      "Nie chcę wyjść na malkontenta. Ale ani nie lubiłem Trzeciej RP,
      ani nie polubiłem Czwartej RP. Dwa lata temu cieszyłem się, że dwie
      trzecie Polaków chce głębokich zmian.
      Dziś z kolei, ponieważ tych zmian nie zobaczyłem, cieszę się, że
      sypie się IV RP. Bo to, co miało być Polską ze snów - moralną,
      wolną od postkomunistów, będącą dziełem prawicy bardziej
      nowoczesnej i realistycznej, w zbyt dużym stopniu okazało się
      Polską Giertycha, Leppera i Rydzyka.

      Co gorsze, sam premier Kaczyński - polityk wielkiego formatu, moim
      zdaniem najbardziej utalentowany z tych, którzy rządzili po 1989
      roku - nie poradził sobie z władzą. Bo za bardzo ją polubił.
      Nie potrafił się powstrzymać przed jej nadużywaniem, uwierzył że
      ma w sobie taką dobroć i reprezentuje tak czystą ideowość, że bez
      ryzyka może zawierać sojusze z każdym diabłem. I je zawierał.
      Potem pozbył się zdolnych współpracowników, zamknął się w świecie
      własnych myśli i potakującego mu dworu i zaczął popełniać wszystkie
      grzechy zagubionego władcy. Tropił spiski we własnych szeregach,
      uciekał w iluzję własnej wielkości, pozorował rządzenie, całą zaś
      realną energię koncentrował już tylko na jednym celu - na trwaniu u
      władzy."


      www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=209&ShowArticleId=64653


      Pacewicz by tego lepiej nie ujął ;)

    • aykro Re: Do przeczytania, powoli, bez emocji 19.10.07, 22:44
      I co takiego strasznego w tej prywatyzacji? Chciałem tylko nieśmiało
      zauważyć, że uzdrowiska w Kotlinie Kłodzkiej podźwignęły się właśnie
      dlatego, że świadczą usługi dla Niemców. Ale nikt tam jakoś nie
      odmawia pomocy Polakom, bo nikt nie jest tak głupi. Prywatny
      właściciel każdej firmy wie, że im więcej klientów tym lepiej.

      Wasza PiSowska argumentacja jets na poziomie reklam niemieckich
      proszków do prania z lat 90. "Zwykły proszek tego nie doczyści", a
      Wy mówicie - "szarego człowieka na to nie będzie stać". Potem
      okazało się, że w sklepach nie ma żadnego zwykłego
      proszku. "Zwykłych szarych ludzi" których na nic nie stać to też
      mit, zobacz ile ludzi ma w domu dvd i ile milionów rodzin dzięki
      wejściu do UE kupiło używany samochód. Zarabiając 2000 płacisz
      dzisiaj 200 zł obowiązkowej składki na ubezpieczneie zdrowotne, z
      którego praktycznie nic nie masz, poza półrocznym oczekiwaniem do
      specjalisty i brudnym szpitalem w razie wypadku, a w prywatnej
      przychodni możesz się ubezpieczyć za 100 zł miesięcznie i mieć super
      warunki do podstawowego i specjalistycznego leczenia. Wszystkich
      normalnych ludzi będzie na to stać, więc nie chrzań. A to, co
      piszesz brzmi więc jak odezwa do trwale bezrobotnych meneli i
      pijaków, żeby głoswali na PiS, to będzie można ich dalej leczyć za
      darmo tzn z naszych podatków.
      Porównywanie Polski 2007 do Polski 1992, trzy lata po wyjściu z
      komunizmu to idiotyzm. Jak jesteś taki mądry to jedź z PiSem na Kubę
      lub do Korei Płn i przeprowadźcie tam przejście od komunizmu do
      kapitalizmu lepiej, niż to było u nas. Powodzenia, trzymamy kciuki.
      • smalltownboy Re: Do przeczytania, powoli, bez emocji 19.10.07, 22:59
        To jest taka argumentacja, że lokomotywy są bardzo tanie.
        Wiadomo, że elektronika i motoryzacja staniał, bo jest jej dużo, ale codzienne
        życie, opłaty, ceny żywności są bardzo, bardzo wysokie. TV czy DVD do garnka nie
        włożysz. Tym nie mierz bogactwa.
      • smalltownboy Re: Do przeczytania, powoli, bez emocji 19.10.07, 23:03
        Jakoś cały blok wschodni inaczej to przejście przeprowadzał i są od nas daleko w
        przodzie.
      • smalltownboy Re: Do przeczytania, powoli, bez emocji 19.10.07, 23:04
        aykro napisał:

        > warunki do podstawowego i specjalistycznego leczenia. Wszystkich
        > normalnych ludzi będzie na to stać, więc nie chrzań. A to, co
        > piszesz brzmi więc jak odezwa do trwale bezrobotnych meneli i
        > pijaków, żeby głoswali na PiS, to będzie można ich dalej leczyć za
        > darmo tzn z naszych podatków.

        Powiedz o tym samotnym matkom, emerytom, rencistom, pracownikom hipermarketów i
        tzw, sektora usług z 600-1000 zł na miesiąc, powiedz o tym innym grupom, a
        byłbyś zlinczowany za te brednie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka