Dodaj do ulubionych

IDZIE NOWE

09.01.08, 23:38
PANIE TOMKU - DZIĘKUJĘ ZA TO CO BYŁO.
NIECIERPLIWIE CZEKAM NA NOWE. MYŚLĘ,ŻE SIĘ NIE ZAWIODĘ.
PRZYZNAJĘ OCZEKIWAŁAM POWROTU DO TVN. JEST TVP, MYŚLĘ,ŻE WPROWADZI
PAN NA WORONICZA ŚWIEŻY ODDECH. POWODZENIA.
Obserwuj wątek
    • Gość: Nowy Re: IDZIE NOWE IP: *.bstnma.east.verizon.net 10.01.08, 02:10
      Kobiety, wódka, wielkie pieniądze, polityka i egzotyczne wyspy. Janusz Palikot
      to polityk Platformy i milioner, który zasłynął udaną prywatyzacją Polmosu w
      Lublinie. W 2005 roku Palikot rozwiódł się. Sąd dokonał podziału małżeńskiego
      majątku.

      "Moja była żona dostała około 30 mln złotych: gotówkę, nieruchomości, dzieła
      sztuki, wyposażenie domu. Mnie została podobna kwota w akcjach naszych firm.
      Uważam, że to sprawiedliwe" - twierdzi polityk.

      Była żona Maria Nowińska ocenia, że sprawiedliwie nie było. "Chcę dochodzić
      swoich pieniędzy. Uważam, że większość majątku, który należy się mnie i naszym
      dzieciom, została ukryta" - mówi DZIENNIKOWI. Oblicza, że Palikot jest jej winny
      prawie 40 mln złotych. Podejrzewa, że działacz Platformy dzięki skomplikowanym
      operacjom finansowym wyprowadził ich wspólne miliony na karaibską wyspę Curacao.
      • Gość: Icek. Re: IDZIE NOWE IP: *.bstnma.east.verizon.net 11.01.08, 02:30
        Janusz Kochanowski w "Sygnałach Dnia" powiedział, że "Polacy wyssali
        antysemityzm z mlekiem matki". Wypowiedź ta padła podczas rozmowy o łapówce,
        którą Kochanowski dał swojego czasu lekarzowi i do czego się przyznał.
        Spławić dziada pod lód

        rzadsza nami chamy, bo sobie na to pozwalamy,,,,

        ~Obywatel Polak (84.38.90.38), 2008-01-10 21:55:24


        Jedyne co zostało wyssane to...

        Państwo Polskie przez banki żydowskie. To jedyne co można wyssać a nie jest
        uregulowane Prawem Bożym.,

        Wysłać dziada do Izraela

        A za nim większosć posłów z pisiakami i prezydentem na czele. To dzięki nim
        został rzecznikiem. Gdzie ja żyję, chyba już w Judeopolonii, co za hańba.,

        ~Konrad (83.10.112.159), 2008-01-10 20:57:03
    • marcoos88 Re: IDZIE NOWE 11.01.08, 11:29
      rozumiem, że przytoczone opinie są dowodem kompromitacji piszących je osób?
      • Gość: GRu Re: IDZIE NOWE IP: *.bstnma.east.verizon.net 15.01.08, 04:46
        13 stycznia 2008 - 115

        Bubel Grossa…

        … i Gross - Bubla jest wspólnikiem w ciągłym podsycaniu niechęci do Żydów i
        wywoływaniu reakcji, które służą podtrzymaniu tematu antysemityzmu. Już ktoś
        wcześniej tę wspólnotę działań obu harcowników zauważył i wypunktował. Są
        wykonawcami tego samego zadania; może się osobiście nie znają, ale na pewno
        wiedzą o sobie i starają się, by ich robota się wzajemnie uzupełniała. Mają też
        wspólne cechy - obaj są skrajnie bezczelni, działają jawnie i obaj są całkowicie
        bezkarni.

        Fotografia Grossa, publikowana dość szeroko przy promocji książki "Strach", jest
        bardzo właściwą reklamą - tak właśnie powinien wyglądać autor paszkwilu. To
        dziwne, jak bardzo twarz dojrzałego człowieka odzwierciedla jego charakter i
        skłonności. Patrząc na twarz J.T.Grossa, nic mnie nie zaskakuje, a to, że sypał
        swoich kolegów w 1968 roku, wręcz pasuje. Ani Bublem, ani Grossem nie warto się
        zajmować - dobrze, że uczyni to prokuratura, choć obecny minister bez wątpienia
        kontroluje sytuację, by nie doznał krzywdy. Tutaj wystarczy nawet sam fakt, że
        prokuratura zajęła się sprawą. Pierwszy efekt to ujawnienie hipokryzji ludzi,
        którym taka interwencja się nie podoba, choć sami tak często domagają się
        prokuratorskich działań w nieporównanie bardziej błahych sprawach, gdy wydaje
        się, że można zniszczyć kogoś zarzutem antysemityzmu.

        Przez media i fora internetowe przetaczają się opinie, komentarze i poważne
        artykuły, które jednak nie oddają rozmiaru frustracji Polaków, zwłaszcza
        starszych, którzy potrafią ocenić skalę kłamstwa odwracającego prawdę o czasach
        powojennych. Oni wiedzą, że każdy pojedynczy przypadek mógł się zdarzyć, ale
        jeśli ktoś domaga się uogólnień, to raczej Polacy bali się Żydów, a nie
        odwrotnie. Głównym źródłem strachu był terror nowej władzy, w której dobrze
        rozpoznawany kierowniczy udział Żydów miał znaczenie o wiele większe, niż znane
        dopiero dzisiaj procentowe oszacowania liczbowe tego udziału.

        Bardzo cenną i właściwą odpowiedzią na ataki, tak płytkie w argumentacji, ale
        intensywne w budzeniu emocji, są naukowe opracowania historyków i wobec tego
        badania prof. J.M.Chodakiewicza opublikowane właśnie teraz przez IPN to strzał w
        dziesiątkę. Tym niemniej wydana już w 2006 roku, w odpowiedzi na angielskie
        wydanie "Fear", książka prof. J.R.Nowaka, pt. "Nowe kłamstwa Grossa" jest
        odpowiedzią, która ma o wiele większą nośność w opinii publicznej, bo punkt , po
        punkcie demaskuje rozmiar kłamstw prowokatora Grossa. To niesłychane, że ani
        wydawnictwo "Znak", ani bieżący komentatorzy skandalu, nie przytaczają na
        pierwszym miejscu tej pracy prof. J.R.Nowaka, a w istocie w ogóle jej nie
        wspominają. Także znakomity artykuł historyka Leszka Żebrowskiego [Nasz
        Dziennik, 5/6 stycznia 2008], przypominający szczegółowo trudne do obalenia
        argumenty demaskujące wcześniejsze kłamstwa Grossa o Jedwabnem, trafia w sedno,
        które jest natarczywie pomijane w dzisiejszej udawanej i chaotycznej wymianie
        komentarzy.

        Jeżeli ktoś rzeczywiście planuje debatę, to musi ona w głównym wątku postawić na
        samym początku te najbardziej oczywiste i ustalone już prawdy o dwóch
        wydarzeniach, które traktowane są jako fundamenty oskarżeń.






        Pierwsza prawda dotyczy prowokacji kieleckiej i brzmi: Wydarzenia 1946 roku w
        Kielcach, określane jako tzw. "pogrom kielecki" były zbrodnią komunistyczną,
        która była w całości zaplanowana, zainicjowana, zorganizowana i wykonana przez
        funkcjonariuszy władzy komunistycznej, z precyzyjnie określoną motywacją.
        Mieszkańcy Kielc mieli z tą zbrodnią tyle wspólnego, ile wynika z faktu, że
        dziewięciu z nich niewinnie zginęło w egzekucjach po bezpodstawnych wyrokach
        śmierci orzeczonych przez tę samą komunistyczną władzę.

        Druga prawda dotyczy wydarzeń w Jedwabnem i brzmi: W lipcu 1941 zamordowano w
        Jedwabnem w okrutny sposób miejscowych Żydów. Ich liczba nie jest dotychczas
        ustalona, ale na pewno nie przekracza 300 osób. Zbrodni tej dokonali Niemcy w
        ramach szerszej akcji likwidacji Żydów przeprowadzanej w tamtym terenie.
        Ustalono, że w zbrodni mogło wziąć udział około 40 Polaków, niekoniecznie
        miejscowych i niekoniecznie dobrowolnie. Ustalono też, że w czasie akcji Niemcy
        używali broni palnej i łatwopalnych płynów, a ani w trakcie, ani po zbrodni nie
        miały miejsca rabunki ofiar. Ustalono, że 150 Żydów mieszkających w mieście,
        Polacy uratowali z narażeniem życia własnego i rodzin, ukrywając ich w Jedwabnem
        i w okolicznych miejscowościach. Ustalenie pełniejszej prawdy o zbrodni Niemców
        uniemożliwili Żydzi przez naciski wstrzymujące ekshumację.
        • Gość: Zat. Re: IDZIE NOWE IP: *.bstnma.east.verizon.net 18.01.08, 03:34
          Cud...Tuska.

          Jutro: nowa ekonomia na wiek obfitości

          A co robimy dzisiaj, kiedy nie ma wojny i kiedy cała nowoczesna produkcja
          przeznaczona jest na sprzedaż na rynek dla konsumentów? Nie mobilizuje się jak w
          czasie wojny, lecz demobili­zuje i poucza się ludzi, żeby obywali się bez tych
          towarów.

          Stara mentalność braków pozostała w ludzkich umysłach. W obliczu obfitości,
          prawdziwego bogactwa, kontrolerzy pieniędzy utrzymali ich nie­dobór. A rodzaj
          ludzki, zważywszy, że pieniądze są tylko symbolem, nie cieszy się
          rzeczywistością i realnym bogactwem.

          Ci, którzy uważają się za oświeconych, za drogowskazy kierujące tłumem,
          powiedzieli lu­dziom, że trzeba oszczędzać. Co oszczędzać? Chleb? Ale przecież
          jest za dużo zboża! Oszczę­dzać odzież, buty? Przecież producenci tych rzeczy są
          bezrobotni, bo ludzie nie kupują ich produktów!

          Nie. Oszczędzać symbol, pieniądze – jest to akceptowanie ich niedostatku jako
          niezbędnej rze­czy. Jest to kłanianie się bezużytecznie prawu bar­barzyńców,
          którzy chcą ludzi zagłodzić. Nasza elita jest winna tej ignorancji i tchórzliwości.

          Dzisiejsza rzeczywistość woła o nową ekono­mię – system ekonomiczny na wiek
          obfitości.

          Dzisiaj problemy produkcji i transportu są drugorzędne w stosunku do problemu
          dystrybucji.

          Mówimy dystrybucja, a nie rozdzielamy. Roz­dziela się wówczas, gdy brakuje dla
          każdego, kiedy jest niedostatek. Gdy jest obfitość dóbr, kiedy sklepy i magazyny
          pękają w szwach od pro­duktów różnego rodzaju, jest to czas na dystrybu­cję,
          gdyż jest więcej niż dosyć dla każdego z osobna. Dlaczego trzymać się starych
          socjalistycz­nych metod walki, która chce zabrać tym, co mają, żeby dać tym, co
          nie mają?

          Możecie zostawić milionerowi jego miliony i dać podstawowy dochód żebrakowi. Nie
          musicie pozbawiać milionera pewnej jego części na rzecz biedaka, żeby ten dostał
          swoją porcję. Jeżeli da się podstawowy dochód żebrakowi, to nie wpłynie to w
          żaden sposób na milionera. Jedynym tego efektem będzie zapobiegnie ple­śnieniu
          chleba i gniciu owoców.

          W każdym rozwiniętym kraju, jak Kanada, USA, czy kraje Europy Zachodniej, nie
          brakuje w sklepach i magazynach niczego dla zagwaranto­wania podstawowych
          potrzeb (jedzenia, odzieży, dachu nad głową) każdej rodzinie. Zapytajcie na­wet
          Afrykańczyków, czy brakuje im żywności w ich sklepach. Od razu wam odpowiedzą:
          „– Nie, ale to, czego nam brakuje to pieniędzy na zakup tych towarów.” Kto
          odważy się powiedzieć, że jeżeli każda rodzina będzie miała zabezpieczone
          podstawowe potrzeby życiowe, nie zostanie wy­starczająco dużo do napełnienia
          żołądków boga­czy, udekorowania i ogrzania ich domów, tak jak jest obecnie?
          Kontynuuje się to tłumaczenie, jak gdyby zie­mia dalej była pokryta jeżynami i
          cierniami. A tymczasem Słowo stało się ciałem i cały Jego Ko­ściół po Nim prosi
          Ojca Niebieskiego przez ostat­nie 20 wieków, ażeby dał nam chleba naszego
          powszedniego. Ojciec Niebieski daje nam ten chleb powszedni w obfitości, ale my
          Go obrażamy trzymając obfitość dóbr za bramami zamkniętymi na kłódki przez
          piekielnych wysłańców szatana, podczas gdy człowiek cierpi w niedostatku!

          www.michaeljournal.org/wyspa.htm
        • Gość: Eva Re: IDZIE NOWE IP: *.bstnma.east.verizon.net 20.01.08, 21:41
          STRACH pomyśleć... PDF Drukuj E-mail
          Napisał Bolesław Szenicer
          Saturday, 19 January 2008
          Piszę te słowa na początku stycznia 2008 roku. Piszę jako Żyd i jako Polak, bo
          wszyscy moi przodkowie byli polskimi Żydami, a w powojennej Polsce przeżyłem
          kilkadziesiąt lat swojego życia.
          Był to taki sam los, ani lepszy, ani gorszy, na jaki zmowa jałtańska skazała
          Naród Polski, którego czuję się częścią. W rezultacie tej Polska, bohatersko
          walcząca z niemieckim okupantem została przez swoich sojuszników oddana w
          niewolę Sowietom na symboliczne, mickiewiczowskie 44 lata. Dodajmy, że tym,
          który chętnie i jak to się mówi za bezdurno sprzedał Polskę Stalinowi, był
          ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Teodor Roosevelt. Już wtedy my, polscy
          Żydzi, mogliśmy pomyśleć logicznie i z należytą uwagą popatrzeć na drugi brzeg
          Atlantyku. Ale gdzie tam; naiwni jak większość polskiego społeczeństwa
          liczyliśmy na cud, czekaliśmy na trzecią wojnę, która miała nas wyzwolić od
          sowieckiej okupacji. Upragnioną wolność miała nam zafundować Ameryka,

          Ciag dalszy :
          www.usopal.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1196&Itemid=1

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka